Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie o RCVD na wyświetlaczu:

gw23101.jpg

Napis RCVD wyświetla się po udanej synchronizacji - OK. Po nieudanej automatycznej synchronizacji, napis

się nie wyświetla - OK.

Dlaczego po ręcznej, wymuszonej i nieudanej synchronizacji napis wyświetla się dalej?

Czy to oznacza dobre synchro ostatnie automatyczne i ręczne nie ma na to wpływu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od modelu, bo wydaje mi się że w niektórych G uruchomienie ręcznej synchronizacji "kasuje" ikonkę RCVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RCVD to skrót od angielskiego "Received" - oznacza, że zegarek dostroił się automatycznie w ciągu ostatniej doby. Jeśli ktoś ma włączoną automatyczną synchronizacje, to RCVD będzie mu się chyba świeciło cały czas. Ja mam u siebie wyłączoną automatyczną synchronizację, robię to ręcznie raz na kilka tygodni - RCVD pokazuje mi się tylko przez ileś tam godzin po dokonaniu synchronizacji. Po jakimś czasie znika samo, np. rano, gdy zegarek "budzi się" z fukcji Power Save, to już tego RCVD nie ma.

 

Tyle.

Edytowane przez Blatio

CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem w instrukcjach do kilku różnych radiowych modeli i wychodzi na to, że ikonka RCVD nie znika po nieudanej ręcznej synchronizacji. Kasuje ją tylko nieudana automatyczna synchronizacja (lub po prostu nadejście pierwszej godziny synchronizacji przy wyłączonym automatycznym odbiorze, jak w przypadku opisanym powyżej przez Blatio) albo ręczne ustawienie godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, nawet pudełko od Edifice nie wzbudza wątpliwości licytujących... :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam dziwny wygląd, co z tego,że pudełko od Edifice ?!

To wersja z multibandem !

Zgłoszone , sprzedawca poinformowany o złożeniu zawiadomienia na policję z racji tego , że sprzedaje podróby .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie i tak się nie przejmie... a allegro to tylko żeby prowizje zapłacił i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś spisane, jakaś tabelka jakie modele wchodzą w serie G-Shock'ów?

Mudman:

Riseman:

Gulfman:

Frogman:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roberto, to, co wymieniłeś, to są tzw. Master of G, do których należą:

 

A, tak jak pokazał Seven, oprócz Master of G, do G-shocków należy jeszcze cała masa modeli. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 377zł poszła podróbka mudmana, którą wczoraj znalazlem.

Sprzęt pewnie warty koło 10-15zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, tak jak pokazał Seven, oprócz Master of G, do G-shocków należy jeszcze cała masa modeli. :)

 

Właśnie z tej całej masy chciałem odsiać te które mnie nie interesują. Jak już zbierać to jakiś porządek zachować trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, jeśli chciałbyś pozbierać każdy model G-shocka to trzeba by jakąś dużą szafę kupić. :o;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, jeśli chciałbyś pozbierać każdy model G-shocka to trzeba by jakąś dużą szafę kupić. :o;)

 

Na dzień dzisiejszy jestem pod wrażeniem Frogmana. Na żywo go jeszcze nie widziałem, ale ze zdjęcia spory zegarek.

 

Jeszcze mi powiedzcie co ile odświeżana jest seria o nowy zegarek? Chodzi mi o 4 główne

Mudman, Riseman, Gulfman, Frogman. Mam nadzieje, że nie tak jak w Apple co roku nowy model telefonu.

Edytowane przez roberto231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duży. Właśnie wielkość mnie odstrasza, a byłem kilka razy blisko kupna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

frogman wcale nie musi byc duzy ;)

 

frogman-072.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz obwód w nadgarstku? I mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcie porównawcze z bardziej znanym G?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

17.5cm, rozmiarem zblizony do wielkosci 6900.

 

fotka porownawcza ;)

 

001l.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne te żaby :wub:

Gratuluję zakupu a raczej posiadania takiego stada :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Dzięki za fotkę. Masz rację - nie jest aż tak duży... ;)

 

Jaki to model?

 

dw-6300

 

 

Piękne te żaby :wub:

Gratuluję zakupu a raczej posiadania takiego stada :rolleyes:

 

To nie moje stado :) az takim maniakiem nie jestem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym kupić porządny zegarek który będzie słóżył długie lata z racji że najwiecej czasu spędzam na rowerze to chciałbym mieć w tylu g-shock mój budrzet narazie to 150 zł może być też urzywany

Edytowane przez Lukanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym kupić porządny zegarek który będzie słóżył długie lata z racji że najwiecej czasu spędzam na rowerze to chciałbym mieć w tylu g-shock mój budrzet narazie to 140 zł może być też urzywany

 

Nie znam cen w Polskich sklepach, ale mogę polecić sklep w UK gdzie swojego kupowałem.

http://www.firstclasswatches.co.uk/casio-casio-g-shock-c-518_643.html?currency_override=1

 

Nowy to zawsze nowy. Jak już pisałem kupowałem w sierpniu, a data produkcji zegarka kwiecień.

Wiec długo nawet nie leżał w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.