Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pływak_wodnik

Zegarek z okazji jubileuszu 15-lecie KMZiZ w 2019 r.

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem zegarek nie powinien mieć więcej niż 42mm. Jest to uniwersalny rozmiar. Powinien również być automat/mechanik.

Ze względu na "łatwość" serwisu widziałbym w nim eta lub seiko. W najgorszym razie myiote.

 

A i najważniejsze, super byłoby gdyby to nie był "nudny" zegarek. Każdy z nas ma kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt zegarków. To może warto zrobić z okazji 15-lecia jakiegoś wariata. Jak ktoś chce mieć klasykę to są Atlantiki czy tam Delbany z lat 70-80. Może sobie kupic nawet z roku swojego urodzenia jak ma taką ochotę.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... To może warto zrobić z okazji 15-lecia jakiegoś wariata. ...

 

A może zrobić "frankena" w oparciu o części i zegarki naszych rodzimych producentów? Coś takiego jak zrobił Moser na SIHH 2018? To byłby dopiero wariat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tani to niekoniecznie musi być kwarc. Mieliśmy przykład VISa i Formmeister gdzie udało się zrobić bardzo porządne zegarki za około 1200 zł.

Pewnie teraz wyjdzie drożej ale nawet gdyby wyszło w okolicach 2000 to na pewno będzie sobie mogło na taki projekt więcej niż 15 osób.

Do tego gdyby projektowanie odbyło się przy udziale zainteresowanych to sukces jest pewny.

Problem tylko taki że czasu jest troszkę mało na tą inicjatywę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tani to niekoniecznie musi być kwarc. Mieliśmy przykład VISa i Formmeister gdzie udało się zrobić bardzo porządne zegarki za około 1200 zł.

Pewnie teraz wyjdzie drożej ale nawet gdyby wyszło w okolicach 2000 to na pewno będzie sobie mogło na taki projekt więcej niż 15 osób.

Do tego gdyby projektowanie odbyło się przy udziale zainteresowanych to sukces jest pewny.

Problem tylko taki że czasu jest troszkę mało na tą inicjatywę.

To może jednak coś w kopercie pro militari? Ta koperta jak już ktoś wcześniej wspominał ma jeszcze potencjał. Marcin jesteś chętny w ogóle na coś takiego czy nie ma szans?


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w stanie przygotować projekt oparty o kopertę PAN-AFRICA / Rocznicowy /PRO-MILITARI z personalizowaną tarczą i deklem ( może być przeszklony ) minimum 50szt wtedy zamknąłby się w kwocie 1600zł , powiedzmy z jakimś fajnym paskiem od rodzimego kaletnika wyszłoby 1750zł. Z ładnym pudełkiem drewnianym z logo klubowym od polskiego dostawcy 1850zł.

Możemy spróbować z ciekawą strukturą tarczy, jakąś skrobanką itd jak w Grand Seiko. PAN-AFRICA pokazała, że się DA.

Z tym wyrobilibyśmy się mniej więcej do połowy przyszłego roku, ale trzeba by było naprawdę dynamicznie do tego podejść, aby zdążyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co napędza PAN-AFRICA?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

O! Mi taki pomysł bardzo się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja bym szedł w tym kierunku! 

Od razu dam kilka propozycji 

Niebieska tarcza matowa skrobanka, niebieskie polerowane indeksy - coś jak ten JR

medium_301914626-sold-jeanrichard-39mm-t

 

Tarcza biała matowa skrobanka ,niebieskie błyszczące indeksy 

rqxcrdj7ymg01.jpg

 

Szara matowa skrobana tarcza, indeksy w kolorze różowego złota.

wm_DS-1_Powermatic_80_56900370.jpg

 

 

 

 

 

Oczywiście chodzi tylko o kolorystykę a nie układ tarczy. 

 

 


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo chetnie bym sie pisal na taki projekt. Tylko tak jak wczesniej zaznaczalem w róznych wątkach- limitacja i wyjątkowość zegarka nie może sie ograniczać do graweru na deklu czy czerwonej wskazówki- bo to dla mnie jest limiatacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś na bransolecie?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin - a jakaś inna koperta?

Inna koperta i może jakieś gmt w środku. Może coś z miastami?

Coś czego jeszcze nie było.

 

Taki inny Pro Militari będzie niestety tylko powieleniem w innym wcieleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale jesli inna koperta pod automat to ja odpadam bo przygotowanie zupelnie od podstaw zegarka to ponad rok czasu. To już wiecie z moich projektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, że masz doświadczenie i kontakty i że ten czas dałoby się zamknąć z końcem przyszłego roku :)

 

Powiedz jakie mechanizmy są ewentualnie w naszym zasięgu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam nie eksperymentowac i wybrac miyotkę 9015 , przy okazji zegarek bedzie mógł być w miarę cienki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by podpytać Pawła czy Piotra, może jakieś tańsze słis mejd ?


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiss Made ma to do siebie że personalizować można jedynie dekiel. Czyli dostaniesz taki sam zegarek jak jest w ofercie tylko z innym deklem.

 

Edycja

Te pierwsze WT to fantazja ale

Coś w stylu Nomosa byłoby mega

post-47356-0-47423000-1542563286_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMT Nomosa już dawno wpadło mi w oko. Również podobają mi się miasta na tarczy tym bardziej, że wreszcie możemy tam wcisnąć Warszawę a nie innych reprezentantów dla tej strefy czasowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o to chodzi - pierwszy na świecie WT z Warszawą dodatkowo limitowany na 15 lecie istnienia KMZiZ

Ja taki zegarek zamawiam bez względu na kształt, rozmiar ( ale nie może być za mały :P ) i cenę :D

 

Edycja

Poproszę skromnie o nr 15 z tej limitacja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.