Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !

Recommended Posts

savio23, mam do Ciebie małą prośbę. :) Potrzebuję zaznaczonego na zdjęciu wymiaru (szerokość tego elementu mocującego pasek).

27mm

Edited by savio23

Witam wszystkich fanów zegarków G-Shock!

Pierwszy post, więc jak się pewnie większość domyśla, planuję zakup swojego pierwszego zegarka G-Shock. Uprzedzając domysły dodam że pokusiłem się o przeczytanie wątku wstecz o kilkanaście stron, i w sumie dobrze bo miałem już kupować na Allegro u użytkownika Daymon-Trade, jednak fakt iż daje on tylko 2 lata gwarancji, gdy u autoryzowanych jest 3 lata a może być i 6 daje do myślenia. Sam dostęp do serwisu jest dużym plusem. Choć różnice w cenie potrafią przekroczyć 100zł myślę że jednak warto. Mieszkam w Krakowie, planuję na dniach wybrać się do sklepu "ELKA", widzę że mają autoryzację.

Teraz pojawi się odwieczne pytanie o modele :) Upatrzyłem sobie od początku modele: GD-100SC-1ER , GD-100MS-3ER , GD-100-1BER , ogólnie podoba mi się tarcza w tym modelu, wahałem się tylko nad kolorem. Kolega jeszcze zasugerował że w modelu GD-100SC-1ER koperta oraz pasek nie wyglądają na gumowe tylko coś ala gumo-plastik, co może się skończyć wycieraniem. A szkoda bo właśnie o nim myślałem.

Czy ktoś może się wypowiedzieć w tej kwestii?

Pod uwagę brałem także model G-8900A-1 , oczywiście też kolorystyka miała znaczenie ;)

Jest jeszcze kwestia takich funkcji jak Wave Ceptor i troszkę mniej ważne jak dla mnie Tough Solar, których to funkcji żaden z wymienionych wyżej modeli nie posiada. Pytanie jak bardzo brak Wave Ceptor utrudnia życie, i jakie modele z tymi funkcjami byście polecili, dostępne w jakiś ciekawych kolorystykach (choć nie koniecznie) ? Jestem typem osoby która posiada jeden zegarek i go użytkuje, więc chciał bym kupić coś co będzie mi służyć i będę z tego zadowolony.

co do tego gumo-plastiku, to jest po prostu polakierowany bezel i pasek, będzie się wycierał trochę, Miałeś gd-100 na ręce już? bo to spory model, no i podświeltenie to jest led, a nie illuminator.

co do WC i TS, to niektórzy sobie nie wyobrażają zegarka bez tego, a niektórzy( jak ja) wogle nie zwracają na to uwagi.

przynajmniej gość pisze ze replika, czyli było nie było ostrzeżenie jest, a nie ze sprzedam oryginalne casio g-shock a tu ewidentna podróba;)

wierz mi, że miałem zegarki z wavem potem bez waveceptora i zero róznicy. niektózy sie jaraja tym ale myślę ze jara ich fakt, że takie coś istnieje.

pomysl o ludziach co nie uznaja zegarków na bateryjke w ogóle a tylko noszą mechaniki, automaty...:-))

WC i TS fajne sprawy ale bez jaj, mozna bez tego zyc na luzie;-)

Można żyć bez WC i TS, nie ma problemu. Jeśli ktoś usilnie potrzebuje mieć zegarek ustawiony co do sekundy, to może sobie codziennie, czy co tydzień wyregulować ręcznie jego odchyłkę, choćby wedle zegara atomowego, np. z tej strony:

http://inosak.org/tools_clock.html

Sprawdzałem z WC, zegarek z tej stronki chodzi najbardziej równo ze wszystkich innych, jakie porównywałem na innych stronach :)

Ja w ogóle w swoim DW-M5600-1ER wyłączyłem Waveceptor automatyczny. Wystarczy, że raz na tydzień włączę mu ręcznie odbieranie sygnału (można tak zrobić o każdej porze dnia, powinien się wtedy zsynchronizować "na życzenie"), bo przy własnej odchyłce tygodniowej +2s, szkoda paprać akumulatorka na codzienną synchronizację, raz na tydzień wystarczy. Podejrzewam, że tym systemem, z włączonym trybem oszczędzania energii, a także znikomym używaniu przeze mnie podświetlenia, akumulatorek słoneczny powinien tam dość długo pożyć ;)

Inna sprawa, że też nie noszę tego zegarka dzień w dzień, mam aktualnie na stanie 13 aktywnych zegarków, raz noszę ten, raz inny, zależnie od humoru. Każdy po jakimś czasie zaczyna żyć "swoim życiem", więc co jakiś czas poświęcam kilka minut i je wszystkie synchronizuję, ot takie hobby ;)

WC jest dobry dla kogoś, kto na takie dyrdymały nie ma czasu i nie chce sobie tym zawracać głowy ;)

CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

przynajmniej gość pisze ze replika, czyli było nie było ostrzeżenie jest, a nie ze sprzedam oryginalne casio g-shock a tu ewidentna podróba;)

Co faktu nie zmienia, że sprzedaje podróbę i w świetle prawa popełnia przestępstwo.

(...)Miałeś gd-100 na ręce już? bo to spory model, no i podświeltenie to jest led, a nie illuminator.(...)

Byłem dziś w krakowskim M1 w sklepie Time Trend, w prawdzie nie mierzyłem tylko z za szybki na razie oglądałem ale faktycznie, te GD-100 to kawał zegarka ;) Chyba jednak odpuszczę sobie ten model, w prawdzie nie mam małego nadgarstka, ale zapewne, będzie mi przy długich rękawach wadził. Miałem też okazję przyjrzeć się serii DW-6900; DW-6900SN-1ER, nie powiem podoba mi się tylko zaś te lakierowanie :) Aczkolwiek mniejszy od GD-100 więc możliwe że prędzej mi spasuje. Wszystko się okaże jak pojadę już mierzyć. Ale mają tam drogo, między stroną a salonem mniej więcej 50zł różnicy, ale zrozumiałe, z czegoś muszą ten punkt utrzymać.

EDIT

JEszcze z czystej ciekawości, w punkcie Time Trend GD-100SC-1ER kosztuje 499zł a na aukcji Allegro 319zł. To aż 180zł różnicy. Czy ten z Allegro to podróbka? Czy jest tańszy tylko dlatego że nie od dystrybutora na Polskę, i z gwarancją 2 letnią kto wie też jak realizowaną?

Edited by paul

Raczej to drugie, tak jak piszesz.

CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Ale mają tam drogo, między stroną a salonem mniej więcej 50zł różnicy, ale zrozumiałe, z czegoś muszą ten punkt utrzymać.

Powołaj się w sklepie na cenę ze strony. Mi we Wrocławiu sprzedali GW-9010 po cenie ze strony, chociaż w sklepie była wyższa.

Byłem, mierzyłem i GD-100 i DW-6900... Za duże zdecydowanie jak dla mnie, może na lato, kiedy głównie krótki rękaw, ale nie teraz, nie mogłem rękawa spuścić ;) Wniosek taki że będę się musiał rozejrzeć za mniejszymi, coś pokroju GW-002E-1VER.

Byłem, mierzyłem i GD-100 i DW-6900... Za duże zdecydowanie jak dla mnie, może na lato, kiedy głównie krótki rękaw, ale nie teraz, nie mogłem rękawa spuścić ;) Wniosek taki że będę się musiał rozejrzeć za mniejszymi, coś pokroju GW-002E-1VER.

Będzie pan zadowolony.

Jeżeli rozmiar w 6900 i gd-100 ,był nie do przeskoczenia,to wielkością gw-002 jest ok , ewentualnie coś z linii 5600.

Najważniejsze to jednak wyszukać model w necie a potem obejrzeć/przymierzyć i cieszyć na najbliższe kilka lat ,skoro jesteś jedozegarkowcem.

Możesz wziąć pod uwagę jeszcze serię AW ( analogowo-cyfrowe), jeśli chodzi o wygodę w użytkowaniu to jest jeszcze ciekawy model G-7800, jest dosyć "płaski" więc przy noszeniu kurtek itp nie sprawia problemu, co do GW-002 to jeden z najtańszych jeśli nie najtańszy G z WC i TS w ofercie TT ;) na stronie cena 499 pln. Znajomy ma ten model i bardzo sobie chwali :huh:

(...)co do GW-002 to jeden z najtańszych jeśli nie najtańszy G z WC i TS w ofercie TT :) na stronie cena 499 pln. Znajomy ma ten model i bardzo sobie chwali :)

Co do ceny w salonie, to akurat u mnie w M1 w Time Trend z racji otwarcia po remoncie, sprzedawca powiedział ze może mi dać 13% upustu, gdzie na stronie jest 10%. Tak że spoko, dzięki Sziva za info. Jeśli chodzi o poparcie opinią, z pracy kolega też ma i nie narzeka, miał wcześniej G-Shock'a i żeby nie fakt że koperty do niego nie da się dokupić to by nie zmieniał. Też taki 'jednozegarkowiec' jak ja :)

Natomiast seria 5600 jakoś do mnie nie przemawia, a seria AW, spoko, ale nie chcę wskazówek, wolę tylko cyfrowo godzinę. 7800 to jakoś nie mój gust. Idealne połączenie dla mnie to stylistyka GD-100 wielkości np: 7800 :huh: Ale cudów nie ma :(

Skłaniam się coraz bardziej ku GW-002E-1VER; z racji rozmiarów i bez problemowego noszenia przez cały rok; a kto wie może i na lato kupię jakiegoś z serii GD-100... Pożyjemy, zobaczymy ;)

Jeśli chodzi o poparcie opinią, z pracy kolega też ma i nie narzeka, miał wcześniej G-Shock'a i żeby nie fakt że koperty do niego nie da się dokupić to by nie zmieniał. Też taki 'jednozegarkowiec' jak ja ;)

Do jakiego modelu nie dało się dokupić koperty? :huh:

Wszystkie elementy do G można dokupić przez Zibi lub własnymi kanałami :(

Edited by barteq891

Szczerze polecam Gw-002E mam go odponad 4 lat i nie narzekam dobrze sie nosi tylkotroszeczkę brudzi. Sam sie w nim zakochałem gdy go zobaczyłem ale teraz chyba czas na zmiany trzeba kolejnego wychaczyc

Od paru dni mam gw7900b-1er,bardzo fajny watch. Zarazem to mój 1 G, duuże są te cholerstwa, muszę się przyzwyczaić.

Do jakiego modelu nie dało się dokupić koperty? :P

Wszystkie elementy do G można dokupić przez Zibi lub własnymi kanałami :)

Okazuje się że to jednak G nie był. Ale zegarek ma kilkanaście lat, koperta jak i napisy na deklu się pozacierały. Dokładnego modelu też mi nie był w stanie powiedzieć. Kolega mówił że kiedyś pytał w autoryzowanym serwisie o kopertę do niego, serwisant powiedział że nie ma, w Warszawie też nie mają, na zamówienie z Japonii do trzech tygodni, i koszt 100zł. Ale jeszcze pasek, jakieś uszczelki i by się nazbierało. Sprawdził wtedy po ile ten model chodził na allegro i okazało się że nie opłaca się go naprawiać.

Od paru dni mam gw7900b-1er,bardzo fajny watch. Zarazem to mój 1 G, duuże są te cholerstwa, muszę się przyzwyczaić.

Miałem ten model, na początku trudno się przyzwyczaić, ale bardzo wygodnie się nosi dzięki tym "skrzydełkom" :P

Jak go pierwszy raz ubrałem to myślałem że będzie klapą, ale po tych paru dniach, ma u mnie dożywocie,albo pare lat chociaż :).

Polecam w każdym razie, a te skrzydełka to fajna sprawa :).