Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KatarzynaPajkowska

Polskie zegarki na stronie KMZiZ.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Moi mili,

 

Właśnie ruszają pracę nad miejscem dla Polskich zegarków na naszej Klubowej stronie.

Wiem, że podobna inicjatywa miała już miejsce, jednak zniknęła z życia internetowego.

 

Na budowanej podstronie znajdą się zarówno funkcjonujące jak i nie funkcjonujące marki. Chciałabym, żeby było to "kompendium wiedzy", baza informacji.

Ponieważ nikt lepiej nie zna się na Polskich zegarkach jak pasjonaci i miłośnicy takowych, zwracam się z prośbą do Was.

Poniżej udostępniam link, pod którym znajduje się tabelka. Na ten moment wydaje mi się, że będzie to najprostsze narzędzie.

Proszę każdego, kto posiada informacje odnośnie dat produkcji, cech charakterystycznych, ilości wyprodukowanych sztuk a nawet reklam sprzed lat, o wpisanie takiej informacji. 

Wszelkie informacje będę również zbierać z tego forum i dodawać ręcznie do tabelki, gdyby były jakieś problemy. Może jest ktoś, kto posiada piękne zdjęcia swojej ORYGINALNEJ kolekcji Polskich czasomierzy? Również proszę o kontakt.

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vSIUekRBAaOeDREluZWWYon2R4YaxzuaG5DBoRLnm4Y/edit?usp=sharing

 

Chciałbym, żeby wszystko co wiemy, o Polskich czasomierzach było jasno i przejrzyście skatalogowane, podzielone i w przystępny sposób dostępne. To jak? Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią pomożemy. Bardzo przydatna będzie książka Władka Mellera o zegarkach z Błonia :)

 

Z pozdrowieniami

Prawnik ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko o zegarki sprzed lat czy współczesne zegarki też? Jeśli współczesne to może być unikalny Balticus Order Uśmiechu. Zegarek to unikat i można go licytować do 10 lutego 2019. Szczegóły jak zalicytować na samym dole.

 

 

Balticus Order Uśmiechu

Limitacja: 1 sztuka

Rok produkcji 2018

Zegarek okolicznościowy, wykonany z okazji 50-lecia ustanowienia Orderu Uśmiechu

Cel na jaki zegarek został przeznaczony: Licytacja Charytatywna 10.02.2019 Filharmonia Krakowska

Mechanizm: Sellita 280

Kamienie łożyskowe: 26

Rezerwa chodu: 38 godzin

Częstotliwość pracy balansu: 4Hz czyli 28800 wahnięć na godzinę

Materiał koperty: stal nierdzewna

Szerokość koperty: 41 mm

Rozstaw uszu: 20 mm

Szkło ochraniające tarczę: szafirowe, wypukłe i z antyrefleksem,

Dekielek: szklany, płaski

Tarcza zegarka: niebieski awenturyn

Pasek: musztardowy nubuk z kauczukową podszewką w czerwonym kolorze, granatowe nici i boki paska - całość nawiązująca kolorystycznie do loginu Orderu Uśmiechu

Pasek przy uszach ma 20 mm i zwęża się do 18 mm przy klamerce sygnowanej loginem Balticusa.

Wykonanie paska: JF Szymaniak

 

Cechy charakterystyczne zegarka, które go wyróżniają, i czynią ten zegarek wyjątkowym to przede wszystkim limitacja do 1 egzemplarza. Nigdy nie powstanie drugi taki sam zegarek. Oprócz tego w zmodyfikowanej tarczce faz księżyca mamy małe słoneczko Orderu Uśmiechu. Szklany szafirowy dekielek również zdobi słoneczko tyle że dużo większe, bo zakrywające całą centralną powierzchnię dekielka. Jest tam też cytat z Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Wszelkie grawery, zarówno na dekielku jak i na tarczce, a także napis z Korczaka wykonał dla nas zaprzyjaźniony salon „Ogrodowicz i Syn” z Gdyni.

 

 

Co należy zrobić, aby zegarek zalicytować? Szczegóły niżej!

 

Napisz maila na adres: [email protected] w tytule podając „Koncert Charytatywny - licytacja”.

 

W treści maila podaj:

- swoje imię i nazwisko,

- przedmiot, którym jesteś zainteresowany czyli zegarek Order Uśmiechu

- górną granicę sumy jaką jesteś w stanie za dany przedmiot zapłacić,

- podaj swój numer telefonu i adres mailowy do kontaktu

 

Zdjęcia: Filip Szymaniak

 

post-44476-0-06012600-1549357386_thumb.jpegpost-44476-0-45396400-1549357397_thumb.jpeg


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum dział zegarków Polskich więc część wiedzy na ten temat już jest na forum.

Myślę, że dane o sporej części z tych zegarków mógłbyś podać z pamięci  ;)

Swoją drogą na forum jest sporo danych o Vratislavi, Chronos-Art czy Copernicusie. 

Do tego o pozostałych markach zegarkowych z pierwszymi Błoniami na czele też dużo się znajdzie  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Ann666
      Audemars Piguet  hmm...?🤔 
      Czy ktoś  wie cóż to za model?🤔🙂
       
       


    • Przez Feymozim
      Witajcie, jestem Adam zajmuję się naprawą zegarków od 2016 roku. Chciałbym zaproponować swoje usługi gdyby ktoś byłby zainteresowany podsyłam link do mojej strony . Gwarantuje wysoką jakość wykonywanych moich usług. Zainteresowanych i osoby mające pytania zapraszam na priv. 
      https://www.facebook.com/profile.php?id=100035394744422
       
       
    • Przez Daniel Dusza
      Witam na razie pokazuje moja kolekcje zegarow jakie posiadam. Jestem poczatkujacy wiem ,ze niektore zegary nie sa zbyt wiekowe ale bardzo mi sie podobaja, wszystkie sa na chodzie i to jest piekne ,zadnych baterii. Co o tym sadzicie czy dobrze zaczynam z moim hobby????? Pozdrawiam.









      narazie tyle za pare dni dodam wiecej duzo wiecej czy dobrze zaczynam ????
    • Przez Kacperek_77u
      Cześć
      W tym temacie będe ukazywał swoje prace nad zegarkami
      Najpierw napiszę coś o sobie (miłego czytania 😝) :
      Zegarkami mechanicznymi interesowałem się od zawsze i zawsze chciałem taki mieć bo ,,ma duszę i pięknie tyka''. Pierwszy z jakim miałem do czynienia była męska zaria kupiona za 20zł 7 lat temu na targu w rzeszowie. Chodziła tylko dwa tygodnie bo niewiem jakim cudem ale czop osi sekundnowej zniknął a jak wiadomo 2009 bez niego chodził nie będzie. Porozbierałem ją z ciekawości, o dziwo poskładałem ją spowrotem i poszła w kąt razem z zainteresowaniem zegarkami. Jakieś dwa lata temu znowu ją odkopałem, znalazłem dawcę na allegro i coś nawet z tego poskładałem ale chodzic to nie chciało... Więc znowu poszła w kąt z zainteresowaniem-do czasu...
      W ubiegłym roku gdzieś na jesień przypadkiem znalazłem ofertę pudła części do owego mechanizmu i udało mi się je wyrwać za całe 15zł (radość.JPG). Przyszła paczka, zacząłem coś kręcić i wymodziłem w miare działający zegarek 😁
      Potem zakręciłem się w ruskich i dostałem bzika na punkcie sportivn. I w grudniu zakupiłem fajny egzemplarz aczkolwiek zauważyłem na zdjęciach że ma martwy włos więc podmianka była potrzebna (akurat z tamtymi częściami do zari udało mi się jeszcze kupić pare mechanizmów do pobied i kolejne pudło części więc no problemo o drugi włos). Pamiętam jak ćwiczyłem ruchy dzięki którym mógłbym zdjąć włos xd. Procesu podmianki opisywać nie będe bo za długo by to zeszło ale finalnie zegarek OŻYŁ! I tak już z rok będzie jak dłubie w zegarkach 😁
       
       
      Pierwsze co chciałbym wam pokazać z niedawnych prac to pierwsze poważniejsze wyprostowanie włosa w slavie któro zakończyło się niczym innym jak sukcesem 😁 
      Jak widać ktoś chciał ją przyśpieszyć ale potem stwierdził że jednak chodzi za szybko i zdecydowanym ruchem cofnął przesówkę uszkadzając włos...
      Więc akurat się złożyło że niedawno robiłem identyczną slave więc wziałem ją jako wzorzec i żeby nic nie wpadło do niej to poprostu zamiast dekla położyłem szkiełko
      Zbliżenie na wrorzec

      I o to pacjent po wyprostowaniu włosa (przy tego typu uszkodzeniach preferuję metodę ,,na żywca'' czyli poprostu prostuje włos gdy jest zamontowany z balansem tylko ewentualnie bawie się przesówkami 🙃)
      Teraz wystarczyło poprostu ustawić przesówkę z kołkiem włosa (będe wdzięczy za podanie jej profesjonalnej nazwy) żeby zegarek zaczął przyjemnie chodzić:

      20221224_002529.mp4
    • Przez krajcarek
      Sprzedam dwa zegarki polskiej produkcji z Błonia. Pierwszy to ikoniczny „Błonie”, a drugi to nieczęsto spotykana Alfa. Obydwa są w podobnym stanie. Nie były odnawiane. Tarcze mają spatynowane, ale czyste. Koperta „Błonie” jest w świetnym stanie, podobnie jak szkiełko (tylko na godzinie 4 jest rysa). „Alfa” na kopertę również dobrą (bez wżerów), tyle że na uchach są rysy od zmieniania paska. Szkiełko nadaje się do noszenia, ale przy bliższym oglądzie widać rysy. Ale to plastik więc nie ma problemu z wymianą. Alfa ma grube teleskopy, może oryginalne. Zegarki są sprawne, chodzą. Mechanizmy czyste, jak na zdjęciach. Zegarki sprzedaję tak jak na zdjęciach, bez pasków.

      Jeśli chodzi o stan, to w przypadku tak wiekowych zegarków trudno zastosować forumową skalę. Moim zdaniem ich stan jest bardzo dobry w porównaniu z tym co trafia się na rynku. Natomiast zgodnie ze skalą ocenił bym je na 6/10.

      Cena to 700 złotych za sztukę plus koszty wybranej przesyłki.

      W przypadku zakupu obydwu dodam książkę o nich.

      Zegarki wyglądają tak:











×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.