Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

Ale tu niewiele da się zrobić. Szukaj całej koperty na ebay lub amazonie.  Z tego truchełka już nic nie będzie :(

To jest tylko ukręcony wkręt jak się do niego dobrać 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, TomcioMiki napisał(-a):

Forumowicze proszek poradę ukręcony wkręt 😱😱😱

IMG20230323183251.jpg

IMG20230323183249.jpg

zanim poszukasz koperty spróbowałbym w koło obskrobać to nożem i wyjąć. a potem zalać jakimś klejem w żelu czy jakiś dwuskładnikowy i w to wkręcać wkręt. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, TomcioMiki napisał(-a):

To jest tylko ukręcony wkręt jak się do niego dobrać

To jest takie małe że ciężko to czymś chwycić, ale jeśli jest taka możliwość, to spryskaj jakimś olejem penetrującym (są nawet takie typowo do odkręcania śrub), odczekaj kilkanaście minut aż olej dobrze "rozleje" się po gwincie, i powinno się łatwo (lekko) wykręcić. O ile jak wspomniałem, jest w ogóle jakikolwiek punkt zaczepienia, żeby chwycić ten urwany kawałek - może chociaż jakoś go próbować pod katem, małym śrubokręcikiem "popychać" od góry... Może się uda 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mariusz9a napisał(-a):

To jest takie małe że ciężko to czymś chwycić, ale jeśli jest taka możliwość, to spryskaj jakimś olejem penetrującym (są nawet takie typowo do odkręcania śrub), odczekaj kilkanaście minut aż olej dobrze "rozleje" się po gwincie, i powinno się łatwo (lekko) wykręcić. O ile jak wspomniałem, jest w ogóle jakikolwiek punkt zaczepienia, żeby chwycić ten urwany kawałek - może chociaż jakoś go próbować pod katem, małym śrubokręcikiem "popychać" od góry... Może się uda 🙂

Właśnie nic nie wystaje , może małym diamentowym frezem od dremela go zeszlifować 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TomcioMiki

Jak tylko da radę tam jakoś podejść bez rozwalenia koperty to można spróbować 🙂 Ale możesz jeszcze spróbować z tym olejem. Powinien "poluzować" śrubkę i nawet może za pomocą szpilki by się go udało obrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, TomcioMiki napisał(-a):

To jest tylko ukręcony wkręt jak się do niego dobrać 🤔🤔🤔

Ale to jest polimerowa koperta - jak się będziesz dobierał to ją zniszczysz - w sensie gwint zniszczysz - będziesz co prawda mógł zastosować inny (grubszy)  wkręt ale czy koperta nadal będzie szczelna tego Ci nikt nie zagwarantuje - rozejrzyj się za całą kopertą.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2023 o 18:38, TomcioMiki napisał(-a):

Forumowicze proszek poradę ukręcony wkręt 😱😱😱

 

Jest to do zrobienia, jeżeli lubisz takie manualne prace w małej skali i Ci się chce. Wszystko jednak zależy od tego, jakimi narzędziami i umiejętnościami dysponujesz. Można użyć wykrętaków do zerwanych śrub, albo bardziej chałupniczo, malutkim wiertłem (mniejszym niż średnica wkręta) rozwiercić go we środku (nie do końca) i później spróbować nabić tam wkrętak (takie wkręty są miękkie) i delikatnie wykręcić. Późnej musisz ocenić w jakim stanie jest gwint w kopercie i jak dużo go tam tak naprawdę jest. Jak będzie słabo z gwintem, to na Twoim miejscu spróbowałbym dorobić nagwintowaną tulejkę i wtopić ją w kopertę.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jogi napisał(-a):

Jest to do zrobienia, jeżeli lubisz takie manualne prace w małej skali i Ci się chce. Wszystko jednak zależy od tego, jakimi narzędziami i umiejętnościami dysponujesz. Można użyć wykrętaków do zerwanych śrub, albo bardziej chałupniczo, malutkim wiertłem (mniejszym niż średnica wkręta) rozwiercić go we środku (nie do końca) i później spróbować nabić tam wkrętak (takie wkręty są miękkie) i delikatnie wykręcić. Późnej musisz ocenić w jakim stanie jest gwint w kopercie i jak dużo go tam tak naprawdę jest. Jak będzie słabo z gwintem, to na Twoim miejscu spróbowałbym dorobić nagwintowaną tulejkę i wtopić ją w kopertę.

Mam dremela z małymi frezami i małymi wiertłami będę się bawił , myślę że jest to do uratowania 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie?

Wpadł mi w oko i kusi strasznie 😁

Może Ktoś mnie odwiedzie od zakupu 🤪 

spacer.png

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomaliusz napisał(-a):

Co myślicie?

Wpadł mi w oko i kusi strasznie 😁

Może Ktoś mnie odwiedzie od zakupu 🤪 

 

Weź czarnego na pasku, moim zdaniem to obecnie najlepsza wersja B3000. I jak już Ci się znudzi po około 2 miesiącach, tak jak mi mój, to odkupię za zwyczajowe pół ceny i pół litra. :D

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomaliusz napisał(-a):

Co myślicie?

Wpadł mi w oko i kusi strasznie 😁

Może Ktoś mnie odwiedzie od zakupu 🤪 

spacer.png

spacer.png

 

Bierz trochę bezel pognieciony .ale ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Europie, można dostać adaptery do paska Jaysandkays do GG-B100?

Edytowane przez noman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafalmosty napisał(-a):

🌊🌊🌊

 

Mam ostatnio jakiś nawrót dżiszokozy i gdzie nie zaglądnę, to mnie jeszcze kuszą tym Rangemanem dla pszczelarzy. :ph34r: :D

 


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tomaliusz napisał(-a):

Co myślicie?

Wpadł mi w oko i kusi strasznie 😁

Może Ktoś mnie odwiedzie od zakupu 🤪 

spacer.png

spacer.png

Bierz. Fajny jest. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Bierz. Fajny jest. 

Rozważam ... ale to też zależy od rabatu czy uda się coś sensownego wywalczyć bo cena z metki 5999 zł. trochę studzi zapędy 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozważam ... ale to też zależy od rabatu czy uda się coś sensownego wywalczyć bo cena z metki 5999 zł. trochę studzi zapędy  
Poza straszliwie powolną wskazówką trybów, a tym samym skrajnie wolnym datownikiem to zegar spoko. Ta kolorystyka - wiadomo - jest, jaka jest, ale oryginalności nie można tej wersji odmówić. Mi jednak najbardziej wersja srebrna na bransie podeszła, bardzo ładnie wykończona czarnymi akcentami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.