Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

no i gs pojechał do serwisu :/ wskazówka sekundnika co jakiś czas sama z siebie się de synchronizuje z położenia bazowego, zauważyłem to pierwszy raz wczoraj rano jak sprawdzałem czy GS się zsynchronizował ale wskazówka zamiast pokazywać "N" lub "Y" zatrzymała się na 30 s. Po sprawdzeniu ustawień i ustawieniu położenia bazowego wskazówek tak jak powinno być, po kilku godzinach znów to samo(tym razem zauważyłem to na stoperze, zaczynał mierzyć czas z położenia 20 sekundy).

Dodam tylko, że zegarek nie był noszony alby wykluczyć ewentualne wstrząsy :/

 

Nie wiem co się dzieje z Zibi, ale to już kolejny G który jedzie do serwisu kilka dni po zakupie.

 

Do 19.06 ma podobno wrócić. Oczywiście przy reklamacji poprosiłem o spisanie numeru seryjnego z dekielka oraz zaznaczenia, że zegarek jest nowy (bez śladów użytkowania)

 

Zobaczymy w jakim stanie wróci :)

dlatego GS analogowy w moim przekonaniu to coś jak połakomić się na sex bez orgazmu- niby w 100% tach jest bezpieczny ale czuć wewnętrzny wkurw,że coś poszło nie tak . ;)

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, Sapek ciekawe porównanie :)

Na szczęście od razu na łapce wylądował gulf tytanowy :) więc czas oczekiwania na powrót gs z serwisu będą umilać mi moje inne G :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w 1150 zdarzyło się tylko jeden jedyny raz, że wskazówka sekundowa sama z siebie przesunęła się o -2 sekundy, ale nie byłem tym zaskoczony, bo wcześniej czytałem o takich przypadkach na WUS. Poprawiłem i problem nigdy więcej się nie powtórzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w 1150 zdarzyło się tylko jeden jedyny raz, że wskazówka sekundowa sama z siebie przesunęła się o -2 sekundy, ale nie byłem tym zaskoczony, bo wcześniej czytałem o takich przypadkach na WUS. Poprawiłem i problem nigdy więcej się nie powtórzył.

 

A co dokładnie na WUS'ie pisali o tym? jakaś wada techniczna czy przypadłość modelu i trzeba z tym żyć? Chociaż, u mnie pierwszy raz w GS coś takiego się zdarzyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadłość modelu, a nawet modułu, bo jeśli dobrze pamiętam to posiadacz GW-2000 też o tym pisał. Jednak ta przypadłość dotyczyła tylko przesuwania się wskazówki o dokładnie dwie sekundy w tył, nie chodziło o coś takiego co przytrafiło się Twojemu Giezowi.

 

EDIT: Znalazłem ten wątek z WUS. Zdarza się to także w GS-1100, także niekoniecznie chodzi nawet o konkretny model.

 

http://forums.watchuseek.com/f17/casio-giez-issue-663101.html

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Wskazowki same z siebie sie nie rozkalibrowuja - musiala zadzialac jakas sila (niekoniecznie fizyczna).

 

Mojemu Giezowi w ciagu kilku lat uzytkowania moze ze 2, 3 razy przytrafilo sie rozkalibrowanie sie wskazowek.

 

No i kilka zdjec dzisiejszych

 

giez029.jpg

 

giez030.jpg

 

giez031.jpg

 

giez032.jpg

 

giez033.jpg

Edytowane przez 0.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku żadna z sił (fizyczna, magnetyczna) nie miała miejsca, zegarek kupiłem i już pierwszego dnia zaczęły się rozkalibrowywać :/ Czekam co serwis powie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Szkoda ze nowy zegarek a juz klopot na dzien dobry <_< , napisz co zrobili po powrocie zegarka z serwisu.

Pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

chciałem zakupić sobie g-shocka i w oko wpadły mi dwa modele:

CASIO AWG-M100A -1A

oraz jego poprzednik awg-100

z tego co juz wyczytałem na forum to nowszy model jest bardziej dopracowany i ma poprawione kilka rzeczy w stosunku do poprzedniego.

zastanawia mnie tylko skąd różnica w cenie?

nowszy lepszy jest tańszy.

czym to jest spowodowane?

oczywiście jeśli nowszy model jest lepszy i tańszy to dla mnie duży plus.

i czy sprzedawca z tej aukcji jest sprawdzony?ilość komentarzy przemawia że zdecydowanie tak.

http://allegro.pl/zegarek-casio-awg-m100a-1a-nowosc-g-shock-i2345724681.html

z góry dziękuję za odp

pozdr

]darekn12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to sprawdzony sprzedawca. Być może różnica w cenie wynika po prostu stąd, że ta wersja kolorystyczna jest mniej popularna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam zykłego zegarka z solarem i synchronizacją czasu wstępnie myślałem o tym co podałem powyżej w poscie.

jednak mogą być też inne modele.

macie jakieś ciekawe propozycje?

nie ukrywam że nigdzie nie ma wyszukiwarek gdzie mógłbym wpisać te opcje.

a szukanie zegarek po zegarku troszke wnerwia.

spodobał mi się też jeszcze G-Shock DW-5600E 1V ale nigdzie ni emożna go już kupic nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz takie informacje? Można kupić nowego DW-5600, ale to jest wersja bez solara i WC ;) . W/w funkcje posiada GW-M5600, ale ciężko go dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odnośnie dw5600e wspomnianych w poscie kolegi powyżej, to też mnie zastanawia czemu te zegarki jakoś zniknęły ze sprzedaży. Jakiś miesiąc temu jak przeszukiwałem allegro to był tego wysyp, a teraz dosłownie kilka ofert w dosyć kosmicznych cenach.. Wiecie coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ma to związek z problemami z fabrykami (powodzie w Tajlandii, przenoszenie części produkcji do Chin, budowa nowych fabryk). Powoli chyba wszystko wraca do normy, niedługo pewnie znowu pojawi się ich więcej na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odnośnie dw5600e wspomnianych w poscie kolegi powyżej, to też mnie zastanawia czemu te zegarki jakoś zniknęły ze sprzedaży. Jakiś miesiąc temu jak przeszukiwałem allegro to był tego wysyp, a teraz dosłownie kilka ofert w dosyć kosmicznych cenach.. Wiecie coś na ten temat?

ostatni kataklizm w Japonii miał duży wpływ na ten stan rzeczy,jedna z 5 ciu fabryk produkujące Casio (i to ta właśnie produkująca Gs) bardzo ucierpiała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć mojego G (nie chciałby ktoś zamienić się na coś mniejszego ? :) )

Zdjęcia średnie, bo robione smartfonem.

IMG_20120529_085119.jpg

IMG_20120529_085252.jpg

IMG_20120529_085615.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie co do mojego zegarka gw2500b, nie bardzo wiem jak ustawić lub może odczytać godzine na prawej małej tarczy. W instrukcji jest napisane że prawa tarcza wyświetla godzine w drugiej strefie czasowej. Ale np.: W Polsce mamy godz 9:08, w trybie WT mam ustawione miasto Ateny i czas 10:08, a na tej prawej tarczy wskazówka jest pomiędzy 5 a 6 czyli jak rozumiem 5:30. Jeszcze dodam że czas T2 mam ustawiony dla Nowy Jork czyli godzina 2:08. Załączam też zdjęcia poniżej.

g0.jpg

g2.jpg

Edytowane przez marp793

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia się nie ładują.

 

Strefę czasową masz chyba dobrze ustawioną, bo godziny pokazuje prawidłowe (Nowy Jork musisz tylko przestawić na czas letni, bo późni się o godzinę, ale to mało istotny w tej sytuacji szczegół). Jedyne co przychodzi mi do głowy to przesunięta wskazówka - spróbuj ją ręcznie ustawić, przytrzymując na kilka sekund przycisk D. Na górnym wyświetlaczu powinno pojawić się "H-SET", a prawa wskazówka powinna przesunąć się na godzinę 12. Jeśli nie wskazuje godz. 12, możesz przestawić ją na tą pozycję, wciskając ten sam przycisk (D). Z trybu ustawiania wskazówek wychodzisz poprzez wciśnięcie przycisku A.

 

VT7md.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wielkie, zrobiłem tak jak napisałeś i już wszytko działa tak jak powinno.

Z tym Nowym Jorkiem miałeś racje, tu skorzystałem z rady i przestawiłem na czas letni. Z tym czasem letnim to jak to jest, bo wszystkie miasta europejskie przestawiły mi się automatycznie, inne nie. To czy się czas przestawi czy nie zależy od nadajnika z którego się odbiera sygnał? Czyli że w Europie przestawiają się miasta tylko europejskie, i analogicznie jest na innych kontynentach?

Edytowane przez marp793

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie umiłowani.Miałbym prośbę, czy mógłby mi ktoś napisać jaki ma kolor podświetlenia w swoim Casio GX-56-4ER?Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej wpadce z kupnem G-Shocka na allegro ( http://zegarkiclub.pl/forum/topic/74696-casio-g-shock-gd-100-1aer/ ) zdecydowałem się na kupno w sklepie (yesap.com). Tym razem wybór padł na model GA-100-1A2ER. Zegarek po raz pierwszy wywarł na mnie niesamowite wrażenie, co prawda na zdjęciu ale gdy go ujrzałem dziś na żywo to zdjęcia zdecydowanie nie oddają tego samego wrażenia ;) Wstawiam jedno zdjęcie ponieważ wszyscy zapewne wiedzą jak wygląda ten model gdyż w internecie jest pełno zdjęć.

P.S. cały czas siedzę z instrukcją w ręku ale za nic nie mogę zrozumieć funkcji obliczania prędkości, mógłby ktoś mi wytłumaczyć to najprostszymi słowami? ;)

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

post-49813-0-14303700-1338484252_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wklep w gogle - tachymetr ;)

i wyjdzie wszystko czarno na białym

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od około roku jestem użytkownikiem zegarka G-Shock G-2300B. Ogólnie to jestem zadowolony z jego posiadania ale mam pewien mały problem. Otóż, zegarek ten śpieszy jakieś 3 minuty. Aktualną godzinę przestawiłem, ale np. czas światowy już nie. Zegarek jeszcze na gwarancji. Czy może to być wada fabryczna? I czy mam szansę na oddanie do serwisu i ewentualna naprawę?

 

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki i pomoc.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.