Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

OlgaG

pomóżcie znaleźć zegarek męski do 11.000

Rekomendowane odpowiedzi

A wracając do propozycji Olgi to te konkretne modele odpuść. Tag staje się ciekawy i rozpoznawalny w modelach z wyższej półki (chrono Carrera, Monaco niebieskie) te zegarki dostrzerzesz zarowno na ręce prezesa wielkiej korporacji (np. T-Mobile Polska) jak i u wielu celebrytów, aktorów, a nawet youtuberow.

Nowego chrono od Taga nie kupisz, ale używane jak najbardziej (zresztą gdybyś bardzo chciała to niechętnie, ale mogę odstąpić Tag Car2014:

https://www.tagheuer.com/en/watches/tag-heuer-carrera-calibre-1887-automatic-chronograph-43-mm-car2014-ba0799

6-letni, ale właśnie kończy serwis, czyli kilka lat spokoju z nim będzie.)

Z tym, że Tagi chrono to już spore zegarki i pytanie, jak taki będzie leżał na ręce Twojego męża, zwłaszcza że poza wielkością tarczy jest i wysoki i ciężki.

Bardziej uniwersalna będzie Omega, ale tu jest trudny dylemat, czy nie lepiej się wstrzymać i za jakiś czas kupić używaną, nową wersję. Stara jest fajna, ale jakoś wszyscy tęsknili do fal na tarczy i podejrzewam, że te stare i najnowsze wersje będą dłuuuugo popularne, a z tą ugrzecznioną, z płaską tarczą może być różnie.

 

Co do sprzedawców, to na forum jest bazarek, w jego dziale sprzedawcy profesjonalni sprzedaje zegarki znany na forum Karol. Do tego na allegro jest kilku sprzedawców, którzy czasem mają nawet swoje salony np. wrzeciono czasu.

No i oczywiście prywatni sprzedawcy, choć wtedy warto sprawdzić stan zegarka przed zakupem, żeby nie okazało się, że za chwilę musi trafić do zegarmistrza na serwis, co może zwiększyć koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko - jesteście niocenieni! Dziękuję za odzew , jutro przejrzę Wasze propozycje i napiszę co jak mi się widzi. A teraz, Panowie, wybaczcie, lecę do męża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubi lotnictwo to rozważyłbym Breitlinga (bardziej rozpoznawalny) i Bell and Ross (mniej).


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, już mi się przez Was zegarki po nocach śnią! I zaczynam myśleć, że jak dorzucę ze 2k do budżetu to starczy na taki to ładniejszy. A kolejne 2k jeszcze ładniejszy. Wczoraj to już tak patrząc na męża na jego nadgarstku wizualizował mi się Rolex Explorer II Polar od Muzzy'ego. A co najmniej Omega od Mikołaja N (wiem, wiem, swego czasu tutaj mało komu się podobała, ale szpanerska jest, co nie? kto ma dobre układy z Mikołajem N i mi załatwi ten zegarek za 11.000?).

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/167542-omega-seamaster-commanders-watch-007-300m-smpc-limitacja/

 

Nikt mnie nie uprzedził, że to wciąga i uzależnia, i że w ogóle pojęcie oszczędności nie ma szans funkcjonować jak ktoś lubi zegarki! Nie wspominając o tym, ze oglądam zegarki zamiast pracować :huh:

 

 

Ale do rzeczy!

IWC, choć niektóre ich zegarki są kapitalne, to nie te w moim budżecie, a nawet po jego cudownym rozciągnięciu.

 

Ball Engineer II Magneto S - na oko super, zupełnie inny niż reszta. I zielona wskazówka mi się podoba. Tyle że marka nieznana, a cena i tak nagina budżet, patrząc na stronie Dolińskich. Swoją drogą, chyba jest to jednak marka z niższej półki niż Omega?

 

Breitlingi mi nie podchodzą- za dużo się na nich dzieje, dodatkowo nie podoba mi się nadmiar koronek (to uwaga też do innych marek i modeli).

 

@denver47 zdjęcia, które robisz, są obłędne! Każdy zegarek z Twojej galerii na flickr bym wzięła :) ale zainteresował mnie zwłaszcza ten zielony - Vratislavia...co to takiego?

 

czy przy zakupie:

https://www.chrono24.pl/omega/21230412001003--id6660349.htm

 

nie ma obowiązku dopłaty VATu/cła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku UK nie będzie cła/vatu.

Omega to będzie najlepszy wybór w tym budżecie przy założeniu rozpoznawalności marki.

Dla zamieszania w głowie jeszcze jedna propozycja Omega Speedmaster. Budżetu nie naciągniesz jak gumę od majtek a dodatkowo sprzedaż bajkę o księżycu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i drodzy Forumowicze, czy możecie mi podsyłać linki do konkretnych ofert, Waszym zdaniem godnych uwagi, polecenia i zaufania, z których sami nie balibyście się skorzystać, tak jak zrobił to @ArtiGarnek?

 

https://www.chrono24...--id6660349.htm

 

Klikam po tych stronach dość chaotycznie i niewiele to wnosi, bo nie wiem, które zegarki używane są bezpieczne (w miarę), gdzie nowe są w dobrych cenach itp.itd. i ciągle mam Omegi SMP ale w cenach znacznie przekraczających budżet.

 

Z Omegą Speedmaster sprawa jest dla mnie na szczęście dość prosta - ma 3 koronki i mi się nie podoba. Może mężowi by się podobał, ale kto go ma zamiar pytać o zdanie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah Vratka przyciągnęła uwagę nie wiem, czy budżetu starczy

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah Vratka przyciągnęła uwagę nie wiem, czy budżetu starczy

 

No właśnie poczytałam , że to wrocławska produkcja, dostępnych 12 szt. po 1550zł. I poważnie się zastanawiam, bo ten zegarek jest zupełnie nietuzinkowy. Może marka nieznana, ale na pewno zegarek zwraca uwagę. A potencjalnie zapytany mąż może oświecić laików o rodzimym zegarmistrzostwie (a czuję, że przy tym zegarku nauczyłby się opowieści na pamięć)... No, Panowie, dajcie mi coś co mnie przekona na 100%, bo tu poważna tania konkurencja wyrasta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą wyjątkowością to bym nie przesadzał, Vratki Chrono to ładne zegarki, ale sporo pomysłów na ich wygląd jest "zapożyczona", biała z czarnymi tarczami przypomina Tag Heuer Autavia, biało-niebieska dziwnie przypomina Tudora Heritage Chrono (czasem nawet trudno je rozróżnić) itp.

Co do Pan-Africa to też łatwo znaleźć modele Grand Seiko i niektóre Seiko, które są dziwnie podobne, a nawet w Rolexie Milgauss można też coś podobnego zobaczyć.

Z okazjami jest ciężko, suma którą podałaś jest taką, że wiele osób poszukuje zegarka w tych pieniądzach i wiele chce znaleźć coś wyjątkowego, a jak się znajdzie jest sporo chętnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i drodzy Forumowicze, czy możecie mi podsyłać linki do konkretnych ofert, Waszym zdaniem godnych uwagi, polecenia i zaufania, z których sami nie balibyście się skorzystać, tak jak zrobił to @ArtiGarnek?

 

https://www.chrono24...--id6660349.htm

 

Klikam po tych stronach dość chaotycznie i niewiele to wnosi, bo nie wiem, które zegarki używane są bezpieczne (w miarę), gdzie nowe są w dobrych cenach itp.itd. i ciągle mam Omegi SMP ale w cenach znacznie przekraczających budżet.

 

Z Omegą Speedmaster sprawa jest dla mnie na szczęście dość prosta - ma 3 koronki i mi się nie podoba. Może mężowi by się podobał, ale kto go ma zamiar pytać o zdanie :rolleyes:

 

Olga, ja od nich kupowałem taki sam tylko niebieski miesiąc temu za podobną cenę i wszystko było super.

Napisz do nich, pogadaj. Odpisują szybko (pani Nicolas). od chwili zakupy do założenia na rękę minęło 7 dni roboczych. 

Działa to tak: Ty wstępnie kupujesz klikając, oni akceptują, płacisz (kasa idzie na konto chrono bo jest trusted checkout), zegarek jest wysyłany i dostajesz nr przesyłki), jak odbierzesz to potwierdzasz to oni dostają kasę. 

Chrono prowadzi Cię za rączkę ze swoimi licznymi statusami i widokiem postępu zakupu. 

Jest to dokładnie ta sama Omega co na zdjęciach @denver47 

 

 

https://www.chrono24.pl/omega/21230412001003--id6660349.htm

 

Jest czarna. Widzę że niebieska ma status "na zamówienie" ale spytaj się ich kiedy będzie.

Zegarek przyszedł cały w foliach, z pięknym drewnianym pudle. Nie była to żadna sztuka powystawowa którą miało na ręce kilkaset ludzi.  

Aha, nie płacisz żadnych dodatkowych podatków bo zegarek jest na terenie UE. Cena którą widzisz jest ostateczna i zawiera wszystkie opłaty oraz kuriera DHL z ubezpieczeniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mąż ma już w ogóle jakiś zegarek automatyczny? Chcesz z grubej rury, bo dla niego naprawdę najważniejsza marka - w zakładanym budżecie myśle, że tylko Omega - do garnituru De Ville, w innym wypadku Seamaster Diver 300m (pewnie trzeba będzie coś dołożyć do budżetu)... i tak 85% ludzi w ogóle nie zwraca uwagi na zegarki innych, a dla pozostałych 15% to i tak w większej części lepszy byłby jakiś Armani, czy inny Hilfiger... a pozostali, cóż... liczy się pasja, a mniej logo ale Omega jest spoko

 

PS

Serio wydaje mi się, że u nas w kraju zegarek mechaniczny nie jest wyznacznikiem jakiejkolwiek pozycji posiadacza, mąż ma już Mercedesa, ajfona i ajmaka, to nikt mu nie będzie na rękę patrzył - chyba że z pytaniem, czemu nie ma ajłocza...

 

PPS

I w ogóle odnoszę wrażenie, że bardziej Ty jesteś nakręcona na zegarki, niż Twój mąż, wiec proponuje dla niego ajłocza a dla Ciebie na początek tę zieloną Vratkę

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luksus, prestiż, marka, gadżet, Rolex uber alles, wysoka świadomość - i budżet 10 tys...   :rolleyes:

Wskazywana tu DeVille jest wg. powyższych kryteriów plus Twoich opisów idealnym wyborem, chociaż Ty i twój mąż jeszcze o tym nie wiecie czy też nie jesteście przekonani. Podobnie jak uczeń, któremu doświadczony wychowawca wskazuje optymalną ścieżkę kształcenia  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olga, teraz jak o tym myślę to chyba Ty masz już większą wiedzę o zegarkach niż Twój mąż. 

Czy nie lepiej byłoby kupić Longines Master Collection za 7 k zamiast Omegę za 11?

Longines to dobre zegarki i dla laika (czy nim jest Twój mąż) to wysoka półka. 

Jeśli on ma Festinę to przesadka na Longines to jak ze Skody (starej) do Audi. Czy na pewno od razu chcesz wskoczyć na Porsche (Omega)? 

Oczywiście wybór należy do Ciebie i Omega Seamaster jest super. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega to Porsche?? :D

No ba... i tak każdy wolałbym Astona Martina

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten z chrono24 „nowy w foliach” ale pewnie z pustą kartą gwarancyjną jeśli odpukać coś trzeba będzie poprawić - jak realizowana jest naprawa w ramach gwarancji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ba... i tak każdy wolałbym Astona Martina

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Użyłem skrótu myślowego :) 

Wiadomo o co chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS

Serio wydaje mi się, że u nas w kraju zegarek mechaniczny nie jest wyznacznikiem jakiejkolwiek pozycji posiadacza, mąż ma już Mercedesa, ajfona i ajmaka, to nikt mu nie będzie na rękę patrzył - chyba że z pytaniem, czemu nie ma ajłocza...

 

PPS

I w ogóle odnoszę wrażenie, że bardziej Ty jesteś nakręcona na zegarki, niż Twój mąż, wiec proponuje dla niego ajłocza a dla Ciebie na początek tę zieloną Vratkę

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

PS - pudło, ma tylko ajfona. Mercedesa natomiast chciałby w przyszłości mieć, a ja się śmieję, że to ulubiony samochód taksówkarzy. Nie, nie zniechęca go to ani trochę :)

PPS - pewnie masz rację.

 

Nic to, jeśli traficie na jakieś oferty fajnych Omeg, podlinkujcie proszę. Tutejszy bazarek przeglądam na bieżąco. Przegląd marka/model pomogliście mi zrobić, sprowadziliście mnie na ziemię w niektórych kwestiach, a poprzestańmy na tym zanim zechcecie sprowadzić mnie do parteru za niekorzystną relację oczekiwań i budżetu.

Dziękuję za pomoc i kto wie? Może do zobaczenia w Katowicach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten z chrono24 „nowy w foliach” ale pewnie z pustą kartą gwarancyjną jeśli odpukać coś trzeba będzie poprawić - jak realizowana jest naprawa w ramach gwarancji ?

 

Czemu uważasz że z pustą gwarancją? Są oryginalne piktogramy, hologramy, stempel AD. Numer na kopercie zgadza się z numerem na kartach. 

Data na piktogramach jest tydzień zanim zegarek do mnie przyszedł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS - pudło, ma tylko ajfona. Mercedesa natomiast chciałby w przyszłości mieć, a ja się śmieję, że to ulubiony samochód taksówkarzy. Nie, nie zniechęca go to ani trochę :)

PPS - pewnie masz rację.

 

Nic to, jeśli traficie na jakieś oferty fajnych Omeg, podlinkujcie proszę. Tutejszy bazarek przeglądam na bieżąco. Przegląd marka/model pomogliście mi zrobić, sprowadziliście mnie na ziemię w niektórych kwestiach, a poprzestańmy na tym zanim zechcecie sprowadzić mnie do parteru za niekorzystną relację oczekiwań i budżetu.

Dziękuję za pomoc i kto wie? Może do zobaczenia w Katowicach :)

Ok, a na czym stanęło - bardziej do garnituru, czy bardziej nurek?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Prześpię się z tematem i muszę pooglądać coś na żywo a nie tylko w Internecie. Łatwiej powiedzieć niż zrobić.

 

Omega deVille jest pewnikiem, łatwe do kupienia, ryzyko żadne. Jak nie wymyślę nic innego to pewnie stanie na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I możesz brać w Polsce w salonie od AD - z rabatem coś się znajdzie w granicach budżetu, a zegarek jest fantastyczny

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu uważasz że z pustą gwarancją? Są oryginalne piktogramy, hologramy, stempel AD. Numer na kopercie zgadza się z numerem na kartach. 

Data na piktogramach jest tydzień zanim zegarek do mnie przyszedł.

 

To fajnie bo często standardem chrono24 jest pusta karta gwarancyjna i czasem „roczna gwarancja naszego salonu” która jest zwykle ( nomen omen ) pustym sloganem i nie chroni klienta przed niczym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie bo często standardem chrono24 jest pusta karta gwarancyjna i czasem „roczna gwarancja naszego salonu” która jest zwykle ( nomen omen ) pustym sloganem i nie chroni klienta przed niczym

 

Ufff, a już mnie wystraszyłeś :)

Czytałem na stronie Omegi jak sprawdzić czy jest ok ale jedyne co znalazłem to info że jeśli mam piktogramy i stempel od AD to wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podobałaby Ci się Omega 2535.80.00, oczywiście używana, ale w świetnym stanie, to może ja bym ze swoją się pożegnał- zmieścilibyśmy się w budżecie :rolleyes:

Mam ją od kilku lat, ale za dużo mam zegarków i niestety dość rzadko ją noszę.

I tak co kilka miesięcy biorę się za wystawienie jej, ale ile razy biorę się za robienie zdjęć, to mi przechodzi- takie życie.

Model niby popularny, ale w bardzo rzadko spotykanej wersji z gmt i naprawdę wyjątkowej(do tej pory nie było Omegi 300m z przeszklonym deklem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.