Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kenny_pb

Zegarek do 1500zł - ORIENT, DH

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Starałem się nie wrzucać tematu nr pińcet w stylu "jaki zegarek do...?:", ale nie wytrzymałem :)

 

Od jakiegoś czasu poszukuje zegarka w budżecie do 1500zł i tak prawdę mówiąc byłem już zdecydowany na Orient Star DK05004K na brązowym pasku. Lekkie wahanie wynika chyba tylko z tego, że nie miałem możliwości zobaczyć go na żywo. Bardzo przypadł mi do gustu open heart (tak to się chyba fachowo nazywa) i w ogóle odbieram ten zegarek jako cholernie uniwersalny - na co dzień, a i do garnituru obciachu nie zrobi.

 

I tak podczas lektury forum trafiłem na zegarki Dan Henry i...zgłupiałem. Cholernie podoba mi się edycja 1939 (minusem kolor czarny zamiast brązu) i teraz mam zagwozdkę. Czy te dwa zegarki można w jakikolwiek ze sobą porównać jeśli chodzi o jakość wykonania czy niezawodność.Wiem, że są to zegarki z trochę różnych parafii (kwarc i automat), ale nie ukrywam, że kieruję się głównie celami estetycznymi i nie muszę mieć na ręku "szwajcara za tysiąc peelenów". Wasze forum nauczyło mnie tylko omijać szerokim łukiem wszelkie hilfidżery i majkelykorsy (wiem wiem, że to dla kobit).

No i - co też ważne - parę stówek w kieszeni zostanie przy DH.

 

Dodam, że zegarek będzie noszony niemal codziennie zarówno do stroju codziennego jak i casual. Garnitur bardzo rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dan Henry.

Orient obciachu nie zrobi, ale też nie doda ani szyku, ani urody, ani fantazji. Zanudzi na śmierć :(

 

Dan Henry może i ma jakieś wady (mikrobrandowy chiński kwarc z tarczą jak naleśnik), ale to raczej cechy, a nie wady. Trudno ocenić, czy kwarcowa Miyota jest gorsza/lepsza od mechanicznego Orienta; czy amerykański mikro brand jest lepszy/gorszy ot cheap brandu Seiko; czy trójwymiarowa tarcza pomieściłaby tak wiele totalizatorów.

Dan Henry.

 

A paskiem się nie przejmuj. Primo: brązowy krokodyl w zegarku EDC to pewien zgrzyt, secundo: pasek można zawsze zmienić.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię.  Przyznam, że trochę mnie zmartwiłeś, że w tym DH siedzi chiński mechanizm, ale jak rozumiem nie oznacza to "chińszczyzny" w złym tego słowa znaczeniu? 

Co masz na myśli pisząc o naleśnikowej tarczy? 

 

A! Chętnie przeczytam kolejne opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Przyznam, że trochę mnie zmartwiłeś, że w tym DH siedzi chiński mechanizm, 

raczej chodziło o to że zegarki są w całości tworzone w Chinach, o czym zresztą piszą dość wprost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie jesli chrono to tylko Citek z radiocontrolem. Z automatow masz pelno japoncow a moze hamilton jakis czy steinhart? A moze cos od Balticusa czy innych microbrandow. W dziurbilony bym sie nie pchal.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieładnie jest nazywać Orienta "dziurbilonem" ;)

 

Dzięki za opinię.  Przyznam, że trochę mnie zmartwiłeś, że w tym DH siedzi chiński mechanizm, ale jak rozumiem nie oznacza to "chińszczyzny" w złym tego słowa znaczeniu? 

Co masz na myśli pisząc o naleśnikowej tarczy?

 

W DH siedzi mechanizm japońskiej marki Miyota, produkowany w Chinach. Miyota nie robi z tego sekretu (taka jest polityka Citizena, właściciela Miyoty).

W Oriencie siedzi mechanizm japońskiej marki Orient, produkowany w Chinach. Orient się tym za bardzo nie chwali (taka jest polityka Seiko, właściciela Orienta, bo Orient był chyba pierwszą z firm zegarkowych, która zaczęła współpracę z ChRL.).

Chcesz mieć zegarek nie mający elementów z Chin? Szukaj takich po 10 000 :rolleyes:

 

Tarcza w DH jest płaska. Teraz takie uchodzą za mniej eleganckie niż tarcze "z głębią" - z wystającymi indeksami, z wpuszczonym okienkiem datownika, z open-heartem. 

Ale to jest "Vintage 39", a w 1939 roku takie płaskie tarcze były standardem, a poza tym ma nadrukowany pulsometr, tachymetr, telemetr, itp, itd...

 

Oba zegarki - choć różne - prezentują zbliżony poziom. IMHO Dan Henry nieco wyższy - kwarc z chronografem i płynącą sekundą to jednak coś lepszego niż bardzo prosty automat. Również designersko Dan Henry jest - z tymi wszystkimi grafikami - bardziej oryginalny od Orienta, który jest wariacją na temat Omegi AT.

 

Orient jest nudny jak flaki z olejem, Dan Henry ma fantazję.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki wielkie za obszerne odpowiedzi (Zeno).

 

Chcesz mieć zegarek nie mający elementów z Chin? Szukaj takich po 10 000  :rolleyes:

 

To se jednak poszukam wśród chińczyków :D

 

Coraz bardziej skłaniam się do DH. Oczywiście nie mam nic do sugerowane przez Jaroslawa Citizena...ale chyba chciałbym coś mniej (sorry za określenie) oklepanego. Wiem wiem, chciałem Orienta...

 

Te Balticusy niektóre przepiękne i do tego polskie, a to dla mnie byłby dodatkowy smaczek - fajnie wspierać coś co Polacy robią pewnie z wielką pasją. Problemem jest cena - jednak za bardzo naciągają mój budżet.

 

A jakie inne microbrandy możecie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Wracam do tematu z innym pytaniem. Zdecydowałem się na DH. Z zamówieniem czekam na Black Friday - kto wie może szykują jakąś obniżkę. Wahałem się między kilkoma modelami i ostatecznie zdecydowałem się na 1964 GT.

 

Do meritum. Od 3 lat noszę tego Fossila (wiem, wiem  :huh: )  - https://www.jomashop.com/fossil-flight-mens-watch-ch2695.html - który wg opisu ma kopertę 46mm. Nadgarstek mam zdecydowanie szczupły (17mm), ale zegarek leży całkiem nieźle i jest dopasowany. W każdym razie nie wygląda na zbyt duży jak na moją rękę.

 

DH ma 38mm. Czy to nie będzie zbyt duża różnica i nie okaże się zbyt mały? Wiem, że mogę podejść do sklepu i przymierzyć zegarek o podobnym rozmiarze, ale i tak ciekaw jestem Waszej opinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze zasugerował koledze zapoznanie się z tym modelem citka. Do dostania bez problemu w polskiej dystrybucji.

https://watchhouse.de/En/Citizen/AS2050-10E

 

Jak dla mnie eco-drive + radio centrolled to bardzo wygodne rozwiązanie jeżeli chodzi o zegarki kwarcowe. Masz bezobsługowy zegarek na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, ale jednak wolałbym coś rzadziej spotykanego jeśli chodzi o markę.

Chociaż przyznaję, że wygląda świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio z ciekawości 1964 i mimo, że jestem przyzwyczajony do niewielkich zegarków, to ten wydaje się naprawę... mały.

Trochę ratują sprawę długie uszy, ale przerzucenie się z rozm. 46mm może być dla Ciebie totalnym szokiem.


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz wstawić zdjęcie? Z informacją jaki masz nadgarstek

Będę zobowiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem specjalnie zdjęcie odbicia lustrzanego żeby uniknąć przekłamania.

Mam mały obwód nadgarstka... tak 16,5 cm.

 

bff60e8a88bac6109293b8099ecd1dee.jpg


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo Robertn.

 

Słuchaj, naprawdę uważasz, że jest mały?

Jak dla mnie wygląda idealnie, a wielkość nadgarstka mamy zbliżoną.

 

Słuchajcie, a jak w porównaniu z tym DH wygląda Certina DS-1? Wiem, że trochę inny budżet, ale może poszukałbym używanego, albo odstawił przyjmowanie pokarmów na miesiąc.

 

Widzę, że akurat DH się wyprztykał i trzeba czekać (restock in november niby). Ktoś ma wiedzę jak długo może to u nich potrwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Odświeżam temat. Dan Henry zakupiony i pomimo wątpliwości, że będzie zbyt mały - cieszy oko.

Noszę go wyłącznie do koszul, a z racji tego, że kupiłem zegarek poniżej zakładanego budżetu chciałbym coś dokupić do kolekcji co zastąpi wysłużonego Fossila ;)

 

W międzyczasie kupiłem żonie (również za podpowiedzią kolego Zeno) Bulovę za pośrednictwem eBay. Zegarek powystawowy więc są pewne ślady użytkowania, ale coś za coś. Cena była naprawdę okazyjna.

Do meritum na czym mi zależy:

  1. Zegarek sportowy w szerokim tego słowa znaczeniu. Inaczej - nie do koszul, bo tu znakomicie sprawuje się DH
  2. Automat - chciałbym szklany dekiel - cholernie mi się to podoba
  3. Budżet - około 1000zł więc zdaję sobie sprawę, że pewnie używka
  4.  Koperta - pow. 40mm
  5. Może być jakiś mikrobrand

 

Na szybko znalazłem coś takiego jak poniżej. Może ktoś wyda jakąś opinię.

 

https://www.ebay.pl/itm/RARE-BNIB-Pre-Invicta-Glycine-43mm-Combat-Automatic-Chronograph-SS-Watch-3924/132986650201?hash=item1ef69f3e59:g:kPcAAOSwz71ZOQBy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To aukcja i cena zapewne sporo poszybuje w górę .

Ciężko kupić zegarek z tym mechanizmem za 1000 pln.

Zawsze jest jednak szansam ze się uda.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak będzie.

Będę wdzięczny za jakieś inne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.