Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość awi

Opłatę za dział „autentyczność / wartość”

Rekomendowane odpowiedzi

Gość awi

Witam,

 

moim zdaniem mogłaby być jakaś opłata za dział w którym się pyta o wartości zegarka lub autentyczność.

Ludzie przychodzą, kroto się rejestrują i w jak najszybszy sposób chcą oględziny / porady i komentarze, aby nie wpadli i nie wyrzucili kasę w bagno. To oznacza że użytkownicy tu ich chronią przed błędem.

 

Czy to nie jest wart „czegoś”?

 

Jak będzie to podlegało płatności, np PLN 50.00 rocznie, to:

 

- będzie tego trochę mnie - pytania o strych / lenistwo zapoznania się w necie

- jakiś pieniądz na stronę / newslettery / spotkania lub czegokolwiek

- płatność za wiedzy

 

Taka moja opinia

 

Edit: i moim zdaniem, mogłoby się również pytać o wartość zegarka, kiedy ktoś chciałby jakiś zakupić lub sprzedać. Jest dość dużo osób którzy potrafią opiniować nawet ceny kupna / sprzedaży dla różnych marek.

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Masz też coś konkretnego do powiedzenia czy zależy Ci tylko na skorzystaniu „za free” ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awi na pewno chcesz dobrze ale jednak to forum ma służyć takim zbłąkanym duszom odnaleźć właściwą drogę aby nie wpakowali się na minę - odpowiedzi zazwyczaj udzielają ci którym się chce zrobić to za dziękuję a czasem nawet nie ale i tak dalej chętnie pomagają

Na forum jest zakaz wycen więc opłata za to i tak odpada 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że dość jasno się wyraziłem. bóg cię opuścił?

totalny absurd, bo na pytania zazwyczaj odpowiadają normalni użytkownicy forum, którzy żadnych profitów z tego nie czerpią. podzielisz się z nimi profitem? skąd ci to w ogóle do głowy przyszło? przecież ideą forum jest dzielenie się swoją wiedzą non-profit. chcesz sobie zrobić stronę/forum stricte do wycen i pobierać opłaty - droga wolna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Ale dlaczego jest zakaz wyceny? Ludzie którzy się znają, znaja rynek (net / handlarzy / pryw) i potrafią oceniać, za ile pewne modele chodzą, czy nie?

 

Irytuje mnie troszkę to, że jest tych pytań milion, wiedzy dostać ok, ale jak chodzi o mała płatność dla właścicieli strony, który nam pozwolą się tu „pobawić” to to już jest nie fajnie czy etyczne czy co..?

 

Nie rozumiem....

@oldman - a ty skąd się wziąłeś? Czy ja mowilem o płatności dla mnie? Mówię o forum...czytaj ze zrozumieniem. Jakbyś zrozumiał to byś bzdur nie opowiadał

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem....

@oldman - a ty skąd się wziąłeś? Czy ja mowilem o płatności dla mnie? Mówię o forum...czytaj ze zrozumieniem. Jakbyś zrozumiał to byś bzdur nie opowiadał

zrozumiałem i nie rozumiem dlaczego PUBLICZNE forum miałby takowe opłaty pobierać?

zastanowiłeś się nad tym, czy należysz do tej grupy osób które wszystko zamieniają na pieniądze?

pytanie retoryczne, a odpowiedź oczywista.

Edytowane przez oldman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną z misji Forum jest krzewienie kultury zegarkowej, tak więc - jak Koledzy słusznie zauważyli - nie powinniśmy pobierać opłat.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego jest zakaz wyceny? Ludzie którzy się znają, znaja rynek (net / handlarzy / pryw) i potrafią oceniać, za ile pewne modele chodzą, czy nie?

 

Irytuje mnie troszkę to, że jest tych pytań milion, wiedzy dostać ok, ale jak chodzi o mała płatność dla właścicieli strony, który nam pozwolą się tu „pobawić” to to już jest nie fajnie czy etyczne czy co..?

 

Nie rozumiem....

@oldman - a ty skąd się wziąłeś? Czy ja mowilem o płatności dla mnie? Mówię o forum...czytaj ze zrozumieniem. Jakbyś mnie znał to byś bzdur nie opowiadał

Zakaz wycen jest od czasu jak się zarejestrowałem i po prostu zaakceptowałem to ale nie raz już pytano dla czego wprowadzono taki zakaz no i konkretna odpowiedź nie padła - były jakieś tam, ale nic konkretnego tak po prostu przyjęto bo niby nie da rady przez internet wycenić bez oględzin ............. itd ....... uważam inaczej ale to ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam inaczej ale to ..........

owszem, nie ma odpowiedzi, ale to nie znaczy żeby za to opłaty pobierać, no k...a proszę was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Publicznie...Kto prowadzi to forum? Z czego się to wszystko finansuje? Na pewno nie z twojej kieszeni, to już wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

moim zdaniem mogłaby być jakaś opłata za dział w którym się pyta o wartości zegarka lub autentyczność.

Ludzie przychodzą, kroto się rejestrują i w jak najszybszy sposób chcą oględziny / porady i komentarze, aby nie wpadli i nie wyrzucili kasę w bagno. To oznacza że użytkownicy tu ich chronią przed błędem.

 

Czy to nie jest wart „czegoś”?

 

Jak będzie to podlegało płatności, np PLN 50.00 rocznie, to:

 

- będzie tego trochę mnie - pytania o strych / lenistwo zapoznania się w necie

- jakiś pieniądz na stronę / newslettery / spotkania lub czegokolwiek

- płatność za wiedzy

 

Taka moja opinia

 

Edit: i moim zdaniem, mogłoby się również pytać o wartość zegarka, kiedy ktoś chciałby jakiś zakupić lub sprzedać. Jest dość dużo osób którzy potrafią opiniować nawet ceny kupna / sprzedaży dla różnych marek.

 

1. Ludzie nie czytają regulaminów, więc pytania i tak by były.

2. W jakiej formie chciałbyś wydawać te wyceny czy certyfikaty, i kto by miał za to odpowiadać prawnie i majątkowo? 

Edytowane przez 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem, nie ma odpowiedzi, ale to nie znaczy żeby za to opłaty pobierać, no k...a proszę was.

Ale ja nie jestem za pobieraniem opłat   :)  chętnie pomogę, odpowiem jak wiem nawet dziękować nie trzeba  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2. W jakiej formie chciałbyś wydawać te wyceny czy certyfikaty, i kto by miał za to odpowiadać prawnie i majątkowo? 

zapewne zaprzyjaźnione biuro prawne i agencja windykacyjna kolegi, by to weryfikowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Jakie certyfikaty? Jaka odpowiedzialność majątkowa? Za co? Za wyceny czy za porady kupna / sprzedaży autentyczności, tak jak się teraz już dzieje.

 

Za wyceny (ile wart może byc zegarek? Proszę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już o tym pisałem na forum. Na NAWCC jest osobny dział przeznaczony do wyceniania. Płatny. Ma to swoje wady (kto ponosi odpowiedzialność za nietrafną wycenę?, kto ma prowadzić "dział księgowy" forum, czy koszt nie przekroczy wpływów?) i zalety ("skanalizowanie" pytań osób ignorujących regulamin).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie jestem za pobieraniem opłat   :)  chętnie pomogę, odpowiem jak wiem nawet dziękować nie trzeba  :)

@Paweł, nie piję do Ciebie.

Uważam to za chory pomysł. Od wyceny i certyfikatów są odpowiednie, uprawnione do tego jednostki/firmy a nie publiczne forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Ok...proszę zamykać temat, bo widzę że jakiś absurdalna dyskusja z tego wyszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@awi podejrzewam że chciałeś dobrze, ale to nie jest ta droga. @tarant to świetnie logistycznie przedstawił. koniec tematu.


btw. zastanawiam się co Cię do tego skłoniło? bez sensu imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie certyfikaty? Jaka odpowiedzialność majątkowa? Za co? Za wyceny czy za porady kupna / sprzedaży autentyczności, tak jak się teraz już dzieje.

 

Za wyceny (ile wart może byc zegarek? Proszę....

No o wycenę albo orzeczenie oryginalności zwracasz się chyba w określonym celu? A jak się okaże, że były one błędne to chyba będziesz się domagał rekompensaty od wystawcy tejże wyceny czy certyfikatu oryginalności?

Czy się mylę, a te forumowe wyceny i orzeczenie byłyby ot tak, sobie a muzom?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

A jakie teraz wystawiamy certyfikaty mówiąc ze dobry czy podróba czy wyceniamy ze zdjęć. Jak nie potrafisz rozpoznać z dobrych zdjęć oryginalność / wartość to nie doradź...tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AWI intencja słuszna. Jednak nie w temacie autentyczność/wycena. Sprawa nie do ogarnięcia technicznie. Jeżeli szukać gdzieś  

źródeł finansowania forum to pozostaje bazarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Jest ok Repsak....nie chciałem zamieszać ani profitu dla siebie.

Kto mnie zna, to wie ze chętnie pomogę.

 

Ale myśle ze to już tyle w temacie bo poszedł nie w te stronę w która miał pójść. Nawet, nie zgadzając się.

 

Zapomnijmy o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to zwykle, o wszystkim decyduje pieniądz. Możliwy, lub niemożliwy do zebrania...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.