Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
zegarek_watch

Zegarek w stylu vintage z wypukłym szkiełkiem Oris vs Alpina vs Ch Ward

Zegarek w stylu vintage z wypukłym szkiełkiem Oris vs Alpina vs Ch Ward  

33 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ostatnio moją uwagę zwróciły dwie nowości wśród zegarków. Oba zegarki są w stylu vintage i mają wypukłe szkiełko. Są nimi:

Oris Big Crown Pointer Date (ze wskazówką daty)

23670_0175477414065-0752063_verticale.pn

22192_0175477414087-SetLS_verticale.png

23658_0175477414064-0752064_verticale.pn

Alpina Startimer Pilot Heritage (ze wskazaniem drugiej strefy czasu GMT)

AL-555LNS4H6-RESIZED-720x960-2-555x764.p

AL-555N4H6-RESIZED-720x960-Re%CC%81cupe%

AL-555DGS4H6-RESIZED-720x960-720x960.png

Zapraszam do udziału w ankiecie i wyboru zegarka, który bardziej Ci się podoba. Zapraszam też do zamieszczania postów z uzasadnieniami swojego wyboru. Może macie swoje propozycje zegarków w stylu vintage z wypukłym szkiełkiem?

Edited by zegarek_watch

W poszukiwaniach zegarka w stylu vintage z wypukłym szkiełkiem ostatnio moją uwagę zwrócił zegarek Ch Ward C65 Trident GMT.

Dodaję go do ankiety.

c65-41-agm1-s0kk0-b0_fr_3.jpg

c65-41-agm1-s0kk0-vk_fr_3.jpg

c65-41-agm1-s0kk0-vc_fr_3.jpg

Zapraszam do głosowania i zamieszczania swoich wypowiedzi.

Zwróć uwagę na zegarki Longinesa z serii Heritage Flagship , które jak myślę powinny spełniać Twoje oczekiwania. Chociaż jak widzę po wcześniejszych zdjęciach preferujesz ciemne tarcze, a chyba ten występuje tylko w jasnych wersjach.

bd646dc672ab63f00f7a87da4a19c1f6.jpg

Zdjęcie z zasobów internetu.

Gdy miałem podobną zajawkę i rozglądałem się za tym typem zegarków, Longines był na podium. Niestety kolejny raz zwyciężyła ekonomia i proza życia, i skończyło się na niczym. Myśle że ta propozycja jest godna alternatywnych rozwiązań które bierzesz pod uwagę.

Guest PrezesPolski

Alpina słodkie lata 70 :)

Guest fidelio

Oris, bo pointer wygląda świetnie, a jego czerwona końcówka tworzy IMO bardzo ciekawy kontrast z tarczą :-)

Zwróć uwagę na zegarki Longinesa z serii Heritage Flagship , które jak myślę powinny spełniać Twoje oczekiwania. Chociaż jak widzę po wcześniejszych zdjęciach preferujesz ciemne tarcze, a chyba ten występuje tylko w jasnych wersjach.

Gdy miałem podobną zajawkę i rozglądałem się za tym typem zegarków, Longines był na podium. Niestety kolejny raz zwyciężyła ekonomia i proza życia, i skończyło się na niczym. Myśle że ta propozycja jest godna alternatywnych rozwiązań które bierzesz pod uwagę.

Propozycja fajna i zegarek mi się podoba, szczególnie że ma nakładane indeksy. Jednak tym razem wolałbym pójść w zegarek mniej formalny.

Wybrałbym Alpinę. A jeśli Oris i wypukłe szkło, to dlaczego nie 65 Diver?

attachicon.gifOris-Divers-Sixty-Five-Topper-Edition.jpg

Zegarki diver nie do końca do mnie przemawiają, co prawda rozważałem Orisa Diver 65 tego z nakładanymi indeksami ale jednak do ankiety wolałem dać Orisa Big Crown Pointer Date, w tym stylu oglądałem też Tudora Black Bay. Do ankiety dodałem co prawda Ch Ward C65 Trident GMT ale tylko ze względu na to, że ma wąski stalowy bezel.

Fajne alternatywy mikrobrandów zegarkowych. Dziękuję za podesłanie. 

Oris, bo pointer wygląda świetnie, a jego czerwona końcówka tworzy IMO bardzo ciekawy kontrast z tarczą :-)

Już chyba ze dwa miesiące go masz? Mógłbyś napisać więcej o wrażeniach z jego użytkowania?

Tak przy okazji to fajna recenzja Stowa Marine, miałem kiedyś zegarki Stowa Flieger i Stowa Antea.

Guest Swedro

Gratulacje - też bym dokonał takiego wyboru.

Guest robertock

Czy tylko mnie wskazówka godzinowa kojarzy się z wężęm? Gratuluję. Pasek pasuje idealnie  :)

Też miałem taki dylemat, ale całe szczęście istnieje jeszcze jedno wyjście z tej sytuacji... kupić oba a88b366a680b9ef789c7a2c7f2e3c633.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By zegarek_watch
      Zapraszam do zakupu zegarka ORIS Artelier Calibre 111, który został nabyty przeze mnie jako nowy w dniu 09.02.2018 r. Zegarek noszony sporadycznie zamiennie z innymi zegarkami. Zegarek jest sprzedawany w komplecie z:
      - oryginalną bransoletą, na której nigdy nie był noszony, została zdjęta i cały czas jest w foli, której nigdy nie zdejmowałem
      - dwoma paskami od J.F. Szymaniak w bardzo ładnym stanie - zegarek sporadycznie zakładany na nadgarstek
      - pudełkami i książeczkami w wzorowym stanie
      Z zegarkiem nigdy nic się nie stało, nie upadł, nie był otwierany, naprawiany, noszony z poszanowaniem w domu i pracy biurowej, regularnie co tydzień w niedzielę nakręcany. Na zegarku mogą znaleźć się włoskowate ryski na powierzchniach polerowanych koperty, na prawym dolnym uchu płytka ryska na około 5 mm widoczna do dokładnym przyjrzeniu się, na co dzień niezauważalna przy noszeniu. 
      Stan oceniłbym na 9 na 10 (Doskonały).
      Proponuję cenę 11 900,00 do negocjacji. Zapraszam do kontaktu i składania swoich propozycji.
      Transakcja może być sfinalizowana z odbiorem osobistym w miastach Warszawa, Radom, ewentualnie w niedalekiej odległości od podanych miast do domówienia. Znacznie dalsze odległości przesyłka kurierska po domówieniu kosztów przewoźnika.

• By ledr
      Sprzedam: Oris Aquis Great Barrier Reef III (01 743 7734 4185-Set)
      Niestety muszę się pozbyć tej perełki – limitowana wersja Aquisa, praktycznie niedostępna w Polsce i rzadko do trafienia na rynku wtórnym w UE: Great Barrier Reef III.
      Stan zegarka 9/10 – drobne ślady od deskdivingu na bransolecie, szczególnie na polerowanych elementach; koperta i bezel czyste, także szkło w stanie idealnym. Do kompletu dorzucam osobno kupiony granatowy pasek kauczukowy z oryginalną klamrą. Wszystkie papiery i pudło w komplecie, wciąż na gwarancji z możliwością przedłużenia na stronie Orisa.
      Rozmiar jak w standardowym Aquisie II (43,5mm), plus rzadko spotykane w Aquisach komplikacje: mała sekunda i data ze wskaźnikiem wokół tarczy. Niepowtarzalny kolor tarczy – błękit mieniący się w zależności od kąta padania światła, czasem ciemniejszy, nawet przechodzący w granat.
      Cena za komplet z paskiem kauczukowym i zapięciem Orisa (oraz dodatkowe śrubki): 9.300 9.000 pln
      Cena bez paska kauczukowego: 8.900 8.500 pln
      Negocjacje ogranicza inflacja i brak dostępności tego modelu w Europie, ale... z każdym poważnie zainteresowanym porozmawiam.
      Wysyłka ubezpieczonym kurierem na mój koszt, możliwy, a nawet preferowany odbiór osobisty.

• By Robredo
      Witam.
      Na sprzedaż Alpina Startimer Heritage Automatic AL-555DGS4H6.
      Zegarek nowy. Posiadam sam zegarek z zawieszką.
      Poproszę 2800zl z wysyłką paczkomatem lub dpd. 
      Zamianowo 3000, dopłaty w obie strony mozliwe.

• By Filip_tbg
      Witam wszystkich!

Bardzo proszę o opinię i pomoc w podjęciu decyzji.
      Spędziłem kilka godzin szukając czegoś atrakcyjnego w dobrej cenie i spełniającego moje wymagania. 
      Wybrałem 2 które są na jasnej tarczy, do 42 mm, nie za grube i nie za popularne.

ALPINA AL-525S3S6 https://www.zegarki.pl/pl/alpina-al-525s3s6

ETERNA Avant Garde https://www.ashford.com/eterna-2945-53-61-1339.html

Eterne mogę mieć w takiej cenie bez żadnych innych kosztów, Alpiny nigdzie nie mogę znaleźć ze stanów w lepszej pozostaje polski sklep.
      Tylko czy warto dopłacić 1300 zł?
      Może ktoś coś wie o innych sklepach po za ashford.com czy jomashop.com ?

Pozdrawiam

• By mieczyslaw83
      Sprzedam zegarek kupiony 15 stycznia 2020 roku w salonie CHRONO w Blue City w Warszawie. Noszony na zmianę z kilkoma innymi zegarkami, w bardzo dobrej kondycji, w forumowej skali 8/10. Posiada delikatne obtarcie na godzinie 10, widoczne pod światło (patrz zdjęcia).
      W zestawie wszystko co daje producent + paski ze zdjęć (oprócz bordowego).

Oris Chronoris Date
      39mm, ref. 01 733 7737 4053-07 5 19 23
      Link do strony producenta: https://www.oris.ch/en/watch/oris-chronoris-date/01-733-7737-4053-07-5-19-23

Paski w zestawie to:
      - oryginalne nato Oris
      - nato Crown & Buckle Chevron - Harris
      - nato Crown & Buckle Chevron - Oxford
      - skórzany pasek CAMPAGNOLO

Cena: 4599 4399 4199
      Odbiór osobisty w Warszawie.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.