Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matique

Seiko Presage czy Orient Automatic Classic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie mogę się zdecydować się który zegarek wybrać, więc proszę was o pomoc. Linki do zegarków załączam poniżej, co lepiej wybrać w tej cenie? Który zegarek będzie bardziej uniwersalny względem ubioru oraz który jest solidniejszy? Czy decyzja pozostaje tylko i wyłącznie w kwestii mojego gustu a zegarki są nieznacznie różne? Proszę o pomoc :D

 

 

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-presage-automatic-ssa357j1

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-automatic-classic-ra-ar0004s10b?fbclid=IwAR3FhBVXbf5p_-RUcv3Lx1Kdlz_Xres-TNO5rcFi3apCa5bF9WdBdLdkkb8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Musi być dziura? Ona może się szybko znudzić.więc sugerowałbym, żby się zastanowić, czy to na peeno ma być OH. Z tych dwóch, porównując to, co jest na papierze, zdecydowałbym się na Seiko, głównie z powodu szafirowego szkła. A mając taki budżet, poszedłbym w zupełnie innym kierunku, czyli Orient Star Classic ze wskazaniem rezerwy chodu, jak już coś musi się dziać na tarczy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch też bym wybrał zdecydowanie Seiko, zresztą też mam chęć na ten konkretnie model ale mam też inne opcje do przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być dziura? Ona może się szybko znudzić.więc sugerowałbym, żby się zastanowić, czy to na peeno ma być OH. Z tych dwóch, porównując to, co jest na papierze, zdecydowałbym się na Seiko, głównie z powodu szafirowego szkła. A mając taki budżet, poszedłbym w zupełnie innym kierunku, czyli Orient Star Classic ze wskazaniem rezerwy chodu, jak już coś musi się dziać na tarczy ;-)

A masz jakieś inne propozycje nie przekraczające 1200zł? Nie chciałbym przekraczać tego progu, a motyw open heart chwycił mnie za serce i strasznie mi się to spodobało. Ale śmialo wrzucajcie propozycje od siebie, cały czas się zastanawiam. Generalnie to będzie mój pierwszy zegarek, kwota jest dla mnie spora, więc chcę aby to był przemyślany zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A masz jakieś inne propozycje nie przekraczające 1200zł? Nie chciałbym przekraczać tego progu, a motyw open heart chwycił mnie za serce i strasznie mi się to spodobało. Ale śmialo wrzucajcie propozycje od siebie, cały czas się zastanawiam. Generalnie to będzie mój pierwszy zegarek, kwota jest dla mnie spora, więc chcę aby to był przemyślany zakup.

IMO to wygląda bardzo zachęcająco ;-)

 

https://www.olx.pl/oferta/orient-star-saf02002b0-CID87-IDsioUj.html

Albo:

 

https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-star-automatic-power-reserve-japan-made-sel09004w0-mens-watch-12161.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy przypadl mi do gustu, jakiś inny link gdzie ewentualnie moglbym go kupić? Na OLX nie bedzie jakis przekretow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tego Classica też powinieneś na CW znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Classica też powinieneś na CW znaleźć...

A to CW 100% legit? I skad ida paczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tego co wiem, wszystko jest ok. Tylo z dodatkowymi opłatami trzeba się liczyć - cł i VAT, ale i tak powinieneś zmiescić się w budżecie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa podane zegarki open heart są ok. Dochodzą tańsze orienty: Bambino OH, Esteem II, Envoy. Dorzucam nowe propozycje:
- Orient Star SDA02002W (jest też wersja z czarną tarczą, najtaniej ok. 1400 zł):

sda02002w-big1.jpg

- Citizen NP1010-01L (kilka wersji kolorystycznych):

np1010-01l_citizen.png

 

Skoro to pierwszy zegarek to poszedłbym na Twoim miejscu w kierunku Bambino OH. Zaczynasz przygodę z zegarkami więc duża szansa, że za chwilę będziesz szukał np. jakiegoś divera... Część budżetu na SKXa albo Raya/Mako już będziesz miał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wątek dotyczący tego sklepu. Sklep bardzo ok, wysyłka z Azji, gwarancja sklepu więc jakby jej nie było ale jest tanio:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/71113-zakupy-na-creationwatchescom/?hl=creationwatches

 

Tutaj konto CW na brytyjskim ebay - trochę drożej, ale brak ryzyka cła i VAT, bo wysyłka z Irlandii. Nie ma tylko zegarków Seiko:
https://www.ebay.co.uk/sch/cw_timeuk/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=

 

Moim zdaniem z zaprezentowanych zegarków OH: Orient Star > Seiko Presage > Citizen OH > reszta Orientów OH. Przy wyborze weź też pod uwagę obwód nadgarstka, wielkość tych zegarków i to, że open heart potrafi się znudzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient to sprawdzona konstrukcja ale ten "typ" zegarka szybko się znudzi i będziesz chciał szkieletora lub coś bez takich udziwnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zegarek na bransolecie i z ciemną tarczą - jak Seiko z pierwszego linku - jest bardziej uniwersalny, bardziej "casual" i może być noszony na codzień do wszystkiego. Zegarek na pasku jest bardziej "elegancki" i nie pasuje do wszystkiego (np. do ubrań sportowych). Ja generalnie wolę ciemne tarcze ale nie lubię bransolet, więc mam kilka zegarków na różne okazje :)

Poza tym "dziura" jest o.k. - coś się przynajmniej dzieje, dzięki niej zegarek nie jest nudny, nie wygląda jak wszystkie inne. Jak chcesz jeden zegarek uniwersalny to bierz jakiś na bransolecie i z ciemną tarczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.