Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !

Recommended Posts

Na początek się przywitam i od razu mam prośbę o pomoc w pewnej sprawie. Otóż chcę sobie kupić pierwszego G shock-a i wybór padł na GBD 100.

Wygląd mi się podoba, ma funkcje na których mi zależy, ale jest jeden problem, mam bardzo wąski nadgarstek, tylko 16 cm.

Czy GDB 100 nie będzie za duży? 

Czy ewentualnie ktoś z podobnie wąskim nadgarstkiem, mógłby zamieścić zdjęcie jak wygląda taki, lub podobny wielkościowo (58mm x 49mm) zegarek na ręce?

Planowałbym go nosić  "na co dzień"

42 minuty temu, tomaliusz napisał(-a):

Sam plastik 🤦 

:D

😅🤷

54 minuty temu, Nutado napisał(-a):

Na początek się przywitam i od razu mam prośbę o pomoc w pewnej sprawie. Otóż chcę sobie kupić pierwszego G shock-a i wybór padł na GBD 100.

Wygląd mi się podoba, ma funkcje na których mi zależy, ale jest jeden problem, mam bardzo wąski nadgarstek, tylko 16 cm.

Czy GDB 100 nie będzie za duży? 

Czy ewentualnie ktoś z podobnie wąskim nadgarstkiem, mógłby zamieścić zdjęcie jak wygląda taki, lub podobny wielkościowo (58mm x 49mm) zegarek na ręce?

Planowałbym go nosić  "na co dzień"

Kwestią indywidualna ale to forum nauczyło mnie ze nie ma czego takiego jak za duży G-Shock

Posted (edited)
10 minut temu, yacajackowski napisał(-a):

Kwestią indywidualna ale to forum nauczyło mnie ze nie ma czego takiego jak za duży G-Shock

zgadzam się z prostego względu Casio do mistrzostwa opanowało profilowanie oraz dodawanie skrzydełek (czy jak tam to zwą)  do pasków wiec układaj się i pasują na każdą rękę (jedynie może delikatny problem być z dziurkami oby trafić na rozmiar aby nie był za luźny lub za ciasny)  :)  a wielkość zegarka to indywidulanie - jednemu się podoba większy drugiemu mniejszy :)  Ewentualnie więcej piwa, jedzenie i nabierze się  masy i wtedy zegarek się dopasuje :) 

Edited by unadarek

16 minut temu, unadarek napisał(-a):

Casio do mistrzostwa opanowało profilowanie oraz dodawanie skrzydełek (czy jak tam to zwą)  do pasków wiec układaj się i pasują na każdą rękę 

Tu pewnie masz rację, ale chodzi też o wygląd, nie chcę wyglądać śmiesznie z ogromnym zegarkiem na chudej ręce. 

Posted (edited)
10 minut temu, Nutado napisał(-a):

Tu pewnie masz rację, ale chodzi też o wygląd, nie chcę wyglądać śmiesznie z ogromnym zegarkiem na chudej ręce. 

.. więcej piwa i tłustych rzeczy w poł roku dopasuje się do Ciebie :)  e tam ludzie pogadają i tyle - no bo co zrobisz ? chcesz mieć zegarek który się podoba  przecież nie zmniejszą pod Ciebie zegarka :) musisz się przyzwyczaić do większego a ludzie gadali, gadaja i  będą gadać  - a tak na poważnie podobne dylematy mieli Koledzy przy zakupie GW-9400 (podobny rozmiarowo)  i jakoś nawet na nadgarstki podobne do Twojego  kupli i nie jest wcale źle - wiec myślę że nie będzie problemu - byle Tobie się podobał - przed zakupem dobrze byłoby przymierzyć !!!

Edited by unadarek

Zacząłbym od tego, jeśli masz taką możliwość, od podjechania do jakiejś galerii handlowej i przymierzenia takiego zegarka w lokalnym sklepie zegarkowym. To bieżący model, więc raczej będzie w większości sklepów, więc od tego bym zaczął. Na miejscu będziesz miał również okazję poklikać w guziczki, a to ważne, ponieważ szybkość przełączania menu, czy ogólnie reakcji na polecenia wydawane za pomocą przycisków nie stawia tego zegarka w czołówce szybkości reakcji, że tak to ujmę. Mułowatość w reakcjach za to wynagradza czytelność wyświetlacza, która jest w zasadzie wzorcowa.

Im dłużej się przyglądam zdjęciom Twojego GBXa Patryku, tym bliższy jestem jego zakupu, tym bardziej, że to chyba jednak najciekawsza wersja - nawet porównując z tym nowym czarnym z miedzianym bezelem :)

Im dłużej się przyglądam zdjęciom Twojego GBXa Patryku, tym bliższy jestem jego zakupu, tym bardziej, że to chyba jednak najciekawsza wersja - nawet porównując z tym nowym czarnym z miedzianym bezelem

Też tak uważam Maćku. Pomimo wad, jest to mega fajny, czytelny, i super wygodny zegar. Jak wiesz, nie przepadam za negatywami.. Ten z czystym sumieniem polecam! Kładzie na łopatki nawet STNy z GMW-B5000.

3 godziny temu, Louis Cypher napisał(-a):

2525DDE7-5B8F-4E50-9F2E-15DAE0F3F3AB.jpeg

To ja też limitkę wrzucę. Nieco starszą wprawdzie, już od kilku lat pełnoletnią, ale cały czas się nieźle trzyma :)

20210612_112636803_iOS-1000px.jpg.7e15a5b959c3b7e3c45aae616562323d.jpg

20210612_112952143_iOS-800px.thumb.jpg.a247e1637122d0d3d584e13032f63ce0.jpg

5 minut temu, eddi87 napisał(-a):

Może by ktoś chciał przygarnąć hmmm 

Maciek @clusca zdaje się byłby chętny.

Maciek czeka aktualnie na nieco większe G w kolorze zielonym (i trochę pomarańczowym) ze wskazówkami ;) Ale pewnie się kiedyś skuszę na ten zegarek.

1 godzinę temu, eddi87 napisał(-a):

Może by ktoś chciał przygarnąć hmmm 

936709758_20210613_1217522.thumb.jpg.c451ea8cca7fde79799b6e0f6ffec493.jpg

Negatyw jednak nie podszedł? :D

55 minut temu, clusca napisał(-a):

Maciek czeka aktualnie na nieco większe G w kolorze zielonym (i trochę pomarańczowym) ze wskazówkami ;) Ale pewnie się kiedyś skuszę na ten zegarek.

GPW-2000, bingo.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Teraz, tommly napisał(-a):

Negatyw jednak nie podszedł? :D

GPW-2000, bingo.

Ten negatyw podszedł, nie mógł nie podejść 😎 ale dwie kości się produkują i tak głośno myślę 🤣 bo chyba będzie coś z kostek zredukować jeszcze jelly dream może polecieć. ;)

626789800_20210522_0748273.thumb.jpg.5746fa1146d94eab82a17288732785bb.jpg

8 minut temu, tommly napisał(-a):

GPW-2000, bingo.

Dokładnie :)