Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !

Recommended Posts

Fajna koincydencja, bo też często noszę GXW-56-1B i właśnie leci do mnie 5610. 

8--))

Wszystko przez kolegę GitBit'a bo zdjęć nawrzucał i się potem zegar po nocach śni :D

:)

Fajna koincydencja, bo też często noszę GXW-56-1B i właśnie leci do mnie 5610. 

8--))

Pozdrawiam, Piowa

Ja to mam codziennie. Po pracy noszę GX-56, a do pracy zakładam DW-5600 i wydaje mi się, że od najmłodszego syna zegarek wziąłem :)

Jak nosiłem cały czas kwadraty, to rozmiar wydawał mi się ok, dopiero jak jednego z nich dałem synowi, to myślę - kurczę jak on fajnie na jego ręce wygląda i wtedy postanowiłem kupić KINGA.

Koledzy,

Czy "plastikowa" koperta GW-M5610-1ER wpływa w jakiś sposób na jego trwałość, podatność na uszkodzenia itp. w porównaniu do stalowej z GW-5000-1JF? Potrzebuję jakiegoś zegarka do tyrania i kostka Casio wydaje się tu jak najbardziej na miejscu, nie wiem tylko czy warto* sprowadzać wersję JDM za 2,5 krotność dostępnej w Polsce wersji GW-M5610.

* "warto" pod kątem czysto użytkowym; nie dotyczy wartości kolekcjonerskiej dla fanów marki itp. :)

Tu też wrzucę.

573d34b457c9ee9a0744d7c17bb9ab9d.jpg

Cały czas przyzwyczajam się do rozmiaru. Ale trzeba mu oddać to, że nosi się bardzo wygodnie.

Trudny jest tylko moment gdy się przesiada z np. takiego MM.

post-90102-0-98557400-1504962226_thumb.jpg

"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Jeszcze GPW w stajni, to pamiątkowe zdjęcie trzeba było zrobić

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Konkretne to Twoje stadko

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Cześć wszystkim!

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem zegarka Casio G-shock Ga 1000-4b. Mam problem odnośnie synchronizacji czasu wyświetlacza elektronicznego z tym analogowym. Konkretnie z sekundnikiem... Kiedy np. wyświetlacz elektroniczny wyświetla równo 21:00, na zegarku analogowym mam juz 21:03 i 3 sekundy. Może ta 3 sekundowa różnica nie jest jakaś wielka, ale muszę szczerze przyznać, że mocno mnie to irytuje. Da się temu jakoś zaradzić ? Dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam!

Cześć wszystkim!

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem zegarka Casio G-shock Ga 1000-4b. Mam problem odnośnie synchronizacji czasu wyświetlacza elektronicznego z tym analogowym. Konkretnie z sekundnikiem... Kiedy np. wyświetlacz elektroniczny wyświetla równo 21:00, na zegarku analogowym mam juz 21:03 i 3 sekundy. Może ta 3 sekundowa różnica nie jest jakaś wielka, ale muszę szczerze przyznać, że mocno mnie to irytuje. Da się temu jakoś zaradzić ? Dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam!

Rozumiem że nie zajrzałeś do instrukcji obsługi, masz bana na google, i przerasta Cię wyszukiwarka na tym forum... :rolleyes:

google: http://watchnerd.blogspot.com/2013/03/casio-ga-regulacja-wskazowek.html

wyszukiwarka na forum (temat odsyła do wyżej linkowanego): http://zegarkiclub.pl/forum/topic/92582-g-shock-ga-100-5081-synchronizacja-wskazowek-z-wyswietlaczem/

W instrukcji obsługi pewnie też masz napisane jak zsynchronizować wskazówki z wyświetlaczem i to w kilku językach... <_<

Edited by Daito

Cześć wszystkim!

Pozdrawiam!

Zrób to, co ja na tym filmie, to te same moduły ;)

https://youtu.be/J5oS2ZrEHOE

Rozumiem że nie zajrzałeś do instrukcji obsługi, masz bana na google, i przerasta Cię wyszukiwarka na tym forum... :rolleyes:

google: http://watchnerd.blogspot.com/2013/03/casio-ga-regulacja-wskazowek.html

wyszukiwarka na forum (temat odsyła do wyżej linkowanego): http://zegarkiclub.pl/forum/topic/92582-g-shock-ga-100-5081-synchronizacja-wskazowek-z-wyswietlaczem/

W instrukcji obsługi pewnie też masz napisane jak zsynchronizować wskazówki z wyświetlaczem i to w kilku językach... <_<

Zrób to, co ja na tym filmie, to te same moduły ;)

Dzięki wielkie! Udało się bardzo łatwo. Pozdro !

Edited by zelus

Takie "obserwacje" poczyniłem:

DSC08758.jpg

trochę mnie zdziwiło to że bezel 5610 całkowicie i bez problemu mieści się w bezelu od GXW:

DSC08760.jpg

a na koniec coś ładnego:

DSC08768.jpg

Koledzy,

Czy "plastikowa" koperta GW-M5610-1ER wpływa w jakiś sposób na jego trwałość, podatność na uszkodzenia itp. w porównaniu do stalowej z GW-5000-1JF? Potrzebuję jakiegoś zegarka do tyrania i kostka Casio wydaje się tu jak najbardziej na miejscu, nie wiem tylko czy warto* sprowadzać wersję JDM za 2,5 krotność dostępnej w Polsce wersji GW-M5610.

* "warto" pod kątem czysto użytkowym; nie dotyczy wartości kolekcjonerskiej dla fanów marki itp. :)

Jeśli potrzebujesz kostki do tyrania i wartości kolekcjonerskie Cię nie interesują to plastikowa koperta w zupełności wystarczy.

SYGNATURA.jpg

Może być np. GW-4000, GW-3000, AWG-M100, AW-590/591 i do tych modeli można dokupić bransoletę. Niektóre modele GST, GW-A1100, GPW-1000 są fabrycznie wyposażone w bransoletę. Wszystkie modele MT-G i MR-G są na bransolecie.