Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Jednak zamówiłem u Daymon-Trade, dzisiaj przebił lepszą ofertą tego drugiego sprzedawce ;)

 

http://allegro.pl/zegarek-casio-g-7710-1er-g-shock-nowosc-i2718130753.html

 

Zegareczek niebawem u mnie ;). Cholera, coś mi się stało - w przeciągu miesiąca to już czwarty kupiony zegarek :P.

 

Gratuluję wyboru. Mam takiego od ponad roku (kupiony u Daymon-Trade) i cenię sobie go na tyle, że nie zamierzam na razie dokupywać innego G. Miałem przez chwilę CASIO GD-100MS-3ER ale nie dość, że był za duży na mój nadgarstek to jego wyświetlacz w porównaniu z tym z G-7710 to był jakiś żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. Niech spróbuje położyć go na boku. :lol:;)

 

To jego własna inwencja, czy miałeś w tym pomyśle swój udział? Znając mojego ojczulka, nie zgodziłby się na przetestowanie swojego G-7700 (pracuje na kilkudziesięciometrowych żurawiach). ;)

 

Nie, nie, sam na to wpadł. Zapowiedział mi, że to jeszcze nie koniec testów, jak coś wymyśli to wrzuci nowe nagranie :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem solidności sprzedawcy. Zamówiłem po godzinie 12, a zegarek już na następny dzień u mnie ;). Sam sprzęcik elegancki, właśnie przeżył pierwszy dzień w pracy. Trochę bałem się negatywu, ale wszystko widać bardzo dobrze, no i ten wygląd ;)

 

ZegarekmeskiG-SHOCKCASIOG-7710-1ERDSC_5676_zps7cc81fe8.jpg

Edytowane przez Jazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest to jeden z najlepszych negatywów Casio pod względem czytelności. Zapewne spory udział ma w tym możliwość regulacji kontrastu wyświetlacza. Szkoda, że jest to tak rzadko spotykane rozwiązanie.

 

Aż obudziłeś we mnie wspomnienia. :D G-7700 (wersja ze zwykłym wyświetlaczem) był moim pierwszym G. Moduł zastosowany w tych zegarkach jest naprawdę świetny - pod względem funkcjonalności jeden z najlepszych w całej ofercie Casio, ale mimo to dużej chemii między nami nie było i w końcu oddałem go ojcu. Sentyment do tego modelu jednak pozostał i już na zawsze będzie on dla mnie "tym pierwszym". :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem ostatnio g-shock ga-110hc 2 aer mam pytanie czy w oryginale wystepuje podswietlenie dioda led u samego dolu tarczy czy jest to podróbka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model ma podświetlenie diodą LED, nie elektroluminescencją, jak w wielu innych modelach.

Kilka G-Shocków jest tak podświetlanych.


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model ma podświetlenie diodą LED, nie elektroluminescencją, jak w wielu innych modelach.

Kilka G-Shocków jest tak podświetlanych.

Dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jazz a czy w tym G-7710-1er da się zrobić coś aby nie wyświetlał liczby tygodnia w roku albo pokazywał coś innego?

Zegarek świetny ale jakoś pierwsze co mi się rzuca w oczy, to ta informacja - zupełnie mi nieprzydatna...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer tygodnia nie wyświetla się jeśli ustawisz wskazywanie drugiej strefy czasowej. Wtedy w okienku wyświetla się skrót nazwy wybranej strefy i skrót nazwy dnia tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Już wiem dlaczego tak się to rzuca w oczy - jest w tej ramce, "wystającej" z całego zegarka. To nie dla mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu faktycznie jest mocno widoczna. W rzeczywistości ta ramka jakoś szczególnie nie dominuje, ani nie rzuca się w oczy. Jest dobrze wkomponowana w zegarek i nie przeszkadza. Nawet jakoś nie zwracam uwagi, że ona jest ;).

Edytowane przez Jazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników G. Zastanawiam się nad wyborem Muda. W grę wchodzą dwa modele g-9300 oraz gw-9010. Jakie są wasze opinie na temat tych modeli? Który polecacie? Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w trybie stopera nie można włączyć wyświetlania aktualnej godziny zamiast jednego z tych międzyczasów. To duża wada tego modułu i marnowanie potencjału tak pojemnego wyświetlacza. Podobnie w trybie timera - nie każdy ma potrzebę używania interwałów. Z taką funkcją byłby już niemal ideałem. :)

 

Szkoda też, że ten moduł jak dotąd nie trafił jeszcze do żadnego innego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. To jedne z niewielu chyba wad tego modelu. Co do innych modeli G to chciałbym, żeby więcej z nich było wyposażonych w tego rodzaju wyświetlacz negatywny, bo jest naprawdę bardzo czytelny.

 

No można by też życzyć sobie wypasionej jego wersji z TS i WC ale to chyba się nie spełni.

Edytowane przez pawdys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w trybie stopera nie można włączyć wyświetlania aktualnej godziny zamiast jednego z tych międzyczasów. To duża wada tego modułu i marnowanie potencjału tak pojemnego wyświetlacza. Podobnie w trybie timera - nie każdy ma potrzebę używania interwałów.

 

Mylisz się ;). W trybie timera godzina jest normalnie wyświetlana na głównym ekranie ;). Brak godziny jest w trybie stopera i odtwarzania wyników z pamięci. Fakt, fajnie by było gdyby była wszędzie. Ale jakoś szczególnie to nie przeszkadza, gdy używam stoper to zawsze tylko on mnie interesuje, a gdybym chciał wyjątkowo sprawdzić czas to przełączam tryb w tym celu bez jego wyłączania ;). No i Panowie, za niecałe 250zł to i tak nad wyraz dużo funkcji posiada ;).

 

PS

Na razie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, że za tak niewielkie pieniądze mam tak bardzo funkcjonalną i ładną zabawkę, no i może dlatego jakoś wady które wymieniacie nie szczególnie mi przeszkadzają ;). Dziś korzystając z ładnej pogody zabrałem go na ostrą jazdę MTB, po powrocie testowałem jego wodoszczelność - wcześniej nie miałem takiego zegarka i już wiem, że jest to czego potrzebuję (aktywny tryb życia) ;). Mój pilocik Seiko chyba będzie coraz bardziej zazdrosny ;).

Edytowane przez Jazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest, i to na głównym wyświetlaczu. Inaczej to sobie zapamiętałem. :P

 

Co racja to racja, za tą cenę szukanie bardziej funkcjonalnego zegarka jest chyba daremne. Aż się czasami sobie dziwię, dlaczego jednak nie przypadł mi do gustu. Może jeszcze kiedyś dam mu drugą szansę. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zapomniałem ze w trybie timera jest wyświetlana godzina.

Mnie wielokrotnie nachodziły myśli żeby kupić jakiegoś innego G z bajerami, ale po namyśle nie chcę nic innego. Od bajerów mam Pathfindera. G-7710 jako zegarek do brudnej roboty sprawdza się znakomicie i dopóki działa ma u mnie etat. Mój koleżka też ma takiego i jest równie zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą widzę, że już nawet G-Shocki są z chin. Ale w sumie wcześniej większość była z Tajlandii, więc różnica pewnie żadna ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą widzę, że już nawet G-Shocki są z chin. Ale w sumie wcześniej większość była z Tajlandii, więc różnica pewnie żadna ;).

 

Casio przeniosło większość produkcji do Chin po bodajże jakieś powodzi w Tajlandii.

O ile się nie mylę to Seven już o tym wspominał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ubiegłoroczne powodzie w Tajlandii zmusiły Casio do przeniesienia części produkcji do Chin i o kilka miesięcy opóźniły wejście na rynek kilku nowych modeli. Ba, nawet niektóre ze starszych, bardziej chodliwych modeli zniknęły na pewien czas ze sklepów i dopiero niedawno wszystko powoli zaczęło wracać do normy. Nowa fabryka w innej części Tajlandii już chyba ruszyła, ale nie jestem pewien czy Chiny były tylko tymczasowym rozwiązaniem czy nadal część G-Shocków będzie tam produkowana.

 

Zresztą to dotyczyło nie tylko Casio, na przykład ceny dysków twardych nadal nie wróciły do normalnego poziomu...

 

Fabryka Casio stała ponoć obok tej fabryki Sony:

 

554998d1321048195-read-thai-flooding-delays-many-models-sony-underwater.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje że jakość wykonania nie będzie gorsza niż w Tajlandii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego "Chińczyka" (wcześniej miałem jeszcze jednego) i jak dotąd jeszcze się nie rozleciał. :lol:

 

Wątpię, by bez patrzenia na dekiel ktokolwiek był w stanie odróżnić od siebie dwa egzemplarze tego samego modelu wyprodukowane np. w Chinach i w Japonii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Piszę z prośbą o pomoc, w poradzeniu sobie z moim zegarkiem. Próbowałem znaleźć coś w instrukcji jednak bezskutecznie.

 

Mam G-shock'a Ga-150 7a (5255)

ga150-7a_large.jpg

 

Wczoraj nie wiem jak to zrobiłem ale nacisnąłem jakąś sekwencja przycisków i wskazówki przeleciały mi na jakąś inną strefę czasową czy jeszcze coś innego i za nic w świecie nie mogę ustawić godziny na wskazówkach.

 

Zmieniłem czas na najbliższe miasto jakie znalazłem tam czyli (Berlin). Ok czas na wyświetlaczu cyfrowym ustawił się dobry. Jednak na wskazówkach dalej czas jest zły i nie wiem jak sobie z tym poradzić...

 

potrzebuje pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj na kilka sekund prawy dolny przycisk, aż na wyświetlaczu pojawi się napis "Sub". Teraz wciśnij MODE (lewy dolny). Na wyświetlaczu pojawią się trzy zera, a wskazówki zaczną się przemieszczać. Poczekaj, aż się zatrzymają i przyciskami z prawej strony (górnym wstecz, dolnym do przodu) ustaw je dokładnie na godzinie 12:00. Potwierdzasz lewym górnym przyciskiem i gotowe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.