Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KatarzynaPajkowska

Igła w stogu siana – Gutkaes&Lange nr 2207 Autor: PMWAS

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie strona zaczyna żyć! Dzięki jeszcze raz za fantastyczną opowieść o wylicytowanym Gutkaes&Lange! Z pewnością przyciągnie ona kilka osób na forum i zachęci do poszukiwań...potracą ludzie pieniążki B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Nareszcie strona zaczyna żyć!

 

Dobrze, że coś dzieje, choć materiały nadal nie są publikowane na forum poprzez kanał RSS. Niestety strona KMZiZ nadal jest utrzymana w starym, słabym wzornictwie, które mnie się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to komuś szkodzi, że materiały nie są publikowane na forum poprzez kanał RSS? Czy to komuś przeszkadza, że Kasia napisze parę słów? Bez przesady.

 

Co do wyglądu strony...jednym się podoba, innym nie. Jak dla mnie strona jest czytelna i łatwo znaleźć na niej interesujące nas informacje. Nie uważam też, że jest przestarzała czy utrzymana w słabym wzornictwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo interesujący materiał.

Zarówno w zakresie " polowania i pozyskania" rzadkiego starego zegarka, jak też ciekawego opisu i dokumentacji fotograficznej eksponatów muzeum w Glashuette.

O osiągnięciach pana Lange mówi się stosunkowo niewiele.

No i język taki nienadęty ( bez prętów napierających , itd..).

Moje gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

A czy to komuś szkodzi, że materiały nie są publikowane na forum poprzez kanał RSS? Czy to komuś przeszkadza, że Kasia napisze parę słów? Bez przesady.

Co to za argumentacja? Import z kanału RSS wykonuje się automatycznie i szybko po opublikowaniu artykułu. Bronisz złej sprawy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argumentacja jak każda inna. Dla niektórych ważniejsze są obrazki, wygląd i inne pierdoły, nie treść. Ok, RSS leci automatycznie, ale jeżeli jest z tym problem, albo ktoś nie potrafi tego zrobić, to napisze info ręcznie...Ty też tak robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Argumentacja jak każda inna. Dla niektórych ważniejsze są obrazki, wygląd i inne pierdoły, nie treść.

Być może, ale mnie to nie dotyczy o czym wiesz jeżeli czytasz moje artykuły. Dobra treść nie usprawiedliwia jednak lekceważenia pozostałych tematów związanych z prowadzeniem portalu.

 

Ok, RSS leci automatycznie, ale jeżeli jest z tym problem, albo ktoś nie potrafi tego zrobić, to napisze info ręcznie...Ty też tak robisz.

To nie rozwiązuje problemu, a mojej osoby nie powinno się w to mieszać. Zarząd KMZiZ nie proponował mi wrzucania na forum tematów z Horologium poprzez RSS, bo to nie jest w ich interesie. Oni są bardziej zainteresowani rozwojem strony KMZiZ, co zrozumiałe, ale ja idę swoją drogą.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy temat poświęcony ciekawemu, oryginalnemu, wartościowemu artykułowi zamieszczonemu na stronie klubu , to najlepsze miejsce na "marudzenie" o aspektach technicznych i własnej drodze ( jak na razie średnio przystępne opisy techniczne oparte na innych opisach) ?

Może kilka słów na temat samego artykułu chociaż ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem napisać, że my tu gadu gadu, a nikt nie wspomina o świetnej historii i ciekawym artykule Pawła!

 

Przepraszam, nie chciałem skierować rozmowy w tą stronę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Ręce opadają czytając "rzeczone wyżej" teksty  Sz. P. Lorda.

Piszę po wtrąceniu się do dyskusji Sz. P. Lorda.

Artykuł kolegi Pmwas`a jest w.g. mnie bardzo dobry - jak większość Jego wcześniejszych opracowań, zarówno pod względem merytorycznym jak i językowym. Nie muszę po kilka razy czytać każdego zdania by zrozumieć o co chodzi autorowi. Napisany jest lekkim, zrozumiałym, czasami dowcipnym  językiem. Opisy technicznych zagadnień także są zrozumiałe, ilustrowane zdjęciami czy też innymi formami graficznymi.

I to jest ważne a nie jakieś kanały RSS i zapierająca dech w piersiach grafika.

 

I  jest przeciwieństwem tekstów Sz. P. Lorda, które są trudne w czytaniu, bez -  lub z całkowicie błędną interpunkcją, zmieniającą sens zdania, z wymyślną i ubogacającą konstrukcję zdań stylistyką  - dla mnie to koszmar czytania.

A dlaczego mi ręce opadają, a  no bo rzeczony  Sz. P. Lord właściwie co rusz krytykuje innych, stawiając SWE opracowania za wzór.  Stale podkreśla swą wiedzę, precyzję w wyrażaniu myśli, perfekcję opisów technicznych, profesjonalność grafiki.

Wiedzę kolega Lord ma naprawdę dużą i to doceniam i to podziwiam, natomiast sposób jej przekazywania, skupienie się na sobie i swej perfekcji,  krytykowanie innych w stylu:

JA bym to zrobił inaczej, popatrzcie na MOJE opracowania, bierzcie JE za wzór...

 

np. "Być może, ale mnie to nie dotyczy o czym wiesz jeżeli czytasz moje artykuły...,"

 

Kolega Lord chyba lubi  zwracać innym uwagę i wytykać im błędy bo wtedy może pokazać jak ON to robi.

 

np. "Dobra treść nie usprawiedliwia jednak lekceważenia pozostałych tematów związanych z prowadzeniem portalu."

No ręce opadają.

 

Do tego Kolega Lord pilnie strzeże swych prac tu publikowanych i stosuje zabezpieczenia tak, by nikt  JEGO pracy nie skopiował - chyba jako jedyny na forum, do czego ma oczywiście prawo jako Autor .  Nie da się ^C^V. Ale dlaczego nie można skopiować tekstu jeśli kogoś on zainteresuje ???

Z mej strony EOT. Wyraziłem swa opinię. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

( jak na razie średnio przystępne opisy techniczne oparte na innych opisach) ?

A ty zgryźliwy, jak zawsze. Jedyne, co reprezentujesz sobą na forum, to dopiekanie Klubowiczom. Wiedzy nie czerpię ze szklanej kuli, ale moje opracowania nie są też oparte na artykułach z innych portali skoro czytelnicy o wielu kwestiach dowiadują się po raz pierwszy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

mkuka,

no i po cholerę ta cała tyrada? Zwróciłem uwagę na brak kanału RSS i słabą grafikę do czego mam prawo, to zaczęło się uderzanie we mnie i kryrtykanctwo moich opracowań. Bezsens jakiś. Wyłączam się z tej dyskusji.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykuły są przecież "zasysane" automatycznie z RSS, co uczyniłem:

2018-10-1014-47-07_5bbdf51c6377c.png


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Artykuły są przecież "zasysane" automatycznie z RSS, co uczyniłem

Tak, ale dobrze by było, gdyby wpadały też do "NOWOŚCI ZE ŚWIATA ZEGARKÓW", jak ma to miejsce w przypadku niektórych portali. Zresztą, odcinam się już od tego tematu biorąc pod uwagę powyższą dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś jest możliwe - o ile Zarząd zgłosi takie zadanie.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale dobrze by było, gdyby wpadały też do "NOWOŚCI ZE ŚWIATA ZEGARKÓW", jak ma to miejsce w przypadku niektórych portali. Zresztą, odcinam się już od tego tematu biorąc pod uwagę powyższą dyskusję.

 

(...)

post-6402-0-44759900-1539181610_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale naprawdę chciałem powiedzieć, że artykuł ciekawy i dobrze napisany

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie strona zaczyna żyć! Dzięki jeszcze raz za fantastyczną opowieść o wylicytowanym Gutkaes&Lange! Z pewnością przyciągnie ona kilka osób na forum i zachęci do poszukiwań...potracą ludzie pieniążki B)

Bez sensu, kolejna instrukcja dla handlarzy i kombinatorów... Teraz już nikt tanio takiego fanta nie kupi... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moze ktos takiego fanta nie wyrzuci do śmieci. Ja nie mam oporów przed publikowaniem takich rzeczy. Zreszta - wszystkie te mechanizmy są id dawna w necie, nawet, w kilku miejscach. Żadne tajne dane.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu, kolejna instrukcja dla handlarzy i kombinatorów... Teraz już nikt tanio takiego fanta nie kupi...

 

Szkodnictwo jak w dziale Zegary, holender.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkodnictwo jak w dziale Zegary, holender.

Dlatego o naprawdę ciekawych zegarach rozmawiamy w "wąskim gronie"... Pod stołem... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak rozumiem, ale ten paskudny internet i tak wszystko rozwlecze, do diaska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

 

Jest mi bardzo przykro, że dyskusja pod BARDZO DOBRYM artykułem autorstwa naszego kolegi, forumowicza przybrała taki tor. 

Miejsce na uwagi techniczne proszę kierować tutaj

 

Ja serdecznie dziękuje autorowi, za poświęcony czas i energię w stworzenie publikacji, którą przeczytałam z przyjemnością. PMWAS - wiesz, że czekam na więcej  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

 

Jest mi bardzo przykro, że dyskusja pod BARDZO DOBRYM artykułem autorstwa naszego kolegi, forumowicza przybrała taki tor. 

Miejsce na uwagi techniczne proszę kierować tutaj

 

Ja serdecznie dziękuje autorowi, za poświęcony czas i energię w stworzenie publikacji, którą przeczytałam z przyjemnością. PMWAS - wiesz, że czekam na więcej  ;)

Niestety droga Kasiu ale tak skończyło wiele fajnych tematów - czepiano się przecinków, jakiś drobnych błędów, kropek czy myślników zamiast skupić się na treści.

 

 

 

 PMWAS - wiesz, że czekam na więcej   ;)

Po takich słowach sam bym rozebrał jakiś zegarek ale nie umiem  -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez KatarzynaPajkowska
      Drodzy czytelnicy strony KMZIZ.pl
       
      Z wielką radością informuję, że udało się wdrożyć stronę, która w całości poświęcona będzie Polskim manufakturom i Polskim producentom zegarków.
      W jednym miejscu znajdować się będą informację o nowościach, wywiady, relacje foto i wiele innych wiadomości na temat polskich manufaktur. Strona znajduje się w menu, w zakładce "Baza wiedzy".
       
       
      Serdecznie zapraszam, do lektury nowego materiału, przygotowanego przez Konrada i Tomka - założycieli 2gwatchblog.com.
      Materiał znajdziecie tutaj.
       
      Konradzie i Tomaszu - serdecznie podziękowania i powodzenia w dalszym odkrywaniu przed nami sekretów Polskich producentów
       
      Dla ułatwienia, nowa strona tutaj:

    • Przez KatarzynaPajkowska
      Choć Black Bay Fifty-Eight oficjalnie powstał jako hołd dla Tudora Submarinera "Big Crown" ref. 7924 ("Fifty-Eight", czyli "Pięćdziesiąt-Osiem" nawiązuje do roku z którego pochodzi ref. 7924), tak naprawdę cała linia Black Bay od dawna dzieli te same inspiracje.A jeżeli tak jak Autor szukaliście kiedyś godnej alternatywy dla Rolexa Submarinera, premiera z tegorocznych targów Baselworld ma szansę z powodzeniem zaspokoić ten apetyt.
      Więcej na naszej stronie głównej:
       
    • Przez KatarzynaPajkowska
      Z serii #wykopaliska prezentujemy dziś na łamach naszej strony recenzję opublikowaną na naszym forum 28 listopada 2009 roku. Autorem recenzji jest prezes stowarzyszenia KMZiZ - Eugeniusz Szwed.
       
      https://kmziz.pl/artykul/prezes-recenzuje-epos-3327-le
       
      ENJOY
       
    • Przez Micmar13
      Witam.
      Chciałem kupić zegarek dla ojca na Dzień Ojca i Urodziny w jednym bo urodziny ma kilka dni po Dniu Ojca. 
      Ogólne ojciec nie chodzi w zegarkach ale już kilka razy widziałem jak oglądał i myślę że by mu się spodobał taki prezent.
      Pasek skórzany, i tarcza raczej standardowa. Ojciec będzie miał teraz 52 lata.
      Myślałem może o firmie Tissot co wy na to? 
       
      Cena za zegarek to ok. 700PLN chociaż dobrze by było aby by troszkę tańszy.
       
      Czy polecacie jakieś polskie strony www z orygnalnymi zegarkami.
      Co powiecie na strony:
       
      https://zegarkicentrum.pl/zegarki
       
      http://www.zegarmistrz.com/
       
      Czy dostanę tam oryginalne zegarki bo na Allegro to często można się naciąć na podróby.
      Proszę o szybką pomoc do zostało mało czasu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.