Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Iras_

Seiko SARB065 vs Orient Star Classic vs nowe wypusty Seiko

  

22 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu pozbyłem się (ciao!) Bambino, jednocześnie planując zakup czegoś lepszego w tym stylu w przyszłości i chyba ten moment powoli się zbliża. Do wyboru bardzo podobne zegarki w tym samym przedziale cenowym, dwa z nich zapracowały na status kultowych, więc to dość ciekawy pojedynek.

 

SARB-a nikomu przedstawiać nie trzeba - właściwa dla serii, wysoka jakość wykonania, najlepszy wśród wymienionych mechanizm z imponującą, ponad 50-godzinną rezerwą i piękna tarcza. Po prostu legenda. Do mnie nie trafia tylko niebieska wskazówka sekundowa.

 

OS to kolejny klasyk - jakością wykonania zbliżony do SARB-ów, kusi wyjątkowo czystą, elegancką tarczą i komplikacją rezerwy chodu.

 

Całkowicie nie mogę również zignorować ostatnich, limitowanych Cocktaili od Seiko, które z jednej strony odpychają gorszym mechanizmem i szpetnym brandingiem na tarczy, z drugiej faktura i kolor tarcz robią rewelacyjne wrażenie.

 

Nielimitowane zegarki z serii Presage pomijam. W porównaniu z SARB-em lekko zmienione indeksy i wybór kolorów mogą mieć swoich zwolenników, ale minusów jest tyle, że ten wybór na dzień dzisiejszy byłby dla mnie szaleństwem.

 

A Wy jak to widzicie?

 

1424078711_SARB065.jpg

img62071975.jpg

Seiko-Presage-Cocktail-Starlight-Sakura-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Stawiam na OSa Classica :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Sakure i polecam przymierzam się do kolejnego i albo wersja niebieska(ale bez rezerwy) albo SARB065 patrzać na dostępność i ceny chyba stanie na SARBie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ?

 

Zupełnie inna, nowoczesna bryła, konkurująca raczej z SARB035 ewentualnie SARX033.

 

Tutaj wybieramy zegarek dużo bardziej retro, z prostą, okrągłą kopertą i mocno wypukłym szkiełkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również stawiam na OS :) Sam omal go nie kupiłem ostatnio, chociaż jestem wielkim fanem Seiko.  

Jednak zdecydowałem się na OS Elegant Classic SEL09003D0 ze względu na granatową tarczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między SARB-em u sprawdzonego sprzedawcy w necie i Brightzem u sprawdzonego forumowicza jest 1050 złotych różnicy, więc te ceny takie znowu podobne nie są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Funky_Koval
      Cena: realizacja
       
      Na sprzedaż trafia Seiko SKX007.
      Stan: 7,5/10. Chód prawidłowy, szkło czyste, wgniotek nie ma. Ryski od noszenia do biura i od zmiany pasków. Sprzedaję w oryginalnym pudełku. Dodatkowo w zestawie bransoleta od Strapcode: angus jubilee oraz druga od Long Island Watches (Jubilee). Obie z pełnymi ogniwami, skręcane na śróbki. W zestawie także ta fabryczna. Zdjęte ogniwa dołączone.
       
      Zapraszam
       

       

       

       

       

       

    • Przez clusca
      Na sprzedaż posiadam zegarek marki Seiko model SPB051. Zegarek kupiony jakiś czas temu, założony kilka razy, co jakiś czas trafiał do rotomatu, aby mechanizm miał szansę popracować. Stan zegarka jest niemalże idealny, mechanizm na prawidłowym chodzie, szkło szafirowe bez skazy, praktycznie żadnych śladów używania na kopercie i bransolecie.
      W zestawie pełen komplet producenta, tj. pudełko, zegarek na bransolecie skróconej na nadgarstek 18cm w obwodzie, dodatkowe ogniwa bransolety, papiery.
       
      Cena to: 3150 do negocjacji dla lubiących się targować / równe 3000 PLN bez negocjacji z przesyłka po mojej stronie
       
      Serdecznie zapraszam do zakupu. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania lub podeślę więcej zdjęć w wyższej rozdzielczości.
       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
    • Przez Seler
      Seiko SSK003K1 GMT. Popularny model w kolorze niebieskim/granatowym.
       
      Zegarek z lipca 2022. Jestem pierwszym właścicielem. Stan 9/10, minimalne ślady użytkowania, widoczne tylko pod mocne światło.
      Pełen zestaw z pudełkiem i papierami.
      Dorzucam niebieski pasek gumowy (no-name) oraz czerwone nato od BluShark.
       
      1350zł + KW lub odbiór Pruszków/Warszawa/Łomianki.










    • Przez Z_bych
      1. SEIKO PRESAGE COCKTAIL BLUE MOON OPEN HEART AUTOMATIC SSA405J1
      Cena 1990 + koszt wybranj wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęćia i ewentualnie pytać
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      PIĘKNE, MĘSKI Seiko Presage Cocktail Blue Moon Open Heart Automatic SSA405J1
       
      Piękny, niedostępny już model Seiko w klasycznej linii 40 mm z granatową, cieniowaną tarczą z okienkiem, przez które można oglądać pracę koła balansowego. Przez przeszklony dekielek można obserwować pracę ładnego mechanizmu automatycznego ze złoconym wahnikiem.
      Pięknie zaprojektowana i wykonana tarcza z nakładanymi, srebrnymi indeksami, złotym sekundnikiem, elegancki, granatowy, skórzany pasek z klamrą motylkową, niewielki rozmiar – ten zegarek świetnie wygląda i super się nosi.
      Ale nie jest to topowy zegarek do zobowiązującego stroju, na swój ślub raczej się nie nadaje.
       
      Specyfikacja:
      Model: SSA405J1 EAN: 4954628233752 Marka: Seiko Wodoszczelność: 50 metrów Mechanizm: automatyczny, Seiko 4R38, japoński, rezerwa 41 h, 24 kamieni Materiał koperty: stal szlachetna Szerokość koperty: 40.50 mm Grubość koperty: 11.80 mm Kolor tarczy: granatowy Szkiełko: mineralne utwardzane Hardlex Pasek: skórzany, granatowy, szer. 20 mm Maks. obwód nadgarstka 19 cm Stan zegarka: zegarek używany, z minimalnymi, praktycznie niewidocznymi śladami używania (pasek bez śladów noszenia).  
      Zegarek jest kupiony w polskim salonie, jest sprzedawany z kompletem dokumentów i pudełek.
       
      2. POLSKI ZEGAREK MĘSKI XICORR M20 WARSZAWA - OKAZJA!
      Cena 1750 + koszt wybranj wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęćia i ewentualnie pytać
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Znany i lubiany zegarek od polskiej manufaktury XICORR robiącej od kilku już ładnych lat nietuzinkowe zegarki. Podobnie jest z projektem FSO M20. Prace nad zegarkiem trwały dość długo, ale zaowocowały naprawdę udanym modelem, który jest rozpoznawalny na pierwszy rzut oka. Na szczególną uwagę zasługuje moim zdaniem umieszczenie okienka daty, takiego usytuowania nie znajdziecie w innych zegarkach!. Naprawdę super to wygląda! 
      A sam zegarek pochodzi z pierwszej, chyba najciekawszej i najbardziej zbliżonej do oryginału serii zegarków. Jest używany, nosi tego ślady przede wszystkim na kopercie, ale są naprawdę minimalne. Starałem się oddać to na zdjęciach. Zdjęcia przedstawiają sprzedawany zegarek i jego faktyczny stan a mechanicznie zegarek działa bez zastrzeżeń. 
      Technikalia:
      mechanizm: Seagull TY2130 (naciąg automatyczny), łożyskowanie: 26 kamieni,  częstotliwość pracy: 28800 wahnięć na godzinę, bsorbcja wstrząsów: Novadiac, rezerwa chodu: ok. 42 godziny tarcza: czarno-ciemnoszara, indeksy pokryte masą świecącą SuperLumiNova (biała w dzień, jasnozielona w nocy, wskazówki: godzinowa, minutowa: srebrne z masą świecącą SuperLumiNova (biała w dzień, jasnozielona w nocy), sekundowa: czarna z białą (luminowaną) końcówką koperta: materiał: stal nierdzewna 316L wymiary: średnica: 42 mm, wysokość: 11,7 mm wodoszczelność: 100m/10ATM szkło: szafirowe z wewnętrznym AR paski (2 w komplecie) rozmiar: 22mm  
       





















×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.