Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Gość mrovka

niestety panowie obaj macie racje..usuną tą aukcje jako podróbe ale wywinie sie bo nie pisze ze to oryginał

edit-tak mi sie wydaje

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem nowy na forum i jestem_w_shocku ;) a konkretnie w 6900. Zawsze podobały mi się szczególnie te dwa modele 6900 i 6600.

Moim zdaniem najładniejsze z całej serii. Wrzucam foto całkiem nowego nabytku.


Jutro to dziś - tyle że jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem nowy na forum i jestem_w_shocku ;) a konkretnie w 6900. Zawsze podobały mi się szczególnie te dwa modele 6900 i 6600.

Moim zdaniem najładniejsze z całej serii. Wrzucam foto całkiem nowego nabytku.

post-36112-0-04434900-1299009615_thumb.jpg

Edytowane przez jestem_w_shocku

Jutro to dziś - tyle że jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak już jakiś czas temu pisałem, mam starego dw 9000 -> takiego http://www.cpfmarketplace.com/mp/showthread.php?185949-FS-Casio-G-Shock-DW9000-Ford-Focus-Edition-%28mint-Made-in-Japan-model%29-Other-parts

 

Udało mi się dorwać pasek do niego, ale - jak już któryś z forumowiczów pisał - bezele do tego modelu nie są dostępne. Znalazłem za to w przystępnej cenie, bezele do modelu 9050. Na moje niewprawne oko dw9050, wygląda tak samo, jak dw 9000. I mam takie pytanie, czy bezel od dw9050 będzie pasował do dw9000 (chodzi oczywiście konstrukcyjnie, bo chyba dw9050 mial inne napisy po prawej stronie)

 

Pozdr.

 

PS: Ewentualnie, który z obecnie dostepnych bezeli, mógłbym użyć jaki sensownego zamiennika ?

Edytowane przez kedar_jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto nowy mundur mudmana :D

 

post-31612-0-70909400-1331825015.jpg

 

już zapomniałem jaki potrafi być matowy

 

dscf4702.jpg

 

szkła nie polerowałem, są na nim blizny jego długiego zycia :) choć dalej w dobrym stanie

 

post-31612-0-96846200-1331825058.jpg

 

później były wspólne ćwiczenia i musztra z pustynnym mudmanem

 

post-31612-0-18362200-1331825060.jpg

 

dscf4708f.jpg

 

post-31612-0-57242100-1331825103.jpg


obecnie: DW-5600C-9CV * DW-5300G-9V * DW-6600E-1V * G-2000BM-1MJF* G-3011F-1V   *  G-700-3AV  *   GW-9010-1 *  GW-9200-1 *  EF-535SP-1AV  * DW-5030-1
kiedyś : DW5600E-1 * DW-8150-1V * GT-000D-7 * DW-8030-1 * DW-8600J-8A * GX-56-1A * G-9000-8V * G-9000-3V * GW-9000A-1 * G-2900-1A  * G-7700-1 * G-3000LV-7 * GR-8900A-7 * GA-100-1A1 * GX-56-1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy. To mój pierwszy post na forum.

 

Mam kilka pytań. Poszukuję zegarka dla siebie. Ładnego, funkcjonalnego w przystępnej cenie. Na razie spodobały mi się G-Shocki. Np.TEN . Jak to jest z Wave Ceptor? Jeśli zegarek "odkryje", ze ma czas niezgodny z czasem z nadajnika to cofa wskazowki czy jak? Co sądzicie o modelu z linka? Wart swojej ceny? A może są modele o podobnej funkcjonalności a tansze? Czy opłaca sie kupować zegarki Casio np. na eBayu? Z ilu nadajników ten model odbiera sygnał? Bo z tego co wiem są modele, które odbierają tylko z dwóch a są takie, które potrafią nawet z sześciu. Podeślijcie jeszcze linki innych podobnych G-shocków, zegarków Casio i zegarków innych firm. Jak jest z paskiem z tworzywa? Dotychczas miałem w zegarkach paski skórzane i metalowe.

 

Z góry dziękuję

 

 

oljan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

jezeli do tej pory miałes paski inne niz plastikowe to niestety ale bedzieszmusiał do sztucznosci przywyknąć..ale wierz mi ze nie jest to takie az straszne:)

-ten zegarek który pokazałes odbiera sygnał z 5ciu nadajników,bo tarczy pisze MULITBAND 5..gdyby pisało MULTIBAND 6 no to wtedy odbiera z 6ciu B)

Musisz na to zwrócic uwage bo niektóre modele [nie pisze o tym który podałes,pisze ogólnie o wszystkich modelach] maja zaznaczone tylko Wave Ceptor - i tu musisz doczytać,bo niekiedy ten odbiornik działa tylko na Japonie i USA lub tylko na UK i GERMANY...ale zazwyczaj kupujac w Europejskich firmowych sklepach Casio to bedą tylko dostepne takie modele które obsługuja Europejskie nadajniki lub bedzie to zegarek z MULTIBAND 5 lub 6

Sprawa jest na tyle ważna gdy kupujesz na ebay.Bo tam sa pomieszane modele i nawet na Europejskim ebay można nabyc zegarek który obsługuje tylko USA lub USA i Japonie

Czy opłaca sie kupować na ebay??Tak,bo jest taniej niż w oficjalnych salonach ale możesz nabyć podróbke.Mimo że te zdarzają dośc rzadko...dlatego proponuje Ci ze zanim klikniesz "kupuj" to fajnie jakbys sie powypytywał tu na forum czy dany zegarek który Cię zainteresował jest oryginalny..

 

Ten przedctawiony przez Ciebie jest oryginalny ale na pytanie czy opłaca sie kupić ten czy ten to ciezko odpowiedziec.Funkcjonalnościa wszystkie sa do siebie bardzo podobne i praktycznie róznią sie tylko gabarytami.Polecam,zainteresuj sie serią "MASTER OF G" - bo w tej serii sa tylko cztery modele i kazdy jest do czegoś innego hehe

 

a do WC (Wave Ceptor) - tak,jak masz zły czas to wskazówki przestawią sie same po synchronizacji..inaczej sie to ma do stref czasowych..bo gdy synchronizował Ci sie zegarek w USA i w zegarku miałes ustawiona strefe Nowego Jorku to po wylądowaniu w Londynie i po tutejszej synchronizacji czas Ci sie skoryguje ale niestety dalej bedziesz miał ustawiona strefe

czasową Nowego Jorku,musisz ręcznie klikać strefy na czas Angielski

-zegarek nie wie z jakiego nadajnika pobrał czas wiec stref Ci nie zmieni

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...gdy synchronizował Ci sie zegarek w USA i w zegarku miałes ustawiona strefe Nowego Jorku to po wylądowaniu w Londynie i po tutejszej synchronizacji czas Ci sie skoryguje ale niestety dalej bedziesz miał ustawiona strefe

czasową Nowego Jorku,musisz ręcznie klikać strefy na czas Angielski

-zegarek nie wie z jakiego nadajnika pobrał czas wiec stref Ci nie zmieni

 

Małe sprostowanie. Z ustawionej strefy czasowej wynika obsługa konkretnego sygnału, więc z ustawioną strefą NYC zegarek w Londynie nie odbierze niczego. Dopiero przestawienie strefy na LON spowoduje przełączenie odbioru na nadajnik brytyjski. W zegarkach analogowych powiązanie strefy z nadajnikiem jest wyrysowane na obwodzie tarczy.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Az przetestowałem swojego Froga i pózniej GW5000 - oczywiście Twoja racja..nie sprawdziłem,a głosze teorie typu "bo mnie sie wydaje" - sorko,za zmyłke.

 

Bo szczerze powiedziawszy mimo całego tego okresu czytania o zegarkach to nie wiedziałem ze ustawiona strefa mam zwiazek z nadajnikami,wierzyłem ze to dwie dosc niezależne od siebie rzeczy.Byłbym wdzieczny gdyby sie okazało ze nie ja jeden z podobnym mysleniem byłem. hehe

Ale idąc za ciosem to dopisze ze ustawiona strafa nie ma już wpływu na nadajnik który wybralismy sobie sami manualnie do synchronizacji..i tak po manualnym wyborze Angielskiego lub Niemieckiego nadajnika ustawiona Nowo Jorska

strefa czasowa już nam nie przeszkadza w uzyskaniu synchronizacji - przyznam,ze teraz moge przypuszczac dlaczego Casio udostepnuiło nam możliwosc manualnego wyboru nadajnika B) kurka,nawet w niedziele w dniu wolnym od szkoły człowiek potrafi sie podciągnąc w wiedzy

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Na moje oko możesz brać wszystkie trzy ;) - przez sam fakt ze sprzedawca ma miano "super sprzedawcy" można przypuszczac że sa to oryginalne produkty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyznam,ze teraz moge przypuszczac dlaczego Casio udostepnuiło nam możliwosc manualnego wyboru nadajnika

U mnie w GW-7900 moduł 3200 nie mam możliwości wybrania nadajnika co mnie trochę wkurza. Mając własną strefe BER zegar najpierw próbuje pobrać sygnał niemiecki, w przypadku niepowodzenia próbuje pobrać sygnał angielski. Ustawiając własną strefę na MAD najpierw próbuje pobrać sygnał angielski. Ale najbardziej denerwuje mnie to że nie idzie sprawdzić z jakiego nadajnika była ostatnia synchronizacja. Bo choć pierwotnie powinien pobierać sygnał niemiecki a w przypadku niepowodzenia pobierze angielsiki to do kolejnej próby(np następnego dnia) wykorzystuje nadajnik z którym ostatnio nawiązał połączenie czyli angielski. I w końcu sam nie wiem skąd był sygnał. Do d*py to trochę.


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

a wciskasz ten kod przycisków?

"B" "D" "C" -Tzn,tak i mam w przypadku froga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J 40, J 60, U 60, G 77, L 60, B 01, D 02, G 03, T 04 . Po wciśnięciu tej kombinacji do wyboru jest aż tyle możliwości. W manualu nie ma nic o tym. Zrobiłem ręczną synchro na G 77 nie wiem czy dobrze. I do czego jest reszta opcji?

 

Zauważyłem że podczas ustawiania gdy wciaskam A to cyklicznie pojawia się i znika dwukropek między godzinami i minutami. Do czego to służy?

Po synchronizacji był komunikat GOK. A po wyjściu z ustawień i ponownym wejściu zaczyna się od nowa od J 40 a nie jak to zatwierdziłem G 77

Edytowane przez zielony991

GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i przepraszam, że wcinam się tak w temat, ale mam problem. Jestem coraz bliżej zakupu mojego pierwszego g-shocka, lecz jest jeden istotny problem, mianowicie mam dosyć chudą rękę 16 w obwodzie nadgarstka :/. I tu pytanie czy proponujecie jakiś konkretny model dla chudzielców :> ? Czy może g-shocki wyglądają dobrze nawet na chudej łapie. Rozglądałem się za paroma i spodobał mi się GD-100. Ale czy ktoś miał taki problem jak ja? Ma ktoś tu chudą rękę i jakiegoś g-shoka? Proszę bardzo o pomoc :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-shock to g-shock, pasuje na każdą rękę :angry:

Od Twoich preferencji i upodobań zależy jaki to będzie model. Są modele modne, popularne i preferowane.

Najlepiej jakbyś podszedł do jakiegoś sklepu, przymierzył, ocenił dany zegarek na swoim nadgarstku i masz sprawę jasną,

pozdrawiam


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-shock to g-shock, pasuje na każdą rękę :angry:

Od Twoich preferencji i upodobań zależy jaki to będzie model. Są modele modne, popularne i preferowane.

Najlepiej jakbyś podszedł do jakiegoś sklepu, przymierzył, ocenił dany zegarek na swoim nadgarstku i masz sprawę jasną,

pozdrawiam

właśnie nie za bardzo mam jak przymierzyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i przepraszam, że wcinam się tak w temat, ale mam problem. Jestem coraz bliżej zakupu mojego pierwszego g-shocka, lecz jest jeden istotny problem, mianowicie mam dosyć chudą rękę 16 w obwodzie nadgarstka :/. I tu pytanie czy proponujecie jakiś konkretny model dla chudzielców :> ? Czy może g-shocki wyglądają dobrze nawet na chudej łapie. Rozglądałem się za paroma i spodobał mi się GD-100. Ale czy ktoś miał taki problem jak ja? Ma ktoś tu chudą rękę i jakiegoś g-shoka? Proszę bardzo o pomoc :)

też mam taką chudą ręke :)

GD-100 to duży zegarek, ale całkiem dobrze wygląda na mnie (mam GA-100)

jesli coś mniejszego to gulfman G-9100 lub G-7700, może klasyczny 5600 - tu kolorów i modeli cała masa, pewnie coś wybierzesz

idź do sklepu, przymierz, wtedy wybieraj


obecnie: DW-5600C-9CV * DW-5300G-9V * DW-6600E-1V * G-2000BM-1MJF* G-3011F-1V   *  G-700-3AV  *   GW-9010-1 *  GW-9200-1 *  EF-535SP-1AV  * DW-5030-1
kiedyś : DW5600E-1 * DW-8150-1V * GT-000D-7 * DW-8030-1 * DW-8600J-8A * GX-56-1A * G-9000-8V * G-9000-3V * GW-9000A-1 * G-2900-1A  * G-7700-1 * G-3000LV-7 * GR-8900A-7 * GA-100-1A1 * GX-56-1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie za bardzo mam jak przymierzyć :/

 

Time Trend Bydgoszczy robią wielkie fochy jak się chce przymierzyć zegarek. Moja kobieta była zobaczyć bo jej się trzy zegarki spodobały,i jak to kobieta nie mogła się zdecydować to poszła na drugi dzień. A Pani ze sklepu z ironią powiedziała, ze Pani już wczoraj przymierzała zegarek i wróciła do przerwanej przez klienta rozmowy z koleżanką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiary teraźniejszego zegarka (jakiegoś słabego xonixa) to 45mm / 40mm /15mm natomiast g-shocka którego chce 55x51x17. Czy naprawdę to tak duża różnica? Może ktoś z was przerzucał się z małego sikroa na większego? Nie mogę się zdecydować, boję się że bedzie ogromny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna różnica, wręcz będziesz zadowolony. Przyzwyczaisz się. Też mam cienki nadgarstek, a GW 6900 mi pasuje :)

Choć mówią, że wielkość nie ma znaczenia...


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto G na małe nadgarstki mój G-7700 bike jumper, rozbudowany stoper 1/1000, pamięć czasów, wyświetlanie 2 stref czasowych, fajne alarmy z diodami, możliwość regulacji jasności wyświetlacza i nawet czas pokazuje :)

 

post-31612-0-07838400-1331826611.jpg


obecnie: DW-5600C-9CV * DW-5300G-9V * DW-6600E-1V * G-2000BM-1MJF* G-3011F-1V   *  G-700-3AV  *   GW-9010-1 *  GW-9200-1 *  EF-535SP-1AV  * DW-5030-1
kiedyś : DW5600E-1 * DW-8150-1V * GT-000D-7 * DW-8030-1 * DW-8600J-8A * GX-56-1A * G-9000-8V * G-9000-3V * GW-9000A-1 * G-2900-1A  * G-7700-1 * G-3000LV-7 * GR-8900A-7 * GA-100-1A1 * GX-56-1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ma ktoś może W59 oraz F91 i mógłby pyknąć fotkę porównawczą? Czym one właściwie się różnią prócz nieco innego wyglądu i tego, że W59 jest WR50?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.