Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

No trudno, mi to jakoś się dziwnie otworzyło(pdf) ale z góry dzięki ; METAL BEZEL AND RESIN CASE........... I WSZYSTKO GRA

pozdrowionka

 

Doradzicie który wziąć ? mam problema między PRW2000T a prw 5100 (pod względem wytrzymałości to chyba są zbliżone)

oba różne,inaczej wyglądają itd Prw mam z tytanową bransoletą ,bezelem ,ma mniejszą wysokość /prw5100 wyższy ,zero tytanu,na pasku, analogowy itd, hm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba dotyczy wyporu pomiędzy Protrekami , nie pomiędzy Protrekami a GW czy G,jak zauważyłeś a to różnica zasadnicza,(poza tym 9200 jest na mój gust trochu plebejski,co wcale nie wpływa i nie ujmuje mu na jakośći.Protrek nie tylko ma do zaoferowania w sobie kompas i bynajmniej najmniej na nim mi zależy, bez kompasu potrafię określić NSEW.

Jeden lubi disco drugi rocka a kogoś przekonuje tylko Radio Maryja :ph34r:

 

ale niniejszym za sugestie dzięks,

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Osobiscie PRW2000 bralbym, nawet w aucie, ;) To dlatego, ze ( w moim subiektywnym odczuciu) analogowy nie ma juz tego charakteru Protreka. Poza tym odczyt z ''digitala'' jest latwiejszy, jezeli to brac pod uwage. To tylko opinia mojej skromnej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie PRW2000 bralbym, nawet w aucie, ;) To dlatego, ze ( w moim subiektywnym odczuciu) analogowy nie ma juz tego charakteru Protreka. Poza tym odczyt z ''digitala'' jest latwiejszy, jezeli to brac pod uwage. To tylko opinia mojej skromnej osoby.

 

 

 

chyba mamy ten sam gust? tok myślenia?

 

 

+1 ;)

po prostu chcę poczytać opinie,może ktoś był\jest posiadaczem obu i zna wszystkie ich tajemnice które wynikają z ich użytkowania w dniu codziennym.Miałem do niedawna gulfmana 9100Ti, fakt to dżiszok ale jak na mój gust jest ciut za mały i za wysoki, pierdoły ale denerwowały mnie one no i jeszcze można by sie przyczepić do tego ,że godziny i min odczytywane \wyświetlane są tylko na połowie zegarka ,gdzie podczas ruchu (biegu,roweru itp ) trzeba poświęcić troszkę uwagi by to odczytać ,po prostu za mało czytelny że tak to ujmę

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na tym forum prowadzimy rozmowy dotyczące marki Casio i jej najbardziej znanego "dziecka" G-SHOCK'a :)

Proszę o uprzejmą wymianę zdań i pomoc we wszelkich problemach osób pytających :)

 

 

Z pozdrowieniami

Marcin

 

Witam Cie Marcin:)

Prosze o pomoc.

Zakupiłem zegarem na allegro - Casio GW 9200 - wyglada cudnie, to mój pierwszy tak drogi zegarek. Zbierałem na niego kilka miesiecy i juz go mam. TYlko nie ma do niego polskiej instrukcji.

Czy mozesz mi pomóc?

pozdrawiam

tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Mam olbzrymia prosbe. Wreszcie po kilku miesziacach odkładania , kupiłem na allegro mój casio GW 9200.

Nie mam jednak instrukcji w jezyku ploskim.

Bardzo prosze o pomoc

pozdrawiam

Edytowane przez tomek1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Mam olbzrymia prosbe. Wreszcie po kilku miesziacach odkładania , kupiłem na allegro mój casio GW 9200.

Nie mam jednak instrukcji w jezyku ploskim.

Bardzo prosze o pomoc

pozdrawiam

a prosze http://www.sendspace.pl/file/3498156b71b0dc9840290d7

 

ps dodaj jakieś zdjecie zegarka na allegro jest masa podróbek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny klasyk ile pali mondeo ?

 

klasyk ale już trochę odświeżony bo z TS i WC :) a co do mondka to na razie sporo bo wtryski i turbo są walnięte :/ w Warszawie przy korkach 10L/100 , ale docelowo przy zrobionych wtryskach i turbo ma palić w mieście 7-8/100 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Mam prośbe i zarazem pytanie. Licze na Wasza pomoc i wiedze wtym temacie.

Ma zegarek Casio GW 9200. Jego bateria to panel sloneczny.

MOje pytanie:

Czy nic sie nie nstanie jeslio wsadze go w paczke i nie bedzie miał dostpeku swiatla przez 7- 8 dni?

Czy po wyjeciu powinien działąć?

Czy moge go w ten sposób pozbwaic zasialaniaa tym samym zepsuc?

Co wtedy , kiedy po wyjeciu nie bedzie pokazywał swoich prametrów? ( pusty ekran)

 

Prosze o pomoc w tym temacie

pozdrawiam Wszystkich

tomek

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek ma panel solar, który zasila dodatkowo baterię ,zegarek posiada też funkcję ,,zasypiania " podczas jego ,,nieużywania" czyli po prostu nic się na nim nie wyświetla, śmiało możesz go zapakować i pozostawić w otchłaniach ciemności. ;)

ps

popraw troszku pisownię,bo ciężko się czyta

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bateria jest porządnie naładowana, to możesz go tak trzymać nawet kilka miesięcy. Pamiętaj tylko, by funkcja Power Save była włączona, choć nawet i bez tego nic baterii się nie stanie przez tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek1971, tak na marginesie, pomijając fatalną pisownię Twego posta, to odpowiedź na swoje pytanie powinieneś mieć w instrukcji obsługi zegarka. Tam jest cały dział poświęcony ładowaniu akumulatora (bo to nie "Jego bateria to panel sloneczny", tylko panel słoneczny ładuje wymienny akumulator, który jest w środku), czasom potrzebnym na naładowanie/doładowanie akumulatora do pełnego stanu przy określonej sile światła, a także funkcjom takim jak Power Saving mode, itp.

 

No, chyba że nie posiadasz do niego instrukcji :P

 

W skrócie: w pełni naładowany zegarek, z poziomem naładowania akumulatora "H" (jak High) będzie odmierzał czas przez ok. 6-8 miesięcy bez dostępu do światła, chyba że w międzyczasie intensywnie korzysta się z funkcji zegarka (zwłaszcza podświetlenia), wtedy ten czas ulega znacznemu skróceniu (np. instrukcja do napędzanego Solarem GW-M5600-1ER podaje, że jedno użycie Illuminatora musi zostać "uzupełnione" 5 minutami naświetlania w świetle słonecznym, żeby uzupełnić energię na to pobraną).

 

Kilka dni w ciemnej paczce, gdy zegarek jest naładowany, nie jest w stanie mu nijak zaszkodzić, nawet jeśli Power Saving nie jest włączony.

Edytowane przez Blatio

CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Móje 3 letnie g9000. Ma swoją historię, niezliczone boje Airsoftowe, na drugiej fotce widać jak ciężko walczy hahah, po za tym narty, rower, pływanie no i ciężka praca. Bardzo go lubię choć kręci mnie 9300. Szukając idealnego zegarka z g-shock brałbym 9300 ale czy warto zmieniać 9000 na 9300 dla dodatkowych gadżetów?

post-48711-0-80945600-1334917551_thumb.jpg

post-48711-0-76019100-1334921603_thumb.jpg

Edytowane przez mdhlodz

www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łał ,super zdjęcia ,na pierwszy rzut bez opisu myślałem ,że to jakaś fota z reklamy i zdjęcie rodem z Iraku lub Afganu :D

 

Pewnie,że warto nawet trzeba korzystać z dodatkowych funkcji,nie zawsze to przynosi pożądany efekt jaki byśmy oczekiwali,no ale kto by wtedy miał coś więcej do powiedzenia o onych dobrodziejstw techniki jak nie ich użytkownicy,bo reszta pozostawała by tylko w sferze domyśleń ,przypuszczeń obracającej się li tylko w obrębie teorii ;)

 

i jak tu go ni polubić....

 

http://www.freshnessmag.com/2012/03/30/casio-g-shock-gw-9300er-5jf-mudman-inspired-by-desert-camouflage/

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten co pokazałes idealny w takim środowisku, tu kolejna fotka w akcji mudmana, słabo go widać bo nie on był tematem fotek.

post-48711-0-21002600-1334928883_thumb.jpg

Edytowane przez mdhlodz

www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś narzeka, że jego niewyposażony w Waveceptora G-Shock przyspiesza lub spóźnia w dość dramatyczny sposób, to jest na to sposób.

 

Przed chwilą przypadkiem odkryłem, że w G-Shockach można regulować dokładność chodu, w module istnieje śrubka potencjometru, którą bardzo delikatnie przekręcając, można sobie wyregulować przyspieszenie lub opóźnienie zegarka :D

 

Dla znających angielski polecam wątek na WUS:

 

http://forums.watchuseek.com/f43/how-adjust-accuracy-g-shock-83153.html

 

Ja zaraz po jego przeczytaniu zrobiłem eksperyment na swoim DW-6900, który przyśpiesza 1s dziennie. Zobaczymy jutro, czy to coś dało ;)


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholerka ,jestem użytkownikiem onego forum i nie znalazłem tego

dzięki Blatio ,ale Waveceptor tak jak solar w nabywaniu GShocka np to podstawa w kierowaniu się zakupem onych.Ale przyznać trza ,że jest kilka modeli interesujących bez tych funkcji ,a szkoda wieeeelka szkoda tak jak np ten;

 

http://menknowpause.fooyoh.com/menknowpause_style_shopping/5464339

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu musiałem umyć swojego G-1000H, bo zaczynał pośmierdywać.

Odkreciłem 2 boczne śrubki, zdjąłem bezel i mam pytanie.

W prawym dolnym rogu w zagłębieniu siedzi luzem mała sprężynka - ktoś wie od czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

OT

a co to za rowerek?? krótki mostek to chyba bardziej jakis agresywny modelik-mam racje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na seryjnego Gianta. Mostek o sporym wzniosie, więc raczej nic agresywnego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rower to Giant Boulder, co do mostka to fabryczny był dla mnie za nisko, więc wskoczył zoom. Jazda tylko mtb :) do downhillu mam drugi rower :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.