Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Posiada może ktoś z was G9300 GY na sprzedaż albo ma dostęp jakiegoś sklepu gdzie jeszcze został ? Rozważałem ponad miesiąc temu zakup ale wziąłem innego G chociaż nie mogę o tym zapomnieć dlatego ponownie wszcząłem poszukiwania . PS. Jak coś macie to nie wrzucajcie takich egzemplarzy w cenie frogmana :)

 

Pozdrawia,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Wiecie może czy, a jeśli to gdzie mogę kupić żółtą obudowę i pasek do GW M5610? Czy żółte graty od 5600 będą pasowały?

 

Dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytaj w Zibi (link).

 

Jeśli masz na myśli GW-M5600 to będą pasowały, M5610 zewnętrznie się nie zmienił względem poprzednika. Te same plastiki były też w G-5600A-9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, chodziło mi o gw m5600. Na amazonie widzę jedną sztukę g 5600A i pewnie łatwiej było by dokupić czarne plastiki. Jednak Ten model nie ma radia.

Do Zibi napisałem, choć nie spodziewam się pozytywnej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

właśnie kurier dostarczył mi mudmana, tak więc wrzucam poglądowe fotki.

20130212140.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

20130212141.jpg

 

20130212134.jpg

 

20130212135.jpg

 

I na koniec jeszcze dwa zdjęcia porównawcze starego, już rocznego i praktycznie non-stop na ręce gw-2500b i g-9000

20130212142.jpg

 

20130212143.jpg

Edytowane przez marp793

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master of G !

Co to jest Dual Illuminator ? :huh: Przyznaję , że niewiele wiem o tym modelu bo nigdy specjalnie mnie nie interesował .

Życzę aby się dobrze nosił i nie parował :wub:

Bardzo fajny zegareczek.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual Illuminator wraz z wyświetlaczem podświetla także napisy wokół niego.

 

008.jpg

 

Albo tak:

 

NuMud%20EL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten na pomarańczowo jest fajniejszy, jak dla mnie. Tak patrze ze w Polsce Gw 9300 ER 5 to nie kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyyy a skąd wziął się wątek 9300 ER 5 ?

Wszystkie zegarki w wersjach limitowanych mogą być dostępne są w zagranicznych sklepach , polscy dystrybutorzy rzadko kiedy decydujom się na sprowadzanie takowych modeli gdyż są one drogie i na nasz rynek ceny nie są przystępne dla potencjalnego odbiorcy ( niezbyt bogatego polaka, człowieka klasy średniej ) . Było już o tym na forum multum tematów .

Fakt w barwach militarnych wygląda to świetnie :

casio-g-shock-riseman-GW-9200ERJ-3JF-178x140.jpgcasio-g-shock-riseman-GW-9200ERJ-3JF_1-178x140.jpg

K-Watch+Mudman+G-9300ER+002.JPGK-Watch+Mudman+G-9300ER+001.JPG

 

 

:wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wielu forumowiczy ma uraz do swoich G które parują ale mój Mudman też ostatnio tak ma :) Jakoś specjalnie się tym nie przejmuje. Dla mnie czysta fizyka.

Problem pojawia się jak jadę na rowerze a zegarek na mrozie jest na odsłoniętej ręce. Pod wpływem tego mroźnego powietrza pojawia się nieco pary na szybce, ale znika zaraz po ogrzaniu, nawet wsunięciu w rękach. Także chyba nic strasznego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe od czego to parowanie zależy. Mam GW-M5610 i nic mi nie paruje. Nie tak dawno byłem na basenie termalnym i kompałem się na zewnątrz przy -14 st. Zegarek długo trzymałem w gorącej wodzie później go położyłem na śniegu i nic nie zaparowało.

 

Edytowane przez juh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie:

"HNIW" - zgadza się czysta fizyka, ale taki efekt jest raczej niedopuszczalny w zegarku szczelnym. Wydaje mi się że zegarek jest (był) nieszczelny i wewnątrz jest wilgoć, która pod wpływem zmian temperatury i ciśnienia zamienia wodę w parę, która skrapla się na szkiełku. Potwierdzeniem tego jest to co napisał "juh" - jak zegarek jest szczelny nic takiego się nie dzieje.

"Wojtek 326" a skąd masz RISEMAN'a w takich kolorach? jakaś specjalna edycja???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje obydwa egzemplarze niestety parują. Mudmana sprawdzałem przy -4 stopniach i było ok, ale jak się zrobiło jeszcze chłodniej i przykryłem go śniegiem to szybka zachodziłą parą. Niby w specyfikacji jest napisane że poprawnie działa przy temperaturze -20 C, może to i prawda, ale co z tego jak nie będe mógł odczytać z niego godziny. Taka już chyba specyfika tych dzisiajszych G-Shocków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) jak zegarek jest szczelny nic takiego się nie dzieje.

 

Mylisz się, ze szczelnością czy nieszczelnością nie ma to nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skyfall

To nie moje zegarki . Ja wrzuciłem tylko zdjęcia poglądowe ciekawszych modeli .

Jest to G9200 ER-3 jak sama nazwa wskazuje jest to wersja bez WC. Ale wygląda bosko!

Znalezione na stronie : http://www.nywatchstore.com/g9200er3.html

Wyprzedany :(

Ale różnica w cenie niezła 220$ Riseman'a w kolorach military bez wc a 150$ za czarnego z WC ...

700 PLN a u polskiego dystrybutora zapłacisz taki haracz , że wyszłoby 900 PLN ..

 

Zegarki z serii limitowanych bardzo ciężko dorwać jak już to poszukaj czegoś z 30 rocznicy bo to teraz więc na pewno coś tam będzie aczkolwiek zestawienie czerwieni i koloru złotego mnie bardzo źle się kojarzy - jak za przeproszeniem wymiociny kota ..ale jak kto lubi.

 

http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-18594-Zegarek-Casio-G-Shock-G-9200GY-1ER.html

Na stronie zagranicznej kosztuje ok 550-580 PLN . Tutaj już 800 . Ale wygląda nieźle .

Czy tylko mnie nie przypadł do gustu czarny ,oryginalny rysio z czerwonym okiem ? Czemu alternatywne wersje kolorystyczne Master of G są tak rzadko dostępne :(

 

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do zakupu gw-9110 czyli gulfman. Czy miał ktoś przypadek żeby ten model parował, czy to raczej przypadłość muda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I może jeszcze kilka opinii na temat tego gulfa. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 3 gulfy gw-9100 i kilka g-9100, i źaden nie paruje. wg mnie to najbardziej udane modele z masters of G. polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być szczelny ale przy jego składaniu ZAWSZE znajdzie się w środku nieco powietrza. Nie są one chyba oryginalnie składane w atmosferze innego gazu. Fakt, jego wilgotność może być różna i może to wpływa na mniejsze lub większe objawy parowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna uwaga do Twojej wypowiedzi HNIW mi się nasuwa. Czy inne zegarki są składane w inny sposób? Dlaczego w 99% parowanie występuje w Mudmanach? Jest to co najmniej dziwne.


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak dużo Mudmanów paruje?

A moze by tak wysłać takie pytanie do producenta. Ciekawe co powiedzą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do gulfa i dzisiaj kupiłem. W TT we Wrocławiu. Cena niby promocyjna 792pln. Oczywiście z WC i TS. Zegarek super. Jestem bardzo zadowolony. Dostałem jeszcze brelok G-Shock oraz naklejkę na szybę SHOCK. Pełny wypas :) Zadowolony położę się dzisiaj spać :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy do serii Masters of G zalicza się te modele, które mają swoją własną nazwę ( Mudman, Gulfman, Frogman, itp. ), czy chodzi o coś innego? Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.