Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty w ciągu jakiego okresu? Jeśli na rok, to się mieścisz idealnie w normie podanej przez producenta (którą jakby nie było, masz w instrukcji), czyli +/- 15 sekund miesięcznie. Można sobie policzyć, 12 miesięcy x 15 s = 180 s, czyli 3 minuty, hehe :D

 

Inna sprawa, jak Ci wali 3 minuty na miesiąc, wtedy znaczy, że ktoś we fabryce źle wyregulował potencjometr napięcia w oscylatorze kwarcowym w tym egzemplarzu :P

 

Generalnie jeśli masz problem ze śpieszeniem zegarka, to możesz po prostu codziennie go sobie ręcznie synchronizować np. z internetowym zegarem atomowym (łatwo znaleźć przez Google) - co wieczór, albo co dwa dni "obcinasz" mu tę nadmiarową sekundę, którą w tym czasie przyśpieszy i tyle. Ja tak robię z większością swoich G-Shocków, z których każdy śpieszył w zakresie od 4-5 do 60 (!) sekund miesięcznie.

 

Celowo napisałem w czasie przeszłym "śpieszył", bo jak już napisałem jakiś czas temu, odkryłem sposób jak samodzielnie wyregulować sobie dokładność G-Shocka, wymaga to jednak odkręcenia dekla - nie polecam do zegarków na gwarancji. Ja swoje regulacje robiłem tylko na tych Casio, które kupiłem jako używki, w których już ktoś nie raz grzebał, więc mogłem i ja w nich trochę podłubać.

 

Dość powiedzieć, że udało mi się np. wyregulować swojego DW-6900, który śpieszył całą 1 s dziennie (czyli 30 s miesięcznie) do poziomu +0,5 s na 8 dni, czyli może jakieś +2,5 s miesięcznie wyjdzie.

 

Większość pozostałych "G" też udało mi się sprowadzić do przyzwoitego poziomu śpieszenia, niektóre są nadal w trakcie pomiarów i są doregulowywane co jakiś czas, bo to się dzieje metodą prób i błędów.

W każdym razie rezultat ok. +5 sekund miesięcznie, jaki udało mi się uzyskać ze śpieszącego +30 s DW-5400 można uznać za niezły :)

 

Tak czy siak - fabryczne G-Shocki potrafią chodzić bardzo różnie i to jest normalne. Jeśli przyśpieszenie/opóźnienie fabryczne mieści się w +/- 15 sekundach miesięcznie, to nie będzie powodu do reklamacji. Jeśli więcej w obie strony - myślę, że można spróbować reklamować.

Ja wiem jak sobie z tym radzić samemu, więc w przypadku niektórych swoich "G", które są jeszcze na gwarancji, poczekam aż gwarancja minie i sam je sobie podreguluję.

 

A na razie polecam np. codzienną lub cotygodniową ręczną synchronizację z zegarkiem atomowym. Zajmuje to kilka sekund, a pozwala utrzymać tygodniową odchyłkę w dopuszczalnych normach :)

Edytowane przez Blatio

CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blatio

bez Ciebie ten dział byłby niczym ;)

Miałem \mam rożne zegarki od Longinesa po Omegę Stwierdziłem któregoś pięknego dnia ,że po prostu mój styl życia oznacza tylko jedno- jestem skazany na G schocka ;)

 

W związku z powyższym się pochwalu ,wprawdzie jeszcze go nie mam ale już kupiony :)

 

Casio GW M5600BC :wub:

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie go dostałeś i za ile? Chodzi ta bestia za mną już od jakiegoś czasu, ale ze względu na ograniczoną dostępność i związany z tym skok cen postanowiłem poczekać na 5610BC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście udało się wyhaczyć na łebaju UK ,bez cła i innych złodziejskich kosztów.

Prosz ;

 

http://www.ebay.co.uk/itm/CASIO-G-SHOCK-GW-M5600BC-1ER-RARE-BNWT-/150825923092?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item231decf214

 

 

Z tego co widzę dochodzą nawet do 290 funta :wacko: i to w strefie cłowej tak więc bez dodatkowych kosztów zapewne by się nie obyło

 

 

Nie było chwili zawahania z mojej strony,tylko klik buy now ;)

 

tacz solar i multi band 5 rzondzi B)

 

Teraz muszę się uśmiechnąć do Lawromena co by mnie na szkiełko drucik ochronny zanabył i będzie full hardcore :D

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p1050169wt6.jpg

 

Jakoś to do mnie nie przemawia szczerze mówiąc, no ale przecież de gustibus non disputandum est. Właścicielowi ma się podobać, nie mnie. :P

 

Ja czekam aż 5610BC będzie wreszcie dostępny na tiktoxie, bo na niższą cenę niż u nich nie liczę (o ile jej nie podniosą kiedy będzie już na stanie). Przydałoby się tylko podreperować budżet do tego czasu. :rolleyes:

 

Nie zapomnij się pochwalić jak już dostaniesz do rąk własnych. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Che che,nie zna życia ten,kto nie służył w marynarce :lol:

 

Tak,garniak do niego ztanowczo nie pasi ;) .Na szczęście garniaki to nie mój styl oraz służbowy mundurek ;)

 

Pewnie,jak tylko dojdzie to wklejam.

 

5610BC to ten zielony?

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się szczerze mówiąc z garniakiem nawet podoba i tu znowu zahaczamy o wspomnianą przeze mnie w poprzednim poście sentencję. :P Wklejając to zdjęcie bardziej chodziło mi ogólnie o face protectory, które nie do końca trafiają w moje gusta (z nimi już do garniaka rzeczywiście niezbyt pasuje), taką po prostu fotkę znalazłem na szybko. ;)

 

GW-M5610BC to bliźniak i następca GW-M5600BC. Nie różni się niczym poza nowszym modułem.

 

GW-M5610BC-1JF.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, ponawiam pytanie.Ma ktoś z Was Casio GX-56-4E?

 

Chodzi mi o to, że ten model występuje w dwóch kolorach podświetlenia tarczy.

 

Chciałbym wiedzieć czy coś Wam drodzy czytelnicy na ten temat wiadomo?

 

I mam na sprzedaż CASIO G-5500MC-8DR gdyby ktoś był zainteresowany :)

 

Przy okazji gratuluję zakupu Casio GW M5600BC.Długo go szukałem, aż pewnego dnia trafiła się

 

okazja by kupić DW-5600EH-7DR i on też wpadł w moje ręce.

 

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez kurczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem się z przypadkiem, by w jednym modelu występowały dwa kolory podświetlenia - Casio nie stosuje raczej takich praktyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p1050169wt6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Panowie moze ktos ma taki "drucik" ladnie okalajacy dw-5600 na zbyciu ? Chetnie bym go zalozyl do swojego dw-5600B

Edytowane przez savio23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to pytanie raczej do producenta lub onego sprowadzającego/sprzedającego ;)

 

30,40,50zł ? cholera wie po ile teraz stal w Chinach B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz do ww ussera ,razem to zawsze lepiej,może sie jeszcze załapiesz jeśli nie zrobił zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś, czy gdziekolwiek w Rzeczypospolitej można nabyć takie oto adaptery do paska parcianego do G-Shocków (mogą być nawet podróby)?

 

casio1.jpg

 

Z tego co szukam po necie, to chyba w Polsce jest nędza straszna pod tym względem i zostaje tylko eBay i szeroko pojęta zagranica, ale wolę jednak zapytać, bo a nuż...

 

Przy okazji stwierdzam, że jeśli chodzi o dostępność części zamiennych i akcesoriów do G-Shocków (np. bezele czy właśnie adaptery, bo same gumowe paski jakieś to można jeszcze na AlleDrogo dostać), to polski rynek jest chyba wybitnie po macoszemu przez Casio traktowany.


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie slabo bardzo u nas z akcesoriami do G, ale w sumie to az dziwne co nie, bo przeciez daleko nam do mongolskich stepow ;) ale po wpisaniu w allegro dw-5600 i wybraniu akcesoria wyskakuje az 10 propozycji :Dhttp://allegro.pl/listing.php/search?category=19867&string=dw-5600

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, same paski, niektóre niefirmowe, ale jak komuś przyszłoby do głowy wymienić sparciały bezel w 5600, to już kaplica :)


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dw 5600B i chce zrobic z niego cos takiego ;)

 

Bdip001-1.jpg

 

narazie bark mi wszystkich elementow czyli druta i paska. Z drutem moze pojdzie latwiej ale pasek to zalatwic to juz bedzie chyba mistrzostwo

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek fajny,zastanawiam się tylko czy aby nie będzie po jakimś czasie gdy nabierze potu/wilgoci itp najzwyczajniej śmierdzieć jak to bywa z paskami parcianymi. Długo to toć schnie a przed każdym kontaktem z wodą ściągać go to dosyć upierdliwe jest

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkowniku Seven, niestety wychodzi na to, że Casio stosuje takie metody.I nie ma mowy o

 

podróbce, gdyż mój Casio GX-56-4ER był kupiony w salonie ZIBI.Szkoda tylko, że żaden salon

 

nie jest w stanie wyjaśnić dlaczego kolor podświetlenia się różni.Pozdrawiam.

Edytowane przez kurczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w zasadzie różni się ten kolor podświetlenia? Możesz to jakoś opisać / sfotografować i porównać do innych zdjęć?

 

Edit: z "ciekawostek krajoznawczych", które wyonaczyłem gdzieś w necie a propos G-Shocków i jak zwykle, przetestowałem na swoich:

 

Jeśli komuś dokucza zbyt sztywny pasek gumowy (czy też z syntetycznej żywicy, jak zwał tak zwał, nieważne), to można go zdjąć z zegarka i przez pół godziny pogotować we wrzątku. Ja tak zrobiłem z dwoma paskami, od DW-6900 i DW-6600. Pierwszy gotowałem w rondlu przez 20 minut, drugi przez 30. Oba wyraźnie zmiękły i zasadniczo nic wielkiego się im nie stało, tylko trzeba było je potem opłukać i umyć z osadu kamienia z wody. Efekt - oba są nieco bardziej komfortowe i mniej sztywne.

 

Przepis znaleziony gdzieś na WUS (chyba) od jakiegoś gościa, który rozebrał całego Mudmana z bezela, paska i gumowej osłony przycisków, wygotował je we wrzątku i się chwalił, że mu się potem znacznie lżej wciskało guziki w Mudzie :)

Edytowane przez Blatio

CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Blatio, chodzi o kolor illuminatora.Pomarańczowy GX-56-4ER w filmikach na yt jak i również kilku salonach Casio

 

podświetla na kolor niebieski.W moim modelu kupionym w salonie Zibi podświetla na kolor zielony.Nie jest to dla mnie problem,

 

ale przez wrodzoną ciekawość chciałbym wiedzieć o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Blatio, chodzi o kolor illuminatora.Pomarańczowy GX-56-4ER w filmikach na yt jak i również kilku salonach Casio

 

podświetla na kolor niebieski.W moim modelu kupionym w salonie Zibi podświetla na kolor zielony.Nie jest to dla mnie problem,

 

ale przez wrodzoną ciekawość chciałbym wiedzieć o co chodzi.

 

Witam problem polega na tym że na zdjeciach i filmach ten zielony wychodzi jak niebieski :D W rzeczywistosci jest zielony :P Masz dowód

 

 

img0693qh.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.