Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

BALL Engineer II Magneto S

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mariusz888

Mariusz888
  • Użytkownik
  • 2351 postów

Napisano 14 październik 2018 - 10:38

Krótka recenzja BALL Engineer II Magneto S: "Magneto S to jeden z zegarków, które zdecydowanie zapadły mi w pamięć od razu po premierze. Jako miłośnikowi fotografii, od razu „wpadła mi w oko” przesłona mechanizmu, którą zamontowano pomiędzy werkiem, a szklanym wypełnieniem dekla.O zegarku pisałem zaraz po jego premierze w 2014 roku. Nie widzę powodu, aby dublować wszystkie szczegóły techniczne, wobec czego zamieszczam LINK do wpisu o zegarku. W tym wpisie wolałbym skupić się na bezpośrednich wrażeniach oraz na fotografiach, które miałem możliwość wykonać."

Czytaj całość

ball_engineer_ii_magneto_s_sm-19.jpg

• 0

#2 Irc

Irc
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 15 grudzień 2018 - 14:04

Przepiękny zegarek z ciekawymi rozwiązaniami. A Twoja recenzja, okraszona wspaniałymi zdjęciami, idealnie "nakręca" człowieka na ten zegarek :)

• 0

#3 slavko

slavko
  • Nowy Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 07:11

Świetna recenzja. Miałem ochotę stać się posiadaczem takowego Enginera ale zastanawiam sie czy ten efektowny tryt w indeksach przypadkiem za szybko sie nie „wypali” i efekt podswietlenia zniknie na zawsze. A może ktoś posiada od dłuższego czasu Balla i wypowie sie na temat długowieczności trytu?
  • 0

#4 Mariusz888

Mariusz888
  • Użytkownik
  • 2351 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 14:14

O tryt nie masz się co martwić - dużo czasu upłynie nim osłabnie. Zresztą normalna masa luminescencyjna też nie jest wieczna i też po jakimś czasie się ją niejednokrotnie wymienia.

• 0

#5 superp

superp
  • Nowy Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 15:23

Dzięki fajny tekst! Faktycznie swieci mocno :)
  • 0

#6 Irc

Irc
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 12 styczeń 2019 - 18:33

zastanawiam sie czy ten efektowny tryt w indeksach przypadkiem za szybko sie nie „wypali” i efekt podswietlenia zniknie na zawsze. A może ktoś posiada od dłuższego czasu Balla i wypowie sie na temat długowieczności trytu?

Tryt ma okres połowicznego rozpadu wynoszący 12,33 lat. To oznacza, że po tym czasie będzie świecił o połowę słabiej, niż teraz. Ale nawet wtedy nie powinieneś mieć miał kłopotów z czytelnością wskazań zegarka - te mogą wystąpić dopiero po kolejnym okresie połowicznego rozpadu, czyli po ok. 25 latach.

• 0

#7 Parówkowy skrytożerca

Parówkowy skrytożerca
  • Użytkownik
  • 1273 postów

Napisano 12 styczeń 2019 - 22:29

Zegarek z trytem kupiłem w 2007 roku. Od tej pory intensywność świecenia spadła bardzo wyraźnie, co najmniej o połowę. Kiedy był nowy w nocy aż oświetlał blat przed sobą na szafce nocnej teraz nadal jest wyraźnie ale trzeba się już przyjrzeć żeby odczytać.
  • 0

#8 slavko

slavko
  • Nowy Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 13 styczeń 2019 - 07:53

Czyli zgadzało by się 12 lat :] Wtakim razie nie ma co kupować używek.
  • 0

#9 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 12526 postów

Napisano 15 styczeń 2019 - 22:57

Super zdjęcia .
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych