Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Poziomem naładowania akumulatora w zegarku z Tough Solar nie ma się co przejmować. W końcu technologii tej nie opracował w swoim garażu i nie zamontował w zegarku Pan Jasiu z sąsiedztwa, tylko inżynierowie z Casio, czyli firmy, która w świecie zegarków coś znaczy i do której ja mam zaufanie. Wypuszczenie na rynek zegarka w tej technologii poprzedzone było zapewne wieloma testami i badaniami, które wykazały, że sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Z tego co wiem Riseman sprzedaje się dobrze i jakoś nie słychać o masowych przypadkach niedoładowanego akumulatora.

Można oczywiście stresować się (jeśli ktoś tak ma) czy poziom naładowania akumulatora nie spada, ale na tej samej zasadzie można stresować się też tym, czy tradycyjna bateria właśnie się nie rozładowała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G7900 w tym kolorze jest całkiem całkiem :)

 

własnie w tej oliwkowej kolorystyce kolorystyce też mam g7900 i wygląda super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki trochę militarny klimat świetnie pasuje do G :) na watchuseek na podforum G-shocka widziałem jak niektórzy barwią w kolory moro bezele i paski w G,super to wygląda!

Edytowane przez Łukasz G7900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie w tej oliwkowej kolorystyce kolorystyce też mam g7900 i wygląda super!

Fajnie wygląda ale w tej wersji kolorystycznej nie ma ceptora, muszę go co jakiś czas ustawiać. Irytuje to mając kilka ceptorów, ale jak zobaczyłem ten kolor... poza tym na wiosnę wyprzedawali je minus 50% w time trend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale faktycznie przeszkadza Ci aż tak te parę sekund na miesiąc??przecież to nie są duże różnice ja bym mojego korygował dopiero jakby np śpieszył ponad minutę czy nawet koło dwóch.Sprawdzałem ile mój G7900 zrobi przez miesiąc i było to +4s z tego co pamiętam.Oczywiście jeśli by późnił to sprawa przedstawiałaby się gorzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, wszystko zależy od danego egzemplarza. Na 8 Casio, jakie posiadam, 4 śpieszą 1s/24h, a jeden 2s/24h, co daje ogółem 30 i 60 sekund miesięcznie - trochę za dużo nawet jak na normę producenta (+-15s / miesiąc). Dla mnie jest to akurat istotne, żeby wiedzieć, czy mi dzwonek na przerwę nie zadzwoni w pół zdania, hehe :)


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ;) może kiedyś się przekonam do Ceptora,na chwilę obecną z normą mojego G +4s na miesiąc jestem zadowolony i nic więcej mi nie trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale faktycznie przeszkadza Ci aż tak te parę sekund na miesiąc??przecież to nie są duże różnice ja bym mojego korygował dopiero jakby np śpieszył ponad minutę czy nawet koło dwóch.Sprawdzałem ile mój G7900 zrobi przez miesiąc i było to +4s z tego co pamiętam.Oczywiście jeśli by późnił to sprawa przedstawiałaby się gorzej :)

Kurcze mi przeszkadza. Może mam zryty baniak ale jak po miesiącu patrzę że odstaje od rodzinki to mnie kór... bierze. Wybaczam mu to tylko za kolor.

Tak sobie na telefonie znalazłem mojego 3000 i kumpla 2000, sekunda w sekundę!

 

19062011365.jpg

Edytowane przez mariaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mojego G-shock'a kupiłem w 98 albo 99 roku, w Kanadzie, więc parę lat ma :)

Działał zawsze bezproblemowo. Jak pisali poprzednicy późnił, albo spieszył do 4 sekund na miesiąc, ale to nie istotne.

Młodemu, żywiołowemu człowiekowi służył dobrze i wiernie. Przeszedł ze mną przez wszystkie randki, nieraz piknięciem co godzinę przypominając o późnej porze i strasząc dziewczyny które uciekały do domu bojąc się taty :)

Wiele meczy na łódzkich boiskach, gdzie trawy nie można było nigdy uświadczyć, wszystkie bójki, nieraz sparowałem kopniaka na zegarek i nieraz byłem przekonany, że się rozsypał, albo choć szkiełko pękło a tu nic :)

Wszystkie wyjazdy wakacyjne, kąpiele w rożnych gliniankach i zalewach, zimowe kuligi, gdzie nieraz przy znacznej prędkości spadałem z sanek...

Był po prostu ze mną wszędzie. Działa niezawodnie do dziś, możecie wierzyć lub nie, nie używałem go chyba ze 4 lata, jakoś przerzuciłem się na inne, bardziej garniturowe i ostatnio właśnie stwierdziłem, że go odszukam, bo przy przeprowadzce się stracił, odszukałem go, bateria co prawda nie działała, bo leżał gdzieś zapomniany w garażu na zimnie. Wymieniłem baterię ( w sumie chyba 3 raz za całego jego żywota) i działa!

Normalnie powitał mnie przeskakującymi cyferkami i tak dobrze znanymi mi, trzema kółeczkami zapełniającymi się jedno po drugim :) Iluminator- działa. To mój jedyny jak do tej pory G-Shock, po prostu nigdy nie potrzebowałem innego, mógłbym sobie teraz kupić jakiegoś nowego, bardziej wypasionego, ale nie chce.

Ten jest mój, przeżył ze mną tyle lat, był przy moich wzlotach,ale też i przy upadkach, widział moje pierwsze pocałunki i nieraz musiałem wycierać go z kurzu po tym, jak się kotłowaliśmy na boiskach... Trochę ma porysowaną szybkę, muszę wymienić w nim pasek, bo w starym urwała mi się ta szlufka do wkładania końca paska jak się zapina zegarek ( wiecie o czym mówię?),no i najgorsze co mnie bardzo zmartwiło, tą gumową obudowę z napisem G-Shock, po prostu pękła, nie wiem, czy ze starości, czy z tego że leżał na zimnie. Ta guma i tak była porysowana dosyć znacznie, ale ostatnio jak go miałem w rękach była chyba cała. Nie wiem, w każdym razie pytanie moje na koniec tego przydługiego postu: macie może informację gdzie tą gumę nabyć? Szukałem na aukcjach różnych, ale nie mogę znaleźć, o ile paski są, to tej gumy ochronnej nie widziałem. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!Twój post świetnie nadaje się do tematu "Przygoda z wielkim G" :) napisz co to za model dokładnie??ta gumowa obudowa to bezel i czasem pojawiają się takie na portalach aukcyjnych...Jeśli nic nie będzie to chyba najlepiej napisać do Zibi.

Edytowane przez Łukasz G7900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja mała kolekcja: gw3000, 2500, 7900, niestety nie zrobiłem fotek ale zalega jeszcze Riseman i G011. GW M5600-1ER to na mikołaja chyba będzie!

 

 

p1040849n.jpg

 

Jak gruby masz nadgarstek?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Wygląda dokładnie jak ten: http://ww1.tiki.ne.jp/~tokio/tokio/g-shock/dw-6900-1v.jpg więc to chyba taki.

Szukałem właśnie po aukcjach, bo już dotarłem do tego że to bezel, ale nie ma nic ciekawego ( gdzieś tam w stanach można to nabyć) :/

Zibi chce za to 2 stówy...

dziękuję za odpowiedź.

 

przykro mi stary ale chyba czeka cie zakup w tych stanach lub w kraju,w Zibi..jezeli faktycznie masz taki sentyment do niego [a masz,bo to słychać:)] to możesz monitorowac aukcje na ebay,ale wątpi by ktos sprzprzedawał 'obudowy uzywki' - niestety,cena nowych kompletów jak sam sie przekonałes to minimum połowa nowego zegarka

-druga ewentualnosc..to faktycznie kupic nowy,nawet niech i bedzie taki sam

 

 

mozesz wkleic jakies fotki jak taki weteran wyglada?? było by miło..i faktycznie,wklejaj ten post do tematu "przygoda z wielkim G" -tylko napisz cos wiecej o dziewczynach :))))) zarcik

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Casio-G-Shock-DW-6900-DW-6600-watch-band-and-bezel-plastic-buckle-black-/110769506294?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19ca6087f6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gruby masz nadgarstek?

Kurcze nie mierzyłem. Taki średniawy, Duże G zapinam na 4 dziurkę od koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie mierzyłem. Taki średniawy, Duże G zapinam na 4 dziurkę od koperty.

 

to wez zmierz plis


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lawnowerman zmień awatar bo nie mogę się skupić na tym co piszesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że nie masz Kobity w domu z rozmiarem 65K, która by się na Ciebie wściekała, że nie skupiasz się na tym mówi :)

A tematu wczoraj szukałem :)

W moje posiadanie wszedł G Riseman, ale nie będę go wklejał po raz enty. Jak będę miał czas to na blogu zrobię porządny opis i reckę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dokładnie jak ten: http://ww1.tiki.ne.jp/~tokio/tokio/g-shock/dw-6900-1v.jpg więc to chyba taki.

Szukałem właśnie po aukcjach, bo już dotarłem do tego że to bezel, ale nie ma nic ciekawego ( gdzieś tam w stanach można to nabyć) :/

Zibi chce za to 2 stówy...

dziękuję za odpowiedź.

tyle kosztuje bezel do 6900 ? ale jaja, to dużo mniej dałem za bezel do DW5600C (na Tiktox'ie), a do DW5600E i do mudmana (w timetrend) to kilka złotych dawałem

 

a któryś z tych ?

 

http://www.tiktox.com/tools-watch-accessories-c-7.php?page=2&sort=2a ?

 

na allegro dw6900 od 219zł...

Edytowane przez zbytek

obecnie: DW-5600C-9CV * DW-5300G-9V * DW-6600E-1V * G-2000BM-1MJF* G-3011F-1V   *  G-700-3AV  *   GW-9010-1 *  GW-9200-1 *  EF-535SP-1AV  * DW-5030-1
kiedyś : DW5600E-1 * DW-8150-1V * GT-000D-7 * DW-8030-1 * DW-8600J-8A * GX-56-1A * G-9000-8V * G-9000-3V * GW-9000A-1 * G-2900-1A  * G-7700-1 * G-3000LV-7 * GR-8900A-7 * GA-100-1A1 * GX-56-1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle kosztuje bezel do 6900 ? ale jaja,

tyle, tyle, mają to w jakiś zestawach i nie da się kupić samego bezela

BTW wiecie nawet, że nie wiedzieli jak to się nazywa? Ja też zresztą do rana nie wiedziałem, ale ja nie zajmuję się zawodowo zegarkami :)

oni nazywali to.... Guma absorbcyjna... :) dobrze, że nie błysnąłem na forum korzystając z ich terminologii :) choć może dobrze mówili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Proszę o pomoc w decyzji. Chodzi o ten sam zegarek ale na innych aukcjach:

http://allegro.pl/zegarek-casio-glx-6900-7er-g-shock-nowosc-i1869670741.html : gwarancja 2 lata no i ta końcówka 7ER w nazwie, która występuje w 99% przypadków.

 

http://allegro.pl/top-2011-casio-glx-6900-7c-g-shock-nowy-od-ss-i1870638380.html : 3 lata gwarancji ale 7C - nigdzie nie natknęłam się na taką końcówkę, bywały jp - dystrybucja na japonie no i er - europa. Nawet na ogólnoświatowej stronie Casio.com przeglądając ofertę na możliwe kraje - nie spotkałam 7C. Nie chcę żeby się okazało, że to jest jakaś wadliwa produkcja np. Sprzedawca nie potrafi określić do jakiego kraju miał trafić zegarek. Gdyby nie to że ma gwarancję dłuższą - to bez zastanowienia wziełabym pierwszy.

Proszę sprawdzić w wyszukiwarce ten model z końcówką 7C - wyskakują mi tylko aukcje na allegro..

Czy może panikuję?

Dziękuję z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden kit. Kup tańszy ;)


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CU to Stany Zjednoczone, bądź też USA + Kanada. Ameryka Północna w każdym razie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Ostatnio po wymianie G-Shocka na inny model (z GW-9200 na GS-1150) narodziło mi się pewne pytanie. Dla jednych to pytanie będzie głupie, dla jeszcze innych żenujące, a dla jeszcze innych śmieszne. Tak czy owak po to jest forum żeby dyskutować i wymieniać się doświadczeniami! ;-) Moje pytanie jest następujące: Jak nosić zegarek na ręce? Zanim udzielicie odpowiedź uzasadnię swoje pytanie - mianowicie: Kiedy miałem Risemana zegarek zakładałem na rękę i w drogę. Był on solidnie przytwierdzony ale pod zegarkiem była przerwa na pół palca. Teraz mam Gieza i nietypowy problem bo na 4 dziurce zegarek uciska mi rękę, a na 5 już się kręci wokół nadgarstka. Taki oto mam problem. Niby dziwny, ale trochę mnie to wkurza bo nie wiem jak nosić ten zegarek bo tak i tak nie jest mi wygodnie. Post ten ma na celu stworzenie nazwijmy to małej ankiety w której użytkownicy forum zadeklarują jak noszą swoje G-Shocki. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Ostatnio po wymianie G-Shocka na inny model (z GW-9200 na GS-1150) narodziło mi się pewne pytanie. Dla jednych to pytanie będzie głupie, dla jeszcze innych żenujące, a dla jeszcze innych śmieszne. Tak czy owak po to jest forum żeby dyskutować i wymieniać się doświadczeniami! ;-) Moje pytanie jest następujące: Jak nosić zegarek na ręce? Zanim udzielicie odpowiedź uzasadnię swoje pytanie - mianowicie: Kiedy miałem Risemana zegarek zakładałem na rękę i w drogę. Był on solidnie przytwierdzony ale pod zegarkiem była przerwa na pół palca. Teraz mam Gieza i nietypowy problem bo na 4 dziurce zegarek uciska mi rękę, a na 5 już się kręci wokół nadgarstka.

 

 

Odpowiedź

 

Ja też mam podobny problem, ale z Ryśkiem bo na 4 dziurce od szlufki jest troszkę za luźno, a na 5 za ciasno.

Przydała by się dziurka 4,5.

Oczywiście w lato na 4 jest dobrze, bo nadgarstek zwiększa swoją objętość od ciepła.

 

Ale Rysiek ma tą wadę przez swoją budowę- wystający sensor.

W Mudmanie Brata zegarek lepiej dopasowuje się do nadgarstka, dzięki temu nie odstaje i lepiej sie go nosi.

Ps. ale mudowi brak tych bajerów...........


Casio Gw 9200 Riseman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.