Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy i właśnie zaczynam przygodę z G-Shock'ami. Zastanawiam się między tymi dwoma modelami:

G 7900 http://allegro.pl/item1096381889_zegarek_casio_g_7900_3_kolory_g_shock.html

lub GA 100 http://www.allegro.pl/item1104357889_casio_ga_100_g_shock_nowosc_polecam_tani.html

 

Który z nich byście polecali i dodam, ze jestem zainteresowany kupnem na tych aukcjach i zastanawiam się czy to są autentyczne G-Shock'i.

 

Z góry dzięki za pomoc i rady!

 

*Jak coś to nie mogę zapłacić za zegarek dużo więcej niż na tych aukcjach (na pewno poniżej 400zł)

Edytowane przez P_CK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy i właśnie zaczynam przygodę z G-Shock'ami. Zastanawiam się między tymi dwoma modelami:

G 7900 http://allegro.pl/item1096381889_zegarek_casio_g_7900_3_kolory_g_shock.html

lub GA 100 http://www.allegro.pl/item1104357889_casio_ga_100_g_shock_nowosc_polecam_tani.html

 

Który z nich byście polecali i dodam, ze jestem zainteresowany kupnem na tych aukcjach i zastanawiam się czy to są autentyczne G-Shock'i.

 

Z góry dzięki za pomoc i rady!

 

*Jak coś to nie mogę zapłacić za zegarek dużo więcej niż na tych aukcjach (na pewno poniżej 400zł)

Oryginały. GA-100 dla mnie odpada z powodu fatalnego podświetlania. A tak poza tym to kwestia gustu.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na Allegro można trafić podróby tańsze niż u oryginalnego przedstawiciela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyżej wymienionych modeli na razie nie spotkałem podróbek chyba że inni userzy je dostrzegli to niech się wypowiedża. GA-100 to świeży model, źli chinczycy może jeszcze nie produkują jego zamiennika. Na allegro nie raz spotkałem fake'i DW-6900 i Frogmamów


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jekis sposob dla laika chcacego kupic g-shocka zeby to ropoznac(oryginał czy nie)??na co najlepiej zwrocic uwage zeby nie dac sie zrobic w balona przy zakupie,i nie kupic jakiejs lipy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jekis sposob dla laika chcacego kupic g-shocka zeby to ropoznac(oryginał czy nie)??na co najlepiej zwrocic uwage zeby nie dac sie zrobic w balona przy zakupie,i nie kupic jakiejs lipy ???

Kupić u autoryzowanego sprzedawcy. Różnica cenowa nie jest gigantyczna, a masz pewność wszystkiego.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jako ze nabyłem dw 5600 bez instrukcji ,do czego służy funkcja light on/off -przytrzymując prawy górny przycisk zostaje wyświetlona *.czym to sie objawia w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

przy pełnej godzinie zabłyśnie podświetlenie przez chwilkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimny wiatr co ty gadasz? to jest funkcja automatycznego załączenia podświetlenia po skierowaniu zegarka w stronę twarzy.


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

w dw-5600?? ciekawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie ;) Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem GA-100 I tutaj mam pytanie dotyczące analogowego zegara ponieważ nie mam pojęcia jak go ustawić. W instrukcji wg. kodów miast nic nie zdziałam , mam teraz ustawione na Londyn , analogowy pokazuje mi 3:55 cyfrowy ma prawidłową godzine. Proszę o pomoc bo sie zamotałem :D;) Dzięki wielkie i pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie ;) Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem GA-100 I tutaj mam pytanie dotyczące analogowego zegara ponieważ nie mam pojęcia jak go ustawić. W instrukcji wg. kodów miast nic nie zdziałam , mam teraz ustawione na Londyn , analogowy pokazuje mi 3:55 cyfrowy ma prawidłową godzine. Proszę o pomoc bo sie zamotałem :D;) Dzięki wielkie i pozdr

 

Mozliwe że masz na cyfrowym wyświetlaczu ustawioną funkcje world time.

W tym modelu nie da się ustawić innej godziny na wyświetlaczu i wskazówkach.

Musisz wejść przyciskiem B w tryb gdzie na prawym wyświetlaczu będzie dzień tygodnia,

a pod nim sekundnik. w tym trybie ustaw zegarek cyfrowy a analogowy się automatycznie dostroi:)

Edytowane przez 1TomTom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) u mnie pomgła korekcja bazowego położenia wskazówek , tak banalnie prosta sprawa :D wystarczyło ustawić je na 50 czyli godz 12 ,później przycisk A i wskazówki ustawiają się wg zegara cyfrowego . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimny wiatr co ty gadasz? to jest funkcja automatycznego załączenia podświetlenia po skierowaniu zegarka w stronę twarzy.

Funkcja light on/off to podświetlanie przy alarmie odliczania lub pełnej godziny. zimny-wiatr ma rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przychylasz się do sugestii Zimnego Wiatru to nie mam sie co dalej spierać :) Ja sugerowałem się funkcją z GLX-5600 a tam po przytrzymaniu prawego górnego przycisku załącza się funkcja o której ja mówiłem


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przychylasz się do sugestii Zimnego Wiatru to nie mam sie co dalej spierać :) Ja sugerowałem się funkcją z GLX-5600 a tam po przytrzymaniu prawego górnego przycisku załącza się funkcja o której ja mówiłem

DW-5600 nie ma automatycznego podświetlania, które, tak na marginesie, jest dla mnie totalnie nieprzydatną funkcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei sie przydaje podczas kierowania samochodem w nocy :)


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei sie przydaje podczas kierowania samochodem w nocy :)

 

Moj model nie ma automatycznego podswietlenia ale wydaje mi sie, ze jest to troche funkcja bez sensu, dodana tylko po to zeby cos dodac.

W samochodzie mam zegarki albo wylaczone albo ustawione tak aby wskazywaly cokolwiek innego mnie przydatnego ale nie wlasciwy czas, po to abym bez stresu mogl sprawdzac czas na moim ukochanym G. Kazde spojrzenie na moj G raduje moje serce i spogladam na niego kiedy tylko moge :) przez co zawsze wiem jaka jest aktualna godzina.

Mierzi mnie gdy ktos pyta sie, ktora jest godzina. Ten koles albo nie ma zegarka, albo komorka mu sie rozladowala albo ma "perfecta". Mierzi mnie wiecej spraw dotyczacych zegarkow i wskazan czasow przez nie ale to nie czas ani miejsce by to opisac. Temat jest taki iz trudno mi to troche ogarnac ale kiedys jak wytrzezwieje i dojde do siebie to wygarne co mi sie nazbieralo :)


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.