Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jest taki casio do kupienia na bazarku g shock MR-g B5000 1 DR .I ta z czystej ciekawości pytam. .Co w tym zegarku jest tak  zacnego i drogiego  że tyle kosztuje?
Generalnie materiały i precyzja ich obróbki (są tam zastosowane 3 różne rodzaje tytanu), bo elektronika jest z zasadzie taka sama, jak w GMW-B5000, który w najtańszych odmianach można wyszarpać poniżej 2kzł. Pokazałem i opowiadałem o MRG-B5000B-1 w prezentacji tego modelu na moim kanale, także jak masz ochotę, to zerknij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mistrz17 napisał(-a):

Mam do Was pytanie jakie są oryginalnie śrubki w DCM bo coś mi nie gra. Miałem tą wersję i były na płaski wkrętak. W wersji którą kupiłem od gościa a jest już któryś z kolei zegarek od niego i nigdy nie było żadnych niejasności.

Poniżej wrzucam dwa zdjęcia z śrubkami jakie miałem wcześniej i teraz. 

Zegarek działa idealnie łączy się z apką itp.

 

Radek, oczywiście koledzy w powyższych postach mają rację - śrubki dekla powinny mieć gniazdo pod wkrętak krzyżowy PH00, a nie pod Torx, ale faktycznie zdarzają się wyjątki od tej reguły i, jak wspomniał @murcins, w MTG-G1000 nie ma wkrętów z gniazdem pod PH00, ale gniazda są pod klucz imbusowy. Poniżej przykłady moich dwóch MTG-B1000 w wersji D-1 oraz BD-1 (tą ostatnią na pewno kojarzysz), gdzie wkręty są oryginalne oraz mój unboxing MTG-B-1000DCM-1A, od 6:00 widać dokładnie, co tam fabryka wkręciła.

Jeśli planujesz zamówienie oryginalnych śrub dekla do swojego zegarka, to potwierdzam numer katalogowy śrub, który podał powyżej @MShR.

 

 

20230128_213941.jpg

20230128_214000.jpg

20230128_214005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak zamówię.

Nie chcę się kłócić z gościem bo brałem już kilka zegarków od niego i nigdy nie miałem żadnych uwag. Zapiera się że tak kupił w Christ do niczego innego nie mam zastrzeżeń.

Tu nie dopatrzyłem niestety bo że inny box był to wiedziałem.

 Napisałem do Zibi w sprawie śrubek bo polecane osoby mi mają. 


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, murcins napisał(-a):

i4vg7Vs.jpg

Pasuje zegar do zegarów. To już chyba nie OOOO?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, tommly napisał(-a):

Pasuje zegar do zegarów. To już chyba nie OOOO?

Chwilowy brak OOOO 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o transparentne paski w G-shockach.

Jak się zachowują podczas użytkowania? Żółkną? Farbują? Nic się z nimi nie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym czasie użytkowania żółkną, ale raczej nie brudzą się od odzieży. Transparentne polecam brać te lekko przyciemniane, jak np. od DW-5600SK-1, wówczas żółknięcie nie będzie tak bardzo widoczne, jak na pasku zupełnie przezroczystym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może zakładał do swojego Romka bransoletę??? Wiem że konieczne będą dedykowane adaptery. Zanalazłem taki opis konkretnej firmy :

https://pancernemobilne.pl/stalowe-bransolety-jaysandkays-dla-g-shock-ow/

Na eBay coś można znaleźć ale nie wysyłają jednak do Polski. 

Posiadam też GAW-100 i nie ukrywam , że lubię zegarki z bransoletami. Czy jest szansa , że dobiorę coś do powyższych G tak by wyglądało to porządnie ???

Edytowane przez Casio G-SHOCK GD-100 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.