Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rur91

Który homage?

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

 

rozważam zakup tańszej alternatywy dla rolexa datejust lub day date (może kiedyś będzie mnie stać na oryginał :D). Wziąłem pod uwagę głównie Adriatica A1090.2111Q oraz Parnis President 7.

 

post-105992-0-85977700-1540327940_thumb.jpg

 

post-105992-0-27658600-1540327952_thumb.jpg

 

I tutaj pojawia się pytanie, który Waszym zdaniem będzie lepszym wyborem i dlaczego? A może ma ktoś któryś z tutaj wymienionych zegarków i podzieli się swoimi spostrzeżeniami na ich temat.

 

Adriatica to kwarc, Ronda 515, szkiełko mineralne, szerokość koperty 39mm i zapięcie co do którego wyglądu mam pewne zastrzeżenia, ale ostatecznie nie jest to element, na który patrzy się szczególnie często.

Parnis pracuje na Miyocie (niestety nie wiem jakiej), szkiełko szafirowe, szerokość 36mm. 

 

Chyba, że znacie jakieś ciekawe alternatywy, chętnie się zapoznam.

 

Znalazłem także Orienta SEV0J005WH, ale niestety nie znalazłem wersji ze złotą tarczą, a biała jakoś do mnie nie przemawia, gdyby nie to nie miałbym dylematu :D

 

post-105992-0-66338700-1540327961_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO ino Orient  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze Bulovy Super Seville i Chronoprecision Day-date, niestety nie nowe, ale jednak gdybym miał coś wybierać to chyba jedną z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze Bulovy Super Seville i Chronoprecision Day-date, niestety nie nowe, ale jednak gdybym miał coś wybierać to chyba jedną z nich.

 

Piękne, tylko ceny widzę zaporowe wręcz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najmniej homagowy jest Orient, więc odpowiedź jest w miarę oczywista...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez Fraktale
      Na sprzedaż używany zegarek Orient Star RE-AV0005L00B automat.
      Stan asekuracyjnie oceniam na 8 w skali formowej, głównie z uwagi delikatne ryski od zmiany pasków. Szkło czyste. Oryginalny pasek założony raz, zapięcie motylkowe Orient.
      Zegarek na zdjęciach jest na bransolecie Casio, która to życzenie może być częścią sprzedaży. Poza tym papierki, pudełko.
      Średnica 41mm, grubość 13mm, pasek 21mm 10ATM (czyli idealnie)
      Cena 2100 zł w tym inpost
       
      edit. Bransoleta gratis jeśli ktoś będzie chciał. Posiadam wszystkie ogniwa. Mogę też dołożyć nowy skórzany pasek Tekla 21mm (taki jak na zdjęciu.
      Zapraszam do rozmowy na PW
      ____________________________________________________________
       
       









       
       






    • Przez Z_bych
      1. 👉💥👉⌚️Męski zegarek PARNIS PA6007 - superfajny zegarek nurkowy
      👉💥👉⌚️
      Cena 700 zł + koszt wybranej wysyłki (lub odbiór osobisty)
      Stan wg skali forumowej 10/10. Lepiej popatrzeć na zdjęcia lub dopytać.
      Zdjęcia pokazują dokładnie stan zegarka.
      👉💥👉⌚️
      Super fajny męski zegarek w nurkowym stylu. Mechanizm automatyczny, ze stopsekundą, szybką zmianą daty i dokręceniem koronką. Ponadto szafirowe szkło i ceramiczny, obrotowy bezel a do tego koperta ze stali nierdzewnej 316L, zakręcany dekielek i zakręcana, logowana koronka dają naprawdę fajny, nietuzinkowy zegarek. Uniwersalna średnica 43 mm pozwala nosić zegarek na każdym nadgarstku o obwodzie większym niż 15-16 cm. 
      Dzięki bardzo krótkim , mocno wygiętym, schodzącym poniżej linii przeszklonego dekla uszom nosi się bardzo wygodnie także na mniejszych nadgarstkach (ja nosiłem na nadgarstku o obwodzie 16 cm). 
      Zegarek jest używany, ale w bardzo dobrym stanie wizuapnym (naprawdę praktycznie niewidoczne mikroryski) i idealnym technicznym - na równym, ładny, i punktualnym chodzie.
      Oryginalny pasek, który był najsłabszą częścią całości został wymieniony na szyty ręcznie, nowy, czarny pasek z naturalnej skóry z przeszyciami w kolorze pomarańczowym. Pasek ten idealnie podkreślił urodę zegarka. 
      👉💥👉⌚️
      Na zegarek udzielamy rocznej gwarancji. 
      👉💥👉⌚️
      👉💥👉⌚️
      Dane techniczne:
      Mechanizm: ręcznie nakręcany seagull 6497 ruch 17-kamieniowy
      Tarcza: srebrna ze szlifem słonecznym, indeksy i wskazówki granatowo-niebieskie, lakierowane
      Koperta: polerowana, stal nierdzewna 316L.
      Średnica koperty: 43 mm.
      Grubość koperty: 13 mm.
      L2L: 52 mm
      Wodoszczelność: 30 m
      Pasek: skórzany pasek o szerokości 24mm, szyty ręcznie, z niewielkimi śladami noszenia (wyczyszczony i zdezynfekowany, klamerka stalowa.
      Szkło: szafirowe
      👉💥👉⌚️
       
      2. 👉💥🤿⌚️Męski zegarek THORN SUB 200T automatyczny w super kolorze! NOWY/GWARANCJA
      👉💥🤿⌚️
      Cena 900 zł + koszt wybranej wysyłki (lub odbiór osobisty)
      Stan wg skali forumowej 10/10. Lepiej popatrzeć na zdjęcia lub dopytać.
      Zdjęcia pokazują dokładnie stan zegarka.

      👉💥🤿⌚️
      Solidy, męski zegarek nurkowy lekko nawiązujący do Doxy, ale z supełnie inną tarczą, wskazówkami i paskiem. No i kolorem 🙂
      W środku znany, niezawodny i łatwy w ewentualnym serwisowaniu mechanizm automatyczny TMI SEIKO NH35.
      Pasek jest także wykonany z solidnej, niealergizującej gumy. Idealnie kolorystycznie pasującym do tarczy.
      Dzięki niewielkiemu wymiarowi L2L (od końca do końca uszu) zegarek dobrze i wygodnie leży także na mniejszych nadgarstkach.
      Zegarek jest nowy, na dokładnym chodzie, na deklu jeszcze folia.
      W komplecie pudełko.
      Zdjęcia przedstawiają sprzedawany zegarek, nie były retuszowane.
      👉💥🤿⌚️
      Dane techniczne:
      Materiał koperty i dekla: stan nierdzewna
      Mechanizm: automatyczny, japoński NH35 z szybką zmianą daty i stopsekundą
      Szkło: szafirowe, wypukłe
      Wymiary: szerokość 44 mm, wysokość ze szkłem 16 mm
      Indeksy i wskazówki z Luminową C3
      Wodoszczelność 200 m
      Pasek: solidny silikon (bezzapachowy)
      👉💥🤿⌚️
























    • Przez RobertG91
      Cześć, zastanawiam się nad dwoma zegarkami:
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-iron-annie-flight-control-dual-time-ia-5140-5-kwarcowy
      Oraz
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-orient-sports-ra-kv0503y10b-kwarcowy
      Który będzie lepszy pod kątem jakościowym? Skłaniam się ku
      Iron Annie, urzekła mnie tarcza, cała w super luminova.
      Przez ostatnie 9 lat używałem Casio Edifice ef131d 1a1 i jestem z niego bardzo zadowolony. Chcę po prostu coś nowego i w innym stylu.
      https://www.zegarek.net/zegarki/casio/zegarek_casio_ef-131d-1a1.html
    • Przez Petru23
      Zegarek Adriatica 1046.515.3 Tytanowy w stanie jak nowy z kompletem wyposażenia (pudełko, dokumentacja podbita, poduszeczka).
       
      Cena 200zł
      Wysyłka PP. DPD, Paczkomat
      Odbiór osobisty w Kielcach
      Mogę dowieźć do Warszawy przy przedpłacie
      Płatność blik, przelew, gotówka przy odbiorze własnym.
      Kontakt PW
       
      zegarek kupiłem z portalu aukcyjnego kilka dni temu, jednak bransoleta okazała się na mnie za ciasna. Brakuje ogniwa, sprzedający nic o tym nie wiedział. Historia jest nieznana, jest pieczątka z 2008 roku z salonu z Leszna. Nie mam pewności, czy numeracja się zgadza ale model po zdjęciach w sieci tak (albo nie widzę różnicy, zweryfikujcie proszę sami). Sprzedawca twierdzi, że wymienił baterię.
      Trafia w indeksy sekundnikiem w zakresie 7-12h
       
       
      Stan zegarka wg regulaminu dobry (7/10) ze względu na brak jednego ogniwa bransolety. Tak to posiada kilka drobnych przetarć od przekładania czy przymierzania, na deklu i zapieciu. Widoczne na zdjecich. Więcej nie widzę ale wzrok nie jest jakiś wybitny. Stan dałbym 9/10 gdyby nie ferelne ogniwo.
      Obwód mojego nadgarstka to prawie 19cm, szerokość ok 5,5-6cm. 
       
       
      37mm szerokość
      7mm grubość 
      Tytanowa bransoleta bez jednego ogniwa, max 18-18,5cm nadgarstek.
      Szafirowe szkło
      5ATM
      Biała tarcza (żona mówi, że lekka perła)
      Indeksy liniowe oraz rzymskie (przy krawędzi tarczy)
      Datownik
       
       
       
       













×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.