Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomo

Luz na wskazówce.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

 

Dzisiaj zauważyłem mały problem. Minutowa wkazówka od chronografu ma minimalny luz i widać to jak się porusza zegarkiem. Czy jest to normalny efekt? Mechanizm valjoux 7753.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesunięcie jest rzędu ok 1mm i widać to tylko na indeksie jak przechylam zegarek w lewo to jest przed a jak w prawo to nachodzi na indeks. Jak myślicie czy taki luz można łatwo wyeliminować? Czy raczej mogę się spodziewać dużej ingerencji w mechanizm i związanych z tym kosztów...? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Valjoux, koszt raczej nie powinien być wysoki. Oczywiście istnieje też kwestia ustalenia pułapu tzw 'wysokich kosztów', które dla każdego są relatywne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot T-Lord Chrono.

 

Nie chciałbym go otwierać... chodzi z fajna odchyłka -2 s/dobę. Ps. Czy to może być kwestia poluźnienia tylko wskazówki czy na między zębatkami w mechanizmie... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valjoux składa się z dwóch modułów(oczywista oczywistość), jeden odpowiedzialny za time-keeping, drugi to moduł chronografu. Na twoim miejscu zadałbym sobie pytanie, czy często korzystam z chrono, czy ta chybocząca lekko wskazówka tak bardzo mi przeszkadza i czy stać mnie na naprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot T-Lord Chrono.

 

Nie chciałbym go otwierać... chodzi z fajna odchyłka -2 s/dobę. Ps. Czy to może być kwestia poluźnienia tylko wskazówki czy na między zębatkami w mechanizmie... :unsure:

Z Twojego opisu wynika, ze raczej nie jest to poluzowanie się wskazówki. Wówczas poruszałaby się bardziej swobodnie w nieprzewidywalny sposób, ale oczywiście mogę się mylić.

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz chrono i niech trochę pochodzi. Jak już wskazówka zmieni położenie, to zatrzymaj i sprawdź, czy dalej jest luz.

Po dwóch minutach zatrzymałem stoper i wskazówka dalej się lekko chybocze jak przechylam na boki zegarek...

Chyba będę musiał z tym żyć tak jak napisał oldman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj dobrego i niedrogiego zegarmistrza. Samo się nie naprawi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.