Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Kwiatek

Zapisy na tour de Forumowy zegarek "kostka" a la JLC Reverso

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zmieści się, trzeba by tyle dołożyć do dekla.

Manualny 6t33 ( wycofany ) to 4,24mm grubosci

Jedyna alternatywa ( średnica ta sama ) to mechanizm 6T51 który ma 5,98mm

Inna alternatywa to pójście w kwarca...tak wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda. To był jeden z ciekawszych i co by nie mówić, odważniejszych projektów jeżeli chodzi o polskie micro brandy. 

Mam nadzieję, że skończy się na restarcie projektu a nie na jego anulowaniu. Szkoda by było ogromu pracy włożonej przygotowanie tych zegarków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, a tak z innej beczki i pomijając lipę jaką odj..ali to czy powiedzieli dlatego rezygnują z dalszej produkcji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni nie muszą się nikomu tłumaczyć. Najpewniej mała ilość zamówień na ten mechanizm. To kompletnie niszowy mechanizm. Kolejna nauczka dla mnie aby nie celować w takie mechanizmy. Trzeba klepać to co wielu czyli zegarki na popularnych werkach to nawet przy zakończeniu produkcji jest szansa, że gdzieś na magazynach u pośredników będą zapasy. Jestem podłamany :-( ale nie przestajemy szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Wyślij do mnie. Zrbię przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi szukać mechanizmu. Wertuję rosyjskie, ale większość to 11 1/2 linii a potrzebujemy 8 3/4 . Może być mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie znalazłem tylko automatyczną ETA 2000-1 , 8 3/4 i tylko 3,6mm grubości. Ale cena zabije ten projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A któryś SeaGull albo Mingzhu?

Czy to już przesada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A któryś SeaGull albo Mingzhu?

Czy to już przesada?

 

Też są za szerokie. Na tą chwilę sprawa wygląda tak, że albo zegarek zostanie przeprojektowany i jego średnica zwiększona o minimum 2-3 milimetry albo zastosujemy kwarca ( tutaj już nie ma problemów, całe spektrum średnic i wysokości mechanizmów )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, bo nie chce Ci dokładać, ale oba wyjścia się nikomu nie spodobają. CHYBA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, bo nie chce Ci dokładać, ale oba wyjścia się nikomu nie spodobają. CHYBA :D

 

No więc rok czasu, pracy wysiłków należy wyrzucić do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym automatem bez auromatu mówiłem całkiem serio ;) jeśli jest jakiś japoński werk, który by wtedy się zmieścił, to czemu nie? Lepsze to niż pchanie tam bateryjki czy jakiegoś no-name

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jedyny mechanizm który na szerokość się zmieści Miyoty to 6T51 ale czas oczekiwania na niego to 8 miesięcy! plus czas na zabawę z demontowaniem rotora itd.

Gdyby koperta była większa można by przebierać i wybierać w alternatywnych rozwiązaniach, kupując nawet mechanizmu rosyjskie, ale nie było by potrzeby bo wiele mechanizmów by tam wlazło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

na razie znalazłem tylko automatyczną ETA 2000-1 , 8 3/4 i tylko 3,6mm grubości. Ale cena zabije ten projekt.

Marcin, a może mix? Wersja kwarcowa, tańsza, ogólnie dostępna w 3 wersjach kolorystycznych tarczy po 100 sztuk i jedna droższa, mechaniczna (na tej cienkiej Ecie 2000-1), ekskluzywny kolor tarczy - dla forum, np. 30-50 sztuk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać do końca tygodnia, jeśli nigdzie na świecie nie uda się znaleźć 6t33 to będę kalkulował inne rozwiązania. Oczywiście przy kwarcu cena pójdzie w dół ale tez nie o dużo bo ten mechanizm 6t33 nie był taki drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje Peseux 7001 i czy się nadaje?


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda strasznie.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.