Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Gość romseyman

Roznica pomiedzy multibandem 5 a 6 polega na tym, ze 6-ka synchronizuje sie dodatkowo w Chinach. Multi 5 w Europie to dwa nadajniki. Jeden w Niemczech a drugi w UK. Niemiecki jest w Mainflingen a angielski w Anthorn.

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na "tradycyjnego" GW-M5600-1ER. Wyraźne, duże cyfry, dobry kontrast, Multiband 6, Solar, poza tym (moim zdaniem) jest to chyba najlepiej pasujący G-Shock do chudego nadgarstka. Na moim (19,5 cm) nieco lepiej leży klasyczny DW-5600E, w którym pasek się nieco szerzej "rozchodzi" na boki, zaś GW-M5600-1ER zdecydowanie będzie się lepiej nadawał na chudsze łapki :)

 

Tak czy siak obok DW-5600E jest to jeden z moich ulubionych G-Shocków na co dzień. Lekki, nieduży, nie przeszkadza na nadgarstku.

Co prawda automatyczny WaveCeptor mu wyłączyłem, za to raz na tydzień włączam mu synchronizację ręcznie (nie ma sensu, żeby się synchronizował codziennie, bo to tylko mu zużywa niepotrzebnie akumulator, a śpieszy sam z siebie jakieś +2 sekundy na tydzień, więc jak dla mnie manualna synchronizacja z zegarem atomowym raz na 7-10 dni mu wystarczy w zupełności).

 

Jeśli chodzi o namacalne różnice między 5600 z solarem, a 5600 bez solara, to w GW-M5600-1ER są nieco cichsze dźwięki (pikanie co godzinę, alarm), oraz krócej świeci się podświetlenie tarczy - wszystko ma na celu oszczędzanie energii akumulatora. W klasycznym DW-5600E czuć tę "moc" baterii gdy pika i świeci :]

 

Dzięki!

Już wiem co chcę ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GA-100-1A2.jpg

 

g-shock-mens-black-big-digital-solar-atomic-foundation-exclusive-gxw56e-1-220-002.jpg

 

DW-6900E-1ER.jpg

 

AAAADH_5sg4AAAAAAUNSuQ.jpg?v=1302145699000

 

g-shock-x-large-8900-g-8900a-1-watch-black-blue.jpg

 

Jest może DW/GW 5000/5600 w podobnym tonie kolorystycznym, bez negatywu ?

Edytowane przez selphy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nawet mu się dokładnie nie przyjrzałem :) Już edytowałem post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci powiem ze to bardzo dobra wiadomosc - bałem sie własnie tego ze moze nikt tego nie kontrolowac,zreszta tez juz nawet fantazjowałem na ten temat

-chociaz dalej jest strach dzieki prywatnym kanałom dystrybucyjnym

co prawda japonczycy sa baardzo honorowi,ale nie mtrzeba chyba nikogo przekonywac ze czarne owieczki znajdzie sie wszedzie

 

-a masz jakies zródła tej informacji

 

z drugiej strony w nieoficjalnych japonskich zródełach podaja ze rzad japonski strasznie klamie swoich obywateli gdy cos sie zlego dzieje tylko po to by nie siac paniki w sród obywateli

nie mam zródlła,usłyszałem to kiedys w jakims programie na temat japoni po tej katastrofie

 

01 - ja sapka rozumie,bo jak sie człek uprze to nima bata..aaa,i zaczolem ubierac GWF:)

 

A o jakich modelach MRG piszesz dokładnie?? masz na mysli np takie co sa na ebay.co.uk?

Jeśli chodzi o pomiar radioaktywności myślę ,że dotyczy to WSZYSTKICH artykułów sprowadzanych z Japonii. nie tylko zegarków, jak już,, siadło" to na wszystko a nie wybiórczo.(no chyba że mówimy o zegarkach o napędzie atomowym ,te w szczególności tak ,bezwzględnie :) :) )

żródło wiadomości dosyć pewne, od kogoś kto sprowadza jakieś fanty z Japonii.Poinformowano tę osobę chyba z urzędu celnego ,że w razie stwierdzenia napromieniowania towar zostaje cofnięty.

Tak myślę o którymś z tych aukcji z ebay uk, zauważ ,że wszystkie są z Japonii.

Cholera popadam w skrajności cenowe ale cóż jako alternatywę w razie kłopotów z nabyciem MRG myślę poważnie o Casio Riseman.

 

Mam znajomego ,bardzo dobry zegarmistrz, mówił mi kiedyś ,że we wczesnych latach PRL zegarki (indeksy ,wskazówki itd) miały takie stężenie trytu ,który był sprowadzany z ZSRR ,że kto nosił taki zegarek, ból nadgarstka to była norma.Długo nie mogli dojść z czego ten ból wynika,jak się okazało póżniej właśnie ony tryt był tego powodem.

Ale to tak jako ciekawostka z BAAAARDZO wiarygodnego żródła

Ps

 

romseyman

 

protrek to świetna działka Casio, ale po mojemu zrypana na całości przez tę plastikową koronkę (bezel?) która robi za imitację tytanu

Ostatnio uświadamiałem panie w salonie Zibi które w zaparte twierdziły że to tytan :)

Gdyby pani była w salonie ciut młodsza i ładniejsza założyłbym się o ... wspólną konsumpcje kawy :o

 

Tym samym sam wiek nie usprawiedliwia pań z ZIBI, że powinny o tym fakcie wiedzieć z czego koronka jest wykonana,wręcz przeciwnie, tak myślę

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest może DW/GW 5000/5600 w podobnym tonie kolorystycznym, bez negatywu ?

Jest coś takiego (DW-5600SN), ale niestety w negatywie. Poza tym to dopiero wchodzi na japoński rynek...

 

dw5600sn1jf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Sapek,

 

Oczywiscie nie jest to tytan. Obudowa to zywica/aluminium. Przynajminiej tak mam to opisane tu: http://www.casio-intl.com/wat/watch_detail/?m=PRG-110T-7V&n=1043 Zreszta w dotyku gorna czesc, srebrna, jest wyraznie chlodniejsza od dolnej, w ktorej sa osadzone przyciski.

A co do pani to jej zadaniem jest sprzedac. Zapewne na 10-ciu klientow tylko niewielu polapie sie o co chodzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapek,

 

A co do pani to jej zadaniem jest sprzedac. Zapewne na 10-ciu klientow tylko niewielu polapie sie o co chodzi.

 

Pozdrawiam

Eeee tam,dobrze jest jak sprzedawca wie co sprzedaje, bo takich co TYLKO sprzedają jest od licha,ludziska kupują,czytają lub na odwrót a w opisie ogólnym zegarka pisze ; tytan, i nie łapią ,że chodzi tylko o bransoletkę,kumpel żył tak w nieświadomości póki go o tym nie uświadomiłem :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Eeee tam,dobrze jest jak sprzedawca wie co sprzedaje, bo takich co TYLKO sprzedają jest od licha,ludziska kupują,czytają lub na odwrót a w opisie ogólnym zegarka pisze ; tytan, i nie łapią ,że chodzi tylko o bransoletkę,kumpel żył tak w nieświadomości póki go o tym nie uświadomiłem :) .

No i zrujnowales czlowiekowi zycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajtam ajtam, wcale się tym nie przejął :) zjadł do końca bułkę,popił herbatą i przeszedł do porządku dnia codziennego.Widocznie wziął to na swoją klatę,bo nie doczytał\nie doinformował się, może to nie jest dla niego najistotniejsze dla niego w tej serii protrek.

 

dziwne, zazdroszczę mu takiej postawy, ja to lubię wiedzieć co,z czego i gdzie. Ja poczuł bym się np tak, jakbym się dowiedział,że np kurtka skórzana ,którą kupiłem jest z prawdziwej, najwyższej jakości ekologicznej skóry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

''Ja poczuł bym się np tak, jakbym się dowiedział,że np kurtka skórzana ,którą kupiłem jest z prawdziwej, najwyższej jakości ekologicznej skóry ''

 

skaj podbija kraj :), ekologiczna skora = zegarek od handlarza ulicznego w np. Tunezji; ''szfajcarski'' :)

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ! Mam pytanko do posiadaczy gd-100 1AER - jaka jest miesięczna sekundowa odchyłka w stosunku do waveceptora?

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym samym sam wiek nie usprawiedliwia pań z ZIBI, że powinny o tym fakcie wiedzieć z czego koronka jest wykonana,wręcz przeciwnie, tak myślę

 

A który model z tej serii posiada koronkę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ! Mam pytanko do posiadaczy gd-100 1AER - jaka jest miesięczna sekundowa odchyłka w stosunku do waveceptora?

Pozdrówka

 

zgodnie z instrukcją obsługi do 15sek na miesiąc ale przeważnie jest to zdecydowanie mniej np. mój g-9100 robi dochyłki 2-5sek na miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku na któryś stronach chłopaki sprawdzali (w tym i ja) dokładnie miesięczne odchyłki od waveceptora, dlatego spytałem, bo może i w tym modelu już ktoś to sprawdzał :lol:

 

Swoją drogą, to mam dylemat, bo nie mogę się zdecydować, czy g-7900, g-9100, czy właśnie gd-100...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ! Mam pytanko do posiadaczy gd-100 1AER - jaka jest miesięczna sekundowa odchyłka w stosunku do waveceptora?

Pozdrówka

 

Nie ma reguły. Dwa identyczne zegarki mogą mieć różne odchyłki, dlatego producent sam podaje to jako normę +15/-15 sekund na miesiąc.

Z moich 8 egzemplarzy Casio, jakie posiadam (w tym 7 G-Shocków) każdy chodzi sobie "jak chce" i ma inną odchyłkę, przeważnie na +.

Jeden robi "tylko" +4 sekundy miesięcznie, jeden +30 sekund miesięcznie, a jeden nawet +60s, "waląc" +2 sekundy dziennie (!), ale tego akurat nie używam, leży jako potencjalny dawca śrubek i koperty w razie potrzeby :]


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich dwóch DW-6600. Pierwszy, starszy, chodzi w miarę normalnie, +kilka sekund miesięcznie. Znalazłem kiedyś tanio na Allegro moduł do innego, z innym odcieniem wyświetlacza, więc go kupiłem, ale okazał się gonić jak szalony :lol:

 

Zaraz za nim plasują się: mój "terenowy" DW-6900, stary kultowy DW-5400 oraz DW-280 - wszystkie trzy dają +1 sekundę dziennie, czyli +30 w miesiącu. Ale jeszcze da się z tym żyć, codziennie wieczorem zeruję im tą sekundę w trybie ustawiania godziny.

 

DW-5600E chodzi w miarę ok, ok. 3-4s miesięcznie, sprowadzony z USA GW-5600J (z niedziałającym w Europie WC) daje jakieś +3 sekundy tygodniowo, zaś GW-M5600-1ER bez WC ma około +2 sekundy tygodniowo, więc da się żyć.


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

gdzies wyczytałem takze ze o punktualnosc jest tez odpowiedzialna bateria,a dokładnie jej stan 'mocy'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bateria nie jest ekstremalnie rozładowana, stan jej naładowania np 90%, 50%, 30% itp nie ma wpływu na dokładność "chodu" zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sobie zatanawiam było dużo testów z zamrażaniem G-shocka ciekawo czy by działał jak by go zagotować? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sobie zatanawiam było dużo testów z zamrażaniem G-shocka ciekawo czy by działał jak by go zagotować? :)

Działał by :) Mój znajomy robił taki test, wrzucił zegarek do garnka z gotującą się wodą, i tak około 10 min tam siedział. Wszystko działa w nim do dzisiaj (w G oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiecie gdzie można naprawić/serwisować nasze zagarki? Mam fajny lecz stary model g-shock'a DWX-100 [2023] i się trochę popsuł, a mianowicie odpadł mu przycisk od podświetlenia, mój kuzyn go rozebrał i próbował to kleić lecz mu to raczej nie wyszło i tak zostawił. Chciał wywalić lecz postanowiłem ten zegarek odratować - przecież to jest CASIO G_SHOCK ;) . Zaniosłem go do serwisu w 3mieście gościu popatrzył i powiedział żebym poszukał sobie nowego bo to się nie opłaca bo trzeba kupić nową kopertę i jest to wysokość ok. 300zł. Może ktoś zna tani serwis w 3mieście lub ma podobny zegarek na części i chce się podzielić swoimi częściami. Z góry przepraszam że wale tak z grubej beczki (nowy użytkownik) ale niedawno go dostałem i nie wiedziałem gdzie tak uderzyć z tym pytaniem.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiecie gdzie można naprawić/serwisować nasze zagarki? Mam fajny lecz stary model g-shock'a DWX-100 [2023] i się trochę popsuł, a mianowicie odpadł mu przycisk od podświetlenia, mój kuzyn go rozebrał i próbował to kleić lecz mu to raczej nie wyszło i tak zostawił. Chciał wywalić lecz postanowiłem ten zegarek odratować - przecież to jest CASIO G_SHOCK ;) . Zaniosłem go do serwisu w 3mieście gościu popatrzył i powiedział żebym poszukał sobie nowego bo to się nie opłaca bo trzeba kupić nową kopertę i jest to wysokość ok. 300zł. Może ktoś zna tani serwis w 3mieście lub ma podobny zegarek na części i chce się podzielić swoimi częściami. Z góry przepraszam że wale tak z grubej beczki (nowy użytkownik) ale niedawno go dostałem i nie wiedziałem gdzie tak uderzyć z tym pytaniem.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Koleś w serwisie miał rację "finansowo" nie opłaca się go ratować. Tak jak piszesz poluj na takiego rozwalonego/uszkodzonego na alledrogo i jebeju. Też kiedyś odwiedzałem serwis po części do starego G, koleś mnie cenami zwalił z nóg, ale dostałem dawcę organów na jebaju za 15$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.