Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !

Recommended Posts

Piękny pieron, jakie ma oznaczenie dokładnie ten model?
To GWG-1000-1A1 z paskiem od GWG-1000RD-4A.

Słuchajcie, co sądzicie o gw-5000u? Mam już gxw-56bb-1er oraz ga-b2100 i naszła mnie myśl, by odsprzedać te dwa modele, by zamortyzować zakup tej kostki. Przejrzałem wiele filmików na YT i naprawdę mi przypadł ten zegarek do gustu. Aczkolwiek w teorii wiele z tego co on ma casioak - format daty, aktualna godzina w trybie timeru i stopera oraz świetna czytelność ekranu. Jednakże ga-b2100 jest troszkę za mały na mój nadgarstek (19,5 cm), a dodatkowo ma niewygodny pasek. Przy Kingu tylko małe aktywności fizyczne można robić. Przy cięższych pracach szybko odzywa się jego rozmiar. Jednakże ma wygodniejszy pasek i trochę lepiej prezentuje się na swobodnie ułożonej ręce. Ponadto w tym pułapie cenowym jest też Romek.. Tylko, że ciągnie mnie do tej japońskiej kostki. Ma ktoś porównanie jego np z casioakiem?

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

Może zacznij od GW-M5610?

Moduł jest ten sam, a cena bardziej przyjazna i nie musisz od razu robić wyprzedaży.

Porównasz, ponosisz i zdecydujesz.

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

GW-5000u nie jest trochę większy od gw-5610u? Bo ten drugi w filmikach na YT miał chyba niemal identyczny rozmiar do casioaka, a przez to ledwo zmieści się końcówka paska do szlufki. Mocno mnie to irytuje w mniejszym g-shocku, że muszę często poprawiać wyskakujący pasek.

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

Godzinę temu, Madras napisał(-a):

Jednakże ga-b2100 jest troszkę za mały na mój nadgarstek (19,5 cm),

Za mały do czego? Nie widzisz wskazówek?

Tak wygląda GW-M5610 i GW-5000 na nadgarstku 21cm

DSC08784.jpg

DSC00457.jpg

Godzinę temu, Madras napisał(-a):

Przy Kingu tylko małe aktywności fizyczne można robić.

Ja tam te "duże" też robiłem... tyle że ja do podstawówki chodziłem w latach osiemdziesiątych - wtedy jeszcze uczyli liczyć w pamięci ;)

Ten sam nadgarstek i King

DSC08553.jpg

:)

GW5000 to tak naprawdę jedyny zegarek, którego potrzebujesz - pasek jest super miękki, inny niż w pozostałych kostkach - bardzo dobrze się układa. Najlepiej pasuje mu jednak bransoleta - w moim odczuciu v1 - dobrze się balansuje z wagą tego zegarka. 

Jedyna kostka, która przebiła tego klasyka w moim rankingu to tak naprawdę wersja tytanowa GMW-B5000TB - dla mnie nr 1 ze względu na wygląd, wagę i to uczucie tytanu - niestety dość kosztowny jest to biznes i zegarek po prostu nie jest tak uniwersalny ;) Nie wspominając już o częściach zamiennych - mam na myśli choćby bezel, który za parędziesiąt złotych wymienisz w GW5000 i zegarek dalej wyglada jak nowy.

Śmiało spróbuj screwbacka - jak Ci nie przypasuje, myśle, ze nie będziesz mieć problemów przy sprzedaży. 

Aaaaa… i celuj chyba jednak w klasyczne GW5000 - to podświetlenie robi robotę. 

IMG_3319.jpeg

IMG_3320.jpeg

53 minuty temu, Madras napisał(-a):

GW-5000u nie jest trochę większy od gw-5610u?

Tak 1mm jest większy, ma ten sam wyświetlacz i ten sam moduł... jak dla mnie nie robi to różnicy, choć można odczuć że oba te zegarki inaczej układają się na nadgarstku.

4 minuty temu, Daito napisał(-a):

Ten sam nadgarstek i King

Czuć tęsknotę …..

1 minutę temu, MShR napisał(-a):

GW5000 to tak naprawdę jedyny zegarek, którego potrzebujesz - pasek jest super miękki, inny niż w pozostałych kostkach - bardzo dobrze się układa.

No właśnie co do paska to zdania są podzielone - ja w swoim GW-5000 pierwsze co wymieniłem to pasek na ten od DW-5600 bo ten "oryginalny jest zbyt miękki i jeśli nie lubisz mieć ciasno zapiętego paska to zegarek lata po ręce jak ... jak lubisz zapinać bardzo ściśle to oryginał Ci podejdzie.

Teraz, revolta4 napisał(-a):

Czuć tęsknotę ….

Co innego czuć... :D Choć przyznaję że ostatnio czasem zakładam GW-M... bo się fajnie pod rękawicą chowa ;)

Teraz, Daito napisał(-a):

No właśnie co do paska to zdania są podzielone - ja w swoim GW-5000 pierwsze co wymieniłem to pasek na ten od DW-5600 bo ten "oryginalny jest zbyt miękki i jeśli nie lubisz mieć ciasno zapiętego paska to zegarek lata po ręce jak ... jak lubisz zapinać bardzo ściśle to oryginał Ci podejdzie.

Tak, ale prawda jest taka, ze bardzo dobrze się układa :P Co nie zmienia faktu, ze na bransolecie mu najlepiej :D 

W dniu 24.06.2023 o 18:04, TomcioMiki napisał(-a):

Takie coś zanabyłem jeszcze będzie piękny 😁😁😁

IMG20230623174215.jpg

IMG_20230624_180230.jpg

Mam ci to 😁😁😁

Screenshot_2023-06-26-18-18-34-04_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Jeszcze pasek i dolna osłonka 🤗🤗🤗

59 minut temu, filipt5r napisał(-a):

czy do gmw-b5000d pasuje gumowy pasek i bezel od gw-5000?

Nie.

Jest i on. Pierwsze wrażenia są pozytywne, jednakże ideałem nie jest i kilka minusów już wyłapałem. Nie będę ukrywał, że casioak stawia dzielny opór w bezpośrednim starciu... A tego się nie spodziewałem.69570967903d41c30892fe4429af0907.jpg