Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Do "luzowania" dorabiam "na szybko" klusz z rurki, bo taki zwykły też mi kilka razy "wyjechał " i poczułem się sprężyny...

"zaklepana na kwadrat rurka dość krótka, ale za to z długą przetyczką...

 WIEM nieprofesjonalne, ale skuteczne i palce całe :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz Volvo... ech... Polecam zestaw... mam i używam... ;)

https://www.cousinsuk.com/product/mainspring-let-down-tool-with-6-key-shafts-cousins


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Arek_Win napisał(-a):

Po tej akcji z kluczem to kupiłem cały zestaw :P

fajny, prawda?

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kiniol napisał(-a):

fajny, prawda?

 

Rewelacyjny. Nawet nie wiem czy ja go pierwszy kilka lat temu nie zachwalałem ;). Mam drugi komplet jest rurka z rączką z samym nacięciem na klucz.

Edytowane przez Arek_Win

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Arek_Win napisał(-a):

Rewelacyjny. Nawet nie wiem czy ja go pierwszy kilka lat temu nie zachwalałem ;).

Może być... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kiniol napisał(-a):

Może być... ;)

Wtedy też pisałem o tym kluczu. Latające klucze do zegara w pobliżu oczu to nie jest miłe. I od razu zrobiłem listę zakupów narzędzi do sprężyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też go od dawna używam do zwalniania sprężyn , również do wstępnego nakręcania przy testowaniu werków.

Edytowane przez erzlot
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja kombinowałem , jak koń pod górke, będąc  w niewiedzy  ...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem :D

To jest jeden z tematów kilka razy te narzędzia zachwalałem. Życie szybko płynie to już 8 lat....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E... jęzeli ja bym miał 8 lat stażu  w naprawianiu zegarków/zegarów , to miałbym też warsztat lepiej doposażony, a tak dopiero zaczynam wiedzieć co do czego...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że każdy szanujący się miłośnik zegarów z tych "grzebiących", przynajmniej raz dostał nauczkę od sprężyny 🙄🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Yodek napisał(-a):

Wychodzi na to, że każdy szanujący się miłośnik zegarów z tych "grzebiących", przynajmniej raz dostał nauczkę od sprężyny 🙄🤪

 

Poza tym "jak se nie psewrócis, to se nie naucys.."

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja siem psewracam, ras po ras 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

se kolanka łobedrzes :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jus łobdarte... 🤗😂

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Yodek napisał(-a):

Wychodzi na to, że każdy szanujący się miłośnik zegarów z tych "grzebiących", przynajmniej raz dostał nauczkę od sprężyny 🙄🤪

Łot cholerka... muszę uważać, bo i mnie nie ominie kuku..

 

Jak na razie w robocie kilka razy kostucha czubkiem kosy po żebrach postraszyła i czarne paznokcie od młota również schodziły, ale jedyny zegar który mnie o mało co nie zabił, to taki mały był,, z poszarpanym włosem... szlak mnie trafiał już w 4-ą noc czesania włosa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, kiniol napisał(-a):

fajny, prawda?

 

Chyba dodam do opcji "must have" 🙂. Lepsze to niż plasterki na palcach...

Na usprawiedliwienie - byłem wczoraj po szczepieniu na covida i troszkę kołowaty ☠️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to proszę się zaopatrzyć... ;) Nie, nie bandażem tylko w odpowiednie narzędzie do sprężyn... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.03.2021 o 21:21, Lamela napisał(-a):

...Na usprawiedliwienie - byłem wczoraj po szczepieniu na covida i troszkę kołowaty ☠️

 

Ja już po drugim i mimo że Pfizer to dopiero drugie mnie mocno trzepnęło :) . 

Ale to może dlatego że nigdy w życiu nie byłem na nic szczepiony (taki delikatny jestem ;) )

Ale szczepmy się to jedyny chyba sposób żeby się jeszcze jakoś normalnie można było spotykać w tym życiu.

Jak przeżyję   :)  to tradycyjnie pokażę  narzędzia do zwijania i rozwijania sprężyn które dostanę od króliczka :D .

 

Miłego końca Wielkiego Tygodnia

Roman

 

p.s. Jak nie przeżyję ;) to "masa spadkowa" większa :D :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka teoria, że jeżeli pierwsza dawka szczepionki powoduje silniejsze objawy uboczne może to świadczyć, że delikwent mógł przejść wcześniejszą infekcje (np. bezobjawową) więc reakcja systemu immunologicznego jest od razu bardziej gwałtowna bo w krwi są już przeciwciała. Natomiast silniejsza reakcja organizmu po drugiej dawce jest skutkiem wytworzenia przeciwciał po pierwszej dawce i stąd silniejsza reakcja po drugiej. 

Nie wiem co sądzić o braku jakiejkolwiek reakcji po obydwu dawkach 🤔.

Brak reakcji systemu immunologicznego?

Chyba byłoby to zbyt proste wytłumaczenie 🤭.

 

Wszystkiego dobrego na Święta. Dużo zdrowia i wytrzymałości 🐣🐥🐰

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pfizer i Moderna chyba łagodniejsze, Astra mordercza, potrafi sieknąć ☹️.

Szczepialiśmy cały personel, z 15 osób - firma z branży medycznej, mamy ciągły kontakt z punktami wymazów - 75% wzięło wolne od jednego dnia do prawie tygodnia, z temperaturą do 39 stopni.

Mnie, z racji Pesela, przysługiwał Pfizer to trochę się upiekło, ale jak pisze Roman, pewnie druga dawka będzie gorsza 😏.

Ale przynajmniej w Święta będę spokojniejszy, z szansą na spotkanie z Rodziną, czego i Wam życzę 😀.

Jerzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2021 o 21:51, kiniol napisał(-a):

No i masz Volvo... ech... Polecam zestaw... mam i używam... ;)

https://www.cousinsuk.com/product/mainspring-let-down-tool-with-6-key-shafts-cousins

Krzysiu, z obrazka i opisu mi to nie wynika, a ciekawy jestem jak to działa...

Czy w każdym kluczu jest jakieś sprzęgło hamujące, czy rolę hamulca pełni rączka ślizgająca się w dłoni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rączka ślizgająca się w dłoni pełni rolę hamulca. Wymienne końcówki są dwustronne...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętać tylko trzeba o tym, że spuszczając tym przyrządem sprężynę trzeba albo porządnie nakremować dłoń, albo założyć rękawicę.:) 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.