Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

tu akurat nie bywam, wiec jak do mnie to PW albo osobny watek.

- pudelko inne bo starszy model badz z nieoficjalnego importu

- funkcji wylaczyc sie nie da i pokazuje STW zawsze

- zibi daje gwarancje zgodnie z ogolnymi zasadami, na koperte nie ma. zniszczyc mozna wszystko, a jak udowodnic ze przejechales po zegarku samochodem a nie walcem drogowym? bo klient powie ze tylko nadepnal lekko i juz sie zgniotlo samo wlasciwie.

- gwarancja sie nie przydaje do niczego chyba ze zaczyna sie klopot. z zibi z klopotu sie wyjdzie obronna reka, a jak z innego zrodla to wtedy zaczyna sie problem. co prawda obrywa wtedy casio a wraz z nim zibi jako dystrybutor ktory nie honoruje gwarancji "pana zdziska", choc nie mial z tym nic wspolnego

- gw225 to frogman robiony na 25 lecie. neikoniecznie limitowany bo to zalezy od wersji, ale robiony na okazje z logiem 25th anniversary i zmianami w kolorach czy wykonczeniu. funkcyjnie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu akurat nie bywam, wiec jak do mnie to PW albo osobny watek.

- pudelko inne bo starszy model badz z nieoficjalnego importu

- zibi daje gwarancje zgodnie z ogolnymi zasadami, na koperte nie ma. zniszczyc mozna wszystko, a jak udowodnic ze przejechales po zegarku samochodem a nie walcem drogowym? bo klient powie ze tylko nadepnal lekko i juz sie zgniotlo samo wlasciwie.

- gwarancja sie nie przydaje do niczego chyba ze zaczyna sie klopot. z zibi z klopotu sie wyjdzie obronna reka, a jak z innego zrodla to wtedy zaczyna sie problem. co prawda obrywa wtedy casio a wraz z nim zibi jako dystrybutor ktory nie honoruje gwarancji "pana zdziska", choc nie mial z tym nic wspolnego

 

Co do pudelka, to model nie jest starszy (G100-1BV) kupiony w sieci Wal-Mart w Toronto. Sa wszystkie papiery, rachunek, gwarancja casio.ca itp. Nastepnym razem musze zapytac sprzedawce albo kierownika dlaczego nie ma tego pudelka, fajne jest moglbym sobie w nim cos fajnego trzymac :)

 

Co do gwarancji w sumie masz racje, ale swoja droga wiesz cos na temat tego czy g-shock sie psuja? Nie chodzi mi o usterki mechaniczne ale np. przestal dzialac wyswietlacz, przestala dzialac jakas funkcja itp. Chodzilo mi o to czy gwarancja sie przydaje skoro g-shock sa tak wytrzymale i sie nie psuja.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was telefon Samsung Solid? Podobno zbudowany w technologii G-Shock i ma wszystkie bajery jak Riseman, wysokościomierz, termometr itd. Warty jest uwagi?

 

post-24452-0-10698900-1331141123.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie od niedawna jestem posiadaczem tej bestii i sprawdza się świetnie :DNawet do kolorystyki się przyzwyczaiłem :angry:

 

4ebe77a44cbf50a9med.jpg

 

f8425a3919f76aeemed.jpg


Patryk
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny sikor Baltak, kolor też fajny. Ja też przymierzam się do kupna kolejnego G-Shocka, na 100% był by to Riseman, z tym że ceny wariują ostatnio... Riseman w sklepie kosztuje 799 złotych, czyli podrożał o 200... Domyślam się, że chodzi tu o kursy walut i takie tam, mam rację? Jest szansa, że ten zegarek stanieje wkrótce do dawnej ceny, albo nawet będzie tańszy niż kiedyś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś z was telefon Samsung Solid? Podobno zbudowany w technologii G-Shock i ma wszystkie bajery jak Riseman, wysokościomierz, termometr itd. Warty jest uwagi?

 

post-4189-0-35345400-1331142874.jpg

 

http://cokupic.pl/opinie/Samsung-B2700-Sol...48ac9e1d3c60e93


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Ogre2000

"Witam na mojej stronie,jeżeli już odcyfrujesz ten tekst to daj mi znać.Miło będzie wiedzieć,że ktoś interesuje się QRCode" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, miło mi, że ktoś się interesuje QRCode.

 

A żeby nawiązać do tematu Casio. Kto mi powie, które obecnie produkowane zegarki Casio G-Shock mają 24h stoper i 24h timer?

Obecnie mam G-303B i przed kupnem nie przysżło mi do głowy, żeby sprawdzić tak oczywistą rzecz jak czas działania timera i stopera.

 

Pozdrawiam

Ogre2000


=====================

DW-6900BD-6T + G-303B-3AVER + GW-9200-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Gulfman ma na pewno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GW 9000 i stoper to z pół miesiąca będzie liczył, ale timer jest tylko do godziny. Z tego co wiem Riseman ma timer do 24 h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nam powszechnie wiadomo g-shock wytrzymuje cisnienie 20bar czyli mozna z nim zejsc na 200m. Jest to jednak cisnienie statycznie, moze sie przeciez zdazyc tak, ze zejdziemy na glebokosc np. 150m poruszamy reka i po zegarku.

Czy mozna jakos przeliczyc to cisnienie statyczne na dynamiczne tak aby wiedziec jaka glebokosc praktycznie wytrzyma g-shock w ruchu?


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

A częśto zdarza Ci się schodzić na 150 m.p.p.m ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie nigdy mi sie nie zdarzy ale chcialbym wiedziec z ciekawosci. Moj zegarek plywal juz na glebokosci 25m i wiem, ze tyle wytrzyma. Moze ktos ze swoim nurkowal glebiej? Jesli tak to moze sie podzieli informacja o glebokosci.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co z tymi cenami G-Shocków?Wie ktoś czy i kiedy wrócą do dawnych cen? 799 zeta za Risemana to chyba za karę zrobili....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Riseman oficjalnie kosztuje 699zl, na necie spokojnie za 629zl mozna go kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie Riseman oficjalnie kosztuje 699zl, na necie spokojnie za 629zl mozna go kupic.

 

Byłem dziś w Time Trendzie w Gdańsku i tam dalej kosztuje 799, podobnie zresztą jak GW 9000... W sumie to ta cena też jest do przełknięcia, ale nie w sytuacji, gdy wie się, że przedtem była 200 zł niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy limitowany G-Shock DW-6900LRG-2CR Cena $130USD. POwstal przy wspolpracy Casio i Lifted Research Group (L-R-G)

 

dw6900lrg-2cr_press1.jpg

 

dw6900lrg-2cr_press2.jpg


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jak to jest z mierzeniem temperatury w zegarkach z termometrem. Wiadomo, temperatura ciała przekłamuje odczyt, ale czlowiek to nie jaszczurka, ani żaba, wiec jest stałocieplny i jeśli sie dobrze czuje, może sprawnie odgadnąc swoją temperaturę ciała. W takiej sytuacji zdejmowanie zegarka z nadgarstka chyba nie jest koniecznością, bo wystarczy zbadać o ile stopni temperatura ciała zawyża odczyt i potem odejmować to jako stałą. Ktoś kiedyś tego próbował? Zdaje to egzamin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny Risemana musza miec stara bo ja widzialem juz zmienione, a info mam od Netrunnera. Co do temperatury to chyba oczywiste jest, ze musisz zegarke zdjac. NIe ma takiej opcji zeby na reku dobrze zmierzyl temperature. Byla z reszta o tym mowa w tym watku nie raz i nie dwa. Poza tym w Risemanie funkcje protrekowskie to tylko bajer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do temperatury to chyba oczywiste jest, ze musisz zegarke zdjac. NIe ma takiej opcji zeby na reku dobrze zmierzyl temperature. Byla z reszta o tym mowa w tym watku nie raz i nie dwa

 

Ale mi chodzi o to, że skoro temperatura ciała wynosi zazwyczaj 36,6 stopni, to przekłamanie temperatury będzie zawsze takie samo i wystarczy wiedzieć o ile stopni temperatura ciała przekłamuje odczyt i zamiast zdejmować zegarek, można odjąć te przekłamanie.

A tak wogóle to co masz na myśli pisząc, że funkcje Protreka to w Risemanie bajer? Te funkcje są bajerami zarówno w jednym jak i w drugim zegarku, a z tego co wiem jakośc odczytów nie różni się między Protrekiem a Risemanem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Protreku to podstawa. Tak jak Protreki roznia sie miedzy G wytrzymalioscia, tak G roznia sie funkcjami Protreka. Jesli jest tak jak piszesz to czemu o wiele bardziej wytrzymalsze G z funkcjami najwyzszych modeli Protreka sa o polowe tansze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Protreku to podstawa. Tak jak Protreki roznia sie miedzy G wytrzymalioscia, tak G roznia sie funkcjami Protreka. Jesli jest tak jak piszesz to czemu o wiele bardziej wytrzymalsze G z funkcjami najwyzszych modeli Protreka sa o polowe tansze?

 

Specjalistą nie jestem, ale może mieć to jakiś związek z tym, że Protreki mają kompas, a pomijając kwetie techniczne, to dopłacasz za markę. Widzisz na przykład jakieś logiczne powody dla których szmaciane Adidasy kosztują 300 zł, a buty bez znaczka Adidas, uszyte z tej samej szmaty, kosztują już tylko 60 zł. Wykonanie Omegi Seamaster też nie kosztuje 10 000 zł. Płacisz za prestiż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mowimy tu o jednej marce, a dwoch seriach produktow. Uwazasz, ze kompas robi roznice? Tak jak juz ktos kiedys pisal priorytetem w Protrekach sa funkcje, o ktorych mowimy. Priorytetem G jest wtrzymalosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale mowimy tu o jednej marce, a dwoch seriach produktow. Uwazasz, ze kompas robi roznice? Tak jak juz ktos kiedys pisal priorytetem w Protrekach sa funkcje, o ktorych mowimy. Priorytetem G jest wtrzymalosc.

 

Nie mam ani Risemana ani Protreka, ale noszę się z zamiarem kupna Risemana, więc miło by było, gdyby wypowiedział się tu ktoś kto porównywał dokładność pomiarów obydwu tych zegarków.

Swojego czasu skakałem ze spadochronem i chciał bym jeszcze kiedyś do tego wrócić. Czy Risemanem można mierzyć wysokość przy tak szybkiej jej zmianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.