Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mariusz888

BALL Engineer II Magneto S

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka recenzja BALL Engineer II Magneto S: "Magneto S to jeden z zegarków, które zdecydowanie zapadły mi w pamięć od razu po premierze. Jako miłośnikowi fotografii, od razu „wpadła mi w oko” przesłona mechanizmu, którą zamontowano pomiędzy werkiem, a szklanym wypełnieniem dekla.O zegarku pisałem zaraz po jego premierze w 2014 roku. Nie widzę powodu, aby dublować wszystkie szczegóły techniczne, wobec czego zamieszczam LINK do wpisu o zegarku. W tym wpisie wolałbym skupić się na bezpośrednich wrażeniach oraz na fotografiach, które miałem możliwość wykonać."


 


Czytaj całość


 


ball_engineer_ii_magneto_s_sm-19.jpg


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny zegarek z ciekawymi rozwiązaniami. A Twoja recenzja, okraszona wspaniałymi zdjęciami, idealnie "nakręca" człowieka na ten zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja. Miałem ochotę stać się posiadaczem takowego Enginera ale zastanawiam sie czy ten efektowny tryt w indeksach przypadkiem za szybko sie nie „wypali” i efekt podswietlenia zniknie na zawsze. A może ktoś posiada od dłuższego czasu Balla i wypowie sie na temat długowieczności trytu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tryt nie masz się co martwić - dużo czasu upłynie nim osłabnie. Zresztą normalna masa luminescencyjna też nie jest wieczna i też po jakimś czasie się ją niejednokrotnie wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy ten efektowny tryt w indeksach przypadkiem za szybko sie nie „wypali” i efekt podswietlenia zniknie na zawsze. A może ktoś posiada od dłuższego czasu Balla i wypowie sie na temat długowieczności trytu?

Tryt ma okres połowicznego rozpadu wynoszący 12,33 lat. To oznacza, że po tym czasie będzie świecił o połowę słabiej, niż teraz. Ale nawet wtedy nie powinieneś mieć miał kłopotów z czytelnością wskazań zegarka - te mogą wystąpić dopiero po kolejnym okresie połowicznego rozpadu, czyli po ok. 25 latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z trytem kupiłem w 2007 roku. Od tej pory intensywność świecenia spadła bardzo wyraźnie, co najmniej o połowę. Kiedy był nowy w nocy aż oświetlał blat przed sobą na szafce nocnej teraz nadal jest wyraźnie ale trzeba się już przyjrzeć żeby odczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zgadzało by się 12 lat :] Wtakim razie nie ma co kupować używek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.