Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Wkrotce taki :D

 

g-5600a-7dr-a.jpg

 

a wczesniej byl taki zegarkiclub.pl/forum/topic/52067-bialy-g-shock-gw-m850-7/

 

 

A mialeś może białego gw 6900 z multibandem? bc może to wrażenie optyczne ale wydawało mi się że pasek był lekko szerszy niż w czarnym 6900

 

sam wyświetlacz bardzo łądnie kontrastuje z białą obudową, wydaje się taki lekko błekitny

 

polecam i pozdrawiam


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie :D

od godziny mam na rece ga 110gb 1ser golden i podnieta powiem wam ze jest ogromna

jest juz puzno wiec ide spac ale napewno tu wroce i pogadamy

pozdrawiam wszystkich na forum :)

kurde chyba pujde spac z g shockem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

witamy

to jutro rano prosimy fotke jako dowód..aaaa,my tutaj chyba wwszyscy chodzimy spac z G-Shock'ami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie :)

od godziny mam na rece ga 110gb 1ser golden i podnieta powiem wam ze jest ogromna

jest juz puzno wiec ide spac ale napewno tu wroce i pogadamy

pozdrawiam wszystkich na forum :)

kurde chyba pujde spac z g shockem :)

He,he...

Uwielbiam patrzeć na te uśmiechnięte mordki... G - takie małe, a cieszy.. :)

Niech dobrze służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubieniec :)

mdsc0096.jpg


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, panowie wytłumaczcie mi, czy w g-shockach z tough solar jak np. w pokoju gaśnie światło (ogólnie jak jest ciemno), to wtedy tarcza zegarka jest ciągle podświetlana aż do 'przyjścia' światła?

 

oraz

 

jeśli zegarek mający vave ceptor włożę do szuflady np. na godzinę i po godzinie go wyciągnę, to musi upłynąc jakiś czas, żeby się zegarek zsynchronizował, tj. żeby po jakimś czasie od wyciągnięcia z szuflady pokazał, która na osi?

 

oraz

 

założyłem sobie konto na paypal i mam zamiar niedługo sobie jakiegoś g-shocka zamówic z zagranicy (bo o wiele taniej), ale to będzie mój pierwszy zakup zza granicy i tu pytanie do tych, którzy już tak zamawiali, czy nie mieliście jakiś niemiłych przygód z cłem itp.?

 

oraz

 

jakie zagraniczne stronki (sprawdzone) z g-shockami możecie polecic?

 

:)

Edytowane przez Nowy89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubieniec :)

 

 

Też się lubimy :)

 

gallery_24452_461_946639.jpg

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy89- g-shocki z tough solar mają opcje Power Save, jeśli ją uaktywnisz wyświetlacz jest wygaszany jeśli przez pewien czas nie ma światła. Co do synchronizacji to następuje ona bądź automatycznie w nocy zdaje się pomiędzy 0:00 a 6:00 lub ręcznie o dowolnej godz. Co do sklepów to poczytaj forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, panowie wytłumaczcie mi, czy w g-shockach z tough solar jak np. w pokoju gaśnie światło (ogólnie jak jest ciemno), to wtedy tarcza zegarka jest ciągle podświetlana aż do 'przyjścia' światła?

 

oraz

 

jeśli zegarek mający vave ceptor włożę do szuflady np. na godzinę i po godzinie go wyciągnę, to musi upłynąc jakiś czas, żeby się zegarek zsynchronizował, tj. żeby po jakimś czasie od wyciągnięcia z szuflady pokazał, która na osi?

 

 

na 2 pierwsze bo na reszte nie znam odpowiedzi

1.tough solar nie odpowiada za podświetlenie zegarka tylko za służy do ładowania akumulatora ,który "napędza" zegarek, jak jest ciemno to nie ładuje się akumulator i tyle

2.synchronizacja automatyczna zaplanowana jest w godzinach nocnych bodajże między 1 a 4 rano , z synchronizacją w szufladzie moze być problem z zasięgiem, mi sie zawsze synchronizował na ręce na parapecie czy tez na półce przez noc,można tez wymusic reczną synchronizacje o każdej porze ale przez zakłócenia dzienne u mnie nigdy się nie udała ,chociaż szczerze próbowałem ze 3-4 razy w okresie 3 lat użytkowania zegarka

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G shock posiadający baterię solarną ma funkcję oszczędzania

energii: PS. Funkcja ta sprawia iż zegarek po 23 "idzie spać".

Jak śpi to wyświetla się tylko napisy PS.

Zegarek wybudzi się gdy zostanie oświetlony światłem, lub zostanie wciśnięty

przycisk.

 

Co do synchronizacji to zegarek synchronizuje się raz na dobę ( w zimę 2:03, latem 3:02 - przynajmniej

tak jest w moim Ryśku). Oczywiście synchronizację można też wymusić przytrzymując

przycisk start.

 

Co do stron: http://watchshock.com/archive/Casio/G-Shock/

http://zegarkicasio.blox.pl/html

http://world.casio.com/wat/download/en/manual/

http://product-search.casio.jp/wat/g-shock/history.php

 

Co do kupowania z zagranicy to ja osobiście jestem sceptyczny, bo:

instrukcja obsługi dość skomplikowanego zegarka nie będzie po polsku,

gwarancja może być nie uznana,może zaistnieć problem ze zwrotem, lub wymianą towaru.

Najważniejsze jest jednak to,że możemy zostać oszukani, bo najczęściej płacimy

za towar z góry.

Co do cła:

cło od krajów poza UE : 22 euro, prezenty od osób fizycznych 45 euro.

 

Ja dlatego radziłbym towar zakupić w Polsce od sprawdzonych sprzedawców:

Można ze źródeł oficjalnych, z papierową instrukcją i ważną 3(6) letnią gwarancją,

np. http://www.timetrend.pl/

lub zakupić zegarek od sprzedawców "alternatywnych",

ja mogę polecić: http://www.zegarkowy.pl/

oraz tego użytkownika allegro: http://allegro.pl/zegarek-casio-g-9000-1er-promocja-g-shock-i1756970389.html

 

Sprzedawcy ci dadzą zazwyczaj instrukcję polską w pliku elektronicznym, a gwarancja jest 2 letnia

realizowana w ich serwisach.

Ale to jest twój wybór, a G shock raczej się przez nie popsuje, bardzie ty go zniszczysz w sposób mechaniczny(np. wybuch

achtunga- ci co trzeba wiedzą o co chodzi).

Edytowane przez Takeshi

Casio Gw 9200 Riseman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jezeli ktos robil testy nadgarstkowe G-SHOCKA GA-100 i GX-56 To prosze o rade ktory jest bardziej poterzniejszy:)Chylil bym sie ku GX-56 ale moge sie mylic.Podobaja mi sie obydwa ale kupic ewentualnie moge tylko jeden WIEKSZY WYGRA:)Pozdra all :)


Kazda rysa na zegarku G-shock przypomni Ci z czym dzień w dzień zmaga sie Twój zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do synchronizacji to zegarek synchronizuje się raz na dobę ( w zimę 2:03, latem 3:02 - przynajmniej

tak jest w moim Ryśku). Oczywiście synchronizację można też wymusić przytrzymując

przycisk start.

 

Nie śmiejcie się Panowie, ale ja całkowicie nie rozumiem potrzeby tej synchronizacji. Zegarek sobie chodzi i tu nagle o jakiejś godzinie (raz na dobę jak piszecie) przestawia się czas czy co się robi?

 

Jeśli piszecie, że z tą całą 'synchronizacją' może byc problem, gdy np. zegarek jest głęboko w szufladzie, to jaka jest przewaga zegarków z tą całą 'synchronizacją' nad zegarkami bez niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

do 100 euro,dolarów,funtów nie powinnismy placic oplat..czasem nawet grubo powyzej tej sumy tez sie nie placiło

 

czy warto kupowac w internecie? nie odpowiem na to pytanie bo kupuje i w oficjalnych sklepach i na internecie

oraz ani do pierwszego i ani do drugiego nie mam zastrzeżeń - z tym,ze w sumie to jeszcze nic nigdy nie zwracałem:)

 

co do gwarancji na ebay - to musisz patrzec czy sa akceptowane wzroty,jak tak to nie bedzie problemu ze zwrotem ale musisz sie liczyc ze przez długi okres bedziesz bez zegarka

a w sklepie to masz mniejszy stres o to wszystko i 'powinno' wszystko pójść sprawniej i przyjemniej w razie ewentualnych problemów

 

i nikt sie nie smieje

 

synchronizacja to w sumie bajer - i też na dobra sprawe wystarczy jak raz na kilka dni sie połaczy z nadajnikiem.czy potrzebna?? dla mnie była potrzebna bo swojego czasu grałem w gre online gdzie potrzebowałem idealny czas co do sekundy [oGame sie gra nazywa,napewno znacie]

-bo-synchronizacja koryguje czas

 

ale faktycznie,jak chcesz sie duzo dowiedziec o tym to poczytaj w sieci bo opisujac ci to musiałbym pisac o tym godzine :)

 

Witam Panowie jezeli ktos robil testy nadgarstkowe G-SHOCKA GA-100 i GX-56 To prosze o rade ktory jest bardziej poterzniejszy:)Chylil bym sie ku GX-56 ale moge sie mylic.Podobaja mi sie obydwa ale kupic ewentualnie moge tylko jeden WIEKSZY WYGRA:)Pozdra all :)

 

GX56 jest chyba grubszy ale wizualnie GA100 jest wiekszy odrobine wiekszy - ale to pisze tylko dlatego bo tak mi sie wydaje

no i GX56 jest straasznie lekki jak na swoje gabaryty - jak dla mnie az nie naturalnie lekki

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jedynym - dla mnie (i ogólnie?) - uzasadnieniem tej synchronizacji w zegarkach jest, żeby miec dokładnośc godziny co do sekundy? Bo jeśli tak, to ja o to w ogóle nie dbam. Raz ustawiłem w swoim g-2900 (7mio letni) godzinę i do dziś dnia na niej chodzi i jak mnie pamięc nie myli, to nigdy nie potrzebowałem w zegarku dokładności do czegoś tam..

 

A więc jeśli się zdecyduję na któryś model (riseman lub mudman) z tą synchronizacją, to czy muszę jej dokonywac, żeby godzina raz ustawiona chodziła tak cały czas?

 

W tych dwóch modelach - risemanie i mudmanie tak się zakochałem, że któryś z nich i tak wezmę, nawet jeśli nigdy miałbym się nie przekonac do tego tough solar i waveceptor'a... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrovka gx jest grubszy szerszy i wyzszy porownujac wymiary wiec chyba jednak bedzie gx:)Novy89 vaveceptor i tough solar to bardzo dobra sprawa.Mialem GW-300 z tym systemikiem a teraz GW-9200 i dziala i jest ok:)

Edytowane przez qqryku

Kazda rysa na zegarku G-shock przypomni Ci z czym dzień w dzień zmaga sie Twój zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy89, mnie automatyczna synchronizacja w ciągu roku szkolnego nie jest potrzebna, bo w pracy i tak muszę sobie ręcznie ustawiać zegarek do dzwonka w szkole. Za to teraz przez wakacje korzystam z Wave Ceptora w swoim GW-M5600 i powiem Ci, że czasami jest to przydatne. Na mojej półce stoi 7 różnych Casio, z których tak naprawdę żaden nie chodzi idealnie. Zauważyłem, że 3 z nich przyśpieszają dosłownie o sekundę dziennie, co daje odskok 30 sekund w przód miesięcznie, a rocznie to już robi ponad 6 minut. Pozostałe też przyśpieszają, ale w mniejszym stopniu, po kilku-kilkunastu dniach jednak widać różnicę.

Sterowany radiem GW-M5600-1ER jest dobrym odnośnikiem do sprawdzenia dokładności pozostałych zegarków :)

Jeśli komuś rzeczywiście zależy na dokładności, to jednak Wave Ceptor okazuje się bardzo dobrym rozwiązaniem.

 

U mnie zegarek synchronizuje się prawie codziennie o 3:02, raz tylko zrobił to o 3:05.

Z tego co mi wiadomo, w tej części Europy zegarek otrzymuje sygnał z laboratorium w Niemczech.

 

Co do funkcji PS (Power Save), to mam ją włączoną, działa ona nie tyle w określonych godzinach, tylko wtedy, zegarek przez około godzinę znajduje się w ciemności - działają wtedy wszystkie funkcje, piknięcia, alarmy, tylko wyświetlacz robi się "martwy" - wszystkie cyferki na nim gasną. PS wyłącza się, gdy zegarek zostanie przez jakiś czas oświetlony, lub gdy wciśniemy jakikolwiek przycisk, albo gdy poruszymy zegarkiem (jeśli posiada czujnik ruchu do włączania automatycznego Illuminatora, jak GW-M5600 właśnie). Dobra funkcja, polecam ją mieć włączoną cały czas.

Oczywiście, żeby jeszcze zaoszczędzić baterię, staram się nie korzystać za często z Illuminatora, a funkcję automatycznego podświetlenia mam wyłączoną, zasadniczo nie mam potrzeby z niej korzystać - z instrukcji zresztą można się dowiedzieć, że jedno podświetlenie tarczy elektroluminescencją zużywa tyle energii, że aby ją odzyskać, zegarek musi być potem przez 5 minut ładowany w świetle słonecznym.

 

I właśnie, wystarczy poczytać instrukcję, żeby uzyskać odpowiedzi na większość pytań dotyczących zarówno TS, jak i WC oraz PS :)

Edytowane przez Blatio

CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki blatio za wyczerpującą odpowiedź :)

 

W kwestii tej synchronizacji chodzi mi głównie, żeby dokonywała się ona bez mojego udziału,

żebym to ja nie musiał nic nastawiac itp. (bo do dla mnie zbędna funkcja). Ale i tak chyba

muszę zakupic tego g-shocka z tough solar i WC, żeby się przekonac, czy mogę z nimi życ,

czy nie :)

 

Miłej niedzieli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Mrovka gx jest grubszy szerszy i wyzszy porownujac wymiary wiec chyba jednak bedzie gx:)Novy89 vaveceptor i tough solar to bardzo dobra sprawa.Mialem GW-300 z tym systemikiem a teraz GW-9200 i dziala i jest ok:)

 

 

dzisiaj bede miał okazje zobaczyc jeden i drugi to wam powiem dokładnie - ale nie upieram sie ze mam racje,poprostu sam sobie to chce zweryfikowac raz a dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy89, jak najbardziej odbywa się synchronizacja bez Twojego udziału, tylko musisz wedle instrukcji włączyć RCVD, a na zegarku ustawić sobie odpowiednią strefę czasową (w GW-M5600-1ER jest to BER czyli Berlin). Wtedy co noc zegarek będzie łapał odpowiedni czas i masz problem z głowy - Twój zegarek chodzi wedle zegara atomowego :)

Ciekawostka - zegarek "pika" wtedy godzinę idealnie równo z sygnałem godzinowym z programu 1 Polskiego Radia, transmitowanym z Laboratorium Czasu i Częstotliwości Głównego Urzędu Miar :)

 

Tak jak już wspominałem - trzeba się dobrze wgryźć w instrukcję (moja jest po angielsku, bo zegarek przyszedł z USA, ale to nie problem z racji mojego zawodu), żeby to wszystko sobie dobrze ustawić.

 

Inna ciekawostka, dotycząca precyzji chodzenia zegarków - najmniejszy odskok w stosunku do GW-M5600 ma mój stary DW-6600 oraz DW-5600E - kilka sekund na miesiąc w przód. DW-6900, DW-270 i DW-5400 walą sekundę na dobę w przód.

 

O dziwo, moje dwa Timexy, Ironman T70381 oraz analogowy Expedition T44921 idą prawie idealnie z Wave Ceptorem, chyba w +-1 sekunda na 1-2 miesiące.

Stary Ironman T77711 na odmianę śpieszy, też około sekundy na dobę.

 

Wave Ceptor jest właśnie o tyle dobry, że można sobie nim zweryfikować dokładność wszystkich sikorów w domu :)

Edytowane przez Blatio

CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja wezme chyba tego risemana, bo doczytałem, ze ten 9300 mudman z wave ceptorem kosztuje ponad 1000zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

dzisiaj bede miał okazje zobaczyc jeden i drugi to wam powiem dokładnie - ale nie upieram sie ze mam racje,poprostu sam sobie to chce zweryfikowac raz a dobrze :)

 

 

panie i panowie..delikatnie rzecz ujmujac dałem ciała i to za darmo :)

 

faktycznie-GX56 to kawał bydlaka i jest wiekszy niz GA100

Chce przeprosic ze pisałem dyrdymały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy to prawda, że żeby sprawdzic temperaturę otoczenia, to tego g9200 risemana trzeba ściągnąc z ręki na kilkanaście minut, co to żeby nie pokazywał temp. ręki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy to prawda, że żeby sprawdzic temperaturę otoczenia, to tego g9200 risemana trzeba ściągnąc z ręki na kilkanaście minut, co to żeby nie pokazywał temp. ręki?

 

To zależy jak masz skalibrowany termometr.

Jeżeli pozostaniesz przy ustawieniach fabrycznych, zegarek będzie pokazywał poprawną temperaturę tylko wtedy, gdy będzie leżał na półce; noszony na ręku będzie podawał temperaturę wyższą niż rzeczywista.

Możesz także skalibrować termometr tak, by zegarek podawał właściwą temperaturę, gdy jest noszony na ręku. Aby to uczynić, musisz przebywając kilkanaście minut w danym pomieszczeniu mając oczywiście zegarek na ręku porównać temperaturę podawaną przez zegarek z jakimś wiarygodnym termometrem znajdującym się w tym samym pomieszczeniu i wprowadzić odpowiednią poprawkę. Tak skalibrowany zegarek będzie pokazywał w miarę poprawną temperaturę gdy będzie noszony na ręku. Jeśli natomiast odłożysz go na półkę, będzie wskazywał temperaturę niższą niż rzeczywista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko: w modelach gd-100-1AER i g-9100-1ER nie ma tradycyjnego przycisku ('G') do podświetlania tarczy, tylko są umieszczone w miejscu, gdzie również pisze 'reverse', a więc czy używając przycisku 'reverse' automatycznie włączy podświetlenie i vice versa?

 

Oraz czy mudman 9000-1VER:

 

1. posiada timer z autopowtarzaniem? Bo nigdzie tej info znaleźc nie mogę..

 

2. podświetlenie włącza się tym przyciskiem pod napisem 'shock resist'? Bo na wideorecenzjach tego nie widziałem..

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za odpowiedzi :)

Edytowane przez Nowy89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bo szczerze to sam producent zaleca wymiane uszczeliki i przesmarowanie jej smarem silikonowym co trzy lata,ale mysle ze jak bateria pozwoli to nastepne trzy lata w domowych warunkach uszczeliki nie zabije...

 

Może mi ktoś powiedzieć czy jeśli GW-M5600 Posiada TS to mimo wszystko trzeba wymieniać uszczelkę? Chodzi mi o rozkręcanie zegarka. Jeśli tak to co ile lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.