Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Gość mrovka

Od kilku godzin cieszę się z GW-5000-1JF.

 

Rewelacja.

 

woww

pochwal sie gdzie go nabyłes i w jakiej cenie..przyszedl nowy z wysp Japonskich czy z drugiej ręki ?:))

pytam dlatego bo w sumie na WUS'ie chlopcow dopada rozgoryczenie jezeli chodzi o jego dostepnosc..robia preordery a dziwnym trafem i tak nie wszyscy go moga zakupic

 

mi osobiscie przeszedł nad nim zachwyt i dostrzeglem w nim trzy bardzo wazne jak dla mnie minusy.

-po pierwsze jego wyswietlacz,który od strony lewej gdy jest na nadgarstku to bardzo szybko zlewa sie w "ósemki"

Fajny ma kontrast gdy sie patrzy na niego z góry,ale problem pojawia sie gdy jest na nadgarstku

-druga sprawa to jego przyciski,a w sumie ich praca..jak dla mnie dosc cięzko sie nimi operuje

-no i trzecia najwazniejsza sprawa,to jego legendarna powloka dlc..jak dla mnie typowe marketingowe gadanie bo rysuje sie szybciej niz cokolwiek innego:)

Chyba ze ma za zadanie byc raczej powloką antyalergiczna

-i ostatnie..prawdopodobnie całosc jest wykonana chyba z dosc miekkiego stopu

 

dla porównania DW5000SL w mojej opini ma bardziej przyjazny wyswietlacz patrzac na niego z róznych kątów,przyciski pracuja super przyjemnie..a co do materialu to ma sie wrazenie ze mozna nim grac w hokeja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem nowy, dzięki życzliwości naszego forumowego Kolegi, Lawnowerman'a w cenie bardzo atrakcyjnej.

 

 

Wspomniane cechy nie są dla mnie wadami. Mam 5600, to jest zupełnie coś innego, choć na zdjęciach wyglądają podobnie.

Jakość wykonania jest powalająca. Czuć klasę. Jeśli posiadacz Roleksa chciałby kupić G-Shocka, to tylko ten model.

Edytowane przez meXy

Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Jakość wykonania jest powalająca. Czuć klasę. Jeśli posiadacz Roleksa chciałby kupić G-Shocka, to tylko ten model.

 

oj tak..tych słów nawet nie mam zamiaru kwestionowac bo zgadzam sie z toba w stu procentach

jakosc wykonania tego zegarka naprawde moze powalic na kolana

 

i prawda,pomomo tego co o nim wyzej napisalem to jest z dwie pólki wyzej nad pozostalymi modelami G-Shock..jeszcze jeden model który mozna do niego porównac to rózne wersje GWF1000

Mam GW5000 i GWF1000..i bez ironi nazywam je Flip i Flap

 

co do tych cech GW5000 to chyba najbardziej 'boli' mnie ten wyswietlacz:)

 

cisze sie ze go nabyles:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wracając do tematu wadliwych Giez-ów to ja też mam GS-1150 z małą niedoróbką (niezsynchronizowana wskazówka z indeksem). Kiedyś już o tym pisałem tutaj na forum jak kupiłem zegarek (http://zegarkiclub.pl/forum/topic/1669-podforum-milosnikow-zegarkow-casio-g-shock/page__view__findpost__p__713297). Zegarek jest od Zibi, poza tym działa dobrze i mam nadzieję, że tak pozostanie :D Także łączę się Panowanie z wami w bólu, że w zegarku za taką kasę nie wszystko jest OK. Miałem wcześniej Risemana, który był o połowę tańszy i mucha nie siadała!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trafia chyba perfekcyjnie, ale za to wskazówka sekundowa nie trafia idealnie we wszystkie indeksy jeśli już mielibyśmy się czepiać szczegółów. :) To są jak dla mnie raczej głupstwa, choć oczywiście miło byłoby mieć stuprocentowy ideał. Realia są jednak jakie są, choć w przypadku mojego G-1200D trzeba się trochę wysilić, by znaleźć jakieś uchybienia w tej kwestii. W GS-1150 gorzej denerwuje mnie przekrzywiona tarcza, ale i z tym nauczyłem się żyć, tym bardziej że nie jest łatwo znaleźć egzemplarz, w którym moduł byłby równo zamocowany, a i Casio odmawia zrobienia czegokolwiek z tym fantem (tłumacząc się że mieści się to w przyjętych fabrycznie normach). U Ciebie też niestety widzę tę przypadłość, ale chyba nie przesadzę jeśli napiszę, że trafia się to w jakichś 80% egzemplarzy (podobnie jest z GS-1300, może tylko trochę rzadziej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

czy ktos znalazł podobne przypadki na innych forach? np na WUS??

moze z ciekawosci na ich reakcje przydaloby sie te przypadlosci opisac na tamtejszych stronach

co myslicie?

 

czytam o tych waszych Giezach i pomalu przechodzi mi na nie ochota..kupic i zastanawiac sie jaki przyjdzie i przed odbiorem przesylki w myslach juz wysylac przesylke z reklamacja to chyba by było dla mnie za duzo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na WUS czytałem kiedyś tylko o tym, że od czasu do czasu wskazówka sekundowa samoczynnie może przestawić się o dokładnie -2 sekundy i u mnie zdarzyło się to tylko raz, jakieś 2-3 miesiące temu.

 

Przypadek Bartka z kolei jest odosobniony i wygląda to po prostu na wadliwy egzemplarz, jako że po korekcie położenia wskazówki po krótkim czasie ona znów się rozkalibrowywała, i to nie tylko o -2 sekundy.

 

Pojedynczy wybryk mojego GS-1150 to jeszcze inna historia, bo wskazówka rozkalibrowała się wskutek tego, że się na chwilę zacięła. Ponadto zdarzyło się to dopiero po kilku miesiącach, a nie niedługo po kupnie. Bartek pisał, że w jego 1150 przestawianie się wskazówki powodowane było wibracjami podczas jazdy samochodem po Warszawie. Mój GS był ze mną w ubiegłym miesiącu w Warszawie dwukrotnie, co w sumie wraz z dojazdem daje około 1000 km i nie robiło to na nim najmniejszego wrażenia.

 

Jak tylko pogoda się poprawi, zabiorę Gieza na rower i porządnie go wytelepię. Jeśli zda test to zapomnimy o całym zajściu. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal czekam na decyzję Zibi :) Dzisiaj przypomniałem się w/w firmie, w informacji zwrotnej dowiedziałem się tylko tyle, że ustosunkują się do pisma i reklamacji w tym tygodniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i GS cały dzień jest już ze mną :) dzisiaj postanowiłem posprawdzać czy wskazówka nie przeskakuje sama, ale o dziwo (jak na razie ) nic się nie rozkalibrowało. Oczywiście eksperci z Zibi niczego nie znaleźli, podobno testowali go poddając wstrząsom, ale u nich nic się nie działo. Wiem jedno, nawet jeśli problem wróci, na 100% nie oddaję go już do serwisu, szkoda czasu i nerwów. Zaczynam się wreszcie cieszyć jak by nie było nowym nabytkiem :) Jak dla mnie, to jedyny plus w tej całej sytuacji to to, że zegarek w takim stanie w jakim oddawałem do serwisu, w takim samym stanie wrócił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naszła mnie chęć nabycia DW-5600SL czy gdzieś jeszcze można kupić taki zegarek nowy? może macie jakieś linki do sklepów ogólnie z serią DW ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

w kazdym sklepie znajdziesz jakies DW..czy to internet czy stacjonarka

powiedz mi..ten DW5600SL ma tez dekiel jak DW5000SL??

troche patrzylem za nim w necie ale nigdzie nie ma zdjec od tylu..

 

czy to porostu ten sam model i dwie rózne nazwy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Maru123 miał zapewne na myśli DW-5000SL, bo nie ma takiego modelu jak DW-5600SL. ;) Ten model jest już niestety cholernie ciężko znaleźć, trzeba raczej czekać aż ktoś zechce się go pozbyć (kilka dni temu był na forumowym bazarku za 300 zł, zniknął bardzo szybko). Ewentualnie pozostaje czekanie do przyszłego roku, być może Casio zrobi kolejną reedycję na 30-lecie modelu DW-5000C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Zamierzam kupić G-shocka. Podoba mi się ten fire stroker

Dokładniej, przypadła mi do gustu ta nutka czerwonego, czy jest taki zegarek tyle że elektroniczny? a nie analogowy?

 

 

w sumie nie bardzo..nic mi nie przychodzi do glowy

moze to:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-CASIO-G-SHOCK-ALL-BLACK-MILITARY-DIGITAL-WATER-RESISTANT-DW5600MS-1-/270968304808?pt=Wristwatches&hash=item3f16f834a8

 

albo

 

http://www.ebay.co.uk/itm/100-Genuine-New-Casio-Watch-G-Shock-DW-5600CL-1-Full-Packy-/190647250388?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item2c63762dd4

 

cóz,ja mam pomysły

 

z nutką czerwieni jest jeszcze GW9010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Gw-9010 bardzo fajny ale trochę wykracza ponad budżet. Chciałbym na zegarek wydać do 400 zł. Jeśli chodzi o dwie pierwsze propozycje to nie podobaja mi się prostokątne koperty. MAcie jeszcze jakies propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sapek, jak to jest, że kupiłeś już drugi zegarek z mojej listy marzeń? <_<

 

Nic tylko pogratulować, bo to chyba najfajniejszy ProTrek, i do tego polerowany tą samą techniką co najlepszej jakości japońskie katany. :)

 

DSC_3483.jpg

 

Piękności. :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MrSeven,no ba ! co do zegarków marzeń ,hm, może ten sam gust\styl\zainteresowania - muzyka -książki -filmy itp itd B)

lub racjonalne myślenie czyli; Gshock musi być, bo bez niego ani rusz (głównie sport i różne extremalne wstrząsowe sytuacje .Protrek -na co dzień ,góry, wspinaczki i różne, mniej wstrząsowe sytuacje np pływanie ? biegi,las ,rower po płaskim (asfalt) itp.

W sumie ten Pro trek nie jest G schockiem, ale sroce spod ogona też nie wyleciał i jak mniemam dużo wytrzyma jakby co.Waży tyle samo co gw5600BC ;)!

Moim celem był kiedyś (jeśli chodzi o dżiszoka) MRG 8000B ale cena powalająca i nie adekwatna do tego co zegarek proponuje\ma w menu no i do tego wskazówki, które ni jak mi nie leżą\pasują w dżiszokach. ;)

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj cały dzień z GS i wskazówki nadal idealnie zsynchronizowane :)

post-38269-0-75511700-1340825604_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba naprawdę ,,kochać" GS tak jak barteq891, i pstrykać foto podczas jazdy by ryzykować to "dzwonem" ;)

ps

fota świetna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

zachorowałem :rolleyes: oczywiście na jakiegoś G-Shocka :rolleyes:

 

Do tej pory miałem głównie zegarki mechaniczne, ostatni 'elektornik' to jakieś 20-kilka lat temu pod koniec podstawówki.

No i na stare lata mnie naszło na jakiegoś elektronika, oczywiście musi być z serii 'Dzi'.

 

Doradzcie od czego zacząć przygodę, jest tych zegarków pełno w sklepach. Zbyt dużo.

Spodobał mi się GX-56, ale wydaje mi się nieco za duży. Czytając Wasz wątek widze że kultowym jest model DW-5600E-1V ale ten chyba trochę za mały :blink:

 

Na pewno musi być to model z wyświetlaczem elektronicznym (nie wskazówkowy), fajnie gdyby miał synchronizację czasu radiową, najlepiej prostokatny ale okrągły również biorę pod uwagę, podświetlenie iluminator ma chyba każdy - to chyba podstawowe wymagania.


Czas jest po to żeby nie robić wszystkiego naraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest za mały, o ile nie masz 21cm łapy.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba naprawdę ,,kochać" GS tak jak barteq891, i pstrykać foto podczas jazdy by ryzykować to "dzwonem" ;)

ps

fota świetna

 

Akurat miałem czerwone światło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.