Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hecke

Enicar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w załączeniu przesyłam link do aukcji na Allegro dotyczącej Enicara, który zgodnie z opisem był sygnowany przez Marynarkę Wojenną. Moje wątpliwości budzi różnica stanu koperty i tylnej części zegarka. Koperta, szkło, tarcza są w idealnym stanie a dekiel wygląda jakby przeszedł nie jedną poważną wyprawę.

Prośba o Wasze spostrzeżenia.

  https://allegro.pl/enicar-sherpa-super-dive-marynarka-wojenna-i7642833289.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, dekielek wygląda, jakby był od innego egzemplarza. Może kopertę kiedyś polerowano - możliwości jest kilka.
Zwróć uwagę na wygięte ucho. Sprzedający nic o tym nie napisał...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, to ucho od góry na jedenastej godzinie jest wygięte. To mogłoby przemawiać za tym, że nie jest to składak, tylko zrobiono polerkę. Nie wiem czy w górnej części gdzie łączy się szkiełko z kopertą nie widać resztek pasty. Dekiel mógł nie być polerowany w obawie o spolerowanie firmowych grawerów Enicara. 

Niezależnie od tego, pamiętam jak na wykładzie, podczas "All about watches" gość Mateusza Piechnika opowiadał o tym, że od któregoś momentu Marynarka Wojenna oznaczała zegarki wydawane żołnierzom z uwagi na to, że często "tonęły". Pytanie czy znakowane były Enicary, czy też dopiero późniejsze zegarki?      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekle w Enicar'ach zazwyczaj są porysowane i zmasakrowane. Wynika to ze sposobu ich otwierania. Zazwyczaj koperty typu EPSA (w tym ten) ma dekiel otwierany przekręcając go dosłownie ćwierć obrotu a następnie trzeba go podnieść. Do tego wymagane są specjalne klucze, które zegarmistrzowie rzadko mają na wyposażeniu. Ich wiedza w temacie otwierania (wiem z autopsji) również kuleje. Efekt mamy porysowane dekle a w skrajnych wypadkach widziałem ich nacinanie, aby odkręcić z użyciem innego narzędzia.

Niestety na deklu i kopercie są oznaczenia do właściwego otwierania i zamykania, widziałem wiele zegarków z niewłaściwie zamkniętym deklem prosto po serwisie. I w Polsce i zagranicą.

 

post-62679-0-66053800-1541100898_thumb.jpg

 

Co do znakowania MW, pierwotnie zegarki te nie były ponoć znakowane. Dopiero gdy zaczęły ginąć polecono/wprowadzono oznaczenia. W przypadku "utopienia" takie znakowane zegarki łatwiej "wyławiano" na rynku wtórnym. To były Panie drogie rzeczy... mało popularne, dość charakterystyczne.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Rozumiem, że w takim razie Enicar na Allegro w Twojej ocenie jst oryginalny. Przeglądałem internet i znalazłem ten model Enicara z oznaczeniami na deklu i kopercie. Tutaj jest tylko na deklu. Dodatkowo dekiel nie ma żadne grafiki w środku. Wszystkie odnalezione w sieci miały grafikę w środkowej części. Moja ocena to tylko spostrzeżenia, nie mam bowiem wieloletniego doświadczenia. Jeszcze jedno pytanie. Czy jest możliwość ustalenia numerów inwentarzowych Enicarów używanych w MW?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka. Pocztałem, trochę informacji przydatnych tam było. Niezależnie od tego skontaktowałem się ze sprzedawcą. Przesłal więcej fotek. Potwierdzil, że ucho jest wykrzywione ale jest możliwe założenie paska. Co do numerów inwentarzowych to na kopercie też jest ale inny, także połączenie dekla z jednego z kopertą z drugiego jest możliwe, aczkolwiek sprzedawca zapewnia, że taki był. Wskazuje, że przy jego używaniu mogło dojść do podmianki.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia wypełnienie indeksów i wskazówek.

Zastanawia mnie czy przypadkiem nie były nałożone od nowa?

Porównując z trójkątem na bezelu są zupełnie inne i gładkie co mogło by wskazywać na ich nowo nałożenie.

Ale nie wiem czy tak było takie luźne spostrzeżenie.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeksy były nakładane od nowa. To też potwierdził sprzedawca. 

Nupel, dzięki za linka. Wiele ciekawych i przydatnych informacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha

To taka uczciwa oferta Allegrowa domyśl się i przyjrzyj aby wszystko wiedzieć o zegarku „ode mnie dowiesz się tylko ze zegarek po serwisie i ze wojak” bo to podnosi wartość.

Smutne :(


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha

To taka uczciwa oferta Allegrowa domyśl się i przyjrzyj aby wszystko wiedzieć o zegarku „ode mnie dowiesz się tylko ze zegarek po serwisie i ze wojak” bo to podnosi wartość.

Smutne :(

 

Cześć.

 

Zobacz, że ten sprzedający na Allegro ma tylko jeden zegarek i brak ocen i komentarzy.

Może oferta jest uczciwa na tyle na ile jest świadomy sprzedawca. Nie każdy wszystko widzi ... i kupujący i sprzedający

 

Pozdrawiam Piotr

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc myśle że pies jest gdzie indziej pogrzebany!

Skoro odpowiada na pytania to wie o tym, ze ucho jest przegięte? Tez widzi, ze luma od nowa nałożona? Tez wie a i tak nie dodaje tego do opisu tylko liczy, ze nikt się nie kapnie i sprzeda za jak największa kasę!

To uważam, ze jest nie wporządku!

 

A konto może specjalnie nowe założył żeby nie bruździć starego?!

I być bardziej anonimowym?


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

sprzedający miał jeszcze jednego Enicara w sprzedaży, który się sprzedał. Obserwowałem obie licytacje. Niestety kwota dla mnie nie do zaakceptowania. Nie zakładam złej woli z jego strony. Szybko odpowiada. Ponadto przesłał dodatkowe zdjęcia bez żadnego kombinowania. Jedyna moja wątpliwość to kwestia dwóch różnych numerów inwentarzowych: inny na kopercie i inny na deklu, której sprzedający niestety nie rozwiał. 

W załączeniu dodatkowe fotki. 

post-104220-0-47073600-1541536637_thumb.jpeg

post-104220-0-35824300-1541536655_thumb.jpeg

post-104220-0-36974600-1541536670_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

to moj zegarek, chcialem napisac o tym przy pierwszym moim poscie, ale ... fajnie sie czyta o sobie :D

 

Co do tresci ogloszenia, to faktycznie jest w tym troszke "Januszostwa"bo jak by nie bylo, kazdemu zalezy na kasie. Na zdjeciach widac wszystko, nic nie jest ukrywane, zreszta chyba nikt nie kupuje używanego zegarka bez dopytania o szczegóły. Przy rozmowie prywatnej ktos mnie upomnial by to zrobic ale nowa poliyka allegro uniemozliwia wprowadzenie zmian gdy juz trwa licytacja (ktos zalicytuje)

Staram sie odpowiadac na wszystkie pytania jakie dostaje, na tyle ile wiem, bo tez wszytskeigo nie wiem i nie wszystko moge zapewnic, bo wkoncu nie ja go dostalem w wojsku :D

moge sie domyslac ze jak zegarek ktos by mial skladac z 2 roznych wojakow to wolal by zrobic dwa sobne i je sprzedac. Mozliwe ze w wojsku wymieniali na to co mieli na magazynach badz miedzy soba zolnierze. bo przeciez jednostka nie zatrudniala swojego zegarmistrza, a nawet gdyby to i tak by mial to w d*pie jaki nr przykreci.

zegarek odkupilem od osoby ktora nie wiedziala co to jest i raczej tez nie dostala go w wojsku. MIał nie dbał i tak lezał. zegarek wymagl onowienia lumy wypolerowania szkla (przy okazji pierscien wokół szkla sie wypolerowal i tyle 


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło, że się ujawniłeś. To przynajmniej pozwala wykluczyć wątpliwości co do intencji allegrowicza. Na przyszłość moja propozycja aby wcześniej to robić. Unikniemy wielu niepotrzebynch komentarzy i domysłów.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to by się nikt niewypowiedzial

A tak każdy sie wypowiedzial

Po to jest forum


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem. Teraz czekam na przesyłkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ten sam. Mój spokojnie leży w pudełku w szufladzie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.