Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

jakbym nie naciskal nie pokazuje dnia

wskazowka tej malej pfawej tarczy staje na dst off na multibandzie na poczatku i koncu

sekundnik czasem wskoczy na off czyli za 3 12sta

W momencie kiedy duża sekunda pokazuje ON lub OFF (tryb alarmu), ta mała wskazóweczka powinna pokazywać AL. Jeśli nie pokazuje to zapewne po prostu przestawiło się jej położenie bazowe.

 

 

Czy ktoś z szanownych użytkowników cyfrowych G (najlepiej solar + multiband) mógłby mi powiedzieć, co się u Was pokazuje przy wciśnięciu jednocześnie Mode-Start-Reset?

Bo GS-1300 coś wtedy wskazuje wskazówką (55sekund, po wciśnięciu czegokolwiek wraca do timekeeping), ale za cholere nie wiem co i szukam analogii (;

Moje obydwa analogi zachowują się tak samo. GS-1150 ma solar + radio, G-1200D tylko solar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W momencie kiedy duża sekunda pokazuje ON lub OFF (tryb alarmu), ta mała wskazóweczka powinna pokazywać AL. Jeśli nie pokazuje to zapewne po prostu przestawiło się jej położenie bazowe.

Po zakupieniu GS-1300 też miałem przestawione bazowe położenia części wskazówek (poza odpowiedzialnymi za godzinę, bo te obsługuje TM i na szczęście tarczce od "Mode").

Pewnie wykonanie korekcji położenia wskazówek rozwiąże problem.

 

Moje obydwa analogi zachowują się tak samo. GS-1150 ma solar + radio, G-1200D tylko solar.

Miałem szczerą nadzieję, że umieścili gdzieś dokładniejszy wskaźnik (przynajmniej na zasadzie H-M-L) poziomu baterii. To że w modelu bez radia i TM też jest tak samo nie zaprzecza mojej teorii. Tylko nie mam jej jak potwierdzić (;

Edytowane przez Sill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię, by dokładniejszy wskaźnik baterii był dostępny tylko w trybie serwisowym, jeśli zegarek miałby możliwość takiego odczytu, choć też kiedyś przeszło mi to przez myśl, kiedy bawiłem się tymi funkcjami.

 

Swoją drogą to brak wskaźnika naładowania baterii (bo sygnalizatora rozładowanej baterii raczej mianem wskaźnika nazwać nie można) jest jak dla mnie chyba największą wadą analogowych zegarków Casio z solarem. Miejmy nadzieję, że w przyszłości to się zmieni, bo w jednym z najnowszych Edifice (EQW-A1110D) wreszcie pojawił się wskaźnik L-M-H. W sumie dodatkowy wskaźnik na tarczy nawet nie jest do tego potrzebny, tutaj Casio mogłoby wzorować się na Seiko, ale oczywiście tego nie zrobi. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię, by dokładniejszy wskaźnik baterii był dostępny tylko w trybie serwisowym, jeśli zegarek miałby możliwość takiego odczytu, choć też kiedyś przeszło mi to przez myśl, kiedy bawiłem się tymi funkcjami.

 

Swoją drogą to brak wskaźnika naładowania baterii (bo sygnalizatora rozładowanej baterii raczej mianem wskaźnika nazwać nie można) jest jak dla mnie chyba największą wadą analogowych zegarków Casio z solarem. Miejmy nadzieję, że w przyszłości to się zmieni, bo w jednym z najnowszych Edifice (EQW-A1110D) wreszcie pojawił się wskaźnik L-M-H. W sumie dodatkowy wskaźnik na tarczy nawet nie jest do tego potrzebny, tutaj Casio mogłoby wzorować się na Seiko, ale oczywiście tego nie zrobi. :rolleyes:

 

To prawda, zwłaszcza, że skoro jest przycisk do sprawdzania statusu ostatniego WC, to mógłby być i do baterii.

I absolutnie nie rozumiem braku takiego urządzania (zwłaszcza, że jakiś pomiar napięcia baterii być musi).

 

Z drugiej strony, po co w trybie serwisowym coś, co służy tylko wskazaniu wartości, co byłoby potrzebne w zegarkach bez WC?

Tak więc trzymam się mojej nadzieii (;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Seven bardzo ladna kolekcja :)

 

u mnie to wyglada tak:

 

 

giez205.jpg

 

dw-6900cs-7-004.jpg

 

frogman-071.jpg

 

G-5600A-7-058.jpg

 

 

i inne

 

 

lorus-041.jpg

 

beurerpm26-006.jpg

 

SEIKO-SKA367P2-088.jpg

 

i jeszcze jeden ale nie mam zdjecia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc w instrukcji do zegarka z modułem 3277 po polsku.

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seven

Brakuje Ci jeszcze Risemanna :D

Ani trochę. ;) Riseman nigdy mi się nie podobał i nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek miało się to zmienić.

 

W tej chwili najbardziej brakuje mi w tej gromadce GW-5000 i to na niego teraz "choruję". :P Chciałem też upolować Gieza GS-1050 zanim ten gatunek całkowicie wymrze, ale niestety trochę się spóźniłem i teraz nie jest to łatwe zadanie. Fajnie jest mieć dla odmiany coś z wagi piórkowej, jak GW-M5610, ale jednak nic mnie tak nie podnieca jak porządny, zakręcany dekiel. :rolleyes:

 

Takim diverkiem jak to Seiko z kolekcji 0.1 też bym w sumie nie pogardził, fajny żółtek. Kiedyś jakoś nie wzbudzał we mnie emocji, ale ostatnio zaczął do mnie "gadać". ;) No ale wszystko po kolei, bo miejsca zaczyna brakować na liście marzeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seven

Powiedz mi czy GS-1150 jest dużo większy na ręce niż GW-M5610? Marzy mi się GIEZ ale dośc chudą rękę mam.

Edytowane przez juh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że obydwa są praktycznie identyczne pod tym względem. Te same wymiary, ta sama długość paska, nawet w ten sam sposób "otulają" nadgarstek. Giez jest tylko o kilka milimetrów grubszy za sprawą wystających bezelków no i prawie dwukrotnie cięższy.

 

Też mam chudy nadgarstek i obydwa są dla mnie po prostu idealne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że obydwa są praktycznie identyczne pod tym względem. Te same wymiary, ta sama długość paska, nawet w ten sam sposób "otulają" nadgarstek. Giez jest tylko o kilka milimetrów grubszy za sprawą wystających bezelków no i prawie dwukrotnie cięższy.

Zapomniałem wspomnieć o jednej drobnej różnicy pomiędzy tymi modelami - inne rozmieszczenie otworków w pasku. W GS-1150 mam swoje idealne ustawienie na czwartej dziurce i nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek odczuwał potrzebę poluzowania zapięcia (poza jazdą na rowerze, gdzie ze względu na rękawiczki zegarek muszę nosić trochę wyżej i wtedy dochodzi jedna dziurka). Z kolei GW-M5610 noszę na szóstej dziurce, ale takie ustawienie nie jest już do końca idealne, choć ze względu na lekkość zegarka ten minimalny luz praktycznie nie przeszkadza. Na piątej też mogę zapiąć, ale to ustawienie jest już odrobinę zbyt ciasne i bardziej denerwujące niż troszeczkę luzu, przez co jeszcze z takiego wariantu nie korzystałem. Podobnie mam też w GW-3500B, choć w tym przypadku odrobina luzu jest już nieco bardziej odczuwalna ze względu na jego wielkość i większą wagę, ale na szczęście ciaśniejsze ustawienie nie jest dla mnie tak ciasne jak w GW-M5610.

 

GS-1150 wydaje się też trochę większy optycznie za sprawą sporej ilości "gołego" metalu, ale różnica nie jest bardzo duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Seven..ja bym polowal na jakiegos froga:)

GW5000 jest sliczny,ale tytanowy frog jest lepszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dla Ciebie nie stanowiło to przeszkody, ale dla mnie Frogi są jednak trochę za duże i szczerze mówiąc to mimo swoich niezaprzeczalnych atutów średnio mi się podobają. Ideałem cyfrowego zegarka jest dla mnie właśnie seria 5000/5600 i poza nimi tylko nieliczne "cyfraki" mi się podobają. Kiedy tylko uda się trochę podreperować mocno nadszarpnięte finanse to raczej nie będę w stanie oprzeć się pokusie kupna GW-5000. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seven piekna masz ta kolekcje :P Tylko czemu ja Ci sprzedalem tego 1200d :angry:;)

Edytowane przez revir85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym żałował na Twoim miejscu. :D;)

 

A czy Ty przypadkiem nie sprawiłeś sobie całkiem niedawno Gieza GS-1100? A zdjęcia to gdzie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe tak sprawilem sprawilem i fakt miales racje GIEZ tez daje rade :)

Jak tylko aparat wroci z serwisu napewno sie pochwale fotami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Wiem, że dla Ciebie nie stanowiło to przeszkody, ale dla mnie Frogi są jednak trochę za duże i szczerze mówiąc to mimo swoich niezaprzeczalnych atutów średnio mi się podobają...

 

Wlasnie m.in. na tym polega fenomen tych zegarkow, sa tak brzydkie ze az piekne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie m.in. na tym polega fenomen tych zegarkow, sa tak brzydkie ze az piekne :)

To dość rozpowszechniona w tym środowisku wada genetyczna. Gen "G" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić G-100? Szukam czegoś ze wskazówkami w tej półce cenowej. GA-100 trochę za duży jak dla mnie.

Edytowane przez Rogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić G-100? Szukam czegoś ze wskazówkami w tej półce cenowej. GA-100 trochę za duży jak dla mnie.

Jeśli cena dobra - bierz śmiało. To jeden z nielicznych G wskazówkowych, który mi sie podoba (poza najnowszymi "lotnikami" w zasadzie jedyny). Wygląda naprawdę kozacko. Gdyby nie moje technologiczne zboczenie (wave and solar) dawno bym sobie go sprawił.

Hmm.. I tak chyba zrobię..;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena dobra - bierz śmiało. To jeden z nielicznych G wskazówkowych, który mi sie podoba (poza najnowszymi "lotnikami" w zasadzie jedyny). Wygląda naprawdę kozacko. Gdyby nie moje technologiczne zboczenie (wave and solar) dawno bym sobie go sprawił.

Hmm.. I tak chyba zrobię..;-)

Aviatorki są zajebiaszcze, ale też za duże jak i ich cena. Ja właśnie nie potrzebuję kosmicznych technologii, więc chyba przygarnę tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.