Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

DW-5600 nie ma automatycznego podświetlania, które, tak na marginesie, jest dla mnie totalnie nieprzydatną funkcją.

 

A jest jakiś 5600 który ma taką funkcję?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DW-5600 nie ma automatycznego podświetlania, które, tak na marginesie, jest dla mnie totalnie nieprzydatną funkcją.

 

Wszystko kwestią sytuacji. Lepiej coś takiego mieć w zegarku niż nie mieć, a wyłączyć zawsze się da.

 

A jest jakiś 5600 który ma taką funkcję?

 

Coś takiego mam w GW-M5600BC. Mam wrażenie, że ta funkcja skorelowana jest z ToughSolar'em, bo podświetlenie nie włącza się w normalnym świetle - więc TS służy do wykrywania oświetlenia.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego mam w GW-M5600BC. Mam wrażenie, że ta funkcja skorelowana jest z ToughSolar'em, bo podświetlenie nie włącza się w normalnym świetle - więc TS służy do wykrywania oświetlenia.

 

 

A jakiś bez nagatywa?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiś bez nagatywa?

 

Jeśli BC ma, to pewnie też "pozytywny" M5600 mieć będzie.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum i postanowiłem sobie kupić mój pierwszy w życiu zegarek elektroniczny. Zdecydowałem się na Casio SGW 100. Zakupu dokonałem na tej aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=1142840700 ponieważ myślę że jak za ten model cena jest bardzo dobra. Ale mam pytanie do szanownych forumowiczów ponieważ cena była dość niska czy to niejest podróbka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka z Allegro. Fake G-Shock G-100. Bardzo nieudolna podrobka.

 

G100 - fake


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacper_1984

Ciekawostka z Allegro. Fake G-Shock G-100. Bardzo nieudolna podrobka.

 

G100 - fake

Sklepowy oryginał 450 zł (bez promocji) więc może ktoś się skusi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepowy oryginał 450 zł (bez promocji) więc może ktoś się skusi...

 

W jakim sklepie widziales? Masz moze link?


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacper_1984

KLIK

GA-100 występuje w 5 wersjach kolorystycznych.

 

EDIT: A nie, bo to miał być G-100 a nie GA-100. Pomyłka B)

Edytowane przez Kacper_1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum i postanowiłem sobie kupić mój pierwszy w życiu zegarek elektroniczny. Zdecydowałem się na Casio SGW 100. Zakupu dokonałem na tej aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=1142840700 ponieważ myślę że jak za ten model cena jest bardzo dobra. Ale mam pytanie do szanownych forumowiczów ponieważ cena była dość niska czy to niejest podróbka ?

oryginał

zegarek nie jest od zibi dlatego jest taszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie znalazles o tym zegarku bo to nie jest G-Shock :)

Moze znalazl bys cos na ogolnym forum Casio.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oto mój Casio SGW-100 :

 

 

Mam gdzieś w pudełku taki zegarek, był to jeden z pierwszych zegarków, który kupiłem zaczynając interesować się zegarkami. Ciekawy model, coś w rodzaju mini-Protreka. Nie jest to G-Shock, pozbawiony jest także barometru (a co za tym idzie, możliwości pomiaru wysokości). Ale ma kompas i termometr i w miarę pokaźny zestaw funkcji - standardowy jak na elektroniczne Casio. No i faktycznie fajnie kolorystycznie wygląda.

 

A ten mój egzemplarz ma troszkę inną kolorystykę, bo zewnętrzne obramowanie w kolorze zielonym:

IMGP1814.jpg

IMGP1817.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za świetne zdjęcia :) Okazuje się że są 2 wersje kolorystyczne tego zegarka, a zależy to od tego jaki fabrycznie jest założony pasek. W moim jest plastikowy w twoim tzw."parciany" (niewiem czy to prawidłowa nazwa tego typu paska - jeśli coś pomyliłem to przepraszam) i właśnie ten model ma wstawki zielone i pomalowaną na czerowono 1 ćwiartke kompasu. Gdy kupowałem swojego na Allegro też były takie same model jak twój, chociarz ta kolorystyka mi sie podobała to niewziołem go ponieważ wyczytałem gdzieś na tym forum że ten typ paska mimo że wytrzymalszy od mojego po pewnym czasie zaczyna "brzydko pachnieć". Ja swój kupiłem taniej, ale za to nie od oficjalnego dystrybutora tak więc dostałem do niego instrukcje po angielsku. Tak ogólnie już wszystko obczaiłem co i jak w tym zegarku, ale mam problem z kalibracją kompasu. Kompas po włonczeniu pisze "PLEASE CAL". I niewiem jak go skalibrować w instrukcji to pisze, ale wygląda to na dość skomplikowaną operacje i za nic niemoge zrozumieć po angielsku ja to przeprowadzić. Czy mógłbyś mi napisać ja ty kalibrowałeś swój kompas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim jest plastikowy w twoim tzw."parciany" (niewiem czy to prawidłowa nazwa tego typu paska - jeśli coś pomyliłem to przepraszam)

 

Dokładnie, to parciany pasek.

 

... i pomalowaną na czerowono 1 ćwiartke kompasu.

 

Faktycznie, nie zwróciłem na to uwagi.

 

ten typ paska mimo że wytrzymalszy od mojego po pewnym czasie zaczyna "brzydko pachnieć".

 

No niestety, ręka się poci i każdy pasek po jakimś czasie zacznie "oddawać pot" :)

 

Ja swój kupiłem taniej, ale za to nie od oficjalnego dystrybutora tak więc dostałem do niego instrukcje po angielsku.

 

To nie pomogę za bardzo, bo mój "przyjechał" z USA i nie mam napisu PLEASE CAL, kompasu nie kalibrowałem. Aczkolwiek w wolnej chwili spróbuję zerknąć w angielski manual i zobaczyć, co to może być.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam założyłem nowy temat ale narazie nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie więc może tutaj mi pomożecie:

 

Stałem się szczęśliwym posiadaczem casio gw-800 (trzeci zegarek casio). Mam pytanie głownie do "starszych" użytkowników zegarków casio z illuminator-em (chyba tak to równomierne podświetlenie się nazywa) . Mianowicie w instrukcji znalazłem takie zdanie- "Po bardzo długim czasie użytkowania panel elektroluminescencyjne panel stopniowo czasie swą moc świecenia ". No i jak z tym jest? Chciałem używać funkcji auto light ale jak ma mi się za dwa lata przestać świecić to ja dziękuje :lol: Bo przecież to nie są chyba zwykłe diody led, tym bardziej że przy podświetleniu słychać charakterystyczny dźwięk.

Czekam na odpowiedź


CASIO MTP-1183A-1AEF ; CASIO AW-81D-1AVEF ; CASIO GW800-1AV ; CASIO RISEMAN GW-9200 ; CASIO CMD-40B ; CASIO PRW-2500 ; CASIO GW-M5610  ; CASIO GW-9230 ; CASIO GW-9200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

Nie przestanie swiecic, po kilku latach moze swiecic troszke gorzej tzn. illuminator wyblaknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach! własnie przyleciał z HK g-7800 - świetny wyswietlacz i świetny styl. Wygladąda na zywo znacznie lepiej i bardziej stonowanie niz na zdjęciach. No i dałem za niego 165zł ;)

G_7800.jpg

Zdjęcie pochodzi z http://zegarkicasio.blox.pl/2008/12/G-7800-G-Classic-najlepszy-G-Shock-na-2009-rok.html gdzie też kilka informacji o tym zewgarku.

Edytowane przez grizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Pokaz jak wyglada na reku.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach! własnie przyleciał z HK g-7800 - świetny wyswietlacz i świetny styl. Wygladąda na zywo znacznie lepiej i bardziej stonowanie niz na zdjęciach. No i dałem za niego 165zł ;)

 

gdzie/w jaki sposób go kupiłeś ?

Hong Kong, ale co gdzie i jak :)

 

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie/w jaki sposób go kupiłeś ?

Hong Kong, ale co gdzie i jak ;)

 

z góry dzięki

 

countshop - jest na allegro. Przy czym miałem 100zł zniżki za błąd w poprzedniej aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z góry przepraszam za mały OT, ale własnie ten countshop, już miałem się kiedyś zapytać.

Polecasz tego sprzedawce? Bo ceny sa dobre jakby nie patrzeć.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

z góry przepraszam za mały OT, ale własnie ten countshop, już miałem się kiedyś zapytać.

Polecasz tego sprzedawce? Bo ceny sa dobre jakby nie patrzeć.

 

pzdr

 

Ja kupowałem i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.