Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adi

Festiwal Aurochronos 29-30 września ŁÓDŹ

Rekomendowane odpowiedzi

http://aurochronos.pl/

 

grubo ponad 30 świetnych zegarkowych firm. Chyba warto wspomnieć... ;)

Zdecydowanie.

 

Którą imprezę warto wybrać pod kątem liczby i różnorodności wystawców?

Nie byłem w zeszłym roku, więc nie mam orientacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie byłem, ale imprezy z tego co wnioskuję z opowieści, różnią się charakterem. Na stronie Aurochonos jest komplet informacji, kto, jak itp. Na stronie Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa tylko ogólniki, ale to może być skutek właśnie odmiennego charakteru imprez. Na imprezie SPIZ  w dużej mierze to kolekcjonerzy i ich kolekcje. Aurochronos to producenci. Nie jestem miłośnikiem vintage, więc wybieram Aurochronos. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zbieg okoliczności, że oba wydarzenia odbędą się w Łodzi, w ten sam weekend?

W zeszłym roku też tak było, więc nie sądzę, że to podwójny przypadek.

Też się wybieram na Auro, m.in. Vratislavie pomacać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy ludzie, których znam i byli na Aurochronos, chwalą tę imprezę. Patrząc na ich stronę, na pewno można mieć wrażenie, że wiadomo, co i jak. Sam bym się chętnie wybrał, ale mam w tym czasie tzw. obowiązki rodzinne, niestety. Poza tym, organizatorzy to fajni ludzie - polecam. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę na liście BALLa a chętnie bym obejrzał i pomacał. Szczególnie nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku też tak było, więc nie sądzę, że to podwójny przypadek.

Też się wybieram na Auro, m.in. Vratislavie pomacać :)

 

Arctowski to jeden z powodów, dla których się wybieram  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy ludzie, których znam i byli na Aurochronos, chwalą tę imprezę. Patrząc na ich stronę, na pewno można mieć wrażenie, że wiadomo, co i jak. Sam bym się chętnie wybrał, ale mam w tym czasie tzw. obowiązki rodzinne, niestety. Poza tym, organizatorzy to fajni ludzie - polecam. :)

 

Organizatorzy to bardzo fajni, młodzi ludzie z zapałem do działania mimo przeciwności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku nie udało mi się być, ale w tym pojadę na pewno. Skoro rok temu było całkiem dobrze, to teraz pewnie będzie jeszcze lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku nie udało mi się być, ale w tym pojadę na pewno. Skoro rok temu było całkiem dobrze, to teraz pewnie będzie jeszcze lepiej :)

 

Widzę, że daleko nie masz :) mógłbyś podpowiedzieć, gdzie najlepiej zostawić samochód / znaleźć miejsce do parkowania? Macie tam strefę w sobotę? Bo jak nie, to centrum będzie zawalone pewnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich wystawców najbardziej spodobał mi się  Dijkman Watches  i zegareczek Versum. Łudziłem się że mnie na niego stać ale Pan Holke Dijkman skutecznie  sprowadził mnie na ziemię " The price of the watch is €4750,- (euro) " Ale gdybym miał taką kwotę wolną na zegarek to zamiast omeg, rolków  i innych  "legendarnych " marek wybrał bym właśnie ten zegarek B) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wybiera się ktoś na festiwal do Łodzi z okolic Pruszkowa? Chętnie się zabiorę i dorzucę do paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wczoraj na obu festiwalach. Warto. Najbardziej interesowało mnie stoisko Vratislavii, pomimo że nie wszystkie prototypy dojechały. Fajna atmosfera, sporo ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek tego posta jest identyczny z postem, który umieściłem opisując wrażenia po wizycie na It`s All About Watches. 

Miałem wielka przyjemność być wczoraj na "It`s All About Watches" dzisiaj natomiast na "Aurochronos". Dwie bardzo ciekawe imprezy uzupełniające się wspaniale. Choć nie wiem i nie chcę wiedzieć dlaczego zorganizowane w dwóch różnych lokalizacjach. Jakże ciekawiej i wygodniej byłoby dla zwiedzających gdyby te imprezy zachowując swoją odrębność były w jednej lokalizacji (np. parter i piętro hal EXPO). Zapewne w przyszłym roku będzie tak samo dobrze, albo i nawet lepiej.

A teraz o Aurochronos. Dobra lokalizacja, dużo miejsca na zwiedzanie i rozmowy poza główną salą, ale przecież to nie najważniejsze. Z wielkim uznaniem i zaskoczeniem przyjąłem "obsadę" imprezy. Nie było słabych punktów. Wszystko, jak dla mnie bardzo ciekawe i merytorycznie dobre. Dirk Dornbluth, nie piszę co w jego zegarkach jest doskonałe, bo chyba wszystko. R. Baptista, każda rysa na tarczy indywidualna, ale i ciekawe propozycje Victorinoxa , Vratislavia Conceptum, REC i ... Przy każdym stanowisku coś ciekawego, innego i niesamowita miła atmosfera dyskusji o pasji, bo inaczej nie da się tego wytłumaczyć.

Dziękuję organizatorom i życzę dalszych takich pomysłów i dużo pracy na kolejny rok. :)    


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również udało się porozmawiac prawie ze wszystkimi producentami. Fascynujące ile mają w sobie energii i pasji, jak bardzo są zaangażowani w swoje dzieła :). To była prawdziwa przyjemność ich poznać.

I była też bardzo rzadka okazja poprzymierzać do woli wszystkie modele tych często nieznanych marek.

Te imprezy nabierają już swojego charakteru i są bardzo różne. I bardzo dobrze im tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także wybrałem się na Aurochronos w niedzielę z rodziną, było naprawdę fajnie, choć impreza ma inny charakter niż "It`s All About Watches".

Wreszcie mogłem pomacać Vratislavie, Gerlacha czy Victorinoxa, żona też coś poprzymierzała a córka głównie zmiatała cukierki. ;)  Było czuć pasję u tych ludzi, rozmowa nie sprowadzała się tylko do "suchej" prezentacji produktu. Zamelduję się za rok. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Bardzo ładny Aurochronos. Mnie osobiście zauroczyły Holthinrichs Watches. Wykonanie koperty.... rzadko mnie coś tak zachwyca.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.