Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !

Recommended Posts

wrzuć foto nadgarstkowe ;) swoją drogą jaki masz obwód nadgarstka?

EDIT:

przy okazji pochwale sie wynikiem mojego GX-56. Kupiony i ustawiony 15 lipca do dzisiaj, czyli 12 wrzesnia zrobil +7 sekund. Jestem coraz bardziej pozytywnie nastawiony do niego :)

Edited by youssarian

plgf.jpg

Uploaded with ImageShack.us

w nadgarstku mam moze z 16 cm, ogolnie odnosze wrazenie ze ten gd lepiej przylega mi do nadarstka niz ga100, ale moze tylko jakies złudzenie;p W zasadzie przed zaukpem GA100 przymierzalem dw6100 mojego ojca i wydawał mi sie duży, bo w zasadzie nigdy nie nosilem takich zegarków, ale po przyzwyczajeniu sie do serii GA mniejsze zegarki wydają mi sie jakies takie "dziecinne" jeśli chodzi o wielkość;p

Oj!!! w te 16 cm. nie wierzę  ;) . Przy takim ułożeniu zegarka "GD" na nadgarstku musisz mieć co najmniej 17,5-18 cm. No chyba że masz płaski nadgarstek jak naleśnik  :P

Edited by tomaliusz

To nie wiem, mierzylem jakies 2 miechy temu przed zakupem GA100 i wydawaqlo mi się ze jakos tak było;p Ale chyba nie mam naleśników;p Ważne ze zegarek mega wygodny jak dla mnie ;d

Edited by kacprzak1991

Po prostu ja mam 17 cm. (18 cm. jak spuchnie :)  ) i GD100 układał się kiepsko, nie to co u Ciebie  :) . A i pytanko czy GA nie jest ciut większy?, jego nie przymierzałem a na Twoim zdjęciu wygląda na większy.

jak wypakowałem dziś GD to rzeczywiscie pierwsze wrazenie odniosłem, ze jest nieco mniejszy, ale to jest tylko złudzenie bo teoretycznie w GA jest jakby większa tarcza wewnątrz, a raczej jest bardziej wypelniona i stąd te wrazenie, ale sama wielkosc bezela jest identyczna

Dodatkowo podziele się swoim spostrzezeniem, ze Ga100 jest, co głupio zabrzmi, bardziej czarny ponieważ jak porownalem oba modele to GD przy wspomnianym zegarku pod światło nie ma takiej głębokiej czerni co bardzo mi się podoba w GA

nadal stoje przed dylematem którego G wybrać ... wczesniej pisałem ze musza być wskazóweczki i do 500 pln... przymiezałem nawet w sklepie GA100 

i-casio-ga-100a-9a.jpg

jednak trafił wtedy w moje rece katalog G i zaczołem sie głeboko zastanawiać nad GA1000

i-casio-ga-1000-1a.jpg

pol_pm_Zegarek-Casio-G-Shock-GA-1000-4AE

mam teraz burze mózgów, bo kaske bym doskrobał, GA1000 ładnie sie prezentuja (przynajmniej na fotach) ale nie ma solara i radia ... o ile przy cenie 350pln GA100 jest to jak najbardziej uzasadnione, tak przy zegarku za tys trochę przyszkocili :/ wiem ze ma kompas i termometr, ale troszke mało ... moze ktoś z Was ma te modele i podzieli sie jakimiś spostrzezeniami ,,,, widziałem na youtube że GA 1000 ma fajne podświetlenie, zastanawiam sie tylko do czego służy ten "półokragły" wyswietlacz z kreseczkami na dole ... aha jaki to moduł i może ktoś ma instrukcje (GA1000) to bym poczytał przed wyborem

Edited by karloscube

W normalnym trybie (jak na powyższych grafikach) ten wskaźnik wypełnia się w rytm upływających sekund, natomiast w trybie kompasu wskazuje zapisany w pamięci kierunek.

Angielską instrukcję znajdziesz tutaj:

http://support.casio.com/en/manual/009/qw5302.pdf

dzieki za cynk :) a co do instrukcji t ja pokolenie które uczyło sie w szkole rosyjskiego :P wiec tylko polska wchodzi w grę ...

Szukam "mechanizmu" tzn. wyświetlacz i elektronika i tam był chyba jeszcze taki gumowy wypełniacz do Casio DW6600. Lub ewentualnie steranego życiem kompletnego zegarka DW6600 lub 6900.

KJ

Witam,

Sprawiłem sobie nowe "G" - GW-M850

s3cp.jpg

Sorki za jakość zdjęcia.

Zegarek posiada m.inn. funkcje Rally Mode. Pobieżnie kumam ale czy mógłby Ktoś opisać kroczek po kroczku jak z niej korzystać?

Wiem że o instrukcje w jęz. polskim będzie problem  -_-

Rally Mode to jakiś bardziej rozbudowany stoper. Nieprzydatna rzecz, chyba że startujesz w rajdach. :P

Spróbuj poszukać instrukcję do Mudmana GW-9010 - to prawie ten sam moduł.

Edited by Seven

W rajdach nie startuję ale lubię znać na wylot wszystkie funkcję zegarka i jego możliwości  :)

Może jakoś to rozkminie  ;)

Seven - nowy avatar  :)

Mam tak samo, nawet jeśli będzie to pierwszy i ostatni raz kiedy użyję daną funkcję. ;)

Ano lifting mały, bo ileż można z tym samym. :D

Trochę się pobawiłem Rally Mode i wszystko jasne  :)

Naprawdę wystarczy trochę zabawy, prób, błędów i nie ma tajemnic  :D

lifting ala chinatown   ;)

Gratulacje nowego nabytku. ;)

Słuchajcie, spostrzegłem, że odkąd założyłem bransoletę do mojego GW-5000, to znacznie częściej się synchronizuje w nocy. Miejsca położenia zegarka nie zmieniłem, bo kładę go na noc na stolik koło łóżka. Ciekawe czy to tylko zbieg okoliczności czy jednak bransoleta może tak działać?

Screwback.

Gratulacje nowego nabytku. ;)

Słuchajcie, spostrzegłem, że odkąd założyłem bransoletę do mojego GW-5000, to znacznie częściej się synchronizuje w nocy. Miejsca położenia zegarka nie zmieniłem, bo kładę go na noc na stolik koło łóżka. Ciekawe czy to tylko zbieg okoliczności czy jednak bransoleta może tak działać?

Dzięki  :)

A co do synchronizacji to mój GW-M850 synchronizuję się wszędzie i o każdej porze   :D ( GW-2310 - szukałem sygnału po całej chałupie  <_< )

Może ten model lepiej ściąga lub teraz nadajnik daje lepszy sygnał.

Chodzi mi o to, że gdy miałem na pasku to ściągał znacznie gorzej niż teraz, gdy mam go na bransolecie. ;)

Właśnie o tym napisałem, imo bransoleta nie ma nic do rzeczy, być może jest teraz nadawany mocniejszy sygnał, mniej zakłócony.