Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, macie jakieś info, kiedy w PL będzie dostępny gw-9300? Mam na niego mega kata i jak się w porę nie pojawi ( :) ), to chyba jako alternatywę wezmę risemana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kolego model 9300 jest już w salonach,oglądałem go w Poznaniu w TIME TREND, cena 799zł, też strasznie się na niego napaliłem. Wybierałem między RISEMANEM 9200 a nim. Wybór padł na 9200,cena ta sama. 9300 ma okrojone funkcje modelu 9200 + kompas. Za nim przemawiała wielkość,jest piękny,ale już korzystanie z przycisków wymagało użycia zbyt dużej siły. Przyciski ciężko chodzą.tego problemu nie ma w GW 9200. Mudman nie ma sterowania z zegara atomowego.

Ja wybrałem Risemana,gdybyś miał jakieś pytania to śmiało.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj o możliwość przedłużenia gwarancji do 6 lat.Kosztuje to 20 zł a myślę,że warto to zrobić. Zegarek genialny! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak takiej możliwości, gwarancja tylko przez tego sprzedawcę

 

Jaka jest różnica pomiędzy GW-9200-1ER,a GW-9200-1CR sprzedawanym na tej stronie

Edytowane przez G G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Kolego model 9300 jest już w salonach,oglądałem go w Poznaniu w TIME TREND, cena 799zł, też strasznie się na niego napaliłem. Wybierałem między RISEMANEM 9200 a nim. Wybór padł na 9200,cena ta sama. 9300 ma okrojone funkcje modelu 9200 + kompas. Za nim przemawiała wielkość,jest piękny,ale już korzystanie z przycisków wymagało użycia zbyt dużej siły. Przyciski ciężko chodzą.tego problemu nie ma w GW 9200. Mudman nie ma sterowania z zegara atomowego.

Ja wybrałem Risemana,gdybyś miał jakieś pytania to śmiało.

pozdrawiam

 

Hmm.. ale mnie chodziło o gw-9300, a nie o g-9300 (który jest od jakiegoś czasu dostępny), który to gw-9300 ma waveceptor i na ebaju chodzi po prawie 400 dolców ! Ciekawi mnie, kiedy będzie u nas dostępny i za ile plnów..., bo jak za 400dolców na ebaju, to u nas pewnie koło 1500zł (?!!) A co do tych ciężko chodzących przycisków, to dla mnie raczej zaleta :) I to nie tylko w zegarkach, ale także lubie noże, które mają mocną i solidną blokadę, lornetki, które odchyla się ciężko itp.:) Mnie ten gw-9200 nie jest potrzebny. Za dużo bajerów i to nie pierwszych lotów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. ale mnie chodziło o gw-9300, a nie o g-9300 (który jest od jakiegoś czasu dostępny), który to gw-9300 ma waveceptor i na ebaju chodzi po prawie 400 dolców ! Ciekawi mnie, kiedy będzie u nas dostępny i za ile plnów..., bo jak za 400dolców na ebaju, to u nas pewnie koło 1500zł (?!!) A co do tych ciężko chodzących przycisków, to dla mnie raczej zaleta :) I to nie tylko w zegarkach, ale także lubie noże, które mają mocną i solidną blokadę, lornetki, które odchyla się ciężko itp.:) Mnie ten gw-9200 nie jest potrzebny. Za dużo bajerów i to nie pierwszych lotów.

 

Pozdrawiam

 

 

Z tego co wiem to GW-9300 wogole nie bedzie dostepny w Europie, zostaje wiec import wlasny. Ja kupilem G-9300 bo nie chcialo mi sie kombinowac z kupnem za wielka woda ;-)

Brakuje mi troche wave ceptora, ale i takmjestem Mega zadowolony

Co do przyciskow nie mam teraz mozliwosci porownania do GW-9200, ale napewno chodza lzej niz w moim poprzednim Mudmanie GW-9000

Btw Nowy89, jakie noze masz na mysli, ja tez "siedze" w nozach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na 9200,cena ta sama. 9300 ma okrojone funkcje modelu 9200 + kompas.

 

Chyba nie okrojone tylko poprostu inne

9200 ma wysokosciomierz i barometr, a 9300 ma kompas i fazy ksiezyca. Reszta jest taka sam. Mozna wybrac to co kto potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. ale mnie chodziło o gw-9300, a nie o g-9300 (który jest od jakiegoś czasu dostępny), który to gw-9300 ma waveceptor i na ebaju chodzi po prawie 400 dolców ! Ciekawi mnie, kiedy będzie u nas dostępny i za ile plnów..., bo jak za 400dolców na ebaju, to u nas pewnie koło 1500zł (?!!) A co do tych ciężko chodzących przycisków, to dla mnie raczej zaleta :) I to nie tylko w zegarkach, ale także lubie noże, które mają mocną i solidną blokadę, lornetki, które odchyla się ciężko itp.:) Mnie ten gw-9200 nie jest potrzebny. Za dużo bajerów i to nie pierwszych lotów.

 

Pozdrawiam

 

Na www.nywatch.com nie widzę.

Z noży chwalę sobie CRKT, M-16 14T i M-21 14DSFG.

Lornetkę mam Steiner Police 10x50 i wystawiam jej bardzo wysokie noty.

Bez problemu widać przez nią Jowisza z czterema szczeniaczkami :)

Edytowane przez inf40890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to GW-9300 wogole nie bedzie dostepny w Europie, zostaje wiec import wlasny. Ja kupilem G-9300 bo nie chcialo mi sie kombinowac z kupnem za wielka woda ;-)

Brakuje mi troche wave ceptora, ale i takmjestem Mega zadowolony

 

A ja tam właśnie chce zakupic jeszcze jednego g-shocka z WC i TS no i tak sobie pomyślałem, żeby od razu z grubej rury i wybór padł na gw-9300, ale tego w PL nie ma, no i tyle kasiury na niego wykładac?

 

Jak się na niego nie zdecyduje, to albo 9200 albo jakiś inny mudman z TS i WC?

 

Ps. zarzucę jeszcze jednym pytankiem odnośnie WC ? niektórzy piszą, że żeby się zegarek zsynchronizował, to dobrze by go było na parapecie postawic na noc? - a dajmy na to że go schowam do szafy i niezsynchronizuje się, to jak go wyciągnę, to co ? nie będzie chodził, czy po prostu godzina nie będzie dokładnie taka, jak ta z tych zegarów atomowych??

 

Z tym nożem, to głównie piłem do mojego Ontario rat 1, którego akurat nie da się tak łatwo otworzyc kciukiem jak to na filmikach można zobaczyc, a i liner lock przy składaniu chodzi ciężko..co mnie niezwykle cieszy?

Z nożyków mam jeszcze Vicka field mastera i w planach jeszcze dwa ? jak szczurek odmówi posłuszeństwa, to kupię benchmade?a 710, no i z czasem Chris reeve warrior knive, ale tego ostatniego to raczej nie z potrzeby, ale żeby zaspokoic dziecięce marzenie posiadania takiego noża, które siedzi we mnie od?oglądnięcia rambo :)

 

Zaznaczam, że nie jestem kolekcjonerem noży, jak większośc z knves.pl :) Tylko to co potrzebne i basta.

 

A lornetkę to mam nikona actiona ex 8x40 i dosłownie się w niej zabujałem :) Rozważałem 10x50, ale ostatecznie padło na 8x40 i nie żałuję. Takiego klamota jak 10x50 (tj. Nikonem 10x50 ex, bo tego rozważałem) to by mi się nigdzie nie chciało nosic, a 8x40 jest do zaakceptowania :)

 

Na przyszłe wakacje planuje prawdopodobnie coś do do obserwacji (mam z mieszkania za***iste widoki ? same góry!) ? być może coś 15x70, ale to oczywiście tylko i wyłącznie na statyw:)

 

Dobrej nocy panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się polska wersja tej księgi, ...

 

Chciał bym dorwać w wersji elektronicznej choć tą Japońską wersje (czy po jakiemu to tam jest?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy risemana 9200 - ten sensor po lewej (srebrny) to jest przycisk, czy 'atrapa' przycisku (tzn. wygląda jak przysick, ale się go nie przyciska)? Bo jakoś ze zdjęcia, to nie wydaje mi się on, żeby przeżył jakikolwiek upadek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To osłona sensora, żaden przycisk. Nic mu się nie stanie po upadku, możesz spokojnie polować nim na żubry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie uspokoiłeś :) Ale nadal nie wiem co wziąc... czy tego risemana, mudmana gw 9010 czy mudmana g-9300... :P

Najbardziej to bym chciał gw-9300, ale za droga ta bestia..! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka wpisu:

Mój zamówiony GDF100-1A właśnie przyszedł.

Zgodnie ze zwyczajem zamieszczam foty.

Myślę już o GA-120, całym białym, bo białego jeszcze nie mam.

Albo o GX56-1B.

Jak ktoś chce dużą fotę GX56 czerwony negatyw, to kolega zamówił.

Dobrze że moja młoda chodzi czasem w moich do pracy...

 

A więc - jak chcesz mieć fajny prezent na urodziny to musisz go sobie kupić sam ;)

post-41125-0-13587700-1315230438_thumb.jpg

post-41125-0-37970800-1315230590_thumb.jpg

Edytowane przez inf40890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

w g jestem laikiem ale ostatnio zapragnalem wlasnego G

rozwazam na poczatek gd-100 lub dw-6900

 

z tego co widze to oba to raczej podstawowe modele G

stad moje pytanie do znawcow który lepszy? :) czy w tym przypadku bedzie to tylko kwestia gustu?


tengo hambre pero no tengo dinero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie różnią się nieco funkcjami w szczegółach, ale generalnie to może być kwestia gustu.

Gdybym kierował się tylko wyglądem, to wybrałbym DW-6900, ale z kolei ma on kilka rzeczy (a raczej kilku nie ma), które mnie w nim wkurzają.

Funkcji GD-100 nie znam, ale już na oko widzę, że ma choćby przewagę nad DW-6900 w tym, że przy ustawianiu czegokolwiek można w nim przewijać w górę i w dół (napisy "forward" i "reverse") - w DW-6900 można ustawiać tylko jednym przyciskiem "do przodu", więc jeśli się machniesz przy ustawianiu minut i pojedziesz o jedną za dużo, to musisz potem przelecieć przez te 59 minut do przodu, żeby trafić na tę właściwą.

Widzę też w opisie, że GD-100 ma podświetlenie starego typu, diodowe, zamiast elektroluminescencyjnego, jak w DW-6900. Aczkolwiek to nie musi być wada, bo podświetlenie diodami jest mniej prądożerne (mniej zużywa baterię) i z tego co słyszałem, raczej się nie psuje :)

Poza tym po GD-100 widać, że wskazuje też czas światowy (DW-6900 tego nie ma), ma 5 alarmów (DW-6900 tylko jeden).

W informacjach w necie znalazłem też, że bateria GD-100 ma mieć trwałość 7 lat. Można też włączyć automatyczne podświetlenie (chyba chodzi o to, że samoczynnie się włącza przy podnoszeniu zegarka do oczu).

 

Tyle można powiedzieć, studiując same opisy.


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie różnią się nieco funkcjami w szczegółach, ale generalnie to może być kwestia gustu.

Gdybym kierował się tylko wyglądem, to wybrałbym DW-6900, ale z kolei ma on kilka rzeczy (a raczej kilku nie ma), które mnie w nim wkurzają.

Funkcji GD-100 nie znam, ale już na oko widzę, że ma choćby przewagę nad DW-6900 w tym, że przy ustawianiu czegokolwiek można w nim przewijać w górę i w dół (napisy "forward" i "reverse") - w DW-6900 można ustawiać tylko jednym przyciskiem "do przodu", więc jeśli się machniesz przy ustawianiu minut i pojedziesz o jedną za dużo, to musisz potem przelecieć przez te 59 minut do przodu, żeby trafić na tę właściwą.

Widzę też w opisie, że GD-100 ma podświetlenie starego typu, diodowe, zamiast elektroluminescencyjnego, jak w DW-6900. Aczkolwiek to nie musi być wada, bo podświetlenie diodami jest mniej prądożerne (mniej zużywa baterię) i z tego co słyszałem, raczej się nie psuje :)

Poza tym po GD-100 widać, że wskazuje też czas światowy (DW-6900 tego nie ma), ma 5 alarmów (DW-6900 tylko jeden).

W informacjach w necie znalazłem też, że bateria GD-100 ma mieć trwałość 7 lat. Można też włączyć automatyczne podświetlenie (chyba chodzi o to, że samoczynnie się włącza przy podnoszeniu zegarka do oczu).

 

Tyle można powiedzieć, studiując same opisy.

 

Dzieki zaobszerne info.

W kwestii gustu u mnie tez wygrywa dw 6900 ale czas swiatowy by sie przydal

Musze przemyslec

Jeszcze raz dzieki


tengo hambre pero no tengo dinero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę diodowe wkurza, ponieważ nie oświetla równo tarczy.

 

Jeśli jest tylko z jednej strony tarczy, jedna dioda, to rzeczywiście może denerwować, ale z tego co widzę, w GD-100 nie ma tragedii, jak pokazuje to zdjęcie:

 

428668d1304026451-new-g-shock-playset-gd-100ps-3jr-g-man-released-april-japan-imageuploadedbytapatalk1304026456.619943.jpg


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie jest z GDF-100, dwie diody i troszeczkę mnie to złości :)

Edytowane przez dinus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.