Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Neisse

Prośba o potwierdzenie autentyczności zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę zakupić zegar kulowy z logiem na tarczy jednego z przedwojennych zegarmistrzów z mojego miasta i nazwą samego miasta.

Proszę o identyfikację zegarka ponieważ waham się, czy jest on wyprodukowany przed 1945 rokiem.

Jego stan jest jak dla mnie podejrzanie dobry, natomiast logo na cyferblacie "mówi co innego".

Czy w ogóle tego typu zegarki były produkowane przed 1945 rokiem ?

W załączeniu fotki w/w zegarka.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

post-102357-0-84204500-1541170294_thumb.jpg

post-102357-0-73658600-1541170309_thumb.jpg

post-102357-0-38940000-1541170326_thumb.jpg

post-102357-0-00206300-1541170336_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne zegary w rękach, przedwojenne i wyglądały tak samo jak ten. Jedynie postumencik wygląda na doróbkę... Mechanizm LeCoultre...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne zegary w rękach, przedwojenne i wyglądały tak samo jak ten. Jedynie postumencik wygląda na doróbkę... Mechanizm LeCoultre...

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.

Znalazłem w sieci mechanizmy tej marki i faktycznie to ten sam.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widzę wysyp tego typu obudów z różnymi werkami i tarczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno jest to zegarek MARKI LeCoultre...?

Witam

Jaka jest więc Pana sugestia w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mechanizmie brak istotnej części na osi balansu.

Będzie wskazywał poprawną godzinę 2 razy na dobę jak każdy zepsuty.

 

Sam mechanizm jest wykonany przed 1945.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mechanizmie brak istotnej części na osi balansu.

Będzie wskazywał poprawną godzinę 2 razy na dobę jak każdy zepsuty.

 

Sam mechanizm jest wykonany przed 1945.

Dziękuję za wiadomość.

Zegarek jest sprzedawany jako uszkodzony więc prawdopodobnie chodzi o to o czym Pan pisze.

A na podstawie, których elementów zegarka ocenia Pan na produkcję jego przed 1945 rokiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po konstrukcji werku: układ płyt/mostków, nastawianie godziny po wciśnięciu przycisku werku wszystko wskazuje na konstrukcję z 2 połowy XIX wieku. Takie werki wymarły gdzieś do końca I WŚ. Oprawianie w kulkę (wtórne lub pierwotne, przez producenta) stało się modne w okresie międzywojennym. W części korzystano z werków, które pozbawiono złotych kopert.

Współcześnie chińczycy produkują takie ze sklonowanym werkiem Mołnii i papierową tarczą (zwykle "Omega" ;) ). Ale ich obudowy, choć mosiężne, są dość kiepsko zrobione.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po konstrukcji werku: układ płyt/mostków, nastawianie godziny po wciśnięciu przycisku werku wszystko wskazuje na konstrukcję z 2 połowy XIX wieku. Takie werki wymarły gdzieś do końca I WŚ. Oprawianie w kulkę (wtórne lub pierwotne, przez producenta) stało się modne w okresie międzywojennym. W części korzystano z werków, które pozbawiono złotych kopert.

Współcześnie chińczycy produkują takie ze sklonowanym werkiem Mołnii i papierową tarczą (zwykle "Omega" ;) ). Ale ich obudowy, choć mosiężne, są dość kiepsko zrobione.

Dziękuję za wiadomość.

Nie spodziewałem się po wcześniejszym pouczeniu, że nastąpi pomoc :-)

Zegarek ma na tarczy logo przedwojennego zegarmistrza z mojego miasta i nazwę samego miasta i to mnie skłoniło do drążenia tematu (kolekcjonuję przedwojenne pamiątki z mojego miasta).

Czyli reasumując wygląda to na starą oryginalną produkcję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos LC  - jeśli znajdzie się gdzieś napis, to wtedy będzie to LeCoultre - na razie nie jest.

Werk z przełomu XIX w., szwajcarski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jest surowym mechanizmem od LeCoultre, ale zegarek został wykonany najprawdopodobniej przez sygnatariusza tarczy. Wygląda na oryginał, ale na sto procent z tych zdjęć, ja nie jestem wstanie gwarantować.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.