Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie do znawców tematu tough solar.

Ostatnio zauważyłem w moim "maleństwie" GW-2310-1 minimalne różnice w kolorze paneli (ogniw) słonecznych.

Początkowo myślałem że to złudzenie padającego światła, ale jednak po dłuższej obserwacji z różnych kątów i oświetlenia stwierdzam różnice barwy:

http://img29.imagesh...b6abffe95a5.jpg

- oznaczyłem na czerwono ogniwa które są minimalne ciemniejsze od żółtych.

Czy to normalne? Zobaczcie na swoich maszynach!

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z kompasem w swoim Mudmanie G-9300. Dodam że próbowałem wszystkich możliwych kalibracji opisanych w instrukcji i nic... problem jest ten sam.

Chodzi o to że po włączeniu kompasa i przy praktycznym bezruchu zegarka odczyt wariuje niesamowicie... rozrzut jest do kilkudziesieciu stopni... np. pokaże się 80, za chwile jest 117 i znowu 80 itd. Nigdy wczesniej tak nie było... pomiary wykonuje przewaznie na powietrzu z dala od jakiś przeszkód zakłucających pole magnetyczne. Termometr działa raczej poprawnie - z nim nie ma problemu.

Może jakiś reset by mu się przydał czy do serwisu go słać... ech, taki pancerniak i takie problemy.

 

poniżej link do YT ukazujący problem (wybaczcie niską jakość video)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zegarek w trakcie pomiaru trzymasz prawidłowo, tj. poziomo względem gruntu (na załączonym filmiku nie widzę żadnego punktu odniesienia, dlatego pytam)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mimo że mogłeś uważać, to jednak czujnik uległ rozkalibrowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale kalibrowałem go na 3 rózne sposoby podane w instrukcji i efekt jest ten sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam takie pytanie. Jak dlugo trzyma neobrite np. w GW 3000 lub 4000. Czytalem ze dlugawo, kilka godzin a w innym miejscu pisze ze krotki czas. Czy dlugosc naswietlenia ma wplyw na pozniejsze swiecenie w ciemnosci? A szkoda ze nie maja iluminatora....

Pozdrawiam

Edytowane przez Jar20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale kalibrowałem go na 3 rózne sposoby podane w instrukcji i efekt jest ten sam...

 

Jak jest na gwarancji oddaj do serwisu do ustawienia. Gdzieś widziałem na anglojęzycznym forum opis kalibracji w gw-9200 szybkości chodu czasu w zegarku. To tym bardziej zapewne możliwa jest kalibracja kompasu.

Edytowane przez roberto231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam takie pytanie. Jak dlugo trzyma neobrite np. w GW 3000 lub 4000. Czytalem ze dlugawo, kilka godzin a w innym miejscu pisze ze krotki czas. Czy dlugosc naswietlenia ma wplyw na pozniejsze swiecenie w ciemnosci? A szkoda ze nie maja iluminatora....

Pozdrawiam

 

Tego się nie da dokładnie zmierzyć, a co najwyżej opisać na zasadzie porównania z innymi zegarkami.

 

W każdym razie modele z jasnymi indeksami (np. GW-3000D) święcą lepiej niż te z indeksami kolorowymi. Miałem wspomniany model w wersji bez radia (G-1200D) i świecił całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś wskazówkowece w stylu GW-3000 ale mające illuminator?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko hybrydy analogowo-cyfrowe z podświetleniem diodą (GW-3500).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko jak widze na youtube jak ta dioda swieci to mmi sie odechciewa...

Kiedys widzialem jakies 10lat temu hubryde casio, ale nie dziszoka z podswietleniem iluminator i to mi sie podobalo (swiecil tak zielonkawo tarcza biala wskazowki czarne ramkowe- bez neo- i to bylo swietne).

Znalazlem, ksztaltem cos podobnego do tego

http://www.casio-pol...-1a-p-4922.html

Szkoda ze solara nie ma i nie dziszok bez bajerow tylko to co potrzeba ...

Edytowane przez Jar20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim GW-3500B nie mam najmniejszych problemów z odczytaniem godziny przy jej użyciu. Sama luma też jest niezła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neobrite to jest mikstura używana również przez Seiko w diverach. W Casio jest cieńsza warstwa, więc świeci słabiej, ale mimo wszystko mocniej od luminovy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

''A są jakieś wskazówkowece w stylu GW-3000 ale mające illuminator?''

 

Taki np. GW 2500BD

 

 

img6305c.jpg

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marian Koniuszko

Tylko hybrydy analogowo-cyfrowe z podświetleniem diodą (GW-3500).

 

Lub np. GA-110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marian Koniuszko

Ale co byś dokładnie chcial znaleźć...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim czy opłaca się w niego inwestować bo nie wiem czy to jest mechanizm kamieniowy (dobrze mowie?) czy na baterię bo niestety nie tyka ,pasek jest do wymiany to w sumie dodatkowy koszt czy jest sens wkładac te paredziesiąt zł czy lepiej kupić coś nowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marian Koniuszko

Po pierwsze to nie jest G-Shock i jezeli Ci chodzi o G - to nie ten model. Zdjęcie masz słabej jakości,ale chyba pod nazwą marki widnieje napis Quartz,czyli zegarek kwarcowy,elektorniczny. Bez urazy,ale zegarek wygląda na dość mocno używany i dość tanio.W każdym razie ja osobiście bym w niego nie inwestował i kupił coś nowego.....np.oryginalnego G :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego nadzwyczaj ostrego zdjęcia udało mi się zidentyfikować pod napisem Casio napis "Quartz". A nawet gdyby mi się nie udało, to firma Casio produkuje tylko kwarce. Nie produkuje mechaników. ;)

 

Kup coś nowego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.