Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Matt90

drugi automat, do 2 000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

po zakupie mojego pierwszego zegarka automatycznego (Zeppelin Flatline Automatic 7364-3) - również dzięki Waszej pomocy :) postanowiłem rozejrzeć się za kolejnym. Budżet trochę wyższy, niż za pierwszym razem. Przeglądnąłem forum, również posty dedykowane pod taki temat i inne, indywidualne. Kilka typów mam, ale poproszę też o Wasze podpowiedzi. Opis tego, czego szukam:

 

- automat, do 2000 zł

- styl ponownie pilot / elegancki, głównie do garnituru, ale nie tylko - niemniej układ na tarczy inny niż Zeppelin Flatline

- obwód nadgarstka - 16cm

- tarcza - ca. 40mm

- tylko pasek skórzany, odcień brązu

- tarcza jasna: beżowa / biała

- na tarczy raczej tym razem cyfry arabskie, ew. rzymskie, w ostatniej kolejności indeksy

- jeżeli jest szansa na utwardzone mineralne, albo szafirowe szkiełko, do tego wypukłe - ale to ponownie mocno zmierza do Zeppelina i nie jest must have

- open heart, choć tym razem w wyjątkowym przypadku mógłbym odpuścić

- inne dodatki typu datownik, fazy księżyca nie są dla mnie istotne, choć te zegarki z fazami księżyca wyglądają ciekawie :)

 

dużo odnośników, żeby konkretnie sprecyzować czego szukam, mam nadzieję, że to pomoże i Wam w podpowiedzi.

 

To, co znalazłem:

- Roamer Superior https://zegarownia.pl/zegarek-meski-roamer-superior-50882149-13-05 

- Orient Automatic Sun and Moon https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-automatic-sun-and-moon-ra-ak0001s10b 

- Zeppelin LZ120 Rome Chronograph https://zegarownia.pl/zegarek-meski-zeppelin-lz120-rome-7194-5-chronograph

- Junkers Dessau 1926 https://zegarownia.pl/zegarek-junkers-dessau-1926-flatline-6360-5

 

ale żaden jednoznacznie mnie nie przekonuje do siebie. wolę wydać full budget, ale na coś konkretniejszego i lepszego pod względem mechanizmu, trwałości. chciałbym mieć względną pewność, że zegarek pochodzi dobre kilka lat.

 

ciekawe propozycje ma Tisell - ale nie znam tej marki, co sądzicie? może coś z Festiny? generalnie jestem otwarty na wszelkie podpowiedzi / propozycje.

 

z góry dzięki :)

 

 


teraz się zorientowałem, że wskazany przeze mnie Zeppelin i Roamer to kwarce :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Poszukałbym jakiegoś zegarka od Certiny z linii Ds1, ewentualnie Tissot z modelami Visodate 1957/Le Locle czy Hamilton z linią Khaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałbym jakiegoś zegarka od Certiny z linii Ds1, ewentualnie Tissot z modelami Visodate 1957/Le Locle czy Hamilton z linią Khaki.

Dziękuje za odpowiedź - sprawdze wskazane zegarki, a swoją drogą dasz jakiś komentarz do zaproponowanych przeze mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dziękuje za odpowiedź - sprawdze wskazane zegarki, a swoją drogą dasz jakiś komentarz do zaproponowanych przeze mnie?

Tak, dam. Zapoznałbym się z tymi zaproponowanymi przeze mnie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zegarek rzeczywiście ma być noszony do garnituru, to z tych zaproponowanych przez fidelia Tissoty będą, moim zdaniem, pasować najlepiej. Fanem Le Locle nie jestem, więc stawiałbym na Visodate, który bez problemu można też nosić bardziej na luzie.

 

Masz jasną tarczę, automat ETA, datownik, brązowy pasek, kopertę 40 mm i szafirowe szkło (chyba lekko wypukłe). I mieści się w budżecie. Dla mnie bomba. 

 

d5d4e9ddf6f7858922b1def893180209.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Mam właśnie takiego Visodate z jasną tarczą.

Zegarek super się prezentuje na łapce. :)

I można kupić czasem w promocji.

Mi udało się wyrwać za 1580zł (nówkę) w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wszystkie wasze propozycje i każda ma w sobie coś do zaoferowania - niemniej mocno się zastanowiłem i tym razem chcę postawić na zegarek z tarczą w pełni cyfrową (arab.). Moje dwa "wyjściowe" zegarki mają indeksy, w kolejnym szukam tej widocznej zmiany. podobało mi się kilka zegarków od Ingersoll, ale naczytałem się o tej marce tyle, że nie biorę ich pod uwagę wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z powyższych najbardziej przypadł mi do gustu Seiko Presage, ale ponownie te indeksy. Panowie, gdyby zawęzić do:

- open heart

- cyfry arabskie

- jasna tarcza

- brązowy pasek

 

pomożecie znaleźć coś, co konkretnie spełnia te warunki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sugerował wyrzucić wszystkie warunki do kosza, wejść na YouTube, wpisać w wyszukiwarkę "best watches under 500", obejrzeć pięć, dziesięć, piętnaście kolejnych filmików i z nich wybrać taki zegarek, który podoba się najbardziej. Na początku przygody z zegarkami nie ma sensu szukać czegoś idealnie skrojonego pod swój gust, bo gustu wtedy się jeszcze nie ma. Gust trzeba sobie najpierw wyrobić - optymalnie na zegarkach najlepszych w swojej klasie, uznanych, polecanych, jakością wyprzedzających swoją półkę cenową, które przez lata uczciwie zapracowały na status kultowych. I mówię to z doświadczenia B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie i ewentualnie jak z wymianą paska na brązowy? Roamer Swiss Matic 550661 41 22 05 

3d09de5d78def094ada65934681b5dd1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iras_ Twoja podpowiedź jest bardzo słuszna i tak też postanowiłem zrobić, już pojawiają mi się nowe typy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spory jak na damski. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że open hearty mają opinię zegarków szybko się nudzących... To jest fajne w tourbillonach, gdzie klatka z wychwytem i balansem robi za sekundnik, ale w zwykłych zegarkach poważnie bym się zastanowił nad sensem takiego rozwiązania.

 

Z drugiej strony, jeśli musi to być zegarek z dziurą, to na pewno rozważyłbym Orient Stara:

 

 

Tarcze są dostępne w kilku kolorach, można też dostać coś na pasku, choć ja bym jednak polecił bransoletę, bo na pasek zawsze można wymienić, a czasem stal nosi się przyjemniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na ten moment wybrałem 4 modele i proszę Was o opinię:

 

- Hamilton Jazzmaster Viewmatic, dokładnie nr 4 na forum: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/29490-przewodnik-22-zegarki-w-cenie-do-ok-3000pln/

- Roamer Swiss Matic 550661412205, wrzucałem go w moim poście (srebrny)

- Orient Automatic Sun and Moon RA-AS0005S10B srebrny

- Seiko Presage SSA379J1 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już musiałbym koniecznie wybrać któryś z tych czterech, to Hamilton. Może świetnie wyglądać na dobrze dobranym czarnym pasku.

 

u2qvIfA.jpg

 

Autorem i właścicielem zdjęcia jest dodge66. Mam nadzieję, że się nie obrazi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.