Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

p1050169wt6.jpg

 

Jakoś to do mnie nie przemawia szczerze mówiąc, no ale przecież de gustibus non disputandum est. Właścicielowi ma się podobać, nie mnie. :P

 

Ja czekam aż 5610BC będzie wreszcie dostępny na tiktoxie, bo na niższą cenę niż u nich nie liczę (o ile jej nie podniosą kiedy będzie już na stanie). Przydałoby się tylko podreperować budżet do tego czasu. :rolleyes:

 

Nie zapomnij się pochwalić jak już dostaniesz do rąk własnych. ;)

 

Do garnituru i koszuli z krawatem to może lepiej seria G-011??

Są super, mam "złotego", ale może jeszcze srebrnego, jak upoluję z jakąś ładną tarczą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bransoleta wykonana z podobnego tworzywa gumowego (żywicy syntetycznej) jak pasek.

tworzywo z metalowymi ogniwkami (te nie karbowane mniejsze) ;)

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym G z koronką

?

 

Skoro G-shocki poszły już w sensory, koronki, to ciekawe czym nas jeszcze zaskoczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem posiadam ga 100 i nie wiem jak ustawic czas atomowy odpowiednio w jaki sposob niestety zgubilem pl instrukcje ;c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

panowie mam problem posiadam ga 100 i nie wiem jak ustawic czas atomowy odpowiednio w jaki sposob niestety zgubilem pl instrukcje ;c

obawiam sie ze ten model nie ma mozliwosci synchronizacji z czasem atomowym..chyba ze ci chodzi o normalne ustawienie godziny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten model ma modul 5081 wiec powinno sie dac wczoraj ustawilem czas atomowy potem chcialem ustawic jeszcze czas w innym kraju i spieprzylem cos ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GA-100 nie ma funkcji synchronizacji z atomowym wzorcem czasu, także jedyne co mogłeś ustawić to po prostu czas, a tego nie ma sensu ustawiać codziennie.

 

W tym modelu wszelkich ustawień dokonuje się po przytrzymaniu przycisku A (ten na godz. 10) na kilka sekund. Przyciskiem C (godz. 8) przełączasz pomiędzy kolejnymi trybami ustawień:

 

Strefa czasowa --> czas letni on/off --> format wyświetlania czasu (12h/24h) --> sekundy --> godzina --> minuty --> rok --> miesiąc --> dzień miesiąca --> czas trwania podświetlenia (1,5s/3s)

 

Korekt dokonujesz przyciskami z prawej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec teraz mam problem czas elektorniczny nie pokrywa mi sie z czasem wskazowek powiedzcie mi jak top ustawic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas elektroniczny i czas ze wskazówek są ze sobą zsynchronizowane i nie da się ich ustawiać indywidualnie. Może po prostu wszedłeś w tryb czasu światowego? Co jest wyświetlane w górnej linijce prawego wyświetlacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec teraz mam problem czas elektorniczny nie pokrywa mi sie z czasem wskazowek powiedzcie mi jak top ustawic .

 

Złap mnie na GG to ustawimy, mam GA-100 z modułem 5081, bo to nie ma co pisać, tylko trzeba pogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sapek, i jak tam wrażenia po kilku dniach użytkowania Czarnucha? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

cóż,tak jak przypuszczałem,nie rozstajemy się i tego od niego oczekiwałem,a kiedy spojrzę na niego mam od razu banana na gębie i czas milej płynie.Ma w sobie to co chcę czyli niezbędne minimum a od paru dni cioram z nim po górach (rower) przy czym zjazdy po wertepach można porównać do pracy młotem pneumat. też mu nie straszne. Może to za sprawą dobrego amora w rowerku :D;)

Pokazałem go koledze który używa na codzień Risemana ,5600 spowodował u niego tzw opad szczęki

Zegarek nie haczy, nie ciąży na ręce czyli jest a jakoby go nie było co dla ruchliwej osoby jest ważną zaletą.

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

I oto chodzi aby znalesc zegarek/zegarki, ktore maja to cos i ciesza wlsciciela caly czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnych historii z Giezami ciąg dalszy...

 

W moim GS-1150 przed chwilą zacięła się wskazówka sekundowa. Zatrzymała się pomiędzy 18 i 19 sekundą i nie reagowała na wciskanie przycisków, zmianę funkcji itp. (poza nią zegarek funkcjonował normalnie). Pomogło kilkukrotne postukanie w zegarek palcem, tylko że po powrocie do życia wskazówka była przesunięta o -14 sekund. To już da się łatwo skorygować, ale ogólnie jest to niepokojące... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

gShock i reaguje na stukniecia palcem??

co sie dzieje z tymi zegarkami?

 

A kupowany był na internecie czy na oficjalnych stronach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giez kupiony w Zibi, ale nie zamierzam go do nich odsyłać po jednym takim wybryku, bo historia zapewne będzie wyglądać identycznie jak omawiany tutaj niedawno przypadek Gieza Bartka... Poobserwuję go przez kilka dni i jeśli więcej się to nie powtórzy (obstawiam, że się nie powtórzy bo mam go już kilka miesięcy i to pierwszy taki przypadek) to pomyślę o sprzedaży bo mojego zaufania już raczej nie odzyska mimo swojej nieprzeciętnej urody. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giez kupiony w Zibi, ale nie zamierzam go do nich odsyłać po jednym takim wybryku, bo historia zapewne będzie wyglądać identycznie jak omawiany tutaj niedawno przypadek Gieza Bartka... Poobserwuję go przez kilka dni i jeśli więcej się to nie powtórzy (obstawiam, że się nie powtórzy bo mam go już kilka miesięcy i to pierwszy taki przypadek) to pomyślę o sprzedaży bo mojego zaufania już raczej nie odzyska mimo swojej nieprzeciętnej urody. :rolleyes:

 

podziwiam Twoją cierpliwość.Miałem kiedyś Tissota ,chyba model poprawnie się pisze Atollo, zaciął się w nim stoper i czar i urok prysnął, jak w młodym małżeństwie, po wspólnym puszczeniu bąka ;)

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Mnie sie podoba i cenie bardzo otwartosc, szczerosc w kolegach barteq891 i Seven iz nie boja sie pisac o sprawach przykrych. Wiele osob nie ma odwagi napisac ze cos sie dzieje niedobrego z ich zegarkami - poprostu to ukrywaja. To juz 3 przypadek ze cos jest nie tak z zegarkami z serii gs-1150 szkoda bo seria Giez to naprawde swietne zegarki ale jednak cos musi byc na rzeczy skoro w 2 przypadkach wystepuje ta sama przypadlosc.

 

W moim gs-1100 wszystko wporzadku, zegarek sie swietnie sprawuje i uwazam ze jest to naprawde rasowy G, ktory od czasu zakupu sporo juz przetrwal i mam nadzieje ze jeszcze dlugo bede sie nim cieszyl :)

 

I jesli mial bym zamienic mojego GS na innego to tylko na takiego:

 

GS-1200M-1AJF.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten GS na zdjęciu powyżej :D co to za model dokładnie? :) Co do Twojego GS 0.1 to pewnie nic się nie dzieje bo masz jeszcze ten poprzedni moduł, w 1150 wprowadzili nowszy, teoretycznie miał być lepszy, i dzieją się takie kwiatki :( Z moim 1100 też nic się nie dzieje, a miał już wiele różnych przygód (w tym spadł mi raz z balkonu z 2 piętra). Cały czas czekam na decyzję Zibi odnośnie pisma które złożyłem wraz z oddawaniem zegarka. Mam nadzieję, że w/w firma w końcu zmieni podejście i zacznie na prawdę serwisować zegarki w normalnych warunkach a nie statycznych i bez jakiegokolwiek oddziaływania. Bo niestety przeskakiwanie wskazówki u mnie w GS było właśnie powodowane lekkimi wstrząsami (jazda samochodem po Warszawie). Oby cała historia skończyła się pomyślnie :) Ale jeśli za którą naprawą z rzędu zdecydują się na oddanie mi kasy, to za ten 1000 kupie po prostu kilka cyfrowych G :) Ostatnio wpadł mi w oko Jason czarny mat. Widziałem na żywo i wygląda ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Ten powyzej to GS-1200M-1AJF.

Nie wiem jak serwis Zibi odpowie na ta sprawe - mysle ze Cie brzydko mowiac oleja <_< (wymigaja sie ponownie) - no wkurwiajace jest to jak traktuja klientow ktorzy placa nie male sumy za swoje zegarki m.in. dlatego iz maja zapewniony 3 lub 6 letni serwis - jesli tak wyglada serwisowanie zegarka w serwisie jak w twoim przypadku barteq891 to o kant d*py roszczasc gwarancje Zibowska <_<

 

a ponizej film jak to zrzucalem swojego GS, pewnie niektorzy to widzieli

 

http://www.youtube.com/watch?v=qUHx91Itcc8

Edytowane przez 0.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak jak piszesz, po co mi w takim razie ta gwarancja i dopłacanie za nią w cenie zegarka, skoro serwis i tak nie robi tego co do nich należy, tylko zbywa klienta pisząc bezsensowną ekspertyzę która w dodatku nie odniosła się w żadnym stopniu do zgłaszanej przeze mnie usterki :/ Filmiku wcześniej nie widziałem, zaraz odpalam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS-1100 miałem przez kilka miesięcy i nie prezentował żadnych niepokojących zachowań. Trzeba było go sobie zostawić. :rolleyes: G-1200D mam już ponad pół roku i też działa pięknie, także chyba można przyznać, że Casio zaliczyło wpadkę z modelem 1150. Krzywo wstawione moduły, samoczynnie przestawiająca się wskazówka i teraz jeszcze to zacinanie się sekundnika...

 

GS-1200 jest świetny, ale niestety cena trochę zaporowa. Mi podoba się też analogowo-cyfrowy GS-1050 (mam słabość do tego typu zegarków mimo że może nie są aż tak urodziwe jak analogi), lecz nie można go już nigdzie dostać. Żałuję teraz, że kilka miesięcy temu zawahałem się z jego kupnem, kiedy można go było jeszcze gdziekolwiek kupić...

 

gs-1050-1adr-b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

No właśnie tak jak piszesz, po co mi w takim razie ta gwarancja i dopłacanie za nią w cenie zegarka, skoro serwis i tak nie robi tego co do nich należy, tylko zbywa klienta pisząc bezsensowną ekspertyzę która w dodatku nie odniosła się w żadnym stopniu do zgłaszanej przeze mnie usterki :/ Filmiku wcześniej nie widziałem, zaraz odpalam :)

Pamietam gdy kupowalem Gieza w 2009 roku wowczas cena w Zibi wynosila okolo 1 500 PLN a u niezaleznego dystrybutora najtaniej bylo za okolo 800 PLN i tez za taka kwote kupilem - gwarancja 3 letnia od sprzedawcy ktora juz sie skonczyla - nie przydala sie :)

 

Zegarek zakupiony w Zibi to koszt o okolo 40/50% wyzszy niz u innych sprzedawcow/samodzielnych importerow. Serwis Zibi i cala reszta serwisow Casio prowadzi naprawy zegarkow po gwarancyjnych. Wiem ze kupienie zegarka z spoza Zibi sie oplaca im taniej kupisz tym lepiej a ewentualna naprawa zegarka tj. wymiana calego modulu wyjdzie tyle samo lub nawet mniej jak bys zakupil zegarek od oficjalnego dystrybutora. Zibi dolicza sobie ewentualne serwisowanie zegarka wiec po co placic za cos z czego sie nie skorzysta?

 

A jak wiadomo kupujac zegarek od nieoficjalnego dystrybutora rowniez otrzymujesz gwarancje i jesli w razie W zajdzie potrzeba skorzystania z takiej gwarancji a sprzedawca bedzie uczciwy i sie nie wypnie na klienta to nie trzeba bedzie wydawac tych zaoszczedzonych pieniazkow wcale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku godzin cieszę się z GW-5000-1JF.

 

Rewelacja.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.