Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pływak_wodnik

Zegarek z okazji jubileuszu 15-lecie KMZiZ w 2019 r.

Rekomendowane odpowiedzi

Za kilka miesięcy jubileusz KMZiZ. Czy z tej okazji jest przygotowywany jakiś projekt lub limitowana edycja jakiegoś klubowego zegarka?

 

Ogólnie rocznic i wydarzeń do podobnych inicjatyw jest wiele co rok, ale chyba dawno nie było czegoś forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka miesięcy jubileusz KMZiZ. Czy z tej okazji jest przygotowywany jakiś projekt lub limitowana edycja jakiegoś klubowego zegarka?

 

Ogólnie rocznic i wydarzeń do podobnych inicjatyw jest wiele co rok, ale chyba dawno nie było czegoś forumowego.

 

A może coś nowego coś nietypowego?

 

njKNa6x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum tyle nowości VC prezentuje, może jakąś kostkę lub arctowskiego objąć limitacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka się do tego nie nadaje, arctowski tym bardziej. Ale szykuję coś jeszcze na 2019r. Zupełnie nowy chronograf w kwarcu. Zupełnie nowa koperta, trzecia już z kolei. Zarys koperty już mam. Cała koncepcja w głowie jest, będzie to chrono bez zewnętrznego bezela. Czyli nowość od VC.

Ale czy taka inicjatywa ma sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin może rocznicowy/pan africa w innej wersji  - inna tarcza -ta koperta/model ma potencjał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno temu namawiałem Cię na zegarek forumowy i szkoda że nic z tego nie wyszło.

Natomiast na 15 lecie można pomyśleć o jakimś zegarku w wyższym budżecie ale IMO raczej na pewno nie o kwarcu.

No i nie będzie to zegarek forumowy tylko klubowy ewentualnie.

Chciałbym coś takiego od VC ale zdaje sobie sprawę że trzeba by było pogodzić wiele różnych trudnych aspektów. Dużo większą limitacje niż w dotychczasowych klubowych limitkach, jakiś fajny pomysł z nową koperta i designem. No i coś co uzyska akceptację Zarządu.

Wychodzi mi z tego superkompresor z gmt ;)

Edycja

Oczywiście automat.

Edycja 2

Widzę Marcin że jesteśmy blisko - bezel zewnętrzny nie będzie potrzebny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmt to dobry pomysł.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinowi trzeba rzucać nowe, mocne wyzwania. Do tego kompresora gmt dołożę jeszcze może kopertę w stali o podwyższonej twardości jak np. Sinn ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie trzeba ją zamówić u Sinna :P abo Damasko ale ponoć te mityczne super powłoki też się rysują, kolega z forum nawet reklamował zegarek z tego powodu. Ja w VIS1935 Uprising opatentowałem :P własną drogę do twardości matowych kopert, po prostu po piaskowaniu wysłałem koperty do pokrycia powłoką DLC :-) i faktycznie to zadziałało :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem taki projekt na bazie pilota w automacie Tourby i napisałem do nich z prośbą o wycenę.

 

 

cache_34676622.JPG

tourby2.jpg

Bez-tytu%C5%82u.jpg

 

Dostępne rozmiary byłyby:

40mm - 1250euro

42mm- 1000euro

43mm- 1250 eruo

45mm- 1250 euro

 

https://www.tourbywatches.com/collection/pilot-automatic-40/

https://www.tourbywatches.com/collection/pilot-automatic-42/

https://www.tourbywatches.com/collection/pilot-automatic-43/

https://www.tourbywatches.com/collection/pilot-automatic-45/

 

Przy zamowieniu 100 egzeplarzy byłaby zniżka 30% i możliwość wybrania własnego graweru na całym deklu.

 

To tylko pomysł bo cytuję "design is no problem, we can do whatever you want" , więc pytanie jak wy się zapatrujecie na taką tarczę, czy może macie inne pomysły odnośnie modelu zegarka/tarczy itd. To też nie musi być Tourby, ja napisałem do nich, bo wiem , że są w stanie zrobić coś takiego nawet dla pojedynczych sztuk.

 

Zróbmy coś wyjątkowego :)


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki pomysł, prowadzone są rozmowy ... nie będę Was trzymał w niepewności

 

 

Rozmawiałem z firmą Balticus - dokładnie z Bartoszem.

 

Naszą propozycją byłby zegarek z tej firmy, dokładnie model Balticus Fala. Zegarek jest z mechanizmem automatycznym. W sumie zegarków powstało 200 sztuk.

 

post-62679-0-01925000-1542389105_thumb.jpg

Szczegóły tutaj --> link

 

Nasz klubowy byłby jak ten model tylko ze zmodyfikowanym deklem. Dekiel miałby usunięte napisy umieszczone na okręgu a zamiast nich na 15 egzemplarzach byłby tekst umieszczony "jubileuszowy" indywidualnie numerowane x/15.

 

Co sądzicie? Myśl moja powstała dawno temu, szukałem odpowiedniego zegarka, niedrogiego, mechanicznego i wyjątkowego w pewnym sensie. Chciałem, żeby był "polski". Moim zdaniem indywidualny model odpada, bo powstawałby długo a i tak realnie 15 egzemplarzy nikt nie zrobi. Więc... czekam na Wasze opinie.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Tylko że zegarek jest z brązu. Myślę że nie wszystkim będzie to odpowiadało.

Pomysł kolegi @Schioedtei bardziej mi się podoba.

Zegarek zrobiony dla nas, a nie zmieniony dla nas tylko dekiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby dla zmodyfikowanego tylko dekla ludzie się rzucili. No i nie zakładajmy, że tylko 15 osób byłoby chętnych. Wszystko rozbija się o cenę i sam projekt. Jak te dwie rzeczy się spotkają to zainteresowanie będzie duże. Jeśli zegarek zrobimy tani na kwarcu to środki będzie można przeznaczyć na wyjątkowy personalizowany projekt tarczy, jak pójdziemy w mechanika to zegarek droższy ale mniej personalizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że temat wzbudził Wasze zainteresowanie :)

 

 

Jest taki pomysł, prowadzone są rozmowy ... nie będę Was trzymał w niepewności

 

 

Rozmawiałem z firmą Balticus - dokładnie z Bartoszem.

 

Naszą propozycją byłby zegarek z tej firmy, dokładnie model Balticus Fala. Zegarek jest z mechanizmem automatycznym. W sumie zegarków powstało 200 sztuk.

(...)

Fajna inicjatywa, ale czy ten klubowy zegarek mógłby być mniejszy? Rozmiar 44 mm to nowożytna busola, która nie każdemu może odpowiadać. Zegarek ładnie się prezentuje. Z ciekawości zapytam jaki to gatunek brązu i jakie są wady koperty z takiego metalu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

jakie są wady koperty z takiego metalu?

 

Brąz po prostu patynuje, ta koperta ciągle "żyje"

Tutaj masz wątek i możesz popatrzeć jak to wygląda: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/146749-brąz-i-miedź/

 

W ekstremalnych przypadkach może wyglądać nawet tak:

 

 

post-69581-0-78550900-1542449840_thumb.jpg

 

Albo i gorzej ;)

 

Niektórym się to oczywiście podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą lub przybliżoną kasę to spersonalizowanie samego dekla to taka średnia limitacja ;)

Zegarek też średnio fajny.

 

O ile dobrze pamiętam to ostatni zegarek klubowy powstał na 10 rocznica, wszystkie późniejsze projekty upadały niestety.

Może warto zrobić coś naprawdę ciekawego ( Janek miał kiedyś pomysł na Nomosa) albo coś dla większej ilości klubowiczów w mniejszym budżecie ale mocno spersonalizowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem inne napisy na deklu to za mało, jeśli oprócz tego zegarek niczym nie będzie się różnil od standardowego modelu to patrząc na niego nikt nawet będzie więdzial że to jakaś specjalna edycja. Odnośnie polskich zegarków to wiem, że Xicorr od ręki mógłby zrobić zegarek na bazie chronografu Fiat 125p. Kolor obręczy skali godzinowe (na zdjęciu pomarańczowa) mógłby być dowolny wybrany przez nas,  jestem pewny, że grawer na całym deklu to też nie byłby problem. 

Xiccor_F125_1.jpg


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

O ile dobrze pamiętam to ostatni zegarek klubowy powstał na 10 rocznica, wszystkie późniejsze projekty upadały niestety.

Może warto zrobić coś naprawdę ciekawego ( Janek miał kiedyś pomysł na Nomosa) albo coś dla większej ilości klubowiczów w mniejszym budżecie ale mocno spersonalizowanego.

Nie jestem pewien czy nawiążę do tego o czym piszesz, ale ciekawym zegarkiem klubowym był chyba niemiecki lub szwajcarski projekt wykonany przez pewną rodzinną firmę. Firma ta później przyjechała do Warszawy na coroczne Spotkanie i opowiadała jak zegarek został wykonany opisując przy tym swoją manufakturę. Oglądając relacje ze spotkania wielu klubowiczów żałowało, że nie zapisało się na pamiątkę.

 

Swoją drogą fajnie gdyby powstał podpięty temat prezentujący same klubowe zegarki, jakie powstały. Jubileuszowe i niejubileuszowe, ale z inicjatywy KMZiZ. Jest to pewna historia działań, pomysłowości, wysiłku, pracy, nawet klubowe dziedzictwo, którym należy się chwalić. Odnalezienie tych informacji w gąszczu forum jest mozolne. Coś jest tutaj, a coś innego jest w archiwum. ... a zegarki były interesujące.

 

Myślę, że można by poświęcić na projekt więcej czasu niż zostało do jubileuszu i przygotować się porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był A. Lange & Söhne zegar piękny, ale cena zaporowa dla większości była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zegarek klubowy, nie forumowy to powinna być jednak jakaś klasyka, coś eleganckiego a nie żaden diver chyba, że w bardzo minimalistycznym wydaniu. W przeszłości rożnie bywało ale taka mnie w sumie myśl/refleksja naszła. Widziałbym np. beżową/kremową tarczę w nawiązaniu do obecnego z nami od lat ciepłego koloru forum i logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla większości i tak kryterium będzie cena. A klasyka to dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym podyskutować, bo choć czasu niewiele to jednak Wasz głos najważniejszy. Z doświadczenie wiem, że zadowolić się nie da wszystkich. Zegarek na 10-lecie kosztował kosztował 4.900 EUR i był to Dornblüth & Sohn (link) (gotowy)  To już nawet można napisać nie każdego będzie stać, ale większość. Miał kilka cech, których od razu nie można było poznać, że to limitowany egzemplarz klubowy. Propozycje mocnej personalizacji chyba też odpada za 1000 EUR (4.300 PLN). Nie ma firm, które za parę złotych przestawią swoje linię na kilka egzemplarzy.
 

Nie za bardzo czasu mamy na tworzenie projektu, który będzie i tak nie wszystkich zadowalał. Czy to musi być 15 !!! Nie, nie musi. Czy to musi być ten styl, nie nie musi. Rozumiem, że trzeba iść w coś klasycznego, jednak poczekam jeszcze trochę na więcej głosów. Jednak jeśli ma być tanio to będzie kwarc, a to trochę moim zdaniem, kłóci się z zamiłowaniem naszym. Serce jednak powinno być w tym projekcie mechaniczne lub automatyczne. Bardzo sobie cenię lokalne marki. Stąd wybór wśród polskich firm.

 

Panowie chciałbym Was wysłuchać i wszystko to poukładać. Kompromis jednak musi być w tym wszystkim.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.