Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Tak siak czy owak zamówiłem gd-200, a g-2900 oddałem siostrze :)

 

Następnym g-shockiem będzie gw-9300, bo ten riseman 9200 wydaje mi się przebajerzony, a ten gw-9300 ma co trzeba i jeszcze trochę no i jest to mudman :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Może mi ktoś powiedzieć czy jeśli GW-M5600 Posiada TS to mimo wszystko trzeba wymieniać uszczelkę? Chodzi mi o rozkręcanie zegarka. Jeśli tak to co ile lat?

 

jezeli uzywałbym go do zwykłych prac w domu,ogrodzie to raczej bym go nie rozkrecał gdybym nie musiał..jezeli pracujesz w srodwisku olejowym,przy rozpuszczalnikach,farbach lub smarach,lub jako mechanik to wtedy bym po 3,4 lata popatrzył bym do niego

 

-chyba ze kupisz cos z zakrecanym deklem i stalowa kopertą bo na te materiały oleje i smary tak nie działaja jak na gume lub plastik,tyle ze do wyboru,jezeli chodzi o tansze modele to masz tylko DW5000SL lub GIEZ'a bez radia i solara

 

ale wiesz,NIE mysl ze wszystkie plastiki sa be :D

 

 

 

nowy89 - ze tak spytam,siostra sama go chciała czy to taki prezent? - w sumie nie dziwie sie bo sam znam osobiscie kilka dziewczyn i kobiet którym podobaja sie frogi :D

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z dystrybutorem ZIBI. Dużo ludzi na innym forum pisało: "...wole dopłacić i kupić z innego źródła niż ZIBI." Co wy o tym sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...wole dopłacić i kupić z innego źródła niż ZIBI." Co wy o tym sądzicie??

 

Głupio pisali, bo dopłaca się za kupienie zegarków od ZIBI, z innych źródeł zegarki są tańsze.

ZIBI to oficjalny dystrybutor Casio w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupio pisali, bo dopłaca się za kupienie zegarków od ZIBI, z innych źródeł zegarki są tańsze.

ZIBI to oficjalny dystrybutor Casio w Polsce.

 

co do ceny to nie zawsze Zibi jest drozsze, pozatym kupujac u autoryzowanego dystrybutora mam pewnosc ze kupuje orginal

Edytowane przez RadekQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrovka, zgodnie z obietnicą, oto zdjęcie "rodzinne" mojej kolekcji:

 

p1430422a.jpg

 

Brakuje w niej co prawda niedziałającego, mechanicznego Wostoka po ojcu, ale nie już go nie używam od lat, więc go nie liczę do kolekcji :D


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ceny to nie zawsze Zibi jest drozsze, pozatym kupujac u autoryzowanego dystrybutora mam pewnosc ze kupuje orginal

 

No ale przepłacasz 50-100%.

Są miejsca gdzie kupisz również oryginał nie dopłacając takiej kwoty.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ceny to nie zawsze Zibi jest drozsze, pozatym kupujac u autoryzowanego dystrybutora mam pewnosc ze kupuje orginal

 

Z zasady jest droższe, bo ZIBI musi doliczyć do ceny zegarka całą masę kosztów pośrednich, takich jak wynajem lokalu dla Time Trend, wynagrodzenia personelu, prąd itd.,itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przepłacasz 50-100%.

Są miejsca gdzie kupisz również oryginał nie dopłacając takiej kwoty.

 

PRZESADZASZ, wlasnie kupilem G-9300 w Zibi taniej niz 719pln, a taka cena funkcjonuje na allegro i w polskich sklepach internetowych, nie robmy z Zibi demona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy89 - ze tak spytam,siostra sama go chciała czy to taki prezent? - w sumie nie dziwie sie bo sam znam osobiscie kilka dziewczyn i kobiet którym podobaja sie frogi

 

Ten mój g2900 terach chodzi po jakieś 250zł albo i mniej, a mój ma prawie 8 lat (i ani jednej rysy na wyświetlaczu) i trochę szkoda by mi było go oddac 'za grosze', a więc wolę go oddac siostrze, której bądź co bądź g-shocki się podobają :D

 

A teraz jeszcze pytanko w innej beczki - czy w g-shockach za 400-500zł tough solar i waveceptor są 'gorszej jakości' niż w tych za ponad 1000zł?

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZESADZASZ, wlasnie kupilem G-9300 w Zibi taniej niz 719pln, a taka cena funkcjonuje na allegro i w polskich sklepach internetowych, nie robmy z Zibi demona :D

 

 

Radek regularnie kupuje za granica wiec wiem co pisze. Owszem znajduja sie modele ktore kosztuja w PL tyle samo ale to sa pojedyncze przypadki


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek regularnie kupuje za granica wiec wiem co pisze. Owszem znajduja sie modele ktore kosztuja w PL tyle samo ale to sa pojedyncze przypadki

 

to co pisze odnosze TYLKO do rynku krajowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zibi nie jest takie złe. W połowie czerwca mięli jakąś trzydniową promocję i dawali 15% rabatu na wszystkie zegarki. Kupiłem wtedy risemana za niecałe 600 zł. Myślę, że nie była to zła cena :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrovka, zgodnie z obietnicą, oto zdjęcie "rodzinne" mojej kolekcji:

 

p1430422a.jpg

 

Brakuje w niej co prawda niedziałającego, mechanicznego Wostoka po ojcu, ale nie już go nie używam od lat, więc go nie liczę do kolekcji :D

 

Podoba mi się ten środkowy z drugiego rzędu. Jaki to dokładnie model? Dzięki

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tego analogowego?

 

Timex Expedition T44921 z NATO Strapem kupionym z Allegro.

Sam zegarek jest w tej chwili dostępny na Allegro u BigBen - tam też go kupowałem jakieś 2-3 lata temu.


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przepłacasz 50-100%.

Są miejsca gdzie kupisz również oryginał nie dopłacając takiej kwoty.

 

 

no dobra poszukalem troche i jak dla mnie wcale nie wygladaja te zakupy za granica tak rozowo.

Najtanszy g-9300 znalazlem za 200$, wg dzisjejszego kursu to wychodzi 575pln, czyli "tylko" 25% taniej. Jezeli doliczymy do tego przesylke+cło+ewentulne ubezpieczenie to moze sie okazac ze ta roznica jeszcze sie zmniejszy.

To zegarek z USA wiec licze clo.

W Euro najtanszy znalazlem za 123euro + 15 euro przesylka czyli 574pln, ten byl wyjatkowo tani, bo ceny u innych sprzedawcow oscylowaly w okloicach 190euro czyli 790pln

 

Byc moze zle szukam, ale nie znajduje w tej chwili cen nizszych o 50-100% niz w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto zakupy w sklepie stacjonarnym (niekoniecznie w Zibi) jeśli nawet są nieco droższe, mają tę zaletę, że widzisz, co kupujesz. Jeśli coś Ci w danym zegarku nie pasuje, możesz poprosić o inny egzemplarz. Kupując zegarek przez internet, nigdy nie wiesz na 100%, co dostaniesz. Teoretycznie jeśli towar jest niezgodny z umową, możesz go odesłać i zarządać zwrotu pieniędzy, ale czy je odzyskasz, to już inna kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto zakupy w sklepie stacjonarnym (niekoniecznie w Zibi) jeśli nawet są nieco droższe, mają tę zaletę, że widzisz, co kupujesz. Jeśli coś Ci w danym zegarku nie pasuje, możesz poprosić o inny egzemplarz. Kupując zegarek przez internet, nigdy nie wiesz na 100%, co dostaniesz. Teoretycznie jeśli towar jest niezgodny z umową, możesz go odesłać i zarządać zwrotu pieniędzy, ale czy je odzyskasz, to już inna kwestia.

 

dokladnie tak jak piszesz

dlatego wole doplacic kilka pln i kupic rzecz w realu a nie rzecz wirtualna :D

wirtualne zakupy, owszem ale do kwoty max 200pln jestem wstanie dopuscic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tego analogowego?

 

Timex Expedition T44921 z NATO Strapem kupionym z Allegro.

Sam zegarek jest w tej chwili dostępny na Allegro u BigBen - tam też go kupowałem jakieś 2-3 lata temu.

 

Nie, nie. Chodzi mi o Casio z dolnego rzędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 3 tygodnie temu, przed samym wyjazdem na urlop, kupiłem Casio GDF-100.

Jest to dość duży zegareczek, z termometrem, barometrem, wysokościomierzem, bez solara i waveceptora. Termometr skalibrowałem do stacji pogody, wysokościomierza nie ruszałem, pozostał przy ustawieniach fabrycznych. Zależało mi głownie na termometrze i wysokościomierzu. Na początku noszenia trochę przeszkadzała mi jego wielkość, ma dość duży i płaski dekielek, ale już się do niego przyzwyczaiłem. Po kalibracji zegarek idealnie pokazywałem temperaturę, zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Wysokościomierza nie sprawdzałem, nie było, żadnego odniesienia. Całe dwa tygodnie pływałem z nim w dosyć słonych wodach. Gdy wracałem z plaży, na zegareczku pojawiał się biały nalot od soli. Wystarczyło małe mycie z mydłem pod kranem i zaraz wyglądał jak nowy. Szkoda, że nie wsadzili do niego jeszcze waveceptora i solara, ale wówczas byłby prawie jak reisman. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony. Teraz chcę poszukać jakiegoś modelu gw-m5600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Chodzi mi o Casio z dolnego rzędu.

 

Aaa, to jest GW-5600J, kupowałem na eBayu, ściągany z USA, opłaciło mi się bardziej niż kupować w Polsce na Allergo.

Podoba mi się, bo ma mniej kanciasty kształt niż DW-5600E, czy GW-M5600-1ER.

Poza tym ma nieco dłuższy pasek i jest nieco grubszy niż w/w zegarki.

Niestety, Wave Ceptor mu nie działa w Europie, bo synchronizuje się tylko w USA i Japonii, ale to nie problem, można go ustawiać ręcznie, a zegarek jak nie łapie zasięgu żadnego nadajnika, nie próbuje się sam na siłę przestawiać, więc nie żre baterii z tego powodu.

Poza tym bardzo wygodnie się go nosi, bardzo lubię ten model, choć mam go od paru tygodni ledwo. Jest trochę bardziej stonowany kolorystycznie niż pozstałe 5600-tki i z nich wszystkich ma największe cyfry na wyświetlaczu, jest bardzo przejrzysty.


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu po zgłębieniu swojej wiedzy (niedostatecznie) trzeba było podjąć, jak to na faceta przystało :D, męską decyzję :D. Spike Lee został dziś zamówiony z TimeTrend. Mam stać się jego posiadaczem w piątek/poniedziałek. Oczywiście foty wrzuce jak tylko go dostanę :D. A jak przejdzie pozytywnie mój test nadgarstkowy to trzeba będzie pomyśleć w późniejszym terminie o jakimś mudzie albo gulfie też mi się podobają ale na chwilę obecną boje się ich rozmiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mudman wbrew pozorom jest mniejszy na żywo niż się wydaje. Na pewno mniejszy niż DW-6600 czy DW-6900.


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to jest GW-5600J, kupowałem na eBayu, ściągany z USA, opłaciło mi się bardziej niż kupować w Polsce na Allergo.

Podoba mi się, bo ma mniej kanciasty kształt niż DW-5600E, czy GW-M5600-1ER.

Poza tym ma nieco dłuższy pasek i jest nieco grubszy niż w/w zegarki.

Niestety, Wave Ceptor mu nie działa w Europie, bo synchronizuje się tylko w USA i Japonii, ale to nie problem, można go ustawiać ręcznie, a zegarek jak nie łapie zasięgu żadnego nadajnika, nie próbuje się sam na siłę przestawiać, więc nie żre baterii z tego powodu.

Poza tym bardzo wygodnie się go nosi, bardzo lubię ten model, choć mam go od paru tygodni ledwo. Jest trochę bardziej stonowany kolorystycznie niż pozstałe 5600-tki i z nich wszystkich ma największe cyfry na wyświetlaczu, jest bardzo przejrzysty.

 

super, dziękuję bardzo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak piszesz

dlatego wole doplacic kilka pln i kupic rzecz w realu a nie rzecz wirtualna :D

wirtualne zakupy, owszem ale do kwoty max 200pln jestem wstanie dopuscic :D

 

Jeżeli 25%-100% ceny zakupu wolisz dopłacić ...


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.