Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !

Recommended Posts

Posted (edited)

Synchronizacja pływów 🙂

IMG_20220508_100254.jpg

IMG_20220508_100500.jpg

Edited by GTB

W dniu 6.05.2022 o 15:34, TomG80 napisał(-a):

Jeśli zegar zsynchronizował się o 0:06, to ta synchronizacja należy niejako do poprzedniej doby, dlatego rano nie znalazłeś ikonki mówiącej o poprawnej synchronizacji.

W okresie letnim (DST on) w strefie czasowej BER (czyli w całej Polsce) zegarek dla danej doby przeprowadza 6 prób synchronizacji zaczynając od godziny 3:00, potem 4:00 i 5:00 oraz jeśli żadna z tych prób się nie zakończy powodzeniem, do dokonuje jeszcze kolejnych trzech prób o północy, o 1:00 i o 2:00, ale pomimo wykonania ich w następnej dobie "należą" one do poprzedniej doby, w której nie było żadnej udanej synchronizacji. Także w takim przypadku zegarek może przeprowadzić prawidłowe synchro właśnie o północy, a kolejne już o godzinie 3:00, bo to o 3:00 będzie należało już do kolejnej doby.

W okresie zimowym (DST off) w strefie czasowej BER (czyli w całej Polsce) zegarek dla danej doby przeprowadza 6 prób synchronizacji zaczynając od godziny 2:00, potem 3:00, 4:00 i 5:00 oraz jeśli żadna z tych prób się nie zakończy powodzeniem, do dokonuje jeszcze dwóch prób o 0:00 i o 1:00, ale pomimo wykonania ich w następnej dobie "należą" one do poprzedniej doby, w której nie było żadnej udanej synchronizacji. Także w takim przypadku zegarek może przeprowadzić prawidłowe synchro właśnie o północy, a kolejne już o godzinie 2:00, bo to o 2:00 będzie należało już do kolejnej doby.

Czasy kalibracji Multiband 6.jpg

Dzięki za info!

Znowu wrocil do mnie temat z kajdanem do mojego DW5035. Jako, ze regularnie nosze swoj automat na bransie, a guma od gw-5000-1jf tylko troche poprawila komfort, ale nadal nie jest idealnie to dumam i nie wiem 🙄

Ten kajdan z tworzywa jest wygodniejszy, niz pasek gumowy, czy tak o?  Warto sie w to bawic ?

Myslalem o tej z modelu 5600BC-1, choc tania impreza to to nie jest :P

Posted (edited)

XDHtWPr.jpg

Edited by murcins

4 godziny temu, fonfelinni napisał(-a):

Znowu wrocil do mnie temat z kajdanem do mojego DW5035. Jako, ze regularnie nosze swoj automat na bransie, a guma od gw-5000-1jf tylko troche poprawila komfort, ale nadal nie jest idealnie to dumam i nie wiem 🙄

Ten kajdan z tworzywa jest wygodniejszy, niz pasek gumowy, czy tak o?  Warto sie w to bawic ?

Do czasu zakupu pierwszej bransy do kostki, ot na próbę, nie byłem ich wielkim fanem. Teraz mam już cztery G na bransoletach, w tym trzy kostki i GW-A1100, a DW-5035 na bransie jest moją ulubioną kostką. Zatem MZ zdecydowanie warto chociaż spróbować :)

Posted (edited)

Nie mam jakoś specjalnie owłosionych przedramion, więc nie będę dobrym przykładem referencyjnym, ale MZ to najwygodniejsze bransolety z jakimi miałem do czynienia. Do kostek mam obie wersje: starą (ryflowaną) i nową (gładką) - mają nieco inne długości. Poza tym to kwestia estetyki, więc polecę obie, chociaż starsza wersja ma specyficzny klimat i gdybym miał mieć tylko jedną, to wybrałbym właśnie taką. Jedyne, do czego można by się przyczepić, to zapięcie, które sprawia wrażenie lekko tandetnego (chodzi o te elementy spod spodu). Nie zwróciłbym jednak na to uwagi, gdyby nie bransa od GW-A1100, która jest dla mnie wykonana perfekcyjnie :)

Edited by clusca

Posted (edited)

A ona siadzie do DW5035? Doplacic stowke jestem w stanie, jesli rzeczywiscie warto :)  

edit: sprawdzilem jak wyglada ten model i raczej malo prawdopodobne :P Dzieki za pomoc!

Edited by fonfelinni

Jeśli pytasz o bransę do GW-A1100, to na pewno nie będzie pasować do kostki. Zupełnie inne mocowanie.

Posted (edited)

W tym roku będzie ze mną już 5 lat.

496232dc8c844666bd21f73c5a457b9a.jpg

34aaff3d352baad88920de282433954c.jpg

Edited by TomG80

Ktoś może chce się pozbyć? 

clB5NGj.jpg

W dniu 9.05.2022 o 20:35, murcins napisał(-a):

Gshock w gorczycy, fajna fotka 👍

Posted (edited)
19 minut temu, sanik napisał(-a):

Gshock w gorczycy, fajna fotka 👍

Albo  rzepaku ...

Edited by revolta4

Posted (edited)
1 godzinę temu, revolta4 napisał(-a):

Albo  rzepaku ...

Jak żółte to zawsze wychodzę z założenia, że to rzepak 🤣

R99223F.jpg

VzROQ1o.jpg

Edited by murcins

20220512-180353.jpg 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

W dniu 15.05.2022 o 21:33, Zibi8 napisał(-a):

Niedzielllla 😊🌞

Oooo, japoński, radiowy G-MS - super! Niestety rysuje się toto od samego patrzenia, ale zegarek, jak dla kobiety, jest śliczny.