Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piotra211

Klasyczny diver do 3 tysięcy

Co wybrać? Jak żyć?  

26 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, przeglądam forum od jakiegoś czasu, postanowiłem poprosić o pomoc.
Przymierzam się do zakupu divera, budżet około 3 000 zł.
Chciałbym, aby był na bransolecie i był optymalnym wyborem w kategorii cena/jakość.
Jeśli optymalny wybór wymagałby zwiększenia budżetu, jestem na to gotowy.
Wolałbym nowy zegarek, zakupiony w sklepie, posiadający gwarancję.
Rozważałem następujące pozycje:
 
Citizen Promaster Eco-Drive Diver - 1000 zł
Plusy:
- cena
- 7 lat bezobsługowego działania, potem serwis 200 zł i kolejne 7 lat
Minusy
- bransoleta nie do końca mi leży (błyszczące elementy)
 
Seiko Prospex SRPB51K1 Samurai - 1700 zł
Plusy:
- ciekawy wygląd
- wydaje się mieć dobry stosunek jakości do ceny
- dobre opinie na forach
Minusy:
- problemy jakościowe (krzywa koronka, niedopasowanie indeksów), które budzą obawy, że w środku też nie jest idealnie
- najsłabszy werk seiko, niektórzy piszą, że teraz seiko odcina kupony od uznanej opinii w społeczności ("Seiko jest zawsze dobrym wyborem pod kątem jakość/cena", "Japończyk w tej samej cenie oferuje więcej niż Szwajcar, bo nie płaci się za Swiss made")
 
Certina DS Action Diver Automatic - 2800 zł

Plusy

- świetny wygląd, podobny do submarinera, a jednak nie kopiujący bezkrytycznie jak np. Steinhaus

- jakość (mam nadzieję)

Minusy

- Powermatic 80 z plastikowymi częściami budzący gdzieniegdzie kontrowersje

- zapięcie, a konkretnie mikroregulacja nie wygląda na żywo na super jakość

 

Oglądałem już kilka diverów (m.in. Eposa, który już trochę przekracza mój budżet, ale jest świetnie wykonany) i od kilku tygodni się czaję. ;)

Nie do końca czuję prestiż marki i jak przenosi się on na cenę. Widziałem już kilka diverów zbliżających się do 10 tysięcy mających w środku SW200 (Eterna KonTiki) i zastanawiam się czy cena wynika z jakości czy po prostu większego prestiżu marki.

Jak byście porównali "prestiż" np. Certina vs Epos albo Eterna vs Oris.

Im więcej czytam tym bardziej jestem zagubiony.

Będę wdzięczy za wszystkie komentarze, uwagi i propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko, ale nie jakiś Samurai tylko...

 

 

Niebieski na gumie - bransoletę można dokupić, ale wtedy mocno przekraczamy budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie cytryna z wymienionych. Seiko Samurai jakoś mi się nie podoba - strasznie ciężkie na tarczy, za grubo tam tego - zbyt wielkie indeksy i wskazówki w stosunku do tarczy :wacko:. Mówiąc potocznie - spasiony ten zegarek. No, ale to może kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byście porównali "prestiż" np. Certina vs Epos albo Eterna vs Oris.

Moja rada, to obejrzyj zegarki, które chcesz kupić, wzrośnie Ci trochę świadomość oraz będziesz bardziej wiedział czego chcesz. O prestiżu zapomnij bo w tym budżecie go nie dostaniesz. Obejrzyj na żywo Certine DS Action i Eposa diverka 3441 i nigdy już nie zapytasz skąd różnica w cenie. To samo każde inne zestawienie ze sporą różnicą w cenie. Eterna vs Oris? Które modele?


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No macie rację, jednak pytanie na forum wcale nie zbliża do odpowiedzi.

Seiko SBDC051 - widać od razu, że bije samuraja w każdym aspekcie, ale bardzo zależałoby mi na przymierzeniu zegarka, bo nie mam wielkiej łapy i nie chce wyglądać komicznie.

Po zobaczeniu Tourby na www.2gBlogZegarkowy.pl aż mi się oczy zaświeciły. Zacząłem zastanawiać się nad zwiększeniem budżetu. ;) A dekiel jest po prostu niesamowity.

Zgadzam się z Valmar - jednak cytrynka wygląda bardziej dostojnie.

Moja rada, to obejrzyj zegarki, które chcesz kupić, wzrośnie Ci trochę świadomość oraz będziesz bardziej wiedział czego chcesz. O prestiżu zapomnij bo w tym budżecie go nie dostaniesz. Obejrzyj na żywo Certine DS Action i Eposa diverka 3441 i nigdy już nie zapytasz skąd różnica w cenie. To samo każde inne zestawienie ze sporą różnicą w cenie. Eterna vs Oris? Które modele?

 

Widziałem je wszystkie u Dolińskiego na żywo - masz rację, Epos na pierwszy rzut oka jest lepiej wykonany. Widziałem też Eternę KonTiki i Orisa Aquis Big Date. Świetne zegarki, ale nie zauważyłem pomiędzy nimi a Eposem różnicy uzasadniającej prawie dwa razy wyższą cenę.

A może po prostu Meccaniche Veneziane Nereida?

 

Świetny design, tylko musiałbym to zobaczyć na żywo. Minusem jest też brak bransolety.

 

Na żywo widziałem też Longinesa HydroConquest. Jak Waszym zdaniem wypada porównanie go z Certiną i Eposem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Certina DS Action ale na normalnej, nie udziwnionej ecie.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dorzuciłbym do tej listy Tridenta od Christophera Warda, który IMO jest świetnir wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem je wszystkie u Dolińskiego na żywo - masz rację, Epos na pierwszy rzut oka jest lepiej wykonany. Widziałem też Eternę KonTiki i Orisa Aquis Big Date. Świetne zegarki, ale nie zauważyłem pomiędzy nimi a Eposem różnicy uzasadniającej prawie dwa razy wyższą cenę.

 

 

Bo tej różnicy nie ma.

 

Hydroconquest ma ETE 2892, czyli ma lepsze parametry pracy od zegarków na 2824-4, nie mówiąc o SW200, ale czy ten mechanizm jest właściwy dla diverka. W mojej opinii jest zbyt delikatny i czuły.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine combat sub

Victorinox inox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine combat sub

Victorinox inox

Glycinki nawet mi się podobają, ale wolę uniknąć tego co ostatnio - zgrzytu zębów po zobaczeniu swojego zegarka za pół ceny na massdropie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycinki nawet mi się podobają, ale wolę uniknąć tego co ostatnio - zgrzytu zębów po zobaczeniu swojego zegarka za pół ceny na massdropie. ;)

To bierz z massdropa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zerknąć na Hydroconquesta- z powyższych będzie to najciekawsza propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten wysyp promocji na glycine, że np. airmana można za 450 usd wyrwać to jest z czymś związany np. zmiana właściciela, dystrybutora, wycofanie modeli z rynku czy jeszcze coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine zostało kupione przez Invicte i trochę wygląda to na zmianę polityki sprzedażowej. Na massdropie wisi bez przerwy. Niektórzy narzekają na spadek jakości, ale nie mam porównania. Narzekają też sprzedawcy, bo coraz mniej ludzi ma ochotę kupować zegarki, które w wiecznej promocji są z pół ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakością elementów jest ok, czasami zdarzają się babole w montażu, np. wskazówki nie centrują.

Całe szczęście, Glycine robi stare modele, a nawet rozszerza ich ofertę (np. No1), co dla mnie jest dobrym posunięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aktualnie sprzedawane na wyprzedaży glycinki na jomashop, czy massdrop to są jeszcze stare zapasy, czy już wychodzą spod skrzydeł Invicty? Z tego co doczytałem przejęcie miało miejsce w 2016 roku...

 

Czy w ostatnim czasie (rok- dwa) jakas inna marka znalazła się w podobnej sytuacji i jest na mega wyprzedażach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Airmany no1 i te w nowych kopertach to już bieżąca produkcja.

Na MD w cenach wyprzedażowych pojawiają się Orisy, Seiko, Orient, Victorinox, Perrelet, Junghans, Alpina, Hamilton, Montblanc, Bell Ross, Ball, Casio.

Trzeba to traktować jako alternatywny model dystrybucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

AL&S też kiedyś na MD widziałem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupami na massdropie polecam tamto forum. Po pierwsze duża część zegarków tam dostępnych jest tylko na massdropie i innych outletach (massdrop exclusive?):

https://www.massdrop.com/buy/glycine-base-watch/talk#discussions

W ogóle w przytoczonym temacie zabawne jest to, że ten airman według massdropa oryginalnie kosztował 2700 dolarów, a ludzie skarżą się na źle zamontowane wskazówki. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupami na massdropie polecam tamto forum. Po pierwsze duża część zegarków tam dostępnych jest tylko na massdropie i innych outletach (massdrop exclusive?):

https://www.massdrop.com/buy/glycine-base-watch/talk#discussions

W ogóle w przytoczonym temacie zabawne jest to, że ten airman według massdropa oryginalnie kosztował 2700 dolarów, a ludzie skarżą się na źle zamontowane wskazówki. :D

To nie jest problem wyłącznie MD i Glycine. Innym też się zdarza niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Airmany no1 i te w nowych kopertach to już bieżąca produkcja.

Na MD w cenach wyprzedażowych pojawiają się Orisy, Seiko, Orient, Victorinox, Perrelet, Junghans, Alpina, Hamilton, Montblanc, Bell Ross, Ball, Casio.

Trzeba to traktować jako alternatywny model dystrybucji.

Nie znam massdropa, nie mam Facebooka i konta Google żeby się tam zalogować, a bez tego mnie nie wpuszcza żeby cokolwiek obejrzeć na ich stronie.

Edit: udało mi się wskoczyć z komputera, na telefonie nic nie mogłem zobaczyć i... w sumie oferty jak na wielu stronach w sieci.

Seiko, czy orient zawsze były w pewnym sensie w wyprzedażowych cenach np na dutyfreeisland, ale nie kojarzę akcji typu nagły spadek cen ponad 30%-50% od normalnej dotychczas ceny w sieci na sarba czy brightz, czy inne tansze i droższe modele.

 

Edit: przykładowy Orient Mako XL - 130 dol na Massdrop:

https://www.massdrop.com/buy/orient-mako-xl-automatic-watch

2 dol mniej na dutyfreeisland / ebay - 128 :

https://www.ebay.com/itm/Orient-Mako-XL-Mens-Automatic-Divers-Watch-FEM75003B9/302922666714?hash=item46879912da:g:GEIAAOSwfoJbxVte:rk:1:pf:0

147 dol na jomashop/ ebay:

https://www.ebay.com/itm/Orient-Mako-XL-Automatic-Black-Dial-Mens-Watch-FEM75004B9/183488247781?epid=2236846254&hash=item2ab8c077e5:g:lAUAAOSwC1FbxSrl:rk:6:pf:0

 

No ale on w zasadzie ma taką normalna cenę w sici, nikt go o zdrowych zmysłach nie kupował nigdy po 320 usd jak podaje pierwotną cenę massdropp, ba myślę, że po tyle nigdy nie był oferowany w sieci. Raczej 120-170 usd poza Unią (plus opłaty) lub niewiele więcej (albo w euro) z kraju Unii.

 

Natomiast nie pamiętam, żeby airman był ciągle i od ręki dostępny po 400-500 usd, raczej min, 800-900 usd. Kiedyś podobna akcja była z Eterna, jak Chińczycy ja kupili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Ale jeśli klasyczny diver, to dlaczego nie Deep Blue? Chyba wszystkie mieszczą się w cenie, a są to autentyczne divery, bardzo solidnie wykonane i całkiem ładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez beriam
      Citizen BN0150-10E
      Obywatel w stanie można rzec, sklepowym.
      Zegarek używany do zdjęć i prezentacji pasków. Używany w obrębie pokoju 🙂
      Pasek gumowy nieużywany. 
      Asekuracyjnie 9/10
      Cena 600pl
      Plus koszt wysyłki
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       












       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

    • Przez radek3545
      Na sprzedaż diver Citizen Promaster NY0040-50W, wersja „full lume” na bransolecie. 

      Koperta 42 mm, grubość 12 mm, pasek 20 mm, WR 200M, mechanizm Miyota cal. 8203 na poprawnym chodzie. 

      Zegarek jest bardzo solidny, idealnie leży na ręku (po zakupie sam sprawdzałem czy to na pewno 42mm, nosi się jak mniejszy rozmiar), tarcza pokryta lumą robi świetną robotę. 

      Kupiony przeze mnie online w sklepie Harvey Store (Helvetic Time AG) w czerwcu 2022. W komplecie oryginalne pudelka, instrukcja oraz nieużywana oryginalna bransoleta. 

      Zegarek jest zadbany, w dobrym stanie. Występują oczywiście ryski powstałe w wyniku normalnego użytkowania ale żadnych głębszych zarysowań i uszkodzeń nie ma. Bransoleta nieużywana, nieskracana. 

      Stan asekuracyjnie oceniam na 7.5/10, bransoleta 10/10.

      Wysyłka paczkomatem w cenie (najwcześniej w dniu 6/04).

      Cena jaka mnie interesuje to REZERWACJA.

      Poniżej linki do kilku recenzji w sieci: 

      https://www.watchuseek.com/threads/citizen-ny0040-09w-luminous-dial-diver-you-may-not-know-you-want-one-yet.2933962/
       
       

       












    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Seiko SNK809 z sercem 7S26C. Ten mały pilot przeleżał u mnie dobre kilka lat, dosłownie o nim zapomniałem. Jest to delikatny MOD - szczotkowana koperta z polerowanymi elementami lunety zdecydowanie ma więcej smaczków niż standardowa wersja matowa. Szkiełko jest haselitowe, co pozwala na przyjemną grę światła na polerowanej tarczy i utrzymuje klimat vinatge. Zegarek sprzedaję na pasku tropic, myślę, że pasuje idealnie
       
      Stan wizualny oceniam (dla bezpieczeństwa) na 8/10 - żadnych rysek na kopercie, oba szkiełka czyste bez skaz. Mechanizm natomiast wymaga uwagi - nie reaguje na pierwszą pozycję koronki przez co nie można szybko zmienić daty. Kręcąc koronką w drugiej pozycji jest to możliwe, oczywiście mechanizm sam zmienia datę o północy. Poza tym wszystko OK  
       
      Cena: REALIZACJA
       
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez Jaspel
      Lato coraz bliżej więc warto mieć w kolekcji jakiegoś fajnego brąziaka.
      Nowego właściciela szuka świetny zegarek, Glycine Combat Sub gl0389, z kopertą wykonaną z brązu. Świetny rozmiar - 42 średnicy, 22 w uszach i kapitalne 10mm grubości, bardzo fajnie klei się do ręki i nie przeszkadza ( na zdj na moim nadgarstku - 17.5cm). Tarcza koloru zielonego, wkładka lekko bordowa.
       Reszta standard, szkło szafir z niezłym antyrefleksem wewnętrznym, ładne nakładane indeksy, w środku cyka niezawodna i tania w serwisie sw200.
      Zegar w stanie 9/10, oprócz lekkiej patyny ( którą można w łatwy sposób usunąć), raczej niezauwazalne ślady użytkowania.
      Szkło i bezel czyste.
      W komplecie pudła, karta gwarancyjna (zegarek kupiony na początku stycznia tego roku), instrukcja, nie używany skórzany pasek glycine.
      W gratisie dodaje bardzo fajną, miękka gumę FKM, idealnie pasuje do zegarka.
      Poproszę 2299zl było a jest --> 2199zl,  odbiór w Bydgoszczy.




















    • Przez tofiks_th
      Cześć,
      Sprzedam zegarek firmy Addiesdive DeepSea Hunter, wzorowany na modelu Tudor Ranger. Koperta stalowa o średnicy 42mm (mierzone bez koronki), zakręcana koronka i dekiel, wodoszczelny 200m (ponoć), szafirowe szkiełko, nakładane indeksy, fajna błękitną luma. Zegarek napędzany dokładnym mechanizmem kwarcowym Seiko vh31 imitującym napęd automatyczny. Zegarek bardzo uszanowany, bez zauważalnych śladów użytkownika, subiektywnie 9/10. Zdjęte ogniwa bransoletki dodaje. W zestawie oryginalne pudełko. Bez negocjacji, zamian i zwrotów. Cena ostateczna 300 zł z wysyłką do paczkomatu Inpostu.
      w razie pytań zapraszam
      Tomek








×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.