Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

to pytanie w ZEGARACH

Nie w "zegarach" ale w temacie Mss Yodek "porady potrzebuję"  ;)

 

Kiedy nie otrzymałem odpowiedzi w temacie dotyczącym tarcz zegarowych, to kol PM1122 zasugerował, żeby zapytał TU; jego zatem to wina.. ..

Nie chcąc powtarzać kolejny raz tego samego błędu zadałem pytanie nie gdzie indziej a ... :)

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do not worry be happy :)

Не напрягайся, будь счастлив

:)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wina, moja bardzo wielka wina. ;)

Sorry..... myślę, że o różne porady tu można pytać, bo i sama Yodek tak mówiła. Ale jednak, nie należy się spodziewać, że na wszystkie dostanie się odpowiedzieć i pomoc. Tu jednak zaglądają fani większych zegarów, a nie małych zegarków. 

Myślę, że trzeba by pytać w ,, Kącik zegarmistrzowski"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, PM1122 napisał(-a):

pytać w ,, Kącik zegarmistrzowski"

patrz, nie pomyślałem.. 

faktycznie, ale brak konkretnego tematu.

Nie znalazłem tematu bezpośrednio tyczącego doboru szkiełka, choć takie pytania przewijają się w wielu różnych jako rozproszone myśli i kwestie do wyjaśnienia, więc musiałbym założyć osobny temat związany z TYM poliotem, czego robić też nie chciałem.

Bardzo prawdopodobne, że pominąłem i nie odnalazłem właściwego ogólnego tematu dotyczącego doboru wielkości szkła, ale szukając przez ponad 20min myślę, że na coś bym "wpadł".

 

Teraz zastanawiam się w jaki sposób mógłbym przesunąć moje pytanie wraz z treścią i zdjęciami do "....zegarmistrzowskiego" bez zbędnego przepisywania treści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że kopiuj i wklej ............ ale ja jeszcze tak nie próbowałem .

Tam często jest dużo tematów na pojedynczą sprawę i dwa , czy trzy wpisy i po temacie . A temat ,, dobór szkieł " mógłby nawet nieco się rozwinąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję. Jak coś pierdyknie, będzie jak pod Verdun...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

 :(  Ps .... no i wykrakałeś .   Nic nie trzasło , ale kilka minut po Twoim wpisie , patrzę , a tu ...........

Nie będę pisał co , ale o czymś zapomniałem . Więc ponownie będzie mała rozbiórka . Dobrze , że w porę zauważyłem ;) , no ale to już na jutro zostawię .

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś już chyba wszystko dobrze ;)

Pomału przymierzam się do wskazówek i minutową wskazówkę , trzeba będzie nieco ruszyć w jej tulejce . Tak mi wygląda , że o kilka minut wyjdzie poprawka . A tu niestety ten dziwaczny metal :wacko: .......... poczekam , jak będzie tarcza i trochę pochodzi , to będę wiedział o ile trzeba przesunąć .

IMG_8458.JPG

IMG_8459.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz bimbnął..... czyli, mała poprawka będzie. 

DSC_0240.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chodzi :)

Na zdjęciu, to tarcza wygląda na ideał, ale faktycznie, to nie jest tak dobrze. Ma rysy i lekkie zaczernienia, plamy. Ślad czasu. 

Bije niemalże idealnie o czasie.... przyjrzę się jeszcze. Jednak tulejkę na wskazówce bałem się przestawiać, bo to ten nie wiadomo jaki metal. Ustawiłem bicie tradycyjnie. 

Jeszcze trochę skrzynię ogarnąć i Okei. 

DSC_0252.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scheissmetal... uwaga na pękające sprężyny, najlepiej nowe zamontuj...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kiniol napisał(-a):

Scheissmetal... uwaga na pękające sprężyny, najlepiej nowe zamontuj...

 

O tym pisałem. ;)

 

W dniu 17.11.2021 o 21:55, tarant napisał(-a):

Współczuję. Jak coś pierdyknie, będzie jak pod Verdun...

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale sprężyny nowe, są w pewnym stopniu gwarantem bezpiecznego funkcjonowania zegara


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż da sprężyna nowa, kiedy bęben z (...) tego nie zniesie...

 

 

post-65973-0-91013800-1401646132.thumb.jpg.aa7575baa405223a564fb1796549ecc8.jpg

Fotka jest z forum. Nie wiem, czy to sprężyna "pąkła", czy jej zaczep "lekko się wykruszył wraz z kawałeczkiem bębna"


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kiniol napisał(-a):

no ale sprężyny nowe, są w pewnym stopniu gwarantem bezpiecznego funkcjonowania zegara

 

Z nowymi to jak w ruskiej ruletce.

Omen - nomen, mój bombowy budzik, jak na element zespołu charakteryzującego się gwałtownymi reakcjami  - wypalił mi z zaskoczenia przy zakładaniu sprężyny 😆.

Sprężyna zacna, wyjątkowo gruba jak na budzik, cnotliwa, po uwolnieniu z drucianej pętelki, rozprostowała się, co w moim mniemaniu dawało świadectwo jej nieużywania.

W chwili wkręcania sprężyny na oś znajdującą się już w mechaniźmie - BĘCŁA - podrywając podmuchem swego impetu grzywkę mą..

I to byłoby na tyle w temacie nowości sprężyn... 🤣

 

 

 

 

IMG_20210906_183840.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
Z pewną taką nieśmiałością zwracam się do Was o podpowiedź.
Otóż skąd wziąć różne materiały do renowacji, takie jak zawiasy, śrubki, wkręty, części do mechanizmów itp mniej więcej wiem. Ale w tej chwili zderzyłem się z problemem brakującej szyby / szybki w przednich drzwiczkach.
Wiem. Najprościej pójść do szklarza, albo do firmy produkującej okna. 
Ale chodzi mi o szybę z "epoki", a nie o float,
W górnym, okrągłym otworze w drzwiczkach mam szybę wyprodukowaną "ręcznie", metodą rozcinania szklanego balona. Chwilowo w dolny, prostokątny otwór wstawiłem cienką szybę, ale niestety idealnie równą,

Ja o niej wiem i mnie kłuje  w oczy w serce.
Dlatego zwracam się o pomoc, skąd zdobyć stare szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze starych, zdekompletowanych skrzyń zegarowych, tudzież że starych domów gdzie walają się stare okna po wymianie, albo starych pustostanów, ruin..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało kiedyś za grosze kupić na rynku porażający w swojej szpetocie i zapleśniały oleodruk. Duży. Piękna szyba była cała 😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź zakład szklarski, pogadaj ze szklarzem podpowie. Szyby okienne raczej się nie nadają bo to 2,5 -3mm, a te stare, w zegarach stosowane były 2-1,5 mm (a małych miniaturach 1 mm) . Na wsiach ludzie dają do odnowienia i oprawienia stare obrazy lub zdjęcia - i to jest skarbnica , poza tym stare kompletnie zżarte skrzynie na giełdzie -20-50 zł .

No pozostaje docięcie ... polecam nóż olejowy i trochę poćwiczyć. Można odcinać nim 2mm paski na długości 60 cm - szklarz też podpowie jak (ale to może kosztować "flaszkę" ... mnie kosztowało 😉). 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fibo napisał(-a):

Mnie się udało kiedyś za grosze kupić na rynku porażający w swojej szpetocie i zapleśniały oleodruk. Duży. Piękna szyba była cała 😁.

Kupiłem, tu na wyspie, na "pchlim targu" ramkę do obrazu z szybą. Koszt zakupu pomijalny, ale szyba już "nowoczesna". Z całego zakupu wykorzystałem 2 wkręty (złotego koloru) zakończone oczkami, bo mi w drzwiczkach takich oczek brakowało. No i z tej szyby wyciąłem tymczasową "chwilówkę" do drzwiczek. Więc polowanie nadal trwa..

Godzinę temu, LESKOS napisał(-a):

Znajdź zakład szklarski, pogadaj ze szklarzem podpowie. Szyby okienne raczej się nie nadają bo to 2,5 -3mm, a te stare, w zegarach stosowane były 2-1,5 mm (a małych miniaturach 1 mm) . Na wsiach ludzie dają do odnowienia i oprawienia stare obrazy lub zdjęcia - i to jest skarbnica , poza tym stare kompletnie zżarte skrzynie na giełdzie -20-50 zł .

No pozostaje docięcie ... polecam nóż olejowy i trochę poćwiczyć. Można odcinać nim 2mm paski na długości 60 cm - szklarz też podpowie jak (ale to może kosztować "flaszkę" ... mnie kosztowało 😉). 

Z cięciem szkła to nie problem. Pracowałem przy szybach zespolonych. Ciąłem na wymiar zazwyczaj 6mm grubości, Prosto i po łuku. Ze szkłem lubimy się z wzajemnością :D, więc z cięciem dam sobie radę gorzej ze znalezieniem materiału. Tu zakładów szklarskich jak na lekarstwo. Znajomy ma firmę budowlaną (remonty, przebudowy, wykończenia i takie tam) więc już mu "złożyłem zamówienie".
Samą skrzynię w jakimkolwiek stanie ciężko tu zdobyć.
Zegary, które od czasu do czasu pokazuję na forum z prośbami o pomoc, kupuję niemal za grosze.
Taki zegar, dla kogoś śmieć - dla mnie skarb, więc nie mam serca wyrywać mu części żeby skompletować inny.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.