Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Neisse

Prośba o potwierdzenie autentyczności zegarka

Recommended Posts

Witam

Chcę zakupić zegar kulowy z logiem na tarczy jednego z przedwojennych zegarmistrzów z mojego miasta i nazwą samego miasta.

Proszę o identyfikację zegarka ponieważ waham się, czy jest on wyprodukowany przed 1945 rokiem.

Jego stan jest jak dla mnie podejrzanie dobry, natomiast logo na cyferblacie "mówi co innego".

Czy w ogóle tego typu zegarki były produkowane przed 1945 rokiem ?

W załączeniu fotki w/w zegarka.

Z góry dziękuję za pomoc.

post-102357-0-84204500-1541170294_thumb.jpg

post-102357-0-73658600-1541170309_thumb.jpg

post-102357-0-38940000-1541170326_thumb.jpg

post-102357-0-00206300-1541170336_thumb.jpg

Miałem podobne zegary w rękach, przedwojenne i wyglądały tak samo jak ten. Jedynie postumencik wygląda na doróbkę... Mechanizm LeCoultre...

Edited by kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Miałem podobne zegary w rękach, przedwojenne i wyglądały tak samo jak ten. Jedynie postumencik wygląda na doróbkę... Mechanizm LeCoultre...

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.

Znalazłem w sieci mechanizmy tej marki i faktycznie to ten sam.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Czy na pewno jest to zegarek MARKI LeCoultre...?

Witam

Jaka jest więc Pana sugestia w tym temacie ?

Edited by Neisse

W mechanizmie brak istotnej części na osi balansu.

Będzie wskazywał poprawną godzinę 2 razy na dobę jak każdy zepsuty.

Sam mechanizm jest wykonany przed 1945.

• What one fool can do, another can.   

W mechanizmie brak istotnej części na osi balansu.

Będzie wskazywał poprawną godzinę 2 razy na dobę jak każdy zepsuty.

Sam mechanizm jest wykonany przed 1945.

Dziękuję za wiadomość.

Zegarek jest sprzedawany jako uszkodzony więc prawdopodobnie chodzi o to o czym Pan pisze.

A na podstawie, których elementów zegarka ocenia Pan na produkcję jego przed 1945 rokiem ?

Po konstrukcji werku: układ płyt/mostków, nastawianie godziny po wciśnięciu przycisku werku wszystko wskazuje na konstrukcję z 2 połowy XIX wieku. Takie werki wymarły gdzieś do końca I WŚ. Oprawianie w kulkę (wtórne lub pierwotne, przez producenta) stało się modne w okresie międzywojennym. W części korzystano z werków, które pozbawiono złotych kopert.

Współcześnie chińczycy produkują takie ze sklonowanym werkiem Mołnii i papierową tarczą (zwykle "Omega" ;) ). Ale ich obudowy, choć mosiężne, są dość kiepsko zrobione.

Pozdrawiam

Piotr

Po konstrukcji werku: układ płyt/mostków, nastawianie godziny po wciśnięciu przycisku werku wszystko wskazuje na konstrukcję z 2 połowy XIX wieku. Takie werki wymarły gdzieś do końca I WŚ. Oprawianie w kulkę (wtórne lub pierwotne, przez producenta) stało się modne w okresie międzywojennym. W części korzystano z werków, które pozbawiono złotych kopert.

Współcześnie chińczycy produkują takie ze sklonowanym werkiem Mołnii i papierową tarczą (zwykle "Omega" ;) ). Ale ich obudowy, choć mosiężne, są dość kiepsko zrobione.

Dziękuję za wiadomość.

Nie spodziewałem się po wcześniejszym pouczeniu, że nastąpi pomoc :-)

Zegarek ma na tarczy logo przedwojennego zegarmistrza z mojego miasta i nazwę samego miasta i to mnie skłoniło do drążenia tematu (kolekcjonuję przedwojenne pamiątki z mojego miasta).

Czyli reasumując wygląda to na starą oryginalną produkcję ?

Edited by Neisse

A propos LC  - jeśli znajdzie się gdzieś napis, to wtedy będzie to LeCoultre - na razie nie jest.

Werk z przełomu XIX w., szwajcarski.

Mechanizm jest surowym mechanizmem od LeCoultre, ale zegarek został wykonany najprawdopodobniej przez sygnatariusza tarczy. Wygląda na oryginał, ale na sto procent z tych zdjęć, ja nie jestem wstanie gwarantować.

Piotr Ratyński

Adhibe rationem difficultatibus.